Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hardi
2011-11-05, 20:59
Russell i powiązania z masonerią?
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2008-11-07, 20:13   

machabeusz napisał/a:
Ludzi czczących diabła

Wydajesz się inteligentnym forumowiczem, a jak jeszcze mało wiesz na temat Masonerii.

kansyheniek 

Wysłany: 2008-11-07, 20:17   

nike napisał/a:
Wydajesz się inteligentnym forumowiczem, a jak jeszcze mało wiesz na temat Masonerii.

Bo o masonach jeszcze (chyba) na tym forum nie rozmawialiśmy.

A dziwne no nie?!! :mrgreen:

MM 

Wysłany: 2008-11-07, 22:37   

nike napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Ludzi czczących diabła

Ja też za mało jeszcze wiem na ten temat.
Podziel się swoją wiedzą z nami :prosze:

MM 

Wysłany: 2008-11-08, 09:27   

Cytat:
Masoni zobowiązani są do składania przysiąg. Oto jedna z możliwych wersji: "Przysięgam w imię Najwyższego Architekta Wszystkich Światów nie ujawniać nigdy sekretów, znaków, sposobów dotykania, słów i nauk używanych przez wolnomularzy i zachowywać co do tego wieczne milczenie. Ślubuję i przysięgam na Boga nie wyjawiać nigdy żadnej rzeczy z tych, które mi powierzono do chwili obecnej i które powierzy mi się w przyszłości. Zobowiązuję się i poddaję się następującej karze, jeśli złamię swoje słowo: niech mi spalą wargi rozpalonym żelazem, niech mi utną rękę i przetną szyję, i wyrwą język, a mój trup niech wisi w loży w czasie przyjmowania nowego brata, aby służył za odrażający dowód mojej niewierności i był przestrogą dla innych. Niech zostanie potem spalony, a popioły rzucone na wiatr, aby nie został żaden ślad po mojej zdradzie. Tak mi dopomóż Bóg i jego święta Ewangelia. Niech się tak stanie." (Eckert, I, 33-34). Jest to przysięga masonów konserwatywnych.

Nike z innego wątku:
Cytat:
Ja wierzę,że Bóg Jehowa, jest i był bez początku, natomiast Logos [nie jeszcze Jezus, chociaż jest to ta sama osoba] miał początek.Tutaj chyba już są teksty podane, które mówią wyraźnie,że Logos jest pierwszym stworzeniem Boga Jehowy.
Rozumiem to w ten sposób, Bóg wypowiadając słowo--gr. Logos najpierw w swoim umyśle je stworzył, a potem wypowiedział. Potem już Biblia podaje,że przez logosa był stwarzany wszechświat, aniołowie i wszystko co nas otacza. Oczywiście,że najwyższy architekt służył pomocą i konsultował się z Logosem,myślę ,że już kiedy aniołowie zostali stworzeni to też pomagali w stwarzaniu ziemi itd.

Nike w poprzednich swoich postach wypowiadałaś się tak jakbyś dużo wiedziała o masonach. Mimo próśb nie piszesz co o nich wiesz.
Mam nadzieję , że nie jesteś związana taką przysięgą.
Zapytam więc jeszcze raz.
Używanie podobnych określeń dotyczących Pana Boga to tylko przypadek czy może wpływ masonerii?

nike 

Wysłany: 2008-11-08, 10:12   

MM napisał/a:
Używanie podobnych określeń dotyczących Pana Boga to tylko przypadek czy może wpływ masonerii?

Wpływ masonerii.

MM 

Wysłany: 2008-11-08, 10:19   

nike napisał/a:
MM napisał/a:

Wpływ masonerii.

Nie dodałaś żadnego emtikona, uznaję więc odpowiedź za zgodną z prawdą.
Dzięki.

nike 

Wysłany: 2008-11-08, 10:23   

Chciałam napisać jeszcze,że "gdyby głupota miała skrzydła itd. Ale zrezygnowałam, skoro się jednak domagasz to teraz napisałam. :-( emonitka też wstawiłam.

Luxor 

Wysłany: 2008-11-08, 10:55   

Oj Nike - Nieładnie. MM pytał się Ciebie czy wiesz coś o masonerii. Miał takie prawo bo z kontekstu twoich wcześniejszych postów takich jak:

nike napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Ludzi czczących diabła

miał prawo tak sądzić. Ty natomiast za pierwszym razem odpowiedziałaś mu ironicznie a potem zakończyłaś wywód sformułowaniem o głupocie. Nieładnie... Jeśli masz wiedzę to wyjaśnij MM kwestę masonów. Ba - jeśli masz wiedzę to i mi wyjaśnij. Może chłopaki w fartuszkach to niegroźne z zasady kółko dyskusyjno filozoficzne a ich przysięgi i symbole to tylko taka zabawa... :-)

Pozdrawiam

nike 

Wysłany: 2008-11-08, 11:03   

Wystarczy,że ty masz wiedzę i jak widzę tylko i tylko w jednym kierunku, bo w innych te matach jakoś ja ciebie nie spotykam. :-(

Luxor 

Wysłany: 2008-11-08, 11:24   

Na ten moment muszę przyznać Ci rację. Nie jestem biblistą tylko studentem historii. Obecnie mam wiedzę ściśle biblijną mniejszą jak inni forumowicze wolę czytać ich posty i Biblię w domku. A jak już się odpowiednio "podszkolę" nie omieszkam zabrać głosu w innych tematach...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Luxor 2008-11-08, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  

MM 

Wysłany: 2008-11-08, 11:44   

nike napisał/a:
Wystarczy,że ty masz wiedzę i jak widzę tylko i tylko w jednym kierunku, bo w innych te matach jakoś ja ciebie nie spotykam. :-(

Po co takie posty.
Przecież można jasno:
Nie chcę pisać o masonach, bo nie mogę!

Jeśli prawdą jest stwierdzenie Machabeusza o masonach, to jak można nazywać ich przyjaciółmi?
A przecież takie słowa padały z ust czławieka będącego filarem ruchu Badaczy.

nike 

Wysłany: 2008-11-08, 11:53   

MM napisał/a:
Po co takie posty.
Przecież można jasno:

haha!!! Tak, nie mogę bo mason trzyma mnie za spódnicę. Opamiętajcie się, bo te posty nadają się tylko do kasowania. Włącz facet rozum w końcu i zacznij myśleć. Czuje się jak przed Świętą Inkwizycją, tak długo będziesz mi wmawiał,że jestem masonką aż w końcu w to uwierzę i przyznam się, dla świętej zgody hehehe :-(

MM 

Wysłany: 2008-11-08, 12:20   

nike napisał/a:
MM napisał/a:
Po co takie posty.
Przecież można jasno:

haha!!! Tak, nie mogę bo mason trzyma mnie za spódnicę. Opamiętajcie się, bo te posty nadają się tylko do kasowania. Włącz facet rozum w końcu i zacznij myśleć. Czuje się jak przed Świętą Inkwizycją, tak długo będziesz mi wmawiał,że jestem masonką aż w końcu w to uwierzę i przyznam się, dla świętej zgody hehehe :-(

Przepraszam Cię Nike "bo nie mogę" miało Cię "ruszyć" do napisania czegoś więcej o masonach.
Możesz po prostu napisać "bo nie i już".

nike 

Wysłany: 2008-11-08, 12:29   

Tak, napiszę jak mnie porwą , ale na razie jeszcze
MM napisał/a:
"bo nie i już".

MM czy tobie sprawia przyjemność dokuczania drugiej osobie? nie znasz mnie, nigdy się nie widzieliśmy prawda? Chcesz na mnie wyżywać swoje żale odnośnie twojej rodzinki? Czy to ja ich zachęcałam do ŚJ ?
Każde z nas ma prawo wierzyć w co chce i nie wolno nam nadużywać tego, więc ja ciebie na razie proszę zostaw mnie w spokoju, w przeciwnym razie twoje posty będą usuwane.

MM 

Wysłany: 2008-11-08, 13:20   

nike napisał/a:
Tak, napiszę jak mnie porwą , ale na razie jeszcze
MM napisał/a:
"bo nie i już".

MM czy tobie sprawia przyjemność dokuczania drugiej osobie? nie znasz mnie, nigdy się nie widzieliśmy prawda? Chcesz na mnie wyżywać swoje żale odnośnie twojej rodzinki? Czy to ja ich zachęcałam do ŚJ ?
Każde z nas ma prawo wierzyć w co chce i nie wolno nam nadużywać tego, więc ja ciebie na razie proszę zostaw mnie w spokoju, w przeciwnym razie twoje posty będą usuwane.

Postaram się nie dręczyć Cię więcej, nie myślałem, że tak to odbierzesz.
Przepraszam.

Odpowiedz do tematu