Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powtórne małżeństwo
Autor Wiadomość
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 14:04   

Słowo wszeteczenstwo to jest staropolskie slowo.
I znasz jego dokladne znaczenie, Adam?

Wg ciebie to jest wspolzycie przed slubem, a wg mnie takie wspolzycie nazywa się nierząd.

A wszeteczenstwo wiąze sie z rdzeniem - wszyscy.
Znaczy to ,ze czlowiekowi nie wystarcza jeden partner na cale zycie, tylko wszystkie kobiety mu sie podobaja, czy wszyscy meżczyzni.
Duch wszeteczenstwa objawia się w tym,ze chcesz wspolzyc z kazdym, kto sie tobie spodoba. Nie masz zdolnosci wytrwac przy jednej osobie.

A w dzisiejszych czasach, gdzie malo ktora dziewczyna zachowuje dziewictwo i nawet jesli nawraca się to i tak dziewictwa jest pozbawiona, to prawo dotyczace oddalenia jej z tego powodu jest nieaktualne.

Bóg oddala nasze grzechy jak wschód od zachodu, a co Bóg oczyscił ty nie miej za nieczyste.

Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 14:04   

Sylka Amen!!!

Adam, doprawdy nie wiem czemu ten temat tak Cię pasjonuje?
Może to sprawa osobista. Nawet to forum nie jest wolne od takich sytuacji.
Co człowiek - to historia!
Wybacz Adam, ale kiedy tak czytam twoje posty na ten temat ( chodzi o małzeństwo) - to ogarnia mnie ogromny smutek. Odczuwam ból i gorycz i jednoczesnie osąd , który przelewa się przez każde Twoje słowo.
Jeżeli jest w tym jakieś przełożenie na twoje osobiste życie - to ogromnie Ci współczuję. Przychodzi mi tu na myśl tylko jedno słowo:
"....oby jakis korzeń goryczy nie wyrósł i oby przez niego nie pokalało sie wielu..."

Mam dla Ciebie Dobra Nowinę - to Psalm 103
"Pan przebacza wszystkie nasze winy i leczy wszystkie nasze choroby"
Pozdrawiam
Debora Anna

Gość

Wysłany: 2006-05-28, 14:05   

Ech....kobiety,kobiety Sad
Stara śpiewka.Jak sie nie wie co powiedzieć,to sięga się po rozgoryczenie i już nie trzeba sie gościem przejmować.No bo jak to!?Słuchać rozgoryczonego???Fuj!!!.
Pudło!!!
Cytat:
Adam, doprawdy nie wiem czemu ten temat tak Cię pasjonuje?

Wiesz droga siostro?Spotkałem zbyt wielu chrześcijan skrzywdzonych przez takich nauczycieli,jak autor tego artykułu.Ale też zbyt wielu udało mi się pomóc(chwała Jezusowi)oferując im coś zupełnie przeciwnego.Mam im teraz powiedzieć,że mogli jednak wejść w drugi związek i szkoda,że mąż czy żona wrócili do nich?
Moje małżeństwo zaczęło się w czystości,a moja żona była moją pierwszą.Jestem z tego powodu szczęśliwy. Very Happy
Czy może jednak powinienem sie tego wstydzić,bo to za bardzo odstaje od współczesnych norm?Wiem,że taka postawa i takie poglądy kłują w oczy współczesnych wierzących.
Przepraszam,że wytrwałem w cnocie do ślubu.Więcej sie to nie powtórzy. 8 )
Sylko,swoje zdanie nt.wszeteczeństwa zmieniłem pod wpływem konkretnych dowodów przedstawionych przez wierzącego profesora ,tłumacza Bibli z hebrajskiego i greckiego.
Kiedyś uważałem tak samo jak ty.
Ależ oczywiście !
Cytat:
Bóg oddala nasze grzechy jak wschód od zachodu, a co Bóg oczyscił ty nie miej za nieczyste.

Czy ja napisałem coś,co by sugerowało,że tak nie jest?Przebaczenie jest uwarunkowane zaprzestaniem trwania w grzechu a nie tylko jego wyznaniem.
No to może już wystarczy tej dyskusji?Widać,że nam się kończą argumenty Rolling Eyes

sylka
Gość

Zostawmy wszeteczenstwo, bo nie o tym mowa.
Ale jakiegos mądrego profesora tez bym zchecia posluchala usmiech
Albo zapytam prof. Miodka co znaczy slowo wszeteczenstwo w jezyku polskim usmiech

Adam, kazdy ma jakies przyklady z wlasnego podworka.
Ty spotkales takich chrzescijan, ja innych.
Po przeczytaniu polemiki na temat rozwodówi ponownych małżenstw na innym forum zaczelam patrzec na jedna parę z naszego kosciola z potępieniem.
I cos mi sie to nie podobalo ze tak na nich patrze.
Po przeczytaniu tego artykulu zobaczylam, ze nie zgrzeszyli pobierając sie.

I ze co Bog oczyscil niech nikt nie bierze za nieczyste.

Wiesz Adam, sa naprawdę rozne historie ludzi i nie mozna osądzac wszystkich tą samą miarą....

Sądzę ,ze ty Adam przykladasz jednakową miarę do kazdego przypadku...

A są naprawdę rozne sytuacje......

Debora Anna
Gość

Adamie
Czemu mówisz z takim sarkazmem o swojej przedślubnej czystości?
Co maja w takim razie powiedziec takie osoby jak Samarytanka, czy Maria Magdalena.
Czyżby Twoja własna sprawiedliwość?
Na temat własnej sprawiedliwości mam takie samo zdanie jak Biblia.
Jest ona jak splugawiona szata!

Jeśli ktoś ma powód do chluby - to przed ludźmi. Dla mnie bliższą sercu jest postawa kogoś, kto
został podniesiony ze śmietnika
Gdzie więcej grzechu - tam więcej łaski!!!
Pozdrawiam
Debora Anna

sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 14:06   

Amen Debora:))

Z drugiej strony fajnie ze Adam wytrwal w czystosci do slubu, niewiele jest w dzisiejszych czasach takich osób.

and
Gość

Ciekawa dyskusja, może któreś z was pomodli się o to żebym został wdowcem, ja nie mogę

sylka
Gość

Czlowieku!!!!O co ty prosisz?!!! Lepiej pokutuj z takich diabelskich mysli !!!!

and
Gość

pokutuję, a niem lepiej byłoby się rozwieść?

sylka
Gość

Lepiej to byloby sie pojednać z żona i pokochac ją na nowo.

and
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 14:07   

dobrze jest komuś radzić, znam przypadek w którym ktoś zawsze pojednywał się z żoną i modlił o rychłą śmierć (swoją - już nie żyje,) cóż to za życie w ciągłej depresji

Adam
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 14:07   

And,a gdzie jest w twoim życiu Chrystus?Na jakim miejscu? Sad

renia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-20, 21:43   

and czy wirzysz w moc modlitwy

Wojtek37 

Wysłany: 2006-07-21, 11:45   

Czyli co?. ŚJ są za rozwodami?. :mrgreen:

renia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-22, 11:53   

jezeli modlisz się igorąco wierzysz w tego do którego się modlisz, wierzysz że cie wysłucha to możesz wszystko zmienić w swoim życiu, modlitwa naprawde czyni cuda , sama tego doświadczyłam więc wiem i każdemu radze aby modlili się z wiarą a napewno zostaną wysłuchani.

Odpowiedz do tematu