Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzest Duchem Świętym na niezbawione dzieci diabła?
Autor Wiadomość
machabeusz 

Wysłany: 2008-12-01, 21:00   Chrzest Duchem Świętym na niezbawione dzieci diabła?

Witam.
Tym elektryzującym pytaniem rozpoczynam nowy wątek. Wyłonił się podczas dyskusji o Okupie Jezusa. Zapraszam do dyskusji Henryka , który twardo trzyma się zdania , że po przyjściu Jezusa nastąpi wylanie Ducha Świętego na wszelkie ciało -również na ludzi , którzy nie uwierzyli zwiastowanej wcześniej Ewangelii.
Mam pytania w związku z tym:

Jaką karę otrzymają niewierzący , których zastanie Pan po swoim przyjściu?

W międzyczsie odniosę się do innych słów , które nie dotyczyły tamtego wątku ale mają związek z obecnym:

Henryk napisał/a:

Czekałem na takie zdanie i...wcale mnie to nie dziwi, że wreszcie padło!
Musimy jeszcze uściślić, czy przez termin „zbawienie” rozumiecie możliwość uzyskania życia wiecznego?

Więc można być zbawionym i nie żyć potem wiecznie? :-?

Napisałem wcześniej:
Mach napisał/a:
Zbawienie znaczy "ratunek". Przed czym Bóg chce ratować grzeszników , Henryku?

Henryk Machabeuszowi napisał/a:

Przed wieczną śmiercią. W tym celu posłał Swego Syna na świat.

No więc jak pisałeś zbwienie ratuje przed wieczną śmiercią. Uratowanie przed wieczną śmiercią , to chyba życie wieczne , prawda?
Można być uratowanym przed wieczną śmiercią i nie żyć wiecznie? :-?
Nie rozumiem... :-|

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2008-12-01, 23:39   

Na te twoje pytania odpowiedziałam w temacie Okup. Dzieci diabła to jest tylko twój wymysł, też znajdziesz odpowiedź w tamtym temacie. Nie wiem po co zakładasz nowy.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 09:21   

Machabeuszu masz słuszność są dzieci diabla -to synowie oporu ,skąd się wzięli napisałem w poprzednim wątku to siew konkolu.
Już w Edenie szatan przez węża dal ludziom do serc swoje nasienie -wątpliwość - niewiarę Słowu.
Czy rzeczywiście Bóg powiedział -to jest "nasienie węża' owoc z drzewa poznania zamiast owocu z drzewa życia -Słowa.
Inspiracja ludzka -humanizm ,Bóg nie może być gorszy od człowieka nic złego nie robicie tylko myślicie i wybieracie co dla was lepsze a że w Słowie jest inaczej to na pewno z powodu złego tłumaczenia albo archaicznego języka.
To co jest to już kiedyś było i co będzie już się zdarzyło.
Wróćmy do początku -mechanizm działania szatana nie zmienił się.
Bóg nie może być taki zły by nas zmuszać do posłuszeństwa Słowu dlatego dzieci diabła są nazwane synami oporu- oporu przeciw posłuszeństwa Słowu.
Wolą się oni np wiele godzin modlić np wrzeszczeć na językach lub wiele dni pościć lub przynieść ofiary ,niż być posłusznym Słowu -wrócić do wiary apostolskich ojców
Przybierają przy tym pozór pobożności ,poprawiają postawę religijną i głoszą -napewno nie umrzecie-Bóg nie może być taki zły -głoszą pokój a pokoju nie ma.
pozdrawiam

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 09:29   

Płaskowicki Rys napisał/a:

Wolą się oni np wiele godzin modlić np wrzeszczeć na językach lub wiele dni pościć lub przynieść ofiary ,niż być posłusznym Słowu

Rysiu, no prosze, Ciebie, bez takich porównań.
Ty ponoć modlisz sie w komorze na jezykach. Bywało pewnie, że i przez parę godzin, jak miales jakis temat wazny. Nieprawdaż? Czy nie pościleś, nie dawales ofiar?
Te rzeczy są miłe Bogu i nie pisz, prosze, że jezeli ktos to robi, to jest dzieckiem diabła, gdyż w przeciwnym razie Słowo Boże straciłoby sens.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 09:45   

Nie pisze że kto to robi jest dzieckiem diabła -piszę że kto to robi na pokaz zamiast posłuszeństwa Słowu jest dzieckiem diabla
Posłuszeństwa chcę a nie ofiary.
Miałem inny kontekst jak tak mnie zrozumiałaś
to przepraszam chodziło mi o ducha faryzeizmu a nie o autentycznie wierzących te dwa duchy są niestety bardzo blisko siebie
pozdrawiam

Henryk 

Wysłany: 2008-12-02, 09:50   Re: Chrzest Duchem Świętym na niezbawione dzieci diabła?

Mach napisał/a:

Ja też nie. :lol:
Pytałem:
Cytat:
Musimy jeszcze uściślić, czy przez termin „zbawienie” rozumiecie możliwość uzyskania życia wiecznego?

Nie widać znaku zapytania?
machabeusz napisał/a:
Tym elektryzującym pytaniem rozpoczynam nowy wątek.

Co tu elektryzującego?
machabeusz napisał/a:

Przyjście Pana wiąże się także nierozerwalnie (po uprzednim zabraniu Kościoła - "gdzie Ja, tam i wy będziecie") z powszechnym zmartwychwzbudzeniem.
Pytasz o karę?
- Bóg powiedział:
Rz 6:23 Bw „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, [...]
Znasz pojęcie "grubej kreski"? Oni umarli śmiercią adamową, po uprzednim doświadczeniu chorób, starzenia się, czasem wojen i głodu, śmierci bliskich...
Doświadczyli, czym jest życie bez Boga. Życie, gdy Bóg ma odwróconą "Twarz" od ludzkości.
Czy rachunki zostały wyrównane? Czy też może to jeszcze za mało?
Ludzkość jednak wstanie z tymi samymi wadami, nałogami, usposobieniem...
- Lecz czynienie zła będzie zabronione.
Iz 65:25 BT "Wilk i baranek paść się będą razem; lew też będzie jadał słomę jak wół; a wąż będzie miał proch ziemi jako pokarm. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać na całej świętej mej górze - mówi Pan."
Bóg im tych doczesnych grzechów nie usuwa w cudowny sposób.
Krew Naszego Pana nie okrywa grzechów współcześnie niewierzących.
Oni tych grzechów, przywar, będą musieli pozbyć się sami, i to zupełnie doskonale.
Tylko doskonełe może być wieczne...
Jeśli nie okażą skruchy, poprawy...wiemy co ich czeka - wtóra - wieczna śmierć.
Nie mylić z mękami piekielnymi!

machabeusz 

Wysłany: 2008-12-02, 17:20   Re: Chrzest Duchem Świętym na niezbawione dzieci diabła?

Nike napisał/a:

Dzieci diabła to jest tylko twój wymysł

Mój wymysł... :roll:
Biblia jesno precyzuje kto jest dzieckiem diabła i termin ten nie jest bynajmniej moim wymysłem:
1 Jan. 3:10
10. Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.
(BW)
Czy już wiesz kto jest dzieckiem diabła? :-?

Henryk napisał/a:
Mach napisał/a:

Ja też nie. :lol:
Pytałem:
Cytat:

Nie widać znaku zapytania?

Napisałeś przecież , że zbawienie to ratunek przed drugą śmiercią. Mozna nie żyć wiecznie i być uratowanym (zbawionym) przed wieczną zagładą?
Problemy z koncentracją?

Henryk napisał/a:

machabeusz napisał/a:
Tym elektryzującym pytaniem rozpoczynam nowy wątek.

Co tu elektryzującego?

Elektryzujące pytanie znajduje się w tytule wątku i to miałem na myśli. Zlepiłeś dwa oddzielnie napisane przeze mnie zdania w jedną całość. Brzydko i nieładnie , Henryku... :-?

Spóbuj nam wyjaśnić to , że niezbawione dzieci diabła będą chrzczone Duchem Świętym po przyjściu Pana. Czekamy...
Ten wątek założyłem specjalnie dla Ciebie , abyś się mógł wykazać w tym temacie. Muszę przyznać , że mocno mnie to zainteresowało i zaniepokoiło jednocześnie.

Henryk napisał/a:

machabeusz napisał/a:

Przyjście Pana wiąże się także nierozerwalnie (po uprzednim zabraniu Kościoła - "gdzie Ja, tam i wy będziecie") z powszechnym zmartwychwzbudzeniem.
Pytasz o karę?
- Bóg powiedział:
Rz 6:23 Bw „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, [...]

O ,to ciekawe...
Ja się pytam o tych , którzy żywi będa podczas przyjścia Pana. Mam na myśli "żywi" pod względem fizycznym. Kara śmierci będzie , czy co...?
Pisałeś wcześniej , że ci ludzie będą ochrzczeni Duchem Świętym...
Pośmiertnie to się będzie działo?

Wbrew temu , co wypisujesz za "dziwactwa" na tym forum , to Biblia jasno mówi jaka kara spotka niewierzących:

2 Tes 1:6-10
6. Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
7. a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi
8. w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa.
9. Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego
10. w owym dniu, kiedy przyjdzie, aby być uwielbionym w świętych swoich i okazać się godnym podziwu dla wszystkich, którzy uwierzyli, bo wyście dali wiarę świadectwu naszemu.
(BT)

Czy mógłbyś nam wytłumaczyć co oznacza kara wiecznej zagłady w płomienistym ogniu dla niewierzących?

Proszę też o skomentowanie także tych wersetów:

Ml 3:18-19
18. Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a krzywdzicielem, między tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy.
19. Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.
(BT)

Łuk. 17:29-30
29. A w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich.
30. Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi
.
(BW)

Sof. 1:2-3
2. Na pewno zmiotę wszystko z powierzchni ziemi - mówi Pan -
3. Zmiotę ludzi i bydło, zmiotę ptactwo niebieskie i ryby morskie. I sprawię, że bezbożni upadną, i wytępię ludzi z powierzchni ziemi - mówi Pan.
(BW)

Henryku , to tylko niektóre wersety , które chciałem podać...
Czy mógłbyś nam wyjaśnić jakim to cudem bezbożni ludzie nie tylko nie zginą , ale nawet będą błogosławieni przez Boga?

Nie ma potrzeby się teraz nawracać? Będzie szansa na nawrócenie się , gdy Jezus przyjdzie? :shock:

nike 

Wysłany: 2008-12-02, 20:30   

machabeusz napisał/a:
Czy już wiesz kto jest dzieckiem diabła?

Według tekstów, to każdy co grzeszy więc ty, ja. Ale ja kiedy powiedziałam,że to jest twoje zdanie miałam na uwadze forum biblijne, Jezus tez do Piotra powiedział "idx precz szatanie" a czy Piotr był szatanem? Wyrwałeś tekst i szafujesz nim wedlug mnie zbyt często.
W jednym poście napisałeś takie zdanie:
Cytat:
Więc według Twojej nauki Duch Święty ma być wylewany nie tylko na dzieci Boże , ale i na dzieci diabła...
Jak wszyscy , to wszyscy...

To są twoje słowa, bo my nie wierzymy,że DŚ. będzie wylewany na dzieci diabła, potrafisz tak zgrabnie przekręcić tekst, po prostu masz talent.

machabeusz napisał/a:
Problemy z koncentracją?

Wiesz co machabeusz pomyśl co piszesz, ty ich nie masz?

Henryk 

Wysłany: 2008-12-03, 08:21   Re: Chrzest Duchem Świętym na niezbawione dzieci diabła?

machabeusz napisał/a:
Ten wątek założyłem specjalnie dla Ciebie , abyś się mógł wykazać w tym temacie.

Czuję się wielce zaszczycony, będą Twoim osobistym przeciwnikiem. :lol:
Gdy tylko bedę miał więcej czasu - odpiszę.
Dziecko diabła - Henryk. ;-)
Ps: dobieraj trochę ładniejsze słowa, ponieważ zaczynasz irytować.

jaros71 

Wysłany: 2008-12-03, 18:04   

Henryk napisał/a:

Drogi Henryku zważ proszę że i Henryk w tym co głosi może mieć rację, przynajmniej po części...Ani Badacze Pisma Świętego, ani Zielonoświątkowcy ani żadna inna denominacja religijna nie może sobie uzurpować prawa do jedynie słusznej interpretacji Pisma, gdyż CAłA PRAWDA TYLKO JEST W JEZUSIE a On nam jej udziela pod pewnymi warunkami, jeśli kierownictwa Bożego szczerze szukamy (Jana 14:6; Mat. 11:27).
I jeszcze jedno, może najważniejsze 2 Tym. 2:24, 25
"A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności. Napominający z łagodnością..." ;-)
Serdecznie pozdrawiam

nike 

Wysłany: 2008-12-03, 21:03   

Do kogo ty ten post napisałeś? Do machabeusza, czy do Henryka?

Czy ktoś z nas kiedykolwiek powiedział,że Prawdę maja tylko Badacze? Ja nigdy, zawsze mówię przy każdej okazji,że zbawienie jest tylko w Jezusie Chrystusie.

jaros71 

Wysłany: 2008-12-04, 09:21   

nike napisał/a:
Do kogo ty ten post napisałeś? Do machabeusza, czy do Henryka?

Czy ktoś z nas kiedykolwiek powiedział,że Prawdę maja tylko Badacze? Ja nigdy, zawsze mówię przy każdej okazji,że zbawienie jest tylko w Jezusie Chrystusie.

Witaj nike :-)
Bezpośrednio napisałem ten post do Henryka. Moim zdaniem do żadnego człowieka wierzącego w Chrystusa a zatem naszego brata nie można pisać że staniemy sie jego osobistymi przeciwnikami. Od każdego chrześcijanina możemy przyjąć coś czego brakuje naszej wierze. Możemy się z czymś nie zgadzać ale...
Badaczy Pisma Świętego bardzo cenię za naukę o jednym, jedynym (nie trójedynym) Bogu naszym Ojcu, natomiast Zielonoświątkowców za to ponieważ podkreślają jak ważne jest aby zostać uczniem Chrystusa JUż TERAZ a nie czekać ze skruchą i nawróceniem...Takie czekanie może okazać się BARDZO ZGUBNE.
Pozdrawiam

machabeusz 

Wysłany: 2008-12-04, 21:12   Re: Chrzest Duchem Świętym na niezbawione dzieci diabła?

Henryk napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Ten wątek założyłem specjalnie dla Ciebie , abyś się mógł wykazać w tym temacie.

Jesteś moim osobistym przeciwnikiem...? :shock:
Muszę zdementować Twoje słowa: nie jesteś nim.

Henryk napisał/a:

Dziecko diabła - Henryk. ;-)

Skomentuje to Twoimi słowami:

Henryk napisał/a:

dobieraj trochę ładniejsze słowa, ponieważ zaczynasz irytować.

Henryku , jeśli masz zamiar pisać w ironiczny sposób i robić sobie "szutki" zamiast merytorycznie sie odnieść , to daruj sobie. Ja nie szukam zwady z Tobą. Sugeruję też abyś Ty nie szukał ze mną. Byłoby milej. :-)

machabeusz 

Wysłany: 2008-12-04, 21:43   

nike napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Czy już wiesz kto jest dzieckiem diabła?

Według tekstów, to każdy co grzeszy więc ty, ja.

Czytaj co tam jest napisane. Tam nie jest napisane , że dzieckiem diabła jest każdy kto grzeszy , ale:
10. Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.
(BW)

Zaznaczyłem na czerwono , abyś zwróciła szczególna uwagę na to co uczy Pismo , a nie na to , co Ty piszesz. Gdyby było tak jak Ty mówisz , to nie byłoby dzieci Bożych. Pomimo to jednak są , prawda? :roll:

nike napisał/a:

Wyrwałeś tekst i szafujesz nim wedlug mnie zbyt często.

Okreslenie "dzieci diabła" jest określeniem biblijnym i podałem Ci biblijną deginicję tego słowa. Nie interesuje mnie to , co Ty uważasz na temat nadmiernego szafowania tym określeniem. To , że nie na rączkę Tobie używanie takich określeń , to już Twój problem.

nike napisał/a:

To są twoje słowa, bo my nie wierzymy,że DŚ. będzie wylewany na dzieci diabła

Jacy "my" ?
Masz na myśli siebie i jeszcze kogo?
Henryk na przykład próbuje mnie przekonać , że tak właśnie będzie po przyjściu Jezusa. Jeśli więc nie jego masz na myśli , to kogo?
O sobie mówisz w liczbie mnogiej , czy co...? :-/

nike napisał/a:

potrafisz tak zgrabnie przekręcić tekst, po prostu masz talent.

Ty za to masz talent do wszczynania sporów i prowokacji.
Zawsze gdy kończą się argumenty , to próbujesz prywatnej zaczepki -dokładnie jak właśnie teraz...
Jest tak zazwyczaj po dwóch lub trzech wymienionych ze sobą postach. To się nazywa "rutyna". :lol:
Gdzie ja coś celowo przekręciłem? Hę...?
Udowodnisz swoje słowa? Podaj dowód. Przekręciłem tekst Biblii , czy Twój? W którym miejscu? :-?

nike 

Wysłany: 2008-12-05, 00:24   

machabeusz napisał/a:
(BW)

Wiec ja jeszcze raz ciebie pytam. Czy ty zawsze postępujesz sprawiedliwie? I czy wszystkich miłujesz, bo wszyscy jesteśmy braćmi czy tak? Jeżeli postępujesz zawsze sprawiedliwie, to nie grzeszysz, a jeżeli nie to jesteś dzieckiem diabla czy tak, mam ten tekst rozumieć?
machabeusz napisał/a:
Jacy "my" ?

Myślałam,że wiesz,że należę do Badaczy Pisma Świętego.
machabeusz napisał/a:
O sobie mówisz w liczbie mnogiej , czy co...? :-/

Każdy Król mówił :My Król itd. A mój mąż na mnie mówi królowa więc i ja mogę tak mówić hehe
machabeusz napisał/a:
Ty za to masz talent do wszczynania sporów i prowokacji.

Bądź chociaż raz dżentelmenem i powiedz kiedy ja z tobą wszczynam spory? Jeżeli ja mówię inaczej jak ty byś chciał, czy to są spory? Pomyśl warto. Mówisz o braku argumentów? Ja do ciebie? Czy ty do mnie?

Odpowiedz do tematu