Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powstanie świata
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-09-03, 08:43   

Henryk napisał/a:


Kol 1:16 bug "Przez niego bowiem wszystko zostało stworzone, to, co w niebie i [to, co] na ziemi, [to, co] widzialne i [co] niewidzialne, czy trony, czy panowania, czy zwierzchności, czy władze. Wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."[/color]
Wykonawcą tego wszystkiego jest oczywiście ten, który przelał swoją krew: "


KSIĘGA IZAJASZA 44. 24. BIZTB

''............................ Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną :?: ''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-03, 08:55   

RN napisał/a:
KSIĘGA IZAJASZA 44. 24. BIZTB

''............................ Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną :?: ''

Przecież nic innego nie piszę.
Nikt Słowu Bożemu- czyli Logosowi (tłumaczone także na "Mądrość")- nie pomagał.
Fajnie że zgadzasz się. :-D
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-03, 20:24   

Henryk napisał/a:
RN napisał/a:
KSIĘGA IZAJASZA 44. 24. BIZTB

''............................ Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną :?: ''

Przecież nic innego nie piszę.
Nikt Słowu Bożemu- czyli Logosowi (tłumaczone także na "Mądrość")- nie pomagał.
Fajnie że zgadzasz się. :-D


Tu pisze o literalnym słowie Stwórcy, zajrzyj do Rodzaju 1..To sam początek biblii, znajdziesz..
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-03, 20:29   

Henryk napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Biblia mowi o gwiazdach, ale nie mowi o materii. Gdy używasz słowa materia, to już sugerujesz określony pogląd

Coraz bardziej zaskakuje mnie Tropiciel.
Choć niechętnie czytam Go, to nie miej poglądy przedstawiane przez Niego są dla mnie bardzo dziwne,.. :-(
Znamy skład chemiczny i budowę odległych planet i gwiazd, meteorytów i asteroidów przelatujących obok Ziemi…
Słyszeliśmy zapewne o analizie widmowej, nazywanej inaczej analizie spektralnej.
Jeśli ktoś uważał na fizyce to słyszał o tym.

Biblia mówi także o materii i kto ja stworzył!
Hbr 11:3 bug "Przez wiarę rozumiemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak że to, co widzimy, nie powstało z tego, co widzialne."
To, co widzimy możemy dotknąć, poczuć, zważyć, zmierzyć, kształtować…
To właśnie jest materią.

Kol 1:16 bug "Przez niego bowiem wszystko zostało stworzone, to, co w niebie i [to, co] na ziemi, [to, co] widzialne i [co] niewidzialne, czy trony, czy panowania, czy zwierzchności, czy władze. Wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."
Wykonawcą tego wszystkiego jest oczywiście ten, który przelał swoją krew: " i przez Niego całkowicie pojednać ze sobą wszystko, co jest na ziemi i w niebie, wprowadzając pokój przez krew Jego krzyża." Kol 1:20 bpd

Lecz zaraz znajdzie się ktoś co powie, że należy to inaczej rozumieć niż napisano... :-D


Kol 1:16 w innym przekładzie pisze W NIM..

Np. w Biblii Poznańskiej, w Biblii Warszawsko-Praskiej

16) bo w Nim zostało wszystko stworzone i to, co w niebie, i to, co na ziemi, co widzialne i niewidzialne. Trony, władztwa, zwierzchności, potęgi. Wszystko zostało stworzone przez Niego i dla Niego

W PNS pisze: (16) bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne Czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego.

Pisze tu o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie stworzeniu opisywanym w Rodzaju..

:crazy:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-04, 08:03   

daglezja77 napisał/a:
Pisze tu o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie stworzeniu opisywanym w Rodzaju..

:crazy:

J 1:3 kow " Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało z tego, co istnieje."
Nie widzę tu możliwości interpretacji... :lol:
Ale... możesz uważać jak chcesz. ;-)
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-09-04, 08:53   

Henryk napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Pisze tu o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie stworzeniu opisywanym w Rodzaju..

:crazy:

J 1:3 kow " Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało z tego, co istnieje."


A skąd.
Tak jest prawidłowo.

EWANGELIA JANA 1. 3. .........

''Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało i stało co powstało, bo powstało, aby stało, a nie leżało
''

Tak było napisane na skrawku opalonego manuskryptu, datowanego na 91 r. naszej ery.
Niestety, ale obecnie go już nie ma, zaginął.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-09-04, 09:49   

RN

Cytat:
EWANGELIA JANA 1. 3. .........

''[i]Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało i stało co powstało, bo powstało, aby stało, a nie leżało[/i]''


czy możesz podać jaki to manuskrypt ?

Greckie γίνομαι ( jana 1 : 3, 10 ) to znaczy - stać się - nie musi oznaczać stworzenia. Stwarzać po grecku to κτίζω ( Efezjan 3 : 9 )

_________________________________________
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-09-04, 14:19   

Tropicielu, RN żartował....
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-04, 15:06   

ShadowLady86 napisał/a:
Tropicielu, RN żartował....

Ani to zabawne, ani banalne. Płytkie, a nawet spod dna.
Dziwne, że pozwalacie Mu na to...
Ma człowiek jakieś kompleksy, i Tu je uzewnętrznia.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-04, 16:49   

Henryk napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Pisze tu o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie stworzeniu opisywanym w Rodzaju..

:crazy:

J 1:3 kow " Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało z tego, co istnieje."
Nie widzę tu możliwości interpretacji... :lol:
Ale... możesz uważać jak chcesz. ;-)


Tu pisze o literalnym slowie Boga, zajrzyj do Rodzaju 1..Musze powtarzac bo klepiesz te same glupoty non stop..
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-04, 18:12   

daglezja77 napisał/a:
Tu pisze o literalnym slowie Boga, zajrzyj do Rodzaju 1..Musze powtarzac bo klepiesz te same glupoty non stop..

Az tobie współczuje za Twój "daremny" wysiłek. :mrgreen:
J 1:14 bp "A Słowo stało się człowiekiem i zamieszkało między nami, i widzieliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką otrzymał od Ojca Jednorodzony, pełen łaski i prawdy."
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-05, 08:50   

Henryk napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Pisze tu o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie stworzeniu opisywanym w Rodzaju..

:crazy:

J 1:3 kow " Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało z tego, co istnieje."
Nie widzę tu możliwości interpretacji... :lol:
Ale... możesz uważać jak chcesz. ;-)


Widzę że nawet nie próbujesz myśleć..

W tym wersecie pisze o wypowiedzianym słowie Boga, podobnie jak w Rodzaju gdzie przy stwarzaniu każdorazowo wypowiada formułę " niech się stanie"..

Ech.. :mrgreen:
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2016-09-05, 14:16   

Ciekawy werset Hebrajczyków 11:2

(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

w grece chyba użyte jest "wieki" nie wiem czy to się odnosi do "czasu" czy do wszechświata.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-05, 14:29   

din napisał/a:
Ciekawy werset Hebrajczyków 11:2

(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

w grece chyba użyte jest "wieki" nie wiem czy to się odnosi do "czasu" czy do wszechświata.


W innym przekładzie:

W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.

Hebr.11:3

Wiarą rozumiemy, iż świat jest sprawiony słowem Bożem, tak iż rzeczy, które widzimy, nie stały się z rzeczy widzialnych, ale z niczego.

Oba cytaty z Biblii Gdańskiej..
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-09-05, 16:06   

din napisał/a:
Ciekawy werset Hebrajczyków 11:2

(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

w grece chyba użyte jest "wieki" nie wiem czy to się odnosi do "czasu" czy do wszechświata.


Hebr. 11:2
2. Wszak jej zawdzięczają przodkowie chlubne świadectwo.
(BW)

???

Miało być:

Hebr. 1:2
2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
(BW)

Zobaczmy i porównajmy:

http://biblia.oblubienica...verse/2/param/1
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10