Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa za zmarłych

O co proszą Boga osoby modlące się za zmarłych:
Uzyskanie przez nich zbawienia.
12%
 12%  [ 2 ]
Przejście z czyśćca do nieba.
43%
 43%  [ 7 ]
Wybawienie od męki w piekle.
6%
 6%  [ 1 ]
Nie mam zielonego pojęcia.
37%
 37%  [ 6 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-07-23, 23:29   

Czy ty nie rozumiesz pytania czy wyjaśnień co do tego, o co pytam? Bowiem z każdym kolejnym postem mi potwierdzasz, że albo nie rozumiesz tekstu pisanego, albo po prostu nie chcesz odpowiedzieć, ponieważ twoja wiedza jest zerowa w tej materii i wstyd ci się do tego przyznać...

Ostatni raz ci tłumaczę:
Nie interesuje mnie, czy uważasz modlitwę za zmarłych za "niebiblijną".
Nie interesuje mnie, co myślisz lub wiesz na temat zbawienia, potępienia, nieba i piekła.

Pytanie dotyczy twojej wiedzy na temat tego, o co proszą Boga osoby modlące się za zmarłych. Te osoby, a nie ty.


Ps. Zmodyfikowałem treść pytania, aby nie było wątpliwości, o czyją prośbę do Boga chodzi.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-07-24, 07:56   

Yarpen Zirgin a wiesz o co ja się modlę?

Nie wiesz. Inni tak samo nie wiedzą o co modlą się katolicy.

Bo nawet oni nie wiedzą, że

1J 5:14 BT „Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą.

2Sm 12:18 NS "A siódmego dnia dziecko umarło. Słudzy Dawida bali się mu powiedzieć, że dziecko umarło; mówili bowiem: "Oto gdy dziecko jeszcze żyło, mówiliśmy do niego, a on nie słuchał naszego głosu: jak więc możemy mu powiedzieć: 'Dziecko umarło'? Wtedy na pewno zrobi coś złego"."

2Sm 12:21 NS "Jego słudzy powiedzieli więc do niego: "Cóż znaczy to, co uczyniłeś? Ze względu na dziecko, gdy jeszcze żyło, pościłeś i płakałeś; a gdy tylko dziecko umarło, wstałeś i zacząłeś jeść chleb"."

2Sm 12:22 NS "Na to rzekł: "Gdy dziecko jeszcze żyło, pościłem i płakałem, gdyż powiedziałem sobie: 'Kto wie, może Jehowa okaże mi łaskę i dziecko będzie żyło?'"

Modlić należy się za żywych
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-07-24, 09:28   

Posty wyciete z tego wątku zostały umieszczone w temacie Modlitwa za zmarłych (dyskusja) - jest on przeznaczony dla osób, którym pęd do polemizowania i obalania nauczania Kościoła katolickiego "nie pozwala" na udzielenie odpowiedzi w ankiecie.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-07-24, 09:45   

Więcej z tobą nie rozmawiam, jesteś nie uprzejmy.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-07-24, 10:04   

Cytat:
pęd do polemizowania i obalania nauczania Kościoła katolickiego "nie pozwala" na udzielenie odpowiedzi w ankiecie.


Przecież odpowiedziałam jako pierwsza, że "nie mam zielonego pojęcia". Jakie z tego wyciągnąłeś wnioski? Jeżeli jesteś katolikiem to módl się głośno aby niekatolik usłyszał o co się modlisz.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-07-24, 11:37   

Anowi napisał/a:
Przecież odpowiedziałam jako pierwsza, że "nie mam zielonego pojęcia". Jakie z tego wyciągnąłeś wnioski?

O wnioskach później... Jak w ankiecie udzieli odpowiedzi trochę więcej osób.

Anowi napisał/a:
Jeżeli jesteś katolikiem to módl się głośno aby niekatolik usłyszał o co się modlisz.

Krzyczeć w domu nie będę, zaś na Msze Święte jakoś niekatolicy nie zachodzą.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-07-27, 17:05   

No proszę , Yarpen nawycinał postów z tamtego wątku , który założył , ale jakoś jak na razie palcem nie kiwnął aby cokolwiek wyjaśnić w tej sprawie.
Nie przypominam sobie nawet sugestii w Biblii , że za modlitwa za umarłych ma jakiś sens.
Z punktu widzenia człowieka , to nie jest głupie nawet , ale nasze widzimisię ma marginalne znaczenie w tym co Bóg ma do powiedzenia w tej materii.

