Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mity protestanckie
Autor Wiadomość
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-18, 19:44   

Henryk napisał/a:
Nie wiem, czy choć ugotowali te zwoje ze skóry zwierzęcej. ;-)
Na surowo trochę ciężko żuć...
A było tego trochę metrów bieżących... :-|

rozśmieszył :lol: :lol:

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-01-18, 19:52   

Henryk napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Nie widzę najmniejszych podstaw aby twierdzić jednoznacznie , że Ezechiel w dosłowny sposób nie zjadł tego zwoju.

Dziwne gusty kulinarne mieli razem z Jeremiaszem...
Jr 15:16 Bg „Gdy się znalazły mowy twoje, zjadłem ich, a było mi słowo twoje weselem i radością serca mego, ponieważ się nazywam od imienia twego, Panie, Boże zastępów!”
Jr 15:16 Bw „Ilekroć pojawiały się twoje słowa, pochłaniałem je; twoje słowo było mi rozkoszą i radością mojego serca, gdyż twoim imieniem jestem nazwamy, Panie, Boże Zastępów.”

EMET:
"Jakże miłe dla mego podniebienia są twe wypowiedzi, bardziej niż miód dla mych ust!" - Psalm 119:103, NŚ.

Stephanos, ps. EMET

Henryk 

Wysłany: 2009-01-18, 20:06   

EMET napisał/a:
"Jakże miłe dla mego podniebienia są twe wypowiedzi, bardziej niż miód dla mych ust!" - Psalm 119:103, NŚ.

Tak!
Prawda jest piękną.
Lecz gdy przyswoimy sobie (przetrawimy) prawdy zawarte w Słowie, gdy się nimi posilamy, stają się gorzkie.
Gorycz przychodzi później...
Znajdujemy opozycję od bliskich, prześladowania.
Prowadzi to do samozaparcia, aż do ukrzyżowania, do śmierci...
Ap 10:10 BT „I wziąłem książeczkę z ręki anioła i połknąłem ją, a w ustach moich stała się słodka jak miód, a gdy ją spożyłem, goryczą napełniły się moje wnętrzności.”

Bilberry 

Wysłany: 2009-01-18, 20:14   Re: Mity protestanckie

Yarpen Zirgin napisał/a:
Axanna napisał/a:
Ciągle mówisz o jakichś "mitach" - może zapodasz chociaż jeden...

Ot, chociażby:
Katolicy usunęli drugie przykazanie.

katolicy naprawdę usunęli drugie przykazanie, ale jednocześnie podzielili 10 na dwa, więc liczba im sie dalej zgadza
każdy kto chce sprawdzić jak napradę wyglądają przykazania może zobaczyć do Księgi Wyjścia (2 Mojżeszowej) rozdział 20 albo do Księgi Powtórzonego Prawa (5 Mojżeszowa) rozdział 5

EMET 

Wysłany: 2009-01-18, 20:20   

Henryk napisał/a:
EMET napisał/a:

Tak!
Prawda jest piękną.
Lecz gdy przyswoimy sobie (przetrawimy) prawdy zawarte w Słowie, gdy się nimi posilamy, stają się gorzkie.
Gorycz przychodzi później...
Znajdujemy opozycję od bliskich, prześladowania.
Prowadzi to do samozaparcia, aż do ukrzyżowania, do śmierci...
Ap 10:10 BT „I wziąłem książeczkę z ręki anioła i połknąłem ją, a w ustach moich stała się słodka jak miód, a gdy ją spożyłem, goryczą napełniły się moje wnętrzności.”

EMET:
Można sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś dosłownie je kartkę z tekstem np. Psalmu 19.
Samo jednak zjedzenie takiej kartki z tekstem owego Psalmu -- zwłaszcza w. w. 7 - 11/8 - 12/ -- nie sprawi, iż dany jedzący ową kartkę przyjmie postawę, która jest zanotowana w słowach Psalmu 119:97: "Jakże miłuję twoje prawo! Przez cały dzień się nim zajmuję.".
Też w w. 34: "Obdarz mnie zrozumieniem, bym przestrzegał twego prawa i bym się go trzymał całym sercem.".

Stephanos, ps. EMET

EMET 

Wysłany: 2009-01-18, 20:31   Re: Mity protestanckie

Bilberry napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Axanna napisał/a:
Ciągle mówisz o jakichś "mitach" - może zapodasz chociaż jeden...

Ot, chociażby:
Katolicy usunęli drugie przykazanie.

katolicy naprawdę usunęli drugie przykazanie, ale jednocześnie podzielili 10 na dwa, więc liczba im sie dalej zgadza
każdy kto chce sprawdzić jak napradę wyglądają przykazania może zobaczyć do Księgi Wyjścia (2 Mojżeszowej) rozdział 20 albo do Księgi Powtórzonego Prawa (5 Mojżeszowa) rozdział 5

EMET:
Formalnie to fragment Wyjścia 20:4 - 6 jest w katechizmie, jednak jest umiejętnie dokooptowany do innego fragmentu i wygląda jakby wszystko było o'key.

Często jednak - w odpowiedzi na zrzut 'o usunięcie II Przykazania' - próbuje się wszystko rozwodnić, skierowując rozmowę na tematykę 'podziału Przykazań Dekalogu'.

Jakby nie patrzył, treść fragmentu Wyjścia 20:4 - 6 [też Powtórzonego Prawa 5:8 - 10] istnieje w katolickich Przekładach Biblii i jakoś 'ludziskom' trzeba tenże fragment objaśniać.

Stephanos, ps. EMET

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-01-18, 21:24   

Bilberry napisał/a:

LOL
1. Zalecam lekturę KKK i sprawdzenie tego, jak brzmi I przykazanie wg. katolickiego podziału Wj 20,2-17 i Pwt 5,6-21.
2. Zalecam lekturę katolickich przekładów Pisma Świętego i sprawdzenie, czy w treści Wj 20-2-17 i Pwt 5,6-21 brakuje jakiegoś fragmentu treści przykazań.
3. Zalecam uświadomienie sobie, że podział protestancki Wj 20,2-17 i Pwt 5,6-21 na 10 Słów nie obowiązuje Kościoła Katolickiego.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-01-18, 21:26   

EMET napisał/a:
Często jednak - w odpowiedzi na zrzut 'o usunięcie II Przykazania' - próbuje się wszystko rozwodnić, skierowując rozmowę na tematykę 'podziału Przykazań Dekalogu'.

Drogi EMECIE, to nie jest rozwadnianie, ale zwrócenie uwagi na bardzo istotny fakt:
Owo II przykazanie, które miałby usunąć KK, jest efektem przyjęcia przez protestantów innego podziału w/w fragmentu na Dziesięć Słów.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

machabeusz 

Wysłany: 2009-01-18, 21:45   

Henryk napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Nie widzę najmniejszych podstaw aby twierdzić jednoznacznie , że Ezechiel w dosłowny sposób nie zjadł tego zwoju.

Dziwne gusty kulinarne mieli razem z Jeremiaszem...
Jr 15:16 Bg „Gdy się znalazły mowy twoje, zjadłem ich, a było mi słowo twoje weselem i radością serca mego, ponieważ się nazywam od imienia twego, Panie, Boże zastępów!”
Jr 15:16 Bw „Ilekroć pojawiały się twoje słowa, pochłaniałem je; twoje słowo było mi rozkoszą i radością mojego serca, gdyż twoim imieniem jestem nazwamy, Panie, Boże Zastępów.”

Bóg różne nietypowe rzeczy kazał robić dla Ezechiela. Zjedzenie zwoju w porównaniu do nich nie jest niczym dziwnym. Wystarczy poczytać...

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

and 

Wysłany: 2009-01-18, 22:24   

dziwna dyskusja, chyba o niczym.

PS. "kazał robić dla Ezechiela."
komu kazał?

Przykład - ukradli pieniądze dla machabeusza.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-19, 06:08   

and
dyskusja jest ważna bo o symbolach.
ktoś z symbolu zrobił czynność świętą -sakrament
i to już jest ważny problem dla wielu
pozdrawiam

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-01-19, 07:07   

Niestety, ale było odwrotnie Ryszardzie. Protestanci z sakramentu zrobili symbol. :-(

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-19, 07:15   

YZ
Masz swoje zdanie ,które jest w sprzeczności do mojego
Szanuję Ciebie ale nie widzę podstaw do uznawania czegokolwiek za sakrament.
Ja żadnych sakramentów nie wyznaje.
Nie wiem co "zrobili " protestanci -odpowiadam tylko za siebie i poniosę odpowiedzialność przed Panem za osobistą wierność temu Słowu,które włożył do mego serca
pozdrawiam

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-01-19, 07:16   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Masz swoje zdanie ,które jest w sprzeczności do mojego

To, co ja prezentuję w tej kwestii, to nie jest "moje zdanie", ale fakty.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-19, 07:23   

Fakty i Mity
YZ
Czyżbyś nie miał zdania ?
Kiedyś pewen młodzieniec zapytał Jezusa -jakie jest największe przykazanie a Pan spytał go a ty jak czytasz w zakonie ?
Każdy powinien sam wyczytać ze Słowa to co Bóg ma dla niego -to jest strawa
Nie samym chlebem żyje człowiek ale wszelkim Słowem z ust Boga
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu