Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żydzi Naród Wybrany
Autor Wiadomość
ata333

Wysłany: 2014-01-19, 00:05   

Ozeszu tu sedno z listu do rzymian.... ;-)

14. Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść.
Więc jakim prawem umierali, skoro jeszcze wtedy nie mogli być legalnie skazani na śmierć z powodu własnych grzechów?
Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: Skoro powodem ich śmierci nie były ich własne grzechy, to dlaczego umierali?
Umierali, bo zgrzeszyli w Adamie!

pamietaj tez: Adam popelnil grzech nieposluszenstwa...

a kazdy gzrech jest grzechem nieposluszenstwa...

wiec nie ma sensu rozdzielac wlosa na czworo,,i pisac,,ze nie popelnilismy takiego samego grzechu jak Adam..umieramy wiec za swoje grzechy... a nie Adama;-)

to jest wbrew logice majac na uwadze dziedzicznosc grzechu..po Adamie (grzesznej natury.. :-D

Ozeasz

Wyznanie: Nie namawiajcie mnie do zmiany religii
Wysłany: 2014-01-19, 00:21   

ata333 napisał/a:

Chyba pozna pora powoduje duze zmeczenie u ciebie droga Ata i ja chyba pojde juz spac :-D lecz jeszcze wyjasnie ci cos uzywajac tylko twojej wypowiedzi

ata333 napisał/a:

14. Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść.

I nikt takiego przestepstwa juz nie popelnil poniewaz ogrod Eden zostal zamkniety i nie ma do niego dostepu, tym samym zerwanie owocu z drzewa zywota jest niemozliwe.

ata333 napisał/a:

wiec nie ma sensu rozdzielac wlosa na czworo,,i pisac,,ze nie popelnilismy takiego samego grzechu jak Adam..umieramy wiec za swoje grzechy... a nie Adama;-)

Odpowiedz

ata333 napisał/a:

Skoro powodem ich śmierci nie były ich własne grzechy, to dlaczego umierali?

A to podsumowanie

ata333 napisał/a:

to jest wbrew logice majac na uwadze dziedzicznosc grzechu..po Adamie (grzesznej natury.. :-D

Twoje wypowiedzi sie pomieszaly, mysle ze to pozna godzina robi swoje :-)

chryzolit

Wysłany: 2014-01-19, 00:32   

Ozeasz.
U mnie jest trochę inny czas,ale jest już póżno.
Ata333,przytoczyła fajny cytat,dobrze jest go przemyśleć.
Wybacz,Ozeaszu ale jeszcze zapytam.
Z Twojej wypowiedzi mogę wywnioskować,że naród Izraelski jest tutaj narodem obrazowym na duchowego Izraela.
Dlatego mam pytanie,czy oprócz duchowego Izraela,jest jeszcze druga klasa powołanych z fizycznego Izraela,czy tez jest tylko jedna klasa,powołana z narodów w tym z fizycznego Izraela.?.
Mam nadzieje że nie sprawię Ci problemu.
Pozdrawiam.

ata333

Wysłany: 2014-01-19, 00:33   

Ozeasz napisał/a:
a jesli ktos nie zgrzeszy w Adamie??

a istnieje taka mozliwosc..?..

wszyscy zgrzeszylismy w Nim to znaczy..ze wszyscy dziedziczymy Jego grzech..

jest tam bowiem wzmianka o biodrach Adama..(skazonym grzechem nasieniu).. ;-)

Ozeaszu oj na szczescie nie pisalam tego..(uffffffffff)..

tylko wkleilam obszerny fragment.. :-D

ata333

Wysłany: 2014-01-19, 00:49   

Ozeaszu chyba sie nie zrozumielismy.. ;-)

pisalam:

ata333 napisał/a:

tu przytaczan to sedno: (ponizej)..:

ata333 napisał/a:

Więc jakim prawem umierali, skoro jeszcze wtedy nie mogli być legalnie skazani na śmierć z powodu własnych grzechów?
Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: Skoro powodem ich śmierci nie były ich własne grzechy, to dlaczego umierali?

