Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy pierwsi chrześcijanie głosili od domu do domu?
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2011-07-05, 18:31   

herman... Jezus posłał swoich uczniów do domów żydowskich. Jeśli chcesz powiedzieć, ze żydzi tak sobie normalnie zajadali kaszanki z krwią... to nie wiem z kim rozmawiam. Dlaczego nie kazał im brać sakwy, i innych tobołków? Bo WIEDZIAŁ na co stać żydów, WIEDZIAŁ jakimi prawami się rządzą (choć wiedział też, że nie w każdym przypadku będą tacy mili, stąd wzmianka o wilkach).

Który żyd by się tak afiszował, ze w swoim domu, obcym gościom dawał do spożycia coś, za grozi mu ukamienowanie?

David77 

Wysłany: 2011-07-05, 19:27   

herman,

Cytat:
Albo zatem ŚJ traktują biblię jako sp zo.o., albo nie czytają ze zrozumieniem, albo uchylają jej nakazy twierdząc, że ŚJ to nie dotyczy. Czy jest jeszcze inne wytłumaczenie palącego problemu złego tłumaczenia Pisma Św.

hehe to tak jak katolicy w Piątek :-D
:-D nie jadają mięsa a dlaczego czy gdzieś taki zakaz jedzenia mięsa dał Jezus czy któryś z apostołów . ;-)

bartek212701 

Wysłany: 2011-07-05, 19:57   

herman, przyjedź do mnie i sprawdzimy czy będziesz na tyle taktowny i za przeproszeniem zjesz kał,który dam ci na talerzu :-) Sprawdzimy czy nie uchylasz się od tego wersetu[rozumiesz swoje dziwne zarzuty?]

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-07-05, 20:07   

herman, Nie wstydziłeś się podać kaszanki gościom? Ja bym się wstydziła, ty jednak wygląda mi,że chciałeś zatryumfować i dlatego kaszankę podałeś.
Lubisz, jedz a drugiemu nie wmuszaj. znam katolików, którzy tez kaszanki nie jedzą, bo sie nią zwyczajnie brzydzą. I co im powiesz?

Bobo 

Wysłany: 2011-07-05, 20:29   

nike napisał/a:
chciałeś zatryumfować i dlatego kaszankę podałeś.

Ee, tam... pewnie przypalił i zjeść nie mógł a wyrzucić mu szkoda było, więc... poudawał wielce gościnnego.

Blef... akurat jadł, gdy zapukali, akurat jadł kaszankę, gdy przyszli SJ. :-)

Czytajcie, czytajcie takie rzeczy. Aż mi oko skacze... serio! :shock:

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-07-05, 21:12   

Bobo, Oczywiście,że to bzdura jest. :-D

David77 

Wysłany: 2011-07-05, 21:33   

nike, szkoda że nie dodał iż odmawiał różaniec z myślą udana się później na nieszpory :-D ;-)

herman 

Wyznanie: Rzymsko Katolickie
Wysłany: 2011-07-05, 22:18   

Po pierwsze nie wiem czego chcecie od kaszanki. Jest bardzo dobra i była świeża.
Po drugie, nie jadam mięsa w piątek nie dlatego, że taki jest nakaz, a raczej dlatego, że KK zaleca poszczenie w piątek celem podkreślenia ważności tego dnia.
Kaszankę konsumuję właściwie co piątek więc trafienie u mnie właśnie w piątek na ten właśnie pokarm nie jest akurat niczym dziwnym czy rewelacyjnym. Przychodzą w inny dzień to i schabowego dostaną (oups schabowy dla gości też nie jest dobry), i roladę, i gulasz jakiś się trafi, kiełbaska smażona z cebulą (też nie dobra dla gości), jajecznica na boczku (też nie wskazana dla gości ze względu na swe plebejskie pochodzenie). Bawi mnie Wasze klasyfikowanie potraw na plebejsko-chłopskie i szlacheckie gdzie tylko te szlacheckie nadają się dla gości.
Bartek - podaj adres, jadałem po świecie rzeczy, których ty byś nawet nie powąchał więc nawet konsumpcja robactwa nie jest mi dziwna (polecam pijawki na słodko). Za to mój organizm nie chce sobie przyswajać przetworów mlecznych i dlatego nie jem serów, nie piję kefirów, jogurtów itp. W piątek zostaje mi tylko rybka, parówki i kaszanka. Po parówkach mam dewiacje żołądkowe, rybkę wręcz uwielbiam (więc co to za post). No i spowodowaliście, że zacząłem opowiadać o sobie i tłumaczyć się dlaczego jem kaszankę w piątek, a nie tego dotyczy temat. Tyle zatem, wyjaśnienia.
Jak idę do kogoś to nie patrzę tak jak Wy co mi dają do jedzenia i obrażam się jak dostanę sucharka. Jestem wdzięczny za wszystko czym mnie uraczą. Nawet potrafię pizze z serem zjeść mimo tego, że wiem jak to się skończy.

Dziękuję Wam i za te odpowiedzi, teraz wiem, że niegodnym przyjmować ŚJ ze względu na mój niski stan. Dobrze, że nie potraktowali mnie tak katolicy, prawosławni, baptyści czy ewangelicy. Jeszcze żaden z nich nie poniżył mnie za to, że podałem mu kaszankę.
Jeszcze tak dopiszę, czy coś złego jest w tym, że pości się w czasie, którego nie wskazuje Pismo Św . ? Nie uchylam nakazów Boga, nie omijam przykazań (chyba, że jest jakieś przykazanie, które mi umknęło ? ).

Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-06, 01:23   

herman napisał/a:
Jeszcze tak dopiszę, czy coś złego jest w tym, że pości się w czasie, którego nie wskazuje Pismo Św . ? Nie uchylam nakazów Boga, nie omijam przykazań (chyba, że jest jakieś przykazanie, które mi umknęło ? ).

(Ew. Łukasza 18:10) Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. (12) Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. (13) Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. (14) Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.

bartek212701 

Wysłany: 2011-07-06, 01:27   

herman,
Cytat:
Po pierwsze nie wiem czego chcecie od kaszanki.
Kaszanka to krew więc:5 Moj. 12:16-Krwi tylko jeść nie będziecie, na ziemię wylejecie ją, jako wodę.
(BG)
Cytat:
Bartek - podaj adres, jadałem po świecie rzeczy, których ty byś nawet nie powąchał
powiedziałem to w żartach nigdy bym cię czymś takim nie uraczył :-)
Cytat:
Jeszcze tak dopiszę, czy coś złego jest w tym, że pości się w czasie, którego nie wskazuje Pismo Św . ?
tak,dziś zacytowałem już ten werset i to także Tobie,ale w temacie o Małżeństwie,możesz go przeczytać proszę:1 Tym. 4:1-A Duch jawnie mówi, iż w ostateczne czasy odstaną niektórzy od wiary, słuchając duchów zwodzących i nauk dyjabelskich,
2. W obłudzie kłamstwo mówiących i piętnowane mających sumienie swoje,
3. Zabraniających wstępować w małżeństwo, rozkazujących wstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył ku przyjmowaniu z dziękowaniem wiernym i tym, którzy poznali prawdę.
(BG)

herman 

Wysłany: 2011-07-06, 01:35   

Wybacz (nie jestem jeszcze tak biegły) ale chyba nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi. Czy było by dużym nietaktem gdybym poprosił o obszerniejsze wyjaśnienie ??
Co do wypowiedzi Incognito to też nie bardzo dostrzegam związek między obłudą, a postem ??

bartek212701 

Wysłany: 2011-07-06, 01:43   

herman, Tu pisze,że ludzie odstaną od wiary i nie będą spożywać pokarmów danych nam od Boga słuchając duchów,które zwodzą ludzi i karzą tak robić. :-) Ja to tak rozumiem,może źle,Nigdy nie mówię,że mam racje,zawsze czekam aż ktoś mnie poprawi więc może też Ci coś źle zasugerowałem,sam przeczytaj ten werset,lepiej cały rozdział i może dojdziesz do podobnych wniosków co i Ja,albo zupełnie innych :-)

herman 

Wysłany: 2011-07-06, 02:01   

Muszę się podzielić, za Twoją radą otwarłem Pismo Św. ale przez pomyłkę zamiast 1Tym troszkę mi się za dużo cofnęło i otwarłem list do Kolosan gdzie trafiłem na taki oto zapis:
"Niechaj nikt was nie osądza z powodu jedzenia i picia, bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa." Kol 2,16-17
Czy ten cytat zamyka temat kaszanki, Bożego Narodzenia, sylwestra i innych świąt ?

David77 

Wysłany: 2011-07-06, 07:28   

herman,

Cytat:
Muszę się podzielić, za Twoją radą otwarłem Pismo Św. ale przez pomyłkę zamiast 1Tym troszkę mi się za dużo cofnęło i otwarłem list do Kolosan gdzie trafiłem na taki oto zapis:
"Niechaj nikt was nie osądza z powodu jedzenia i picia, bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa." Kol 2,16-17
Czy ten cytat zamyka temat kaszanki, Bożego Narodzenia, sylwestra i innych świąt ?

herman skoro według twego przekonania cytat ten zamyka temat pokarmów i świąt to dlaczego KK nie postępuje według tego co tutaj przytoczyłeś tylko wprowadził własny zakaz spożywania mięsa w piątek ? Jak wytłumaczysz tak ignorancką postawę KK do nauki apostoła Pawła . ;-)

herman 

Wysłany: 2011-07-06, 12:19   

Dawidku kochany gdzie KK zabrania spożywania
Zawsze mi powtarzano, że post to wyrzeczenie się tego co przyjemne dla Chrystusa. Taki jest wymiar postu. Nie straszą mnie armagedonem za to, że zjem w piątek szynkową czy schabowego. Nie zabraniają jeść jakiejś potrawy. Post ma charakter czasowy, jest wszak czas radości i czas smutku, czas na śmiech i czas na łzy. Idąc tym torem jest również czas spożywania łakoci i czas głodu. Co jeżeli jestem wegetarianinem (np z powodu choroby ukł pokarmowego) ? Post mnie nie dotyczy ? Czy mogę zgodnie z katechizmem wyrzec się na czas postu np. sałatki z białej kapusty, która mi tak smakuje ?
Dlaczego tak uparcie mylisz post z zakazem spożywania niektórych pokarmów ?
Czy post jest ważny ? Jezus pościł więc chyba tak. Czy jak skończył post to jadł co mu podano ? Nigdzie nie jest napisane, że nie. Nawet jest napisany o tym, że nie czyni nieczystym człowieka to co wchodzi do żołądka.
Rozważ i spróbuj jeszcze raz. Zanim napiszesz, że KK to ignoranci.
Rozważ to:
Dz 14:23 - " A gdy w każdym kościele wśród modlitw i postów ustanowili im kapłanów, polecili ich Panu, w którego uwierzyli. " Tu dodatkowo wzmianka o ustanawianiu kapłanów (sakrament kapłaństwa ? ).

Odpowiedz do tematu