Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antychryst
Autor Wiadomość
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:54   Antychryst

Wszystko na ten temat..
Co to , kto to i z czym to sie je Wink

Co wiecie na temat Antychrysta i innych antychrystów?
 
 
jamal
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:55   

Według Słowa Bożego, antychryści to także „fałszywi” chrześcijanie, kłamcy, którzy głoszą zwodnicze, nieprawdziwe nauki o Chrystusie. Słowo antychryst określa każdego, kto przeczy Chrystusowi, nie uznając Go za Mesjasza i Syna Bożego, który zstąpił na ziemię dla naszego zbawienia. Biblia mówi: „Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.” 1 JANA 2,22. Mówi także: „Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.” 2 JANA 1,7

Antychryści to nie ateiści, to nie niewierzący prowadzący wojnę przeciwko Jezusowi. To ludzie głoszący ewangelię, jednak ewangelię nieprawdziwą. Głoszona przez nich ewangelia jest „inna” i fałszywa. Biblia mówi: „Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością... Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości...” 2 KOR. 11,4.13-15
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-05-28, 20:55   

Wyraz antychryst pochodzi z języka greckiego (antichristos) i ma dwa znaczenia. Antychryst może oznaczać „przeciw Chrystusowi”, określając osobę lub siłę, która przeciwstawia się działalności Chrystusa. Może również oznaczać „w miejsce Chrystusa”, oznaczając osobę lub siłę, która „zajmuje miejsce Chrystusa”, lub „podszywa się pod Chrystusa”. W Biblii czytamy, że Bóg powiedział uczniom, że oprócz pojawienia się tego szczególnego Antychrysta, już w czasach wczesnego kościoła pojawiło się wielu antychrystów. Biblia mówi: „Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami... To wam napisałem o tych, którzy was zwodzą.” 1 JANA 2,19.26 (BW). Tak więc, zgodnie ze Słowem Bożym, antychryści to także fałszywi chrześcijanie, którzy odeszli od społeczności prawdziwie wierzących.
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:55   

Jamal pytanie do ciebie : czy Mahomet był antychrystem?
 
 
jamal
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:55   

Możemy go uznać za antychrysta lecz niechce tutaj urażać Czyjejś wiary (jestem tolerancyjny). Mahomet nie uznaje Chrystusa i jego nauki, uczy czego innego zwodniczego co nie zgadza sie z nauką Chrystusa. W moim odczuciu jeśli miałbym decydować to Mahomet był antychrystem, a nawet jest bo wielu jest jego wyznawców. Rolling Eyes


Pozdrawiam Jamal
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:56   

Islam uznaje Jezusa jako proroka. I uznaje jego nauke.
Ale uwaza, ze chrzescijanie zafalszowali tę nauke.
Koran nazywa Jezusa slowem i Duchem Bozym.
Ale zaprzecza ze jest on Synem Boym.
Zaprzecza tez , ze umarł na krzyzu, wg Koranu nikt Jezusa nie zabil.

Ciekawe jest jak chrzescijanie w VII wieku odbierali Mahometa?
Jak myslicie- jako kogo?
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:56   

Nawoluje do otwartego dzielenia sie tym co Pan Wam objawil wzgledem tego tematu w Pismie.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:56   

Jacku, to bardzo proszę podziel sie z nami otwarcie tym co Pan ci objawil w pismie
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:57   

Jack,


please, napisz, jak myślisz, kto jest antychrystem tzw. 666, bestia itp,
bo mnie zwinczują katolicy Very Happy


Esther
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:57   

Droga Sylko,

Czy to jest prowokacja? Smile Nie chce innym tu zabierac blogoslawienstwa. Niech dziela sie, czym Pan ich karmi. Ale jak dacie troche czasu mi, to tez napisze.

Gorace pozdrowienia,

jyakkudesu
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:58   

Jack,

co Ty o tej porze robisz? przecież u Ciebie to środek nocy...
ja poczekam na Twoje przemyślenia i się pod nimi podpiszę, Smile

Esther
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:58   

sylka pisze:

Cytat:
Islam uznaje Jezusa jako proroka. I uznaje jego nauke.


gdyby islam uznawal nauke Jezusa toby uznal Jego nauke o tym ze Jezus jest SYNEM BOZYM. islam jednak nie uznaje ze Jezus jest Synem Bozym o czym Jezus mowil wielokrotnie wiec islam nie uznaje nauki Jezusa.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-28, 20:58   

sylka napisał/a:
Islam uznaje Jezusa jako proroka. I uznaje jego nauke.
Ale uwaza, ze chrzescijanie zafalszowali tę nauke.
Koran nazywa Jezusa slowem i Duchem Bozym.
Ale zaprzecza ze jest on Synem Boym.
Zaprzecza tez , ze umarł na krzyzu, wg Koranu nikt Jezusa nie zabil.

Ciekawe jest jak chrzescijanie w VII wieku odbierali Mahometa?
Jak myslicie- jako kogo?


Sens mojej wypowiedzi tkwil w tym jednym słówku : ALE, ktore muzulmanie zawsze dodają jesli chodzi o chrzescijan i ewangelie.

wyznawco-prosze o uwazne czytanie moich postów :))

Drogi Jacku, no to czekam, az napiszesz cos o antychryscie.
Ja tez cos skrobne, ale musze mieć czas
 
 
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:20   

Gorace pozdrowienia,

Jak dotad brak konkretniejszych informacji na temat Antychrysta w tym temacie. W zwiazku z tym pozwole sobie przytoczyc tu wyklad poswiecony temu zagadnieniu autorstwa Charlesa T. Russella z 1889 roku. Niektorzy z Was zapewne znaja autora z pozycji takich jak "Boski Plan Wiekow" lub "Cienie Pzybytku Lepszych Ofiar." Ponizej podaje link do pelnego tekstu, i cytuje zastrzezenie wyjete z przedmowy autora:

"Niniejszy Tom nie rości sobie pretensji do nieomylności, ani też do bezpośredniego natchnienia od Boga w interpretacji Jego Słowa. Wprost przeciwnie, twierdzi się tu, że Boskim Objawieniem jest Biblia. Staraniem niniejszej pracy jest zebranie dowodów biblijnych i wskazanie, że są one ważne.

Ponieważ poruszane tu tematy są tak trudne, że inni nieczęsto się nimi zajmują, nie powinno wydać się dziwne, że pewne sugestie podane w tym Tomie nie spełniły się z absolutną dokładnością, co do joty. Ale autor, wydawcy i tysiące czytelników tego Tomu nie wstydzą się zawartych w nim wyjaśnień i w dalszym ciągu oferują go wszystkim zainteresowanym studiowaniem Biblii, uważając go za niezwykle ciekawe dzieło, bardzo pomocne w zrozumieniu Słowa Pańskiego."

Zapraszam do lektury, rozwazania Slowa Bozego i poglebiania wiezi z Panem.

http://www.nastrazy.pl/bi...p?s=wyklad9.htm

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:21   

Jeszcze nie przeczytałam artykułu,ale szczerze powiem, ze Charles Rusell nie jest dla mnie autorytetem.... Crying or Very sad
Takięc juz jestem uprzedzona do tego artykulu. ..... sory jyakkudesu. Sad
Moze zerkne, ale z wielką rezerwą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11