Ty bowiem wczesniej napisales iz My umieramy za swoje grzechy a nie Adama..
gdyz nasz grzech sie od jego grzechu rozni..gdyz byl dokonany w Edenie (tak przynajmniej zrozumialam)..

wiec napisalam:

ata333 napisał/a:
pamietaj tez: Adam popelnil grzech nieposluszenstwa...

a kazdy nasz gzrech jest grzechem nieposluszenstwa...

wiec nie ma sensu rozdzielac wlosa na czworo,,i pisac,,ze nie popelnilismy takiego samego grzechu jak Adam..umieramy wiec (nie) za swoje grzechy... a nie Adama;-)

chodzilo mi..ze nie ma sensu rozdzielac wlosa na czworo ..aby dowodzic,,iz UMIERAMY ZA SWOJE GRZECHY.. ;-)
dopisalam NIE..abys zobaczyl wyrazniej sens mojej odpowiedzi..;)
tak wiec moim zdaniem nie umieramy za swoje tylko za Adamowe grzechy.. ;-)

i dalej dopisalam:
ata333 napisał/a:

to jest wbrew logice majac na uwadze dziedzicznosc grzechu..po Adamie (grzesznej natury..
:-D

teraz widzisz wyrazniej..?

dobrej nocy... :-D

Henryk 

Wysłany: 2014-01-19, 07:36   

Jachu napisał/a:
Sorki Henryku :-)

Ps. ów drugi kozioł,-równie doskonały formą,ciałem,jak pierwszy,wypuszczony został po losowaniu za pomocą Urim i Tummim,na zewnątrz obozu ludu izraelskiego,czyli do Świata,aby tam doznawać ucisków niosąc na sobie grzechy ludu. To symbolizuje Lud Wielki,który ma oczyścić swe szaty(usprawiedliwenia doznaś) we krwi Baranka. Potem będzie klasą duchową,jako panny i towarzyszk Kościoła Ps.45.

W tym właśnie- drogi Bracie mam problem.
„Na zewnątrz obozu ludu Izraelskiego”

Jeśli chodzi o Izrael podróżujący po puszczy (pustyni), to bezsprzecznie przedstawiał on cały Lud Boży pielgrzymujący do niebiańskiego Kanaanu.
Nawet szaty, którymi okryli swe grzeszne ciała na początku podróży- nie utraciły nic ze swej mocy i znaczenia...

Natomiast Izrael stojący w miejscu, z rozłożonym Przybytkiem, składający Ofiary- to już inny obraz.
Tam ludem Bożym (symbolizującym okres Wieku Ewangelii) byli jedynie Lewici z Arcykapłanem na czele...
Nawet potomkowie Lewiego- Kaat, Merary i Gerson- strzegli, aby nikt z pozostałego ludu nie zbliżał się do Przybytku.
Aby nie mogli nawet oglądać, co dzieje się po drugiej stronie wysokiego płotu, na dziedzińcu.
To wygląda mi (na razie!) na współczesny świat, który nie ma pojęcia po cóż był tam ołtarz całopalenia, umywalnia...
Widzieli jedynie dym.
Malutki cytat:
„W innym obrazie, w dniu pojednania, Izrael wyobrażał nie nawrócony świat, zaś kapłani wyobrażali Kościół w Wieku Ewangelii. W dniach po dniu pojednania Izrael reprezentuje świat podczas tysiącletniego panowania Chrystusa pod kierownictwem uwielbionego Kapłaństwa.”
Sermons 8-1916

Drugi kozioł oczywiście przedstawia "Wielki Lud" (przez innych nazwany "Tłumem").
Kpł 16:21 bp "Położywszy obie ręce na głowie tego żywego kozła wyzna Aaron nad nim wszystkie winy synów Izraela, wszystkie ich niewierności i grzechy. Złoży je na głowę kozła i przez wyznaczonego człowieka wypędzi go na pustynię."
A przecież winy, grzechy i niewierności Ludu Bożego gładzi krew cielca- Jezusa...

Ozeasz

Wysłany: 2014-01-19, 08:40   

chryzolit napisał/a:
Ozeasz.
U mnie jest trochę inny czas,ale jest już póżno.
Ata333,przytoczyła fajny cytat,dobrze jest go przemyśleć.
Wybacz,Ozeaszu ale jeszcze zapytam.
Z Twojej wypowiedzi mogę wywnioskować,że naród Izraelski jest tutaj narodem obrazowym na duchowego Izraela.
Dlatego mam pytanie,czy oprócz duchowego Izraela,jest jeszcze druga klasa powołanych z fizycznego Izraela,czy tez jest tylko jedna klasa,powołana z narodów w tym z fizycznego Izraela.?.
Mam nadzieje że nie sprawię Ci problemu.
Pozdrawiam.

