Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dary ducha, a wyznawanie BOGA w kościele Zielonoświątkowym
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-11-21, 12:50   Dary ducha, a wyznawanie BOGA w kościele Zielonoświątkowym

Pytanie jest do osób z ruchów zielonoświątkowych.

Uzmysłowiłem sobie właśnie, że w ruchu tym zbory różnie postrzegają BOGA, są zbory trynitarne oraz jednościowcy, nauki ich moim zdaniem są sprzeczne jedne z drugimi. Czyli PRAWDĄ jest TRÓJCA albo JEDEN BÓG (w pojęciu jednościowców).

Czy BÓG może udzielać darów ludziom głoszącym naukę sprzeczną z Biblią, jak wy to widzicie? Zakładam tutaj, że jedna z tych nauk jest prawdziwa.

Moim zdaniem, BÓG jeśli już udziela darów ducha to tylko tym, którzy głoszą PRAWDĘ.
Prosiłbym nie rozważać tutaj kwestii czy te dary dalej istnieją czy nie, oraz nie pisać o prawdziwości trójcy czy innych nauk o BOGU, gdyż są inne tematy to omawiające.

Pytanie jest jasne (mam taką nadzieje), dlatego prosiłbym tylko o odpowiedzi na pytanie, w razie niejasności mogę je doprecyzowac.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 12:56   

Niezielonym nie można odpowiadać?
:roll:
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2008-11-21, 12:58   

Axanna napisał/a:
Niezielonym nie można odpowiadać?
:roll:


Chodzi mi bardziej o ich pogląd, ale jeśli masz coś do powiedzenia w temacie to proszę :-)
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 12:58   

Zapytałam na przyszłość ;-)
Poczytam na razie :)
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2008-11-21, 13:05   Re: Dary ducha, a wyznawanie BOGA w kościele Zielonoświątkow

Arius napisał/a:
Pytanie jest do osób z ruchów zielonoświątkowych.

Uzmysłowiłem sobie właśnie, że w ruchu tym zbory różnie postrzegają BOGA, są zbory trynitarne oraz jednościowcy, nauki ich moim zdaniem są sprzeczne jedne z drugimi. Czyli PRAWDĄ jest TRÓJCA albo JEDEN BÓG (w pojęciu jednościowców).

Czy BÓG może udzielać darów ludziom głoszącym naukę sprzeczną z Biblią, jak wy to widzicie? Zakładam tutaj, że jedna z tych nauk jest prawdziwa.

Moim zdaniem, BÓG jeśli już udziela darów ducha to tylko tym, którzy głoszą PRAWDĘ.
Prosiłbym nie rozważać tutaj kwestii czy te dary dalej istnieją czy nie, oraz nie pisać o prawdziwości trójcy czy innych nauk o BOGU, gdyż są inne tematy to omawiające.

Pytanie jest jasne (mam taką nadzieje), dlatego prosiłbym tylko o odpowiedzi na pytanie, w razie niejasności mogę je doprecyzowac.


Podstawą otrzymania chrztu w Duchu Świętym jest osobista wiara w zbawcze dzieło dokonane przez Pana Jezusa Chrystusa.
Uważam, że bez tego nie można mówić o chrzcie w Duchu Świętym.
To jest wspólny fundament czy to trynitarn czy jednościowców.

Tak, więc nowonarodzeni jest pierwszym i niezbędnym wydarzeniem, które czyni człowieka pojednanym z Bogiem.

Natomiast, co do różnic teologicznych.
Ja osobiście uważam, ze to, jaki jest Bóg jak go opisać i zrozumieć, to jest coś, co człowiek próbuje zrobić. Lepiej czy gorzej, ale czy jesteśmy w stanie tak do końca powiedzieć, jaki jest Bóg?

Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział,…

Nasze próby opisania Boga są wprost proporcjonalne do tego na ile Bóg sam siebie nam objawia.
Tak, więc podsumowując.
Człowiek, który uczynił Jezusa swoim Panem i jemu służy jest człowiekiem, który może otrzymać dar Ducha Świętego.

Filipian 3:14 zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.
15 Ilu nas tedy jest doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi;
16 tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy.
17 Bądźcie naśladowcami moimi, bracia, i patrzcie na tych, którzy postępują według wzoru, jaki w nas macie.


Pozdrawiam
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-21, 13:17   Re: Dary ducha, a wyznawanie BOGA w kościele Zielonoświątkow

Arius napisał/a:
Pytanie jest do osób z ruchów zielonoświątkowych.

Uzmysłowiłem sobie właśnie, że w ruchu tym zbory różnie postrzegają BOGA, są zbory trynitarne oraz jednościowcy, nauki ich moim zdaniem są sprzeczne jedne z drugimi. Czyli PRAWDĄ jest TRÓJCA albo JEDEN BÓG (w pojęciu jednościowców).

Czy BÓG może udzielać darów ludziom głoszącym naukę sprzeczną z Biblią, jak wy to widzicie? Zakładam tutaj, że jedna z tych nauk jest prawdziwa.

Moim zdaniem, BÓG jeśli już udziela darów ducha to tylko tym, którzy głoszą PRAWDĘ.
Prosiłbym nie rozważać tutaj kwestii czy te dary dalej istnieją czy nie, oraz nie pisać o prawdziwości trójcy czy innych nauk o BOGU, gdyż są inne tematy to omawiające.

Pytanie jest jasne (mam taką nadzieje), dlatego prosiłbym tylko o odpowiedzi na pytanie, w razie niejasności mogę je doprecyzowac.



Ja ani zielono ani jednościowiec, ale wypowiadam się. Tak Bóg udziela darów, a ten przykład ''Panie czy nie prorokowaliśmy w twoim imieniu itp'' jest tego potwierdzeniem że Bóg udziela darów bez względu na osobę, a sam dar nie jest potwierdzeniem otrzymania chrztu Duchem Świętym. A Fałszywi prorocy namaszczeni kaznodzieje czynią wielkie znaki i cuda a przecież są fałszywi to co przez diabła wyganiają , to jak jego królestwo mogło by się ostać ?

Widzisz masz odpowiedź


God bless you !!!
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 15:49   

Odpowiedz na to pytanie jest dla mnie tylko jedna
To co o Bogu wiem wiem na podstawie tego co wyczytałem w Słowie,ale co wyczytałem od Niego pochodzi bo On dał mi takie objawienie jakie mam i z tego MNIE rozliczy nie kogo innego.
Nie moją rzeczą jest sądzić Boga czemu memu bratu dał trochę inne poznanie -chyba takie jest mu potrzebne - ale poznanie jest cząstkowe więc nie mam prawa twierdzić że moje dla mnie jest lepsze niż jego dla niego,nie zbawia nas Bóg z poznania a z wiary.
ta wiara w moim przypadku opiera się na założeniu że czas jest istotny dla ludzi ale Bóg jest Panem wszystkiego On powiedział Dziś jest czas łaski dziś jest dzień zbawienia.
Bóg zbawia ludzi przez wiarę raz na zawsze przekazaną świętym.
Chcę wierzyć identycznie jak apostołowie wbrew temu że szatan mówi że są inne czasy i Bóg już nie ma mocy nie czyni cudów /tylko szatan może podrabiać/
Bóg powiedział Dałem się poznać tym co mnie nie szukali objawiłem się tym co Mnie nie znali
Mnie Bóg dopadł jak opisałem w trynitarialnym zborze,ale podobne wydarzenia widziałem i w naszych kongregacjach i u Branhamowców/to też odłam zielonoświątkowców Dymencjo/
Wiem więc że Bóg działa tam gdzie są serca skruszone gotowe do napełnienia Duchem Sw.
Liczy się uznanie Jezusa jego ofiary za wystarczającej a cała reszta to owoc prowadzenia D uchem i osobistej społeczności z Bogiem w modlitwie również na językach.
Usługiwałem Słowem a zwłaszcza modlitwą o chorych w różnych zborach zielonoświątkowych i nigdzie różnice doktrynalne nie stanowiły dla mnie przeszkody,ważna była obecność ducha Sw na zgromadzeniu czyli pragnienie za Bogiem,które Go przyciągało.
Głębina przyzywa głębię
pozdrawiam
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-21, 16:00   

Wiesz odłam to jakiś jest, ale nazywanie branhamowcami to jest obraźliwe bo nikt tak nie myśli kto wierzy poselstwu od Boga.

Więc jak chcesz tak pisać to się nie obrazisz na mnie jak będę cię nazywał melwinowiec.


Pozdrawiam
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 16:33   

Dziwne jesteś pierwszy który za to powszechne określenie znane braciom z ruchu zwanego przez członków poselstwem się obraża czyżbyś wstydził się nazwiska osoby,którą uważasz za proroka ?
Jak tak to przepraszam .
Będę więc pisał o ruchu przez członków zwanego poselstwem Ducha Sw przyniesionym przez Wiliama Mariona Branhama.
Czy tak lepiej?
Co do Melvina A Brooks z NJAC z Birningham nie głoszę jego poglądów a nawet w niektórych sprawach się różnię a ty głosisz poglądy Branhama więc nazwanie mnie od imienia mego przyjaciela z UK jest drobnym nadużyciem.A czy możesz coś napisać o meritum mego postu?
pozdrawiam
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-21, 16:41   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Dziwne jesteś pierwszy który za to powszechne określenie znane braciom z ruchu zwanego przez członków poselstwem się obraża czyżbyś wstydził się nazwiska osoby,którą uważasz za proroka ?
Jak tak to przepraszam .
Będę więc pisał o ruchu przez członków zwanego poselstwem Ducha Sw przyniesionym przez Wiliama Mariona Branhama.
Czy tak lepiej?
Co do Melvina A Brooks z NJAC z Birningham nie głoszę jego poglądów a nawet w niektórych sprawach się różnię a ty głosisz poglądy Branhama więc nazwanie mnie od imienia mego przyjaciela z UK jest drobnym nadużyciem.A czy możesz coś napisać o meritum mego postu?
pozdrawiam



Widzisz ja nie głoszę poglądów Brat Branhama, Skoro Bóg posłał poselstwo to czyje to poglądy.

Nie mam zamiaru cię tak nazywać.Lepiej

Pierwszym nie jestem, bo ludzie tego nie mówią jako coś miłego.
 
 
JanekK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 05:44   

Arius, widzisz jakie to poznanie Boga u nich...jeden mówi tak, drugi tak, wszystko subiektywnie.
O nie, ja wam nic nie zarzucam, bo sam wiem jak trudno dojść do tego, ale to bardzo dziwne, że osoby mające te same dary co w pierwszym wieku apostołowie nie otrzymają od Boga daru wiedzy i poznania aby przynajmniej ustalić, czy Bóg jest jedno czy wieloosobowy..
Z szyderczym uśmiechem na dzień dobry-pozdrawiam.

PS: tekst Filipian 3:14 raczej nie może mówić o Bogu, bo to należy do podstawowych nauk (Hbr 6::1) oraz każdy w Kościele zna Jehowę (J 6:45, Hbr 8:10-11)
 
 
JanekK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 06:39   

I najlepszy dowód,że języki nie są od Boga teraz: językami mówią np. katolicy, którzy szczególnie czczą Maryję jako wszechpośredniczkę. Czy jeśli daru tego nie da się podrobić, a oni mówią tak jak wy...to oznacza co? Albo Bóg przyznaje, że Maryja jest pośredniczką albo wy jesteście z nimi jednego ducha.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 09:22   

Nie
Oznacz że dar to tylko dar -Bóg daje komu chce i kiedy chce -patrzy na serce a nie na poznanie.
człowiek zbawiany jest z wiary a nie z poznania
Dlaczego wyłączasz katolików z pod działania Bożej laski
Bóg nie ma względu na osobę a w każdym narodzie podobają mu się ci co Go się boją.
A najczęściej jeżeli katolik dozna autentycznego daru to przestanie być katolikiem-niby dlaczego ruch zielonoświatkowy rośnie i już jest trzecią wielkością w chrześcijaństwie?
Na przykład AWCF który mnie ordynował na usługującego tylko w ostatnich 10 latach podwoił się.
W Etipii gdzie Bóg błogosławi służbę uzdrawiania jednoty liczą już ponad 2 miliony dorosłych/ochrzczonych w imię Jezusa członków/ a brat 50 lat temu zaczynał od 12 ludzi.
To kraj koptyjski -prawie katolicki.
Ruch zielonoswiatkowy najszybciej rośnie w krajach katolickich dozycie Ducha Sw "wygania " z tego kościoła .
A że nie pokłóciliśmy się z Deko o pojecie Boga to dlatego,ze prawdziwy zielonoswiątkowiec na pierwszym miejscu powinien mieć społeczność z Bogiem-prowadzenie Duchem a nie teologię.
To co o Bogu powinienem wiedzieć On mi objawia,zakładam ,że memu Bratu też ale to sprawa miedzy nim a Bogiem .
W wielu zborach nawet się o tym nie dyskutuje jaka jest substancja Boga koncentrując się na odczytaniu jego woli .Bóg jest i zostanie Bogiem,czy Go będę widział jako trzy osoby postacie czy działania,To wciąż ten sam Bóg i ta sama Biblia która nas wszystkich obowiązuje jako Jego Słowo do nas a jak go widzę to mój nie Jego problem.
A ty Bracie - niech Cie Bo błogosławi,dziękuje Ci za zmuszenie mnie do rozmowy o Bogu -dzięki twemu dobrze spędzam szabat i dobrze spędzę dzień pamiątki zmartwychstania
pozdrawiam
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2008-11-22, 09:30   

Dar jest prawdziwy a każdy co nie wierzy to ma takie prawo, ale drwić z tego daru to też jest takie prawo jedno ludzkie któremu to nie przeszkadza, a Boże prawo to grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Kiedy wreszcie się zakończą drwiny z Bożego Daru ? Jeśli w człowieku Duch Święty to on nie będzie drwił z Bożego Daru.

Są ludzie którzy tego nie widzą ale nie potępiają.


Pozdrawiam
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 09:45   

Dziękuję Dymencjo za głos rozsądku od Boga.
Dyskutujmy o ludziach o pojęciach ale nie drwijmy z Boga.
Dar Boży jest i to że są i podrabiacze tego nie przekreśli.
Jeśli bowiem istnieje fałszywy dolar to tylko dowodzi że gdzieś jest ten prawdziwy i jego mamy szukać a nie twierdzić że czas cudów skończył się z apostołami.
Dając "prawo" antychrystowi do podróbek a "zabraniając" Bogu być dawcą darów -drwimy z Jego mocy.
Jezus Chrystus wczoraj dziś i na wieki Ten sam
pozdrawiam Dymencjo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11