Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antychryst
Autor Wiadomość
wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2006-06-01, 06:25   

Sylko
Antychryst, a właściwie człowiek niegodziwości, jak go Biblia nazywa, nie będzie wyznawcą innej religii, niż chrześcijańska. Żeby takiego osobnika odnaleźć, trzeba się rozejrzeć po własnym "podwórku", zamiast poszukiwać go wśród innych religii. Nikt tak lepiej nie potrafi zniekształcić ewangelii Bożej i Chrystusowej, jak chrześcijanin.
Pozdrawiam.

Anna01
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 06:25   

Liczbę 666 zazwyczaj rozbijamy na 6 i 6 i 6, a to jest 600+60+6 (według mnie).W tej liczbie napewno jest tu ukryta "złota proporcja" czyli liczba "fi" :-D

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2006-12-24, 18:22   Warto wiedzieć kto jest antychrystem.

Antychryst to kłamca i zwodziciel, którego celem jest zniszczenie więzi łączącej człowieka z Chrystusem i z Bogiem .
Dlatego apostoł nawoływał współchrzescijan:
"Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków"(1Jana 4:1).
Jezus również ostrzegał przed oszustami i fałszywymi prorokami:
" Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami, którzy przychodzą do was w okryciu owczym, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Rozpoznacie ich po ich owocach. Czyż zbiera się z cierni winogrona albo z ostu figi? "(Mateusza 7:15,16).

Jezus przestrzegał swych nasladowców przed antychrystem.
Dowiedz sie jak rozpoznac tego bezwzględnego oszusta.

Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 22:54   Antychryst - kto to?

Umiłowani Siostry i Bracia!
Zanim podejmę - a właściwie sprowokuję do dyskusji w tym temacie - proponuję uznać, że instytucją identyfikowaną czy symbolizowaną przez Mały Róg, Bestię z Morza i Syna Zatracenia, czyli antychrystem nie jest i nie są indywidualni ludzie. Jest nim system religijny. Ludzie znajdujący się pod jego wpływem, a nawet służący w nim duchowni, nie są świadomi głębi jego odstępstwa i choć brak tej świadomości nie zwalnia z odpowiedzialności za swe przekonania, nie pozwala też utożsamiać ich z antychrystem.
W historii świata znajdziemy tylko jedną instytucję odpowiadającą wszystkim wymienionym w Biblii cechom antychrysta. Chrześcijańscy interpretatorzy proroctw od najwcześniejszych wieków identyfikowali ją z papieskim Rzymem.
Już w IX wieku Arnulf, arcybiskup Orleanu czy w XIII wieku Eberhard II, arcybiskup Salzburga uważali, że jest nim papiestwo. Także święty Bernard z Clairvaux w XII wieku, święty Franciszek z Asyżu w XIII wieku, dominikanin Girolamo Savonarola w XV wieku często wypowiadali się przeciwko zaangażowaniu papiestwa w gromadzenie dóbr i politykę, zamiast w głoszenie Ewangelii i pomoc potrzebującym, sugerując tym samym jego rolę antychrysta.
Duch Święty-Oświciciel wspieral ich w głoszeniu tych opinii czy chociażby sugestii?

Luxor 

Wysłany: 2008-11-09, 19:07   "Człowiek grzechu"

Żeby poznać kim lub czym będzie Antychryst powinniśmy najpierw rozpoznać charakter działań diabła. Otóż jak wiadomo Lucyfer po pierwsze małpuje Boga a po drugie "odwraca" jego dzieła.

Więc moim zdaniem antychryst będzie charakterologiczną odwrotnością Jezusa.

Dlaczego będzie to człowiek a nie np system religijny czy polityczny? (inna sprawa że takowe systemy będą zapewne go wspierać) Bo szatan tak jak Bóg pośle swojego "przedstawiciela" do ludzi. Moim zdaniem nie będzie to syn diabła (zresztą szatan chyba nie posiada możliwości tworzenia nowego życia). Raczej człowiek obdarzony takim samym jak Lucyfer charakterem. Ba - nawet podobny "wizualnie", piękny i gładki. Wszak ma uwieść swoją osobą całą ziemię więc musi mieć medialny wygląd.

Tak jak zbawiciel był mesjaszem duchowym i nie pretendował do ziemskiej władzy tak "człowiek grzechu" będzie "mesjaszem" politycznym.

Dary Jezusa dla świata miały charakter duchowy. Antychryst da ludziom dobra ziemskie - zakryje nimi obraz Boga, wstawi je w Jego miejsce.

Jezus był wielki przez swoją skromność natomiast antychryst będzie wielki z powodu swojej pychy, pewności siebie, ziemskiej inteligencji i charyzmy.

Jezus poprzez swoje ludzkie wcielenie z Boga stał się człowiekiem, natomiast Antychryst w zamian za danie ludziom dóbr ziemskich będzie wymagał boskiej czci dla swojej osoby.

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-09, 19:25   Re: "Człowiek grzechu"

Luxor napisał/a:
Żeby poznać kim lub czym będzie Antychryst powinniśmy najpierw rozpoznać charakter działań diabła. Otóż jak wiadomo Lucyfer po pierwsze małpuje Boga a po drugie "odwraca" jego dzieła.

Więc moim zdaniem antychryst będzie charakterologiczną odwrotnością Jezusa.

Dlaczego będzie to człowiek a nie np system religijny czy polityczny? (inna sprawa że takowe systemy będą zapewne go wspierać) Bo szatan tak jak Bóg pośle swojego "przedstawiciela" do ludzi. Moim zdaniem nie będzie to syn diabła (zresztą szatan chyba nie posiada możliwości tworzenia nowego życia). Raczej człowiek obdarzony takim samym jak Lucyfer charakterem. Ba - nawet podobny "wizualnie", piękny i gładki. Wszak ma uwieść swoją osobą całą ziemię więc musi mieć medialny wygląd.

Tak jak zbawiciel był mesjaszem duchowym i nie pretendował do ziemskiej władzy tak "człowiek grzechu" będzie "mesjaszem" politycznym.

Dary Jezusa dla świata miały charakter duchowy. Antychryst da ludziom dobra ziemskie - zakryje nimi obraz Boga, wstawi je w Jego miejsce.

Jezus był wielki przez swoją skromność natomiast antychryst będzie wielki z powodu swojej pychy, pewności siebie, ziemskiej inteligencji i charyzmy.

Jezus poprzez swoje ludzkie wcielenie z Boga stał się człowiekiem, natomiast Antychryst w zamian za danie ludziom dóbr ziemskich będzie wymagał boskiej czci dla swojej osoby.

Według moich dociekań , to antychryst w wyniku swoich działań wojennych zdobędzie Jerozolimę i w odbudaowanej wcześniej świątyni Salomona zasiądzie na tronie. Ludzie (zwiedzeni) będą myśleć , że to prawdziwy Jezus i że stamtąd rozpocznie się panowanie Królestwa Bożego.
Tak więc zasiądzie w świątyni podając się za Boga. Co ciekawe , że zarówno wielu obecnych chrześcijan spodziewa się Jezusa panującego w kamiennej świątyni , jak i oczekujący Mesjasza Żydzi. Podłoże na przyjęcie antychrysta jest przygotowane ,a obecna aktywność ekumeniczna wyraźnie ku temu zmierza.

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

danek_z_pomorza 

Wysłany: 2008-11-12, 11:17   

Zgadzam się z machabeuszem.

2Tes 2:3-11 Bw "Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. (5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? (6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. (7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. (8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. ."

Antychryst ma pojawić się zaraz po zabraniu Ducha Świętego jak wynika z ww wersetów.
Myślę że będzie to jak najbardziej jednostka, człowiek choć może jakaś organizacja albo grupa ludzi, nie wiem.
Co do świątyni Salomona, to coraz częściej słyszę że żydzi planują odbudować świątynię JAHWE. Podobno ludzie z plemienia lewiego są już szkoleni, a materiały na odbudowe są przygotowane. Nie mam rzetelnego potwierdzenia tych informacji. Może ktoś już o tym słyszał?

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 17:03   

danek_z_pomorza napisał/a:
Antychryst ma pojawić się zaraz po zabraniu Ducha Świętego jak wynika z ww wersetów.

Czy można prosić o wskazanie tekstu, mówiącego o "zabraniu Ducha Świętego"?

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-12, 17:12   

''Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty''. Tes 2,7-8

Duch Święty w oblubienicy-pochwycenie. Antychryst zamanifestuje się w pełni gdy Duch Święty będzie zabrany.

Dziękuję że mi przypomnieliście o tym wersecie.

Shalom

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 17:19   

Tu nie piszę o tym, że Duch Święty będzie zabrany z ziemi - nie piszę tego, co masz na myśli, mówiąc, że będzie zabrany. Interlinie mam w domu, sprawdzę, albo jak ktoś ma pod ręką, niech poda :)

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-12, 17:47   

Więc kto przeszkadza antychrystowi ? Kto jest taki że mu przeszkadza ? To jest napisane między wierszami. Może w jakimś tłumaczeniu też będzie, nie wiem.

danek_z_pomorza 

Wysłany: 2008-11-12, 20:52   

2Tes 2:7 Bg „Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.”
2Tes 2:7 Br „Tajemnica bezbożności już bowiem okazuje swoją moc i skoro tylko ustąpi ten, który ową potęgę powstrzymuje,”
2Tes 2:7 BT „Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,”
2Tes 2:7 Bw „Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.”
2Tes 2:7 Bb „Abowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylkoż ten, który teraz zawadza, będzie zawadzał aż odjęt będzie z pośrzodku.”
2Tes 2:7 Bp „Nieprawość już potajemnie rozwija swoją działalność, najpierw jednak musi ustąpić ten, który ją powstrzymuje.”
2Tes 2:7 NS „Wprawdzie już działa to, co jest tajemnicą tego bezprawia, lecz tylko dopóty, dopóki nie zejdzie z drogi ten, który teraz oddziałuje powstrzymująco.”
2Tes 2:7 AKJV „For the mystery of iniquity does already work: only he who now lets will let, until he be taken out of the way.”
2Tes 2:7 NW „True, the mystery of this lawlessness is already at work; but only till he who is right now acting as a restraint gets to be out of the way. ”

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 21:08   

2Tes 2:7 Bg „Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.”
2Tes 2:7 Br „Tajemnica bezbożności już bowiem okazuje swoją moc i skoro tylko ustąpi ten,
który ową potęgę powstrzymuje,”
2Tes 2:7 BT „Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje,
ustąpi miejsca,”
2Tes 2:7 Bw „Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje,
nie zejdzie z pola.”
2Tes 2:7 Bb „Abowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylkoż ten, który teraz zawadza, będzie zawadzał
aż odjęt będzie z pośrzodku.”
2Tes 2:7 Bp „Nieprawość już potajemnie rozwija swoją działalność, najpierw jednak
musi ustąpić ten, który ją powstrzymuje.”
2Tes 2:7 NS „Wprawdzie już działa to, co jest tajemnicą tego bezprawia, lecz tylko dopóty,
dopóki nie zejdzie z drogi ten, który teraz oddziałuje powstrzymująco.”

Który z niebieskich wyrazów równa się, że "będzie zabrany z ziemi"?

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-12, 21:15   

Też nie kumam dlaczego uważasz , że Duch Święty będzie zabrany. Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Myślę że będzie to jak najbardziej jednostka, człowiek choć może jakaś organizacja albo grupa ludzi, nie wiem.

Raczej jednostka:
Ap 13:8
8. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.
(BT)

[/quote]
Co do świątyni Salomona, to coraz częściej słyszę że żydzi planują odbudować świątynię JAHWE. Podobno ludzie z plemienia lewiego są już szkoleni, a materiały na odbudowe są przygotowane. Nie mam rzetelnego potwierdzenia tych informacji. Może ktoś już o tym słyszał?[/quote]
Ja słyszałem ,jak najbardziej.
W necie pełno jest tego.
Świątynia będzie odbudowana , ale "kamień na kamieniu nie pozostanie".
Hej.

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

danek_z_pomorza 

Wysłany: 2008-11-12, 22:46   

Co do Ducha Świętego,
został zesłany w dniu pięćdziesiątnicy i tak jak został zesłany tak zostanie zabrany. Po zabraniu Ducha Świętego zbawienie będzie można uzyskać tylko poprzez śmierć za wiarę w Jezusa. Nie wiem jak bardzo jest ta nauka zakorzeniona wśród chrześcijan oraz nie wiem ile religii ma taką teologię. Przyznam że osobiście nie przestudiowałem tego tematu. Mówię to co zapamiętałem. DuchŚwięty powstrzymuje szatana przez całkowitą zagładą chrześcijan, jest to faktem, może holocaust zobrazuje nam co dzieje się z ludźmi, którzy nie mają ochrony krwii Jezusa Chrystusa. Z przytoczonego przezemnie wersetu z listu do Tesaloniczan wynika, że antychryst zacznie działać dopiero po tym jak ten co go powstrzymuje nie zejdzie z pola....kiedy?
Podczas pochwycenia kościoła ( 1 Tesaloniczan 4:16-17)
1Tes 4:16-17 BT „Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.(17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.”
1Tes 4:16-17 Bw „Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

Dlaczego można przypuszczać, że Duch Święty zostanie zabrany wraz z kościołem?
Myślę, że sprawa jest jasna, Duch Św. został posłany do chrześcijan, dał im moc i dary po to aby czyniili uczniami wszystkie narody. Kiedy wszyscy, którzy mieli poznać ewangelię poznają ją to Duch Święty....może nie zostanie zabrany - to by brzmiało jak mówienie o jakiejś sile - a odejdzie do nieba..."zejdzie z pola" - dodam z pola walki dobra ze złem, jakim jest ziemia.
A kto powstrzymuje Szatana przed zrobieniem z ziemi totalnego chaosu i mordu miliardów ludzi? Chciałbym podkreślić że powtarzam słowa mojego dawnego kaznodziei, który uczył mnie o tym. Proszę o wypowiedzi i ew. skorygowanie mnie.

ciekawie o Antychryście mówi wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Antychryst

link do opracowania o Antychryście:
http://www.tscpulpitseries.org/polish/ts950626.htm

Odpowiedz do tematu