Według tego , co rozumiem z Biblii , to umarli sprawiedliwi i Kościół nie potrzebują zmiany na lepsze po tamtej stronie , ponieważ znajdują się tam gdzie Łazarz z przypowieści , czyli doznają odpocznienia w raju.
Ci , co poszli do hadesu , to czekają na sąd i nie widzę innej opcji dla nich. Pismo w wielu miejscach to potwierdza:

Kazn. 9:3-4
3. To jest najgorsze z wszystkich rzeczy, jakie się dzieją pod słońcem: że wszystkich spotyka ten sam los, Lecz również serce synów ludzkich jest pełne zła i głupota jest w ich sercu, dopóki żyją, a potem idzie się do umarłych.
4. Kto należy do grona żyjących, ten jeszcze ma nadzieję; gdyż żywy pies jest lepszy niż martwy lew.
(BW)

Hebr. 9:27
27. A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
(BW)

Ciekaw jestem co taka modlitwa za umarłego mogłaby pomóc. Abraham , gdy tłumaczył dla bogacza jego sytuację i położenie , to nie pozostawił w tej kwestii wątpliwości:

Łuk. 16:26
26. I poza tym wszystkim między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić.
(BW)

Skoro przeprawić sie nie da... :-?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-07-27, 21:16   

machabeusz napisał/a:
No proszę , Yarpen nawycinał postów z tamtego wątku , który założył , ale jakoś jak na razie palcem nie kiwnął aby cokolwiek wyjaśnić w tej sprawie.

Yarpen ten wątek założył dla osób podobnych tobie, które nie potrafią/nie chcą udzielić odpowiedzi w ankiecie klikając przynajmniej na 4 odpowiedź. Modlitwę za zmarłych poruszyłem bowiem nie dla przedyskutowania jej zasadności, ale do zebrania garści informacji na temat wiedzy niekatolików w kwestii "o co tam się prosi".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-07-28, 16:33   

Cytat:
aby Skrócil męki za grzechy.


Lk 19:21-23 Br „Bałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: bierzesz stamtąd, gdzie nie położyłeś, i zbierasz tam, gdzie nie zasiałeś.(22) Rzekł mu tedy: Sługo niegodziwy, będę cię sądził [według tego, co wyszło] z twych własnych ust. Otóż wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym, że biorę stamtąd, gdzie nie położyłem, zbieram tam, gdzie nie zasiałem.(23) Czemuż tedy nie oddałeś moich pieniędzy do wspólnej kasy, żebym, gdy wrócę, mógł je podjąć z zyskiem?”

Jeśli się bałeś czemu nie usłuchałeś? Jakim sądem sądzisz takim będziesz osądzony.
Ostatnio zmieniony przez Anowi 2008-07-29, 00:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-07-28, 19:08   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Yarpen ten wątek założył dla osób podobnych tobie, które nie potrafią/nie chcą udzielić odpowiedzi w ankiecie klikając przynajmniej na 4 odpowiedź.


"nie mam zielonego pojęcia" mogłoby urazić zielonoświątkowców... 8-)

...a oni jak rozumiem , to za zmarłych sie nie modlą. ;-)


Yarpen Zirgin napisał/a:

Modlitwę za zmarłych poruszyłem bowiem nie dla przedyskutowania jej zasadności, ale do zebrania garści informacji na temat wiedzy niekatolików w kwestii "o co tam się prosi".

Dział "dyskusje teologiczne" służy do dyskusji jak sama nazwa wskazuje. Sam widzisz , że głosować w ankiecie za bardzo nikt nie chce i nie ma się czemu dziwić. :xble:
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2008-07-29, 09:14   

nike napisał/a:
Więcej z tobą nie rozmawiam, jesteś nie uprzejmy.



Myślę Nike,że nie rozumiesz Yarpena.


nike napisał/a:
W czyściec nie wierzę, więc co mam zaznaczyć?


Nie chodzi o to w co wierzysz,ale generalnie chodzi Yarpenowi o twoją wiedzę na temat modlitw za zmarłych a modlitwy te praktykują katolicy i prawosławni,czyl dość spora grupa chrześcijan.

Ja zaznaczyłem odp. drugą i zaznaczyć muszę,że nie wierzę w czyściec,ale nie przeszkodziło mi to w zaznaczeniu odpowiedzi w ankiecie.

Pozdrawiam :-D
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-07-29, 18:35   

kansyheniek napisał/a:
Myślę Nike,że nie rozumiesz Yarpena.


A mnie się wydaje,że aż za bardzo ja Yaprna rozumiem.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2008-07-30, 10:29   

Cytat:
O wnioskach później... Jak w ankiecie udzieli odpowiedzi trochę więcej osób.

Będziesz musiał poczekać. Ostatnio na forum było tylko 8 osób.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-07-30, 10:36   

Anowi napisał/a:
Będziesz musiał poczekać. Ostatnio na forum było tylko 8 osób.

Nigdzie mi się nie spieszy... :)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
poimen 
pasim owieczki


Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 317
Wysłany: 2008-09-29, 01:24   

Ja bym zaznaczył dwie pierwsze odpowiedzi, ale ponieważ druga mieści się poniekąd w pierszej, to zaznaczyłem pierwszą. :)

DO NIKE: rozbawiłem się Twoim podejściem w tym wątku. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12