Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oblubienica Baranka
Autor Wiadomość
Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-07, 20:43   

machabeusz napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Pan był na ziemi i jest bo przez wieki mieszkał w oblubienicy, aż do pochwycenia, potem już tylko dla żydów.

Shalom

Dymensjo , odnośnie Twoich pytań , to zajrzyj na mój bloog i przeczytaj artykuł "Oblubienica Baranka".
Możemy też założyć oddzielny wątek na ten temat , co Wy na to?
Mnie ten temat niezwykle pasjonuje. :-)

Dla mnie wszystkie tematy Biblii są interesujące tylko nie znam na wszystko odpowiedzi

Pozdrawiam.

kesja 
zbanowana

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-11-09, 17:49   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Kesjo Twoje argumenty są bardzo rzeczowe i wydaje się że powinienem wziąć je pod uwagę.
Mam jednakowoż pytanie czy ci co wyprali swoje szaty w krwi Baranka a przyszli z wielkiego ucisku nie są aby w oblubienicy.
Wszak uznajemy oboje,że przynależność do oblubienicy wynika z zapisania w Barankowej księdze życia przed założeniem świata,
Oni nie przyjęli znamienia bestii więc wg apokalipsy musieli w ksiedze tej być
pozdrawiam z wyrazami szacunku

Myslę ,że my wszystko mamy ,wszystie puzle ,tylko z dopasowaniem możemy sie róznic
bo kolor podobny do koloru ale nie to miejsce jego.

Uważam ,ze ci co wyprali szaty we KRWI BARANKA w ucisku bedac ,to ci z Żydów
którzy ujrzeli kogo przebili .

O ile wiem ,to pochwycenie chyba nie dotyczy samej Oblubienicy , bo druhny też tam beda
no i goście weselni .
Jesli to beda ci ,którzy nie przyjeli znaku bestii , to tez sa to ci co dozyja Czasu
Mesjasza ucisku ,bo o niego tu bedzie chodzic ,to jego Znak beda musieli nosić .

Możemy to porównywac ,do kk ,krzyża ,bedzie to podobne jak z gwaizdą za czasu
Pomazanca Ucisku i trwogi - hitlera .

On tez nosił Znak bestii , a oni byli zbroczeni Krwia Baranka - jak powiedzieli Krew Jego
na nas i na dzieci nasze .
To co niektórzy widza jako przekleństwo ,moze byc Błogosłąwieństwem .

Tyle ,ze to jeszcze nie ten Ucisk .nie ma Światyni .

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-09, 21:38   

Witam.
Odniosę się do kilku pytań...

Dymensja napisał/a:

Ale po co oblubienica ma ponieść śmierć ?

Po otwarciu pietej pieczęci ma zostać dopełniona liczba wierzących , którzy musza umrzeć. Tak to najwyraźniej bedzie i ciężko mi rozpatrywać dlaczego tak ma być.
Chrześcijanie ci mają się charakteryzować świadectwem.
Dymensja napisał/a:

Czyż nie wystarczy krew Chrystusa która ją oczyszcza ?

Krew Jezusa jest za grzechy ludzi. Oblubienica nie umiera za grzeszników. Jedno z drugim nie ma związku , według mnie...

Dymensja napisał/a:

Czy ty swoją żonę wysłałeś na cierpienie zanim za ciebie wyszła ? to tylko przykład.

Przykład dobry. Ojciec wysłał na cierpienie swojego Syna. Czy zrobił dobrze ,sam wiesz...

Kesja napisał/a:
A więc ,Bracia czy OBLUBIENICA ?
ja widzę tu różnice.

A w czym problem , nie rozumiem...

Kesja napisał/a:
O ile wiem Abraham składał w Ofierze Izaaka a nie swoją ŻONE-Oblubienicę

Obraz Izaaka przedstawia ofiarę z Syna. Śmierć Oblubienicy to nie jest ofiara , która jest za grzechy. Apostoł Paweł pisał o sobie , że ma być złożony w ofierze.Przecież nie pisał o ofierze takiej , ajką złożył Jezus , prawda..?

jeżeli oblubienica jest zabrana to co robią mądre panny obok głupich w chwili powrotu Pana

Dobre pytanie.
Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do takich wniosków:
Oblubienica jest skompletowana w niebie i dopełnie się ich liczba w drugiej połowie tygodnia. Wszyscy muszą umrzeć. Przecież nie wszyscy chrześcijanie umrą , jak pisze Apostoł Paweł. Jak to pogodzić ze sobą? Otóż Oblubienica zostanie skompletowana , a pozostali chrześcijanie (ci żyjący w czasie przyjścia Pana) , to zaproszeni na ucztę weselną.
Panny głupie i mądre z przypowieści , o której mówisz , to nie panny , które wychodza na spotkanie swojego przyszłego męża , ale orszak panien weselnych. Przecież Żydzi nie żenili się na raz z kilkoma (dziesięcioma) pannami. To jest orszak panien weselnych , które mają przybyć na wesele. Inną ciekawostkę jeszcze do tego dodam:
Przypowieść ta zaczyna się "podobne będzie Królestwo niebios do dziesięciu panien , które wyszłyna spotkanie oblubieńca..."
Niektóre ważne rękopisy mówią tak: "podobne będzie Królestwo niebios do dziesięcie panien , które wyszły na spotkanie oblubieńca i oblubienicy...". Sprawdźcie w interlinii , to sami zobaczycie. Gdy to przeczytałem , to zbaraniałem , jednak wszystko wtedy ułożyło mi się w jedną całość.
Zupełnie zmienia to sens przypowieści. Otóż Pan przychodzi "ze swoimi świętymi" , jak uczy Pismo (Zach.14:5 ; Judy14,15) , czyli z Oblubienicą , której liczba do tego czasu się dopełniła. Przychodzi aby zabrać na ucztę weselną pozostałych chrześcijan , którzy żyją , a także tych , którzy zasnęli.Oni wszycy będą zaproszeni na ucztę -patrz Obj.19:9. Wesele Baranka będzie już w niebie. Chronologicznie rzecz biorąc , to już po zstąpieniu na ziemię Nowego Jeruzalem , a przed końcem świata. Koniec świata -zagłada wszystkich poza miastem nastąpi od razu po weselu Baranka Obj.19:14.

Ciekawostka inna , to taka że miasto Nowe Jeruzalem będzie czymś w rodzaju portalu do nieba. Ci , którzy będą w mieście to będą mieli dostęp do nieba , i to jak mniemam tego najwyższego. Tylko w taki sposób można wytłumaczyć to , że najpierw nastąpi zgromadzenie w mieście i to na ziemi , a potem wesele w niebie.
Pozdrawiam.

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-10, 08:47   

Myślę Machabeuszu,że mogę się zgodzić z Tobą w zupełności.
Też uważam że 1000 letnie królestwo nie jest końcem bo po nim zostanie jeszcze raz wypuszczona/y?/śmierć by stało się zadość wersetowi -powiedziane człowiekowi jest raz umrzeć - spotkać się ze śmiercią.
Dopiero po tym nastanie nowe niebo i nowa ziemia gdzie śmierci już nie bedzie.
pozdrawiam

kesja 
zbanowana

Wysłany: 2008-11-10, 13:35   

Coś w tym jest co piszesz o interlinii nie wiem czy mozesz podać coś bliżej ?

Jednego nie mogę pojac w waszym rozumowaniu ,dlaczego -DLACZEGO!!!
chcecie śmierci
Oblubienicy Baranka ? no nie wiem ,nie mam pojęcia do czego JEJ KREW ?
Dlaczego Ona ma być wydana na Gniew ?! no nie pojmuję i co Oblubieniec ,tak nic ,tak
sie przygląda spokojnie ?
Wiem ,ze DAŁ SYNA-SŁUGĘ jako Ofiare -Okup ,ale NIC ,ale to Nic nie czytałam by
i Oblubienica miała dopełnic Ofiary Oblubienca .Jeśli wy macie racje ,to ja musze to Ujrzeć.

Paweł dopełniał Cierpien Mesjasza ale jako POSŁANIEC ,a nie jak Oblubienica.
Czy, miała byc Oblubienica np ,z Holokaustu?

Zatem Pochwycenie CZYM JEST ?

Czas kiedy Mądre -Rozumne Panny sa razem z Głupimy ,to jest TERAZ ,ale o ile wiem
Pochwycenia jeszcze nie było .

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-10, 17:09   

machabeusz napisał/a:
Witam.
Odniosę się do kilku pytań...

Dymensja napisał/a:

Ale po co oblubienica ma ponieść śmierć ?

Po otwarciu pietej pieczęci ma zostać dopełniona liczba wierzących , którzy musza umrzeć. Tak to najwyraźniej bedzie i ciężko mi rozpatrywać dlaczego tak ma być.
Chrześcijanie ci mają się charakteryzować świadectwem.
Dymensja napisał/a:

Czyż nie wystarczy krew Chrystusa która ją oczyszcza ?

Krew Jezusa jest za grzechy ludzi. Oblubienica nie umiera za grzeszników. Jedno z drugim nie ma związku , według mnie...

Dymensja napisał/a:

Czy ty swoją żonę wysłałeś na cierpienie zanim za ciebie wyszła ? to tylko przykład.

Przykład dobry. Ojciec wysłał na cierpienie swojego Syna. Czy zrobił dobrze ,sam wiesz...

Kesja napisał/a:
A więc ,Bracia czy OBLUBIENICA ?
ja widzę tu różnice.

A w czym problem , nie rozumiem...

Kesja napisał/a:
O ile wiem Abraham składał w Ofierze Izaaka a nie swoją ŻONE-Oblubienicę

Obraz Izaaka przedstawia ofiarę z Syna. Śmierć Oblubienicy to nie jest ofiara , która jest za grzechy. Apostoł Paweł pisał o sobie , że ma być złożony w ofierze.Przecież nie pisał o ofierze takiej , ajką złożył Jezus , prawda..?

jeżeli oblubienica jest zabrana to co robią mądre panny obok głupich w chwili powrotu Pana

Dobre pytanie.
Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do takich wniosków:
Oblubienica jest skompletowana w niebie i dopełnie się ich liczba w drugiej połowie tygodnia. Wszyscy muszą umrzeć. Przecież nie wszyscy chrześcijanie umrą , jak pisze Apostoł Paweł. Jak to pogodzić ze sobą? Otóż Oblubienica zostanie skompletowana , a pozostali chrześcijanie (ci żyjący w czasie przyjścia Pana) , to zaproszeni na ucztę weselną.
Panny głupie i mądre z przypowieści , o której mówisz , to nie panny , które wychodza na spotkanie swojego przyszłego męża , ale orszak panien weselnych. Przecież Żydzi nie żenili się na raz z kilkoma (dziesięcioma) pannami. To jest orszak panien weselnych , które mają przybyć na wesele. Inną ciekawostkę jeszcze do tego dodam:
Przypowieść ta zaczyna się "podobne będzie Królestwo niebios do dziesięciu panien , które wyszłyna spotkanie oblubieńca..."
Niektóre ważne rękopisy mówią tak: "podobne będzie Królestwo niebios do dziesięcie panien , które wyszły na spotkanie oblubieńca i oblubienicy...". Sprawdźcie w interlinii , to sami zobaczycie. Gdy to przeczytałem , to zbaraniałem , jednak wszystko wtedy ułożyło mi się w jedną całość.
Zupełnie zmienia to sens przypowieści. Otóż Pan przychodzi "ze swoimi świętymi" , jak uczy Pismo (Zach.14:5 ; Judy14,15) , czyli z Oblubienicą , której liczba do tego czasu się dopełniła. Przychodzi aby zabrać na ucztę weselną pozostałych chrześcijan , którzy żyją , a także tych , którzy zasnęli.Oni wszycy będą zaproszeni na ucztę -patrz Obj.19:9. Wesele Baranka będzie już w niebie. Chronologicznie rzecz biorąc , to już po zstąpieniu na ziemię Nowego Jeruzalem , a przed końcem świata. Koniec świata -zagłada wszystkich poza miastem nastąpi od razu po weselu Baranka Obj.19:14.

Ciekawostka inna , to taka że miasto Nowe Jeruzalem będzie czymś w rodzaju portalu do nieba. Ci , którzy będą w mieście to będą mieli dostęp do nieba , i to jak mniemam tego najwyższego. Tylko w taki sposób można wytłumaczyć to , że najpierw nastąpi zgromadzenie w mieście i to na ziemi , a potem wesele w niebie.
Pozdrawiam.

Oj nie nie nie,

Bóg sam stworzył sobie doskonałe ciało-Jezus, ale Chrystus -Mesjasz był w tym ciele.

Piąta pieczęć dotyczy żydów, te dusze to żydzi.

Oblubienica nie idzie w ucisk.

Sam Krewny odkupiciel, nie odrębna osoba , nas odkupił. Bóg jest Duchem.

Wszystkie panny wyszły. Czy dziś wszyscy nie mówią o pochwyceniu ? Tak pochwycenia jeszcze nie było.

Głupia panna idzie przez ucisk, bo nie przyjeła, bo nie miała Olej-Duch Święty-Słowa w duszy, lecz miała manifestacje na duchu.

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-10, 21:15   

kesja napisał/a:
Coś w tym jest co piszesz o interlinii nie wiem czy mozesz podać coś bliżej ?

Co prawda jestem na wyjeździe , ale interlinię wziąłem z sobą. Po prostu czytam z interlinii Nowy Testament , kolejny już raz zresztą.Polecam.
Odnośnie wersetu Mat.25:1 jest przypis:
"Niektóre rękopisy dodają "i panny młodej" "
Wtedy to zupełnie zmienia postać rzeczy , prawda? ;-)

Kesja napisał/a:

Jednego nie mogę pojac w waszym rozumowaniu ,dlaczego -DLACZEGO!!!
chcecie śmierci
Oblubienicy Baranka ? no nie wiem ,nie mam pojęcia do czego JEJ KREW ?
Dlaczego Ona ma być wydana na Gniew ?! no nie pojmuję i co Oblubieniec ,tak nic ,tak
sie przygląda spokojnie ?

Droga Kesjo. Szanuję Cię i cenię , ale teraz trochę chyba źle się wyraziłaś...
To nie jest kwestia tego ,czy my coś chcemy , czy nie. My mielibyśmy chcieć śmierci obluibienicy...?
My tak po prostu rozumiemy Święte Słowo.Być może się mylę , Kesjo ale...
Brałem już chyba wszystkie możliwości pod uwagę.

Kesja napisał/a:

Wiem ,ze DAŁ SYNA-SŁUGĘ jako Ofiare -Okup ,ale NIC ,ale to Nic nie czytałam by
i Oblubienica miała dopełnic Ofiary Oblubienca .Jeśli wy macie racje ,to ja musze to Ujrzeć.

Kesjo , przecież napisałem , że ja wcale nie uważam jakoby oblubienica dopełniała ofiary Jezusa. To , że mają umrzec jeszcze nie znaczy , że sa uzupełnieniem ofiary za grzechy.
Po prostu umrą i tyle...

Kesja napisał/a:

Zatem Pochwycenie CZYM JEST ?

Pochwyceni zostaną ci , co pozostali przy życiu , ale nie członkowie oblubienicy , ale pozostali chrzescijanie.Oni będa zaproszeni na ucztę , ale nie jako oblubienica. Wyjaśnia to przypowieść Pana o uczcie weselnej , gdzie zaproszenie jest na wesele jako uczestników , a nie jako panna młoda.

Kesja napisał/a:

Czas kiedy Mądre -Rozumne Panny sa razem z Głupimy ,to jest TERAZ ,ale o ile wiem
Pochwycenia jeszcze nie było .

Oczywiście , że nie było.
W połowie tygodnia gdy dwaj świadkowie zostaną zabici , to rozpocznie się zabijanie świętych i dopełnienie liczby męczenników Jezusowych.
Liczba ta jest zaplanowana przez Boga i wszyscy mają mieć świadectwo Jezusa , czyli dar proroctwa.Piąta pieczęć -liczba tych współsług ma się dopełnić.
Pochwycenie nastąpi gdy przyjdzie Pan ze swoimi świętymi , czyli jak mniemam z oblubienicą. Królowie kapłani , to oblubienica , ale nie wszyscy chrześcijanie.
Kapłanów obrazuje oblubienica , a zaproszonych na ucztę -Lewici. Jedni i drudzy służyli przy świątyni , ale kapłani mieli funkcje najważniejsze.
Spójrzcie na jedno: na tronach jako kapłani zasiąda tylko Ci , co nie przyjęli znamienia bestii ,mieli świadectwo Jezusa (dar proroctwa) , zostali zabici.
Zacytuję z PNŚ , bo tam oddano sens tego wersetu dokładnie tak , jak jest napisane w interlinii (po prostu nie chce mi się przepisywać):

Objawienie 15:1-4
„1. I widziałem inny znak na niebie, wielki i dziwny: siedmiu aniołów z siedmiu ostatnimi plagami, gdyż na nich zakończył się gniew Boży.
2. I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.
3. I śpiewali pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka, mówiąc: Wielkie i dziwne są dzieła twoje, Panie, Boże Wszechmogący; sprawiedliwe są drogi twoje, Królu narodów;
4. Któż by się nie bał ciebie, Panie, i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje.”

Dymensjo , błagam Cię. Jeśli już czemuś zaprzeczasz , to podawaj jakieś argumenty biblijne. Samo napisanie , że będzie inaczej , bo Ty tak uważasz nie jest żadnym argumentem. Chętnie poznam Twoje zdanie ,ale poparte cytatami.
Pozdrawiam.

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-10, 21:55   

Dobrze dostosuje się, ale ja nie mam wyszukiwarki swojej Biblii i wszystko szukam ręcznie, bo bibllia polska nie chce się instalować.I to zajmuje mi trochę czasu.

Co to znaczy co napisałeś

''Pochwyceni zostaną ci , co pozostali przy życiu , ale nie członkowie oblubienicy , ale pozostali chrzescijanie.Oni będa zaproszeni na ucztę , ale nie jako oblubienica. Wyjaśnia to przypowieść Pana o uczcie weselnej , gdzie zaproszenie jest na wesele jako uczestników , a nie jako panna młoda.

To znaczy są dwa pochwycenia ?

Pisałem że pochwycenie będzie przed uciskiem na podstawie obrazów Starego testamentu. Zanim nastał potop henoch został zabrany. Zanim spadł ogień na sodomę lot został wyrwany. Po pochwyceniu nikt oprócz resztki żydów , nie będzie już zbawiony. Gdy drzwi arki się zamkneły deszcz spadł po 7 dniach. Czyli jeszcze nie był sąd a już łaski nie było. Józef dał się poznać swoim bracią a nikogo przy nim już nie było, jego oblubienica była w pałacu. A jego oblubienica była poganką. Tak jak oblubienica Jezusa.

To jest to na czym opieram że pochwycenie będzie przed uciskiem.

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-10, 22:58   

Dymensja napisał/a:

Co to znaczy co napisałeś

''Pochwyceni zostaną ci , co pozostali przy życiu , ale nie członkowie oblubienicy , ale pozostali chrzescijanie.Oni będa zaproszeni na ucztę , ale nie jako oblubienica. Wyjaśnia to przypowieść Pana o uczcie weselnej , gdzie zaproszenie jest na wesele jako uczestników , a nie jako panna młoda.

To znaczy są dwa pochwycenia ?

Nie dwa , tylko jedno.
Pochwyceni zostaną chrześcijanie , którzy żywi doczekaja przyjścia Pana , jak pisze Paweł.
Oblubienica znajdzie się w niebie przed ołtarzem nie na zasadzie pochwycenia , ale dusze tych wierzących od razu po smierci tam pójdą po otwarciu piątej pieczęci , czyli od druigiej połowy tygodnia. Gdy zostanie tam skompletowana , to wtedy gotowa oblubienica przyjdzie z Panem po zaproszonych na wesele i zabierze ich do Królestwa. Wejda tylko panny mądre , rzecz jasna -jako orszak panien ,a nie panna młoda.

Dymensja napisał/a:

Pisałem że pochwycenie będzie przed uciskiem na podstawie obrazów Starego testamentu. Zanim nastał potop henoch został zabrany. Zanim spadł ogień na sodomę lot został wyrwany. Po pochwyceniu nikt oprócz resztki żydów , nie będzie już zbawiony. Gdy drzwi arki się zamkneły deszcz spadł po 7 dniach. Czyli jeszcze nie był sąd a już łaski nie było. Józef dał się poznać swoim bracią a nikogo przy nim już nie było, jego oblubienica była w pałacu. A jego oblubienica była poganką. Tak jak oblubienica Jezusa.

Te obrazy na dobrą sprawę niczego niezbicie nie dowodzą. Wskazuja za to niezbicie na zgromadzenie wybranych w mieście Nowe Jeruzalem. Józef gromadzi zboże do spichlerzy , Lot wychodzi i zostaje zabrany przez aniołów (pochwycenie). Najciekawszy obraz , to arka Noego. Arka Noego , to miasto Nowe Jeruzalem do którego zgromadzony będzie lud Boży i Bóg zamknie drzwi arki , podobnie jak wejście do miasta , gdy zstąpi ono na ziemię. Po zgromadzeniu w mieście (arka) nastapi zagłada wszystkiego , co poza miastem , czyli spada dla odmiany ogień z nieba i pochłania całą powierzchnię ziemi. Wtedy była woda , a w przyszłości będzie ogień. Potem nowe niebo i nowa ziemia. Piotr w swoim liście pisze o zagładzie przez ogień.

Skoro lubisz biblijne obrazy (ja uwielbiam) , to podam Ci obraz , który wskazuje na oblubienicę i na orszak panien weselnych:

1 Moj. 24:58-61
58. Zawołali tedy Rebekę i zapytali jej: Czy chcesz pójść z tym mężem? A ona powiedziała: Pójdę.
59. Wypuścili więc Rebekę, siostrę swoją, wraz z karmicielką jej, i sługę Abrahama wraz z jego ludźmi.
60. I błogosławili Rebece, mówiąc do niej: Siostro nasza, rozmnóż się w niezliczone tysiące, a potomstwo twoje niech zdobędzie grody wrogów swoich.
61. Wtedy Rebeka i służące jej wstały, wsiadły na wielbłądy i ruszyły za tym mężem. Tak zabrał sługa ów Rebekę i odjechał.
(BW)

W tym obrazie Rebeka to według mnie oblubienica , a jej służące , to orszak panien.

Popatrz , co psalm mówi:

Ps. 45:14-17
14. Córka królewska jest cała obciążona perłami, A szata jej złotem tkana.
15. We wzorzystej sukni wiodą ją do króla; Za nią panny, przyjaciółki jej, są prowadzone do ciebie.16. Wiodą ją wśród okrzyków radości i wesela, Wchodzą do pałacu królewskiego.
17. Zamiast ojców swych mieć będziesz synów swych; Ustanowisz ich książętami na całej ziemi.
(BW)

Objawienie mówi tak:

Obj. 19:7-9
7. Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;
8. I dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych.
9. I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże.
(BW)

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć kim są zaproszeni na ucztę Baranka ?

Pod analizę proponuję też fragment:
Mat. 22:1-14
1. A Jezus odpowiadając, mówił do nich znowu w podobieństwach tymi słowy:
2. Podobne jest Królestwo Niebios do pewnego króla, który sprawił wesele swemu synowi.
3. I posłał swe sługi, aby wezwali zaproszonych na wesele, ale ci nie chcieli przyjść.
4. Znowu posłał inne sługi, mówiąc: Powiedzcie zaproszonym: Oto ucztę moją przygotowałem, woły moje i bydło tuczne pobito, i wszystko jest gotowe, pójdźcie na wesele.
5. Ale oni, nie dbając o to, odeszli, jeden do własnej roli, drugi do swego handlu.
6. A pozostali, pochwyciwszy jego sługi, znieważyli i pozabijali ich.
7. I rozgniewał się król, a wysławszy swe wojska, wytracił owych morderców i miasto ich spalił.
8. Wtedy rzecze sługom swoim: Wesele wprawdzie jest gotowe, ale zaproszeni nie byli godni.
9. Idźcie przeto na rozstajne drogi, a kogokolwiek spotkacie, zaproście na wesele.
10. Słudzy ci wyszli na drogi, sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych, i sala weselna zapełniła się gośćmi.
11. A gdy wszedł król, aby przypatrzeć się gościom, ujrzał tam człowieka nie odzianego w szatę weselną.
12. I rzecze do niego: Przyjacielu, jak wszedłeś tutaj, nie mając szaty weselnej? A on oniemiał.
13. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce i wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
14. Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.
(BW)

Ja z tej przypowieści widzę jasno:
-zaproszenie dotyczy uczestnictwa w uczcie , a nie propozycja zostania panną młodą
-zaproszeni na ucztę to "wybrani"
-wszyscy na uczcie mają mieć szaty weselne ,a nie szaty panny młodej

Pochwycenie więc kogo dotyczy?
Jezus powiedział:
Mar. 13:26-27
26. A wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach z wielką mocą i chwałą.
27. I wówczas pośle aniołów, i zgromadzi wybranych swoich z czterech stron świata, od krańca ziemi aż po kraniec nieba.
(BW)

Jezus przyjdzie i zgromadzi swoich wybranych. Kim sa wybrani - patrz przypowieść o uczcie weselnej.
Pozdrawiam.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2008-11-10, 23:08   

http://apologetyka.com/biblia/

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

http://biblia.apologetyka...h=0&footnotes=0

wsyszukiwarki :-)

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-10, 23:24   

Niestety nie zgadzam się z tobą.

Wiem że Rebeka to oblubienica ale jej orszak nie wszedł do namiotu, tylko sam Izak. Oblubienica i Oblubieniec. Ona miała pełen dzban Ducha Świętego.

W Piątej pieczęci to nie oblubienica jest tylko żydzi. Przeczytaj uważnie, oblubienica nie prosi Boga o pomstę, lecz żydzi tak zawsze czynili.

Oblubienica mówi ''Boże wybacz im bo oni nie wiedzą co czynią''

A żydzi '' Kiedyż Panie rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi''
Żydzi są w nienawiści u wszystkich narodów

Pozdrawiam

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-10, 23:27   

Dziękuję Nike za wyszukiwarki, teraz będę mógł lepiej odpowiadać na pytania.

Pozdrawiam

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-10, 23:43   

Dymensja napisał/a:

W Piątej pieczęci to nie oblubienica jest tylko żydzi. Przeczytaj uważnie, oblubienica nie prosi Boga o pomstę, lecz żydzi tak zawsze czynili.

Dymensjo , ale to nie jest argument...
Oni wszyscy charakteryzuja się świadectwem Jezusa , czyli darem proroctwa. Królowie kapłani tym się charakteryzują i musza byc tak samo zabici. Że to są Żydzi , to nie ma najmniejszych dowodów , jedynie niewyraźne poszlaki.
Dlaczego tylko oni mieliby znaleźć się poniżej ołtarza w niebie?
Co to za grupa Żydów , która ma się skończyć dopełniać?
Wszyscy Żydzi muszą umrzeć w podobny sposób jak oni na koniec wieku?
To nie trzyma sie całości , Dymensjo...

Żydzi , to 144000.

Oblubienica o której piszę , to dwudziestu czterech starców. Watpię , czy chodzi o dosłowną liczbę , ale ich wszystkich charakteryzuje jeszcze to , że trzymają harfy Boże. Oblubienica tym własnie też się charakteryzuje oprócz świadectwa Jezusa i śmierci męczeńskiej.
Pozdro. :-)

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-10, 23:58   

machabeusz napisał/a:
Dymensja napisał/a:

Dymensjo , ale to nie jest argument...
Oni wszyscy charakteryzuja się świadectwem Jezusa , czyli darem proroctwa. Królowie kapłani tym się charakteryzują i musza byc tak samo zabici. Że to są Żydzi , to nie ma najmniejszych dowodów , jedynie niewyraźne poszlaki.
Dlaczego tylko oni mieliby znaleźć się poniżej ołtarza w niebie?
Co to za grupa Żydów , która ma się skończyć dopełniać?
Wszyscy Żydzi muszą umrzeć w podobny sposób jak oni na koniec wieku?
To nie trzyma sie całości , Dymensjo...

Żydzi , to 144000.

Oblubienica o której piszę , to dwudziestu czterech starców. Watpię , czy chodzi o dosłowną liczbę , ale ich wszystkich charakteryzuje jeszcze to , że trzymają harfy Boże. Oblubienica tym własnie też się charakteryzuje oprócz świadectwa Jezusa i śmierci męczeńskiej.
Pozdro. :-)

Wybacz ale w piątej pieczęci nie jest świadecwto Jezusa lecz świadectwo Boże. To są żydzi którzy zostali zamordowani od czasów Jezusa. Krew jego na nas i na dzieci wasze, przez wieki tak było. Oni byli zaślepieni ze względu na nas. Tak jak głupia panna jest zbawiona ale przed pochwyceniem tak i żydzi. Wiem że tego co ja piszę nie rozumiesz, bo tego nie można się nauczyć to przychodzi przez duchowe objawienie.

kesja 
zbanowana

Wysłany: 2008-11-11, 16:28   

Duchem czuję ,ze sie namieszało , niby wszystko jest ,ale czy na właściwym mijscu.
machabeusz jeśli jest jak piszesz ,to gdzie tu jest miejsce dla narodów?

Paweł powiedział ; nie wszyscy umrzemy ,ale ....ciekawe bo on w tym zawiera i swoja osobe
czyżby reinkarnacja ?
No dobrze ,oni zostaja pochwyceni a ty mówisz ,ze oni ocaleli ,zgoda ,tylko dlaczego
oni a nie Oblubienica ?
Paweł mówi ZARĘCZYŁEM WAS Z JEDNYM MĘZEM ...
kim sa ci - WAS -, czy mówi to do Kapłanów ,lewitów czy do poganskich pogan - narodów
byc moze byli pomiędzy nimi Żydzi z krwi ,ale czy byli to Kapłani ?
Czytamy też ,że ; Czas ten bedzie skrócony bo nikt by nie ocalał .
My chyba mieszamy nasze Czasy z Czasem dla Izraela .
Zauważmy ze zawsze chodziło o Izraela -On jest Synem i dla niego ma byc Oblubienica.
Czy to 144000 :-D ida za Barankiem i śpiewaja pieśn Mojżesza .
W JAHszua zawarty był CAŁY IZRAEL .Dlatego nazwany był SYNEM.

Odpowiedz do tematu