U mnie bylo juz pozno wiec poszedlem spac :-D

Jesli mowimy o Wysokim powolaniu do klasy 144k to wiemy ze to powolanie nie jest tylko z Zydow a raczej powiedzialbym ze skladac sie bedzie z wiekszosc pogan, Objawiciel Jan obrazuje ta liczbe biorac to z Przymierza jakie bylo zawarte z Abrahamem i powtorzone z Izaakiem i Jakubem, jest jeszcze jedna klasa to Wielkie Grono liczba ktora nie jest okreslona w Biblii Ob.Jan 7:9 Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. a potem jest mowa 7:14-15 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. (15) Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją. Lecz wybor jest tylko do Kosciola, w wielkim gronie znajda sie ci ktorzy nie wejda do Kosciola, ci beda w wielkim ucisku jeszcze doswiadczeni i wtedy sie okaze kto bedzie zaliczony do tego Ludu

Ozeasz

Wysłany: 2014-01-19, 08:50   

ata333 napisał/a:

Ty bowiem wczesniej napisales iz My umieramy za swoje grzechy a nie Adama..
gdyz nasz grzech sie od jego grzechu rozni..gdyz byl dokonany w Edenie (tak przynajmniej zrozumialam)..

Musialas zle zrozumiec, my za swoje grzechy nie umieramy, natomiast za nie odpoiwemy na sadzie, umieramy za grzech Adamowy.

ata333 napisał/a:

chodzilo mi..ze nie ma sensu rozdzielac wlosa na czworo ..aby dowodzic,,iz UMIERAMY ZA SWOJE GRZECHY.. ;-)
dopisalam NIE..abys zobaczyl wyrazniej sens mojej odpowiedzi..;)
tak wiec moim zdaniem nie umieramy za swoje tylko za Adamowe grzechy.. ;-)

Wiec nie rozdzielamy bo nie ma po co :-> umieramy za grzech Adamowy w liczbie pojedynczej, za ten jeden grzech kiedy jadl owoc z drzewa poznania dobra i zla z ktorego nie wolno mu bylo spozywac.

Henryk napisał/a:

Drugi kozioł oczywiście przedstawia "Wielki Lud" (przez innych nazwany "Tłumem").
Kpł 16:21 bp "Położywszy obie ręce na głowie tego żywego kozła wyzna Aaron nad nim wszystkie winy synów Izraela, wszystkie ich niewierności i grzechy. Złoży je na głowę kozła i przez wyznaczonego człowieka wypędzi go na pustynię."
A przecież winy, grzechy i niewierności Ludu Bożego gładzi krew cielca- Jezusa...

Jak juz pisalem to trudny temat, dlatego ten koziol jest tu problemem dla wielu ktorzy wlasnie beda uwazac ze jego krew jest przeblaganiem za grzechy a wiemy ze jedna krew zostala przelana,pamietajmy jeszcze ze ofiary przeblagania byly skladane za grzechy na przyszly rok czyli nie za popelnione w przeszlosci tylko w przyszlym roku, to dosc obszerny temat i moze warto byloby zalozyc nowy temat aby objasnic wszystkie ofiary jake byly skladane, co oznaczalo pokropienie krwia ublagalni itp

ata333

Wysłany: 2014-01-19, 11:03   

Ozeasz napisał/a:

Czy Adam posiadal Ducha?? czy posiadal Milosc?? ciezko powiedziec skoro nie wiedzial co jest dobre co zle trudno bylo mu milowac, kochac i nienawidzic, moje mysli sa ze nie posiadal ani milosci ani Ducha.
Co do smierci jak najbardziej Pan Bog nie jest sprawiedliwy i swoje zapowiedzi wykonuje, jego slowa sa nie odwolalne, Adam umarl tego samego dnia co zgrzeszyl 1Moj.5:5 Adam przeżył dziewięćset trzydzieści lat i umarł. jeden dzien u Boga to tysiac lat, tysiac lat jak jeden dzien, wiec Adam nie przezyl jednego Bozego dnia, nikt tego dnia nie przezyl.

no to juz tylko wlasna interpretacja.. ;-)
raj bez Milosci..?

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... :-D

jesli zas przyznajesz..iz umieramy za Grzech Adama..

to mamy z tego taki wniosek:

PRAWDA:
ZGRZESZYLIŚMY w ADAMIE = ŚMIERĆ
BYLIŚMY POSŁUSZNI w CHRYSTUSIE = USPRAWIEDLIWIENIE

zauwaz,,ze w tym wypadku ani w jednym..ani w drugim nie mamy swego osobistego udzialu..w sensie,,ze osobiscie..nie zgrzeszylismy w Adamie..a ponosimy tego osobiscie konsekwencje w udziale wraz z Adamem w smierci..za Jego ..a nie swoj grzech ... ;-)

i dalsze konsekwencje:

wklejka z linka,,ktory Ci podalam..wczesniej..:

"Bycie w Chrystusie to drogocenna prawda, powtarzająca się wielokrotnie w Piśmie Świętym.
Biblia wskazuje na dwie osoby, które symbolizują wszystkich ludzi, jacy kiedykolwiek żyli na ziemi – Adama i Chrystusa (1Kor.15,22).
My wszyscy jesteśmy "w Adamie" z powodu naszego urodzenia w nim – skazani na grzech i śmierć.
Jednakże wspaniałą prawdą ewangelii jest to, że Chrystus umarł za nas wszystkich: my byliśmy w Nim na krzyżu! W Chrystusie mamy sprawiedliwość i życie"
.

Henryk 

Wysłany: 2014-01-19, 13:00   

Ozeasz napisał/a:
Jak juz pisalem to trudny temat, dlatego ten koziol jest tu problemem dla wielu ktorzy wlasnie beda uwazac ze jego krew jest przeblaganiem za grzechy a wiemy ze jedna krew zostala przelana,pamietajmy jeszcze ze ofiary przeblagania byly skladane za grzechy na przyszly rok czyli nie za popelnione w przeszlosci tylko w przyszlym roku, to dosc obszerny temat i moze warto byloby zalozyc nowy temat aby objasnic wszystkie ofiary jake byly skladane, co oznaczalo pokropienie krwia ublagalni itp

Trudny temat, ale przecież nie znaczy, że nie można o nim rozmawiać. :lol:

Masz Ozeaszu rację.
Teraz dopiero zauważyłem różnicę! Jakoś uprzednio umykało mi to.
Były to ofiary na rok przyszły. Ten, który miał dopiero nastąpić.
Dotychczas myślałem że ofiara ta (Dnia Pojednania- Przebłagania) obejmowała osobiste grzechy ludu Bożego.
Byłoby to nierozsądne, gdyby gładziła grzechy przyszłe- jeszcze nie popełnione.
A jeśli była to ofiara nie za osobiście popełnione grzechy, a przebłagalna, to mogła ona dotyczyć (chyba?) wyłącznie... grzechu Adamowego. :roll:
(Przedstawiana była krew tych, którzy oddali dobrowolnie swe życie w ofierze. Ich ciała były spalane poza obozem- na świecie)
I mogła w tym wypadku obejmować czas przyszły.

Czym innym były codzienne ofiary:
Heb 7:27 bpd " który nie musi codziennie, jak arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, a następnie (za grzechy) ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował siebie samego."
- te obejmowały grzechy popełniane w przeszłości.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-19, 15:19   

chryzolit napisał/a:
Ozeasz.
Pytanie jest bardzo proste.
Obj.Jana.pisze iż klasa 144-tysięcy jest wybrana z pokoleń Izraela,to dlaczego podawałeś w swoich postach,że klasa ta jest wybierana w wieku ewangelii z narodów.?. Pamiętamy że Obj.jest księgą proroczą.
Pozdrawiam.

Podkreślenie Jachu.
Odp. Bo najpierw musiał przyjść na świat/narodzić się Mesjasz,-Głowa później wybieranego Kościoła. To przecież proste i logiczne.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-01-19, 16:01   

Henryk napisał/a:
W tym właśnie- drogi Bracie mam problem.

„Na zewnątrz obozu ludu Izraelskiego”

Na pierwszą linijkę odpowiadam: i Vice versa :-D

Na drugie jest sporo możliwości odpowiedzi,bo Przybytek ,jego ceremonie i sposób zorganizowania,mają rózne obrazy w sobie zawarte.

Taki pierwszy link np
http://www.nastrazy.pl/archiwum/2003_3_08.htm

Tak jak Cielec obrazował ofiarę Chrystusa,tak też i Kozioł Panski/dla Pana,symbolizował Kosciół Chrystusowy,który był zaproszony do złożenia swego życia po Chrystusie w podobnej ofierze. Ta ofiara była dodatkową sposobnością pokazującą na przyszłość,-początek wieku ewangelicznego. O Kozły( dwa bez skazy)rzucane były losy,a Urim i Tummim wskazały na Kozła dla Pana,- z tym postępowano podobnie jak z Cielcem. A drugi kozioł był kozłem wypuszczalnym,-też był bez skazy,a jednak on przeznaczony/przewidziany był dla Azazela/szatana na ucierpienie. On poniósł grzechy ludu na swym grzbiecie poza obóz Ludu Izraeskiego. I tak też w dużym pozaobrazie działo sie z tymi wierzącymi,- poświęconymi,którzy w czymś uchybili czyniąc swoje poświęcenie i jego wykonanie.
Byli jak Kozioł Azazela wypuszczeni na pustynię narodów,ktore były dookoła Izraela,czyli poza obóz.
Cierpieli zatem niedobrowolnie,mimo że byli szczerzy i wierzący. Coś jednak Bóg już wówczas dojrzał,że taki porządek postanowił przez Mojżesza do realizacji.
Wielkie Grono,Lud Wielki, miało wyjść z ucisku wielkiego,wyprawszy,omywszy swoje usprawiedliwieni/szaty,we krwii Baranka.

To tak pokrótce.

Pozdrawiam ciepło
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2014-01-19, 16:31   Żydzi naród wybrany

W dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty zstąpił na żydowskich wierzących I wieku , pobudził ich aby poszli na cały świat i dał im siłę czynić to , do czego Żydzi byli powołani przez wszystkie pokolenia - przyprowadzać pozostałe narody do Bożego Królestwa.

Ozeasz

Wysłany: 2014-01-19, 17:15   

Henryk napisał/a:

Byłoby to nierozsądne, gdyby gładziła grzechy przyszłe- jeszcze nie popełnione.
A jeśli była to ofiara nie za osobiście popełnione grzechy, a przebłagalna, to mogła ona dotyczyć (chyba?) wyłącznie... grzechu Adamowego. :roll:

Tez mam takie same mysli, gdyby ofiara skladana byla za grzechy ludu kazdy by mogl dowoli grzeszyc ze swiadomoscia ze przeciez ofiara zostala zlozona i Pan Bog nam tego nie poczyta za grzech, lecz tak jak piszesz byla to ofiara okupowa za grzech Adamowy na rok przyszly.

chryzolit

Wysłany: 2014-01-19, 17:17   

Ozeasz.
Napisał.
Cytat:
A dlaczego ty sie poswieciles?? do zycia na ziemi?? skoro powolanie jest do pogan to i poganie wejda do Krolestwa, a skoro tam sie znajda to beda pochodzili z dwunastu pokolen Izraelskich, to tlumaczy Rzym.3:28 Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, (29) ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga. dlaczego napisane jest ze z dwunastu pokolen?? Poniewaz Pan Bog tak dobiera osoby do Krolestwa aby sie nawzajem uzupelnialy, nie beda to takie same charaktery lecz rozne, tak jak Pan Jezus wysylal apostolow dwojkami aby jeden drugiego uzupelnial.
Terza mozesz napisac to co chciales :lol:

Obj.7 roz.

Opisuje jak zostali opieczętowani słudzy Boga.
Naród Izraelski,jak konsekwentnie No.Testament przedstawia jest obrazem,na duchowego Izraela Kościół Chrystusowy.
Tutaj,czyni to Ap.Jan,tym samym pokazuje jak należy poprawnie rozumieć co stało się z fizycznym,cielesnym Izraelem.
Stał się on obrazem.Tak samo jak uczył o tym Ap.Paweł.
Jan pozostawił nam w taki sposób przykład interpretacji proroczej.

Ponadto należy zobaczyć,iż to jedyne miejsce w Piśmie Św.które pokazuje nam liczbę,klasy tegoż Kościoła,czyni to w kontekście duchowego przekazu.
Dlatego pytam wszystkich zwolenników fizyczności cyfry,na czym budują pewność,że liczba ta ma znaczenie fizyczne?,
Przecież większość cyfr [o ile nie wszystkie] w Obj.ma duchowy wymiar.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu