Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Esther
2009-05-07, 14:42
Pragnienie macierzyństwa
Autor Wiadomość
Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-23, 20:28   

Ja też wam życzę i sobie też, bo też tak samo.

Pozdrawiam

MORELKA27 

Wysłany: 2008-11-23, 21:42   

Dziękuje ja równiez Zycze Wam byscie mogli doświadczyc daru rodzicielstwa.

sewen 
sewen

Wysłany: 2009-05-04, 14:18   

Kochani ,każdy cud musi być owocem działania Ducha Św. Wszystko jednak ma związek z naszą wiarą. Niestety w różnych kościołach różnie jest z tą wiarą.
Kiedy po 5 latach małżeństwa i po wielu badaniach lekarze stwierdzili ,że nie możemy mieć dzieci, byliśmy załamani. Szukaliśmy w biblii obietnic dotyczących potomstwa.
W serce mojej żonie zapadło wydarzenie ,kiedy niepłodna Anna wylała swe serce przed Panem

Peninna miała dzieci, natomiast Anna ich nie miała.

(1 Ks. Samuela 1:2, Biblia Tysiąclecia)

(7) I tak się działo przez wiele lat. Ile razy szła do świątyni Pana, [tamta] dokuczała jej w ten sposób. Anna więc płakała i nie jadła.

(1 Ks. Samuela 1:7, Biblia Tysiąclecia)

(9) Gdy w Szilo skończono jeść i pić, Anna wstała. A kapłan Heli siedział na krześle przed bramą przybytku Pańskiego.

(1 Ks. Samuela 1:9, Biblia Tysiąclecia)

(13) Anna zaś mówiła tylko w głębi swego serca, poruszała wargami, lecz głosu nie było słychać. Heli sądził, że była pijana.

(1 Ks. Samuela 1:13, Biblia Tysiąclecia)

(15) Anna odrzekła: Nie, panie mój. Jestem nieszczęśliwą kobietą, a nie upiłam się winem ani sycerą. Wylałam tylko duszę moją przed Panem.

(1 Ks. Samuela 1:15, Biblia Tysiąclecia)

(20) Anna poczęła i po upływie dni urodziła syna i nazwała go imieniem Samuel, ponieważ [powiedziała]: Uprosiłam go u Pana.

(1 Ks. Samuela 1:20, Biblia Tysiąclecia)

Jaki był tego skutek w naszym życiu?
Mamy 5-cioro uroczych dzieci
Bóg wysłuchał modlitwy.Te wydarzenia opisuję w świadectwie Bożego działania
"Wczoraj ,dziś Ten Sam i na wieki na tym forum.
Było ono wyzwaniem do walki w modlitwie dla wielu ludzi chodzących z tym problemem.
Życzę Wam Bożego Błogosławieństwa w tym względzie i uroczych maleństw.
Pozdrawiam Sewen

Esther 

Wysłany: 2009-05-04, 16:34   

sewenie cenne Twoje uwagi, jednak czasem warto zerknąć, kiedy ostatni post został napisany ;-) morelka wpadła na chwilę i od tamtej pory dawno sie u nas nie pojawiała :-(

MORELKA27 

Wysłany: 2009-05-04, 17:23   

Jestem kochani :), faktycznie dawno tu nie zagladałam.... co u mnie? nic nowego :((( stare biedy.... mam za sobą mnóstwo miesięcy z leczeniem, tabletkami, zastrzykami w brzuch itp.... coś się działo.... była nadzieja .... była nadzieja ciazy mnogiej po lekach.... nawet sześcioraczki mogły z tego być.... ale nic sie nie udało.... bardzo cierpiałam za kazdym razem bo najpierw ta wielka nadzieja a potem takie samo bolesne rozczarowanie.... każdego dnia jest ciezko.... ludzie wokół nie pozwlaja mi zapomniec.... ostatnio rodzina dopytuje sie co z nami? dlaczego nie planujemy jeszcze dzieci? w pracy mi dokuczają w taki sposób że jestem gotowa odejść stamtąd.... bo nie mogę tego znieść.... strasznie to jest przykre bardzo to przezylam i byłam trochę na zwolnieniu lekarskim teraz nadal pracuje ale nie sadze ze tam zostane.... źle się tam czuję.... w ogóle jest ciezko.... psychicznie nie daje juz rady.... :((.

Esther 

Wysłany: 2009-05-04, 17:31   

Misiu nie wiem, co mam Ci powiedzieć/poradzić :-(

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-05-04, 18:27   

sewen napisał/a:
Kochani ,każdy cud musi być owocem działania Ducha Św.

Nie zgadzam się z tym stwierdzenie. Przeczytaj 2 Tes 2:9,10

sewen 
sewen

Wysłany: 2009-05-04, 18:30   

Esther ,dopóki trwa problem Morelki ,warto dać jej nadzieję.
Wiem co znaczą udręki kobiet i mężczyzn ,którzy nie mają dzieci.
Przeżywaliśmy z żoną przez 5lat.
Morelko szukaj rozwiązania w Bogu. Znajdź ludzi,którzy wierzą i modlą się o uzdrowienia w Twoim zgromadzeniu. Módlcie się o to by Bóg rozwiązał Wasz problem.
I jeszcze jedno. Jak okazało się że nie możemy mieć dzieci poszliśmy oboje z żoną do lekarza. Badania wykazały ,że powód jest z obu stron. Myślę,że mąż powinien też zrobić badania,aby wykluczyć problem z jego strony, a może to zaoszczędzi Tobie kolejnych cierpień. W naszym przypadku było zbyt mało żywych plemników i choroba jajników.
Namawiam Cię do przeczytania naszego świadectwa.
Pozdrawiam Sewen

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-05-04, 18:39   

sewen napisał/a:
Esther ,dopóki trwa problem Morelki ,warto dać jej nadzieję.
Wiem co znaczą udręki kobiet i mężczyzn ,którzy nie mają dzieci.
Przeżywaliśmy z żoną przez 5lat.
Morelko szukaj rozwiązania w Bogu. Znajdź ludzi,którzy wierzą i modlą się o uzdrowienia w Twoim zgromadzeniu. Módlcie się o to by Bóg rozwiązał Wasz problem.
I jeszcze jedno. Jak okazało się że nie możemy mieć dzieci poszliśmy oboje z żoną do lekarza. Badania wykazały ,że powód jest z obu stron. Myślę,że mąż powinien też zrobić badania,aby wykluczyć problem z jego strony, a może to zaoszczędzi Tobie kolejnych cierpień. W naszym przypadku było zbyt mało żywych plemników i choroba jajników.
Namawiam Cię do przeczytania naszego świadectwa.
Pozdrawiam Sewen

W niektórych przypadkach pozostaje czekać na Królestwo Boże, w którym zapanuje porządek i nie będzie już chorób.

Warto poznać wymagania BOGA JHWH, by móc znaleźć się w tym nowym, pokojowym świecie.

MORELKA27 

Wysłany: 2009-05-04, 20:43   

Seven mąż jest przebadany, nie jest z nim tak źle :)) to u mnie są problemy mimo ,ze jestem młodą niby zdrowa dziewczyną a jednak.... nigdy bym sie nie spodziewała... Bardzo ciężko jest mi... bardzo :(((

sewen 
sewen

Wysłany: 2009-05-06, 12:34   

Wypada mi ponowić moją prośbę,do Ciebie
Znajdź ludzi,którzy wierzą i modlą się o uzdrowienia w Twoim zgromadzeniu. Módlcie się o to by Bóg rozwiązał Wasz problem.
Tam ,gdzie kończą się ludzkie możliwości ,zaczyna się Boże działanie. Historia opisana przeze mniew świadectwie ,świadczy o tym ,że Bóg odpowiada na modlitwy.
Pozdrawiam Sewen

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-06, 12:46   

sewen napisał/a:
Znajdź ludzi,którzy wierzą i modlą się o uzdrowienia ...
Tam ,gdzie kończą się ludzkie możliwości ,zaczyna się Boże działanie.

Wydaje się, że sewen sam się przeczy...

Morelka, nie musisz niczego szukać wśród ludzi...
Jeżeli masz społeczność z wierzącymi, to nie musisz szukać innych ludzi, tylko Bożej woli. Jeżeli się modlisz i masz wsparcie modlitewne od sióstr i braci, bądz pewna, że Bóg ma cię w swej opiece i wszystko kontroluje...

"Nawet włosy na głowie macie policzone..." - zaufaj Bogu aż do końca, cierpliwie do niego się modląc i dziękując za wszystko, bez względu na to czy się spełni Twoje pragnienie, czy też nie - to On ma zdecydować, a nie jacyś ludzie, i to On najlepiej wie, co jest dla ciebie dobre. Bóg wart jest zaufania i wiary.

Pozdrawiam.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-05-06, 13:11   

sewen napisał/a:
Wypada mi ponowić moją prośbę,do Ciebie
Znajdź ludzi,którzy wierzą i modlą się o uzdrowienia w Twoim zgromadzeniu. Módlcie się o to by Bóg rozwiązał Wasz problem.
Tam ,gdzie kończą się ludzkie możliwości ,zaczyna się Boże działanie. Historia opisana przeze mniew świadectwie ,świadczy o tym ,że Bóg odpowiada na modlitwy.
Pozdrawiam Sewen

A czy zawsze BÓG daje takie rozwiązanie jakie byśmy tego oczekiwali? Ty prosisz o macierzyństwo, a BÓG spełnia to poprzez pokazanie tobie, jak dostąpić zbawienia i w przyszłości cieszyć się macierzyństwem. Nie pomyślałeś o tym?

Moi znajomi mieli podobny problem z doczekaniem się potomstwa, okazało się po badaniach, że on ma za mało żywych plemników, zdali się całkowicie na BOGA, pocieszali się tym, że nie muszą stosować żadnych zabezpieczeń, po pięciu latach koleżanka z pracy spytała tej znajomej, a kiedy ty miałaś ostatnio okres, a ona, że nie pamięta i tak to stali się szczęśliwymi rodzicami. Nawet lekarz nie chciał uwierzyć w jej ciąże, dopiero testy i ostatecznie USG to potwierdziło. Stało się to 13lat temu, do dziś nie mają więcej dzieci. Wiedzą jednak, że pod panowaniem Królestwa BOŻEGO, nie będzie już z tym problemu, gdyż chorób już nie będzie.

Nie warto się zamartwiać, a pozostawić problem BOGU, który w odpowiednim dla niego, a nie dla nas czasie, spełni kierowaną do niego prośbę. A może właśnie tym odpowiednim czasem będzie Królestwo BOŻE?

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-05-06, 13:17   

Axanna napisał/a:
sewen napisał/a:
Znajdź ludzi,którzy wierzą i modlą się o uzdrowienia ...
Tam ,gdzie kończą się ludzkie możliwości ,zaczyna się Boże działanie.

Wydaje się, że sewen sam się przeczy...

Morelka, nie musisz niczego szukać wśród ludzi...
Jeżeli masz społeczność z wierzącymi, to nie musisz szukać innych ludzi, tylko Bożej woli. Jeżeli się modlisz i masz wsparcie modlitewne od sióstr i braci, bądz pewna, że Bóg ma cię w swej opiece i wszystko kontroluje...

"Nawet włosy na głowie macie policzone..." - zaufaj Bogu aż do końca, cierpliwie do niego się modląc i dziękując za wszystko, bez względu na to czy się spełni Twoje pragnienie, czy też nie - to On ma zdecydować, a nie jacyś ludzie, i to On najlepiej wie, co jest dla ciebie dobre. Bóg wart jest zaufania i wiary.

Pozdrawiam.

Axanna potwierdzasz tylko moje słowa, nie ludzie decydują o zamierzeniach BOGA względem nas, ale to BÓG sam o tym decyduje. 2000 lat ludzie modlą się o przyjście Królestwa BOŻEGO, a jeszcze go nie ma, czyżby BÓG nie chciał spełnić tego, o co Jezus nakazał nam się modlić? Pamiętajcie o wiernym Hiobie, który większe cierpienia przeszedł, niż niejeden z nas.

sewen 
sewen

Wysłany: 2009-05-07, 09:05   

Z takim przekonaniem to nawet ewangelizacja jest zbędna i modlitwa o niezbawionych nie ma sensu. Wszak "Nawet włosy na głowie macie policzone."

Nie wiem Aksanno jaką ewangelię Ci zwiastowano i jakiego Boga poznałaś.
Zapewniam Cię jednak,że Bóg oczekuje naszych prósb,aby je spełniać.

(15) Anna odrzekła: Nie, panie mój. Jestem nieszczęśliwą kobietą, a nie upiłam się winem ani sycerą. Wylałam tylko duszę moją przed Panem.

(1 Ks. Samuela 1:15, Biblia Tysiąclecia)

(20) Anna poczęła i po upływie dni urodziła syna i nazwała go imieniem Samuel, ponieważ [powiedziała]: Uprosiłam go u Pana.
(1 Ks. Samuela 1:20, Biblia Tysiąclecia)

Moja żona i ja zaufaliśmy Bogu i otrzymaliśmy potomstwo. Dlatego namawiam do modlitwy Morelkę.
Moje posty kieruję zatem do ludzi,którzy mają problem ,który Bóg w moim życiu rozwiązał.
Oni bowiem znają ból jaki przeżywa się nie mając dzieci.
Sewen

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi