Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Łaska u Boga i u ludzi
Autor Wiadomość
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 01:18   Łaska u Boga i u ludzi

Kol 2:14 "wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;"

Prz 16:7 "Gdy drogi człowieka podobają się Panu, wtedy godzi on z nim nawet jego nieprzyjaciół."

Trudno mi uwierzyć, że ludzie mogą byc szczęśliwi i żyć w pokoju duszy i sumienia, kiedy mają świadomość, że kogoś skrzywdzili oraz, że zostali niesprawiedliwie potraktowani.

Trudno mi także uwierzyć, że ludzie moga spokojnie zasypiać, nie przebaczywszy w sercu tym, ktorzy ich skrzywdzili.

Ef 4:26 "Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym,"
Chrzest wiary jest prośbą do Boga o dobre sumienie.

1P 3:21 "Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,"

1Tm 1:19 "zachowując wiarę i dobre sumienie, które pewni ludzie odrzucili i stali się rozbitkami w wierze;"

Poznanie i przyjęcie miłości Bożej uwalnia od wszelkiego strachu - w tym od strachu przed ludźmi

1J 4:18 "Nie maszci bojaźni w miłości, ale miłość doskonała precz wyrzuca bojaźń: bo bojaźń ma udręczenie, a kto się boi, nie jest doskonały w miłości."
1J 4:18 "W miłości nie ma bojaźni; doskonała miłość wyklucza bojaźń, gdyż bojaźń zawsze zakłada karę. Każdy więc, kto żyje bojaźnią, nie jest jeszcze doskonały w miłości."

1J 4:18 "W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości."

Jezus nie przyszedł zbawić sprawiedliwych, ale grzeszników

Mt 9:12 "A Jezus usłyszawszy to, rzekł im: Nie potrzebująć zdrowi lekarza, ale ci, co się źle mają."
Mt 12:20 Br "nadłamanej trzciny - nie złamie i nie dogasi knota, który jeszcze dymi dopóki nie przeprowadzi sprawiedliwości aż do chwalebnego zwycięstwa."

Czy uczeń, nie powinien naśladować nauczyciela?

J 6:37 "Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;"

Miłość nie boi się trudnych ludzi, poranionych, zgubionych, chorych. Miłość nie zamyka drzwi ze strachu przed kimś, kto jest inny, dlatego, że się go boi. Miłość jest zakorzeniona w drzewie życia i nie musi bać się niczego, ale też miłość nie zatwardza serca i umie słuchać. Miłość wierzy w ludzi i spodziewa się dobrego. Miłość nie sądzi, nie kłamie, nie wywyższa się, nie czyni "sprawiedliwości" własnymi rękami, nie jest fałszywa.

Mt 7:12 "A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy."

Prz 3:34 "Z szyderców szydzi, lecz pokornym okazuje łaskę."

Prz 8:35 "Bo kto mnie znalazł, znalazł życie i zyskał łaskę u Pana. Lecz kto mnie pomija, zadaje gwałt własnej duszy: Wszyscy, którzy mnie nienawidzą, miłują śmierć."

Prz 12:2 "Dobry człowiek zyskuje łaskę u Pana, lecz Pan potępia człowieka, który knuje zło."

Dawid mial łaske u Boga , gdyż był człowiekiem według Bożego serca. Chwalił Pana i śpiewał mu tak:

2Sm 22:26 " Z łaskawym postępujesz łaskawie,
Z mężem nienagannym nienagannie,
Ze szczerym postępujesz szczerze, Z przewrotnym surowo. Lud uciśniony wybawiasz, Oczy wyniosłych poniżasz, Gdyż ty jesteś pochodnią moją, Panie, Pan rozjaśnia ciemność moją.
Gdyż dzięki tobie przebiję się przez zgraję, Dzięki Bogu mojemu przeskoczę mur
Bóg jest doskonały w postępowaniu swoim, Słowo Pańskie spolegliwe. On jest tarczą dla wszystkich, którzy mu ufają.
Bo któż jest Bogiem oprócz Pana I któż skałą oprócz Boga naszego?
Ten Bóg opasał mnie mocą I prostą uczynił drogę moją.

Prz 29:25 "Lęk przed ludźmi nastawia na człowieka sidła, lecz kto ufa Panu, ten jest bezpieczny."

Prz 19:21 "Wiele zamysłów jest w sercu człowieka, lecz dzieje się wola Pana."

Prz 21:31 "Konia przygotowują na dzień bitwy, lecz zwycięstwo zależy od Pana."

Prz 20:5 "Zamysł w sercu człowieka jest jak głęboka woda; lecz roztropny mąż umie jej naczerpać."

Przyp 6 16-17

Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością: (17) Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną, (18) serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego, (19) składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-02-14, 13:33   

AgnesPavlovski napisał/a:
Jezus nie przyszedł zbawić sprawiedliwych, ale grzeszników

Naprawdę to jest tak:

1 Tym. 2:3-4
3. Albowiem to jest rzecz dobra i przyjemna przed Bogiem, zbawicielem naszym,
4. Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i ku znajomości prawdy przyszli.
(BG)

Pozdrawiam Jachu

por. Rz 3:10
10. jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego,
(BT)

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 14:07   

Tak, Jachu, tak. Jeden jest sprawiedliwy, który za niesprawiedliwych poniósł karę i winę nas wszystkich wziął na siebie i Jemu należy się cześć i wszelka chwała.
A - cokolwiek uczyniliśmy jednemu z tych najmniejszych jego braci - Jemu samemu to wszak uczyniliśmy.
Błogosławię Boga za to, że przyjdzie taki dzień, kiedy każde kolono zegnie się na imię Jezus i każdy język wyzna, że Jezus jest Panem, ku chwale Boga Ojca

Ja nie miałam ojca tutaj na ziemi. Wychowywała mnie tylko moja mama, bo mój tata był chory na schizofrenię i moja mama musiała uciekać z naszego domu w obawie przed jego atakami. Mój ojciec mówił, że mnie kocha, ale pozbawił mnie całego majątku: domu z ogrodem, który budował mój dziadek.
Uległ i dał się omamić swojej drugiej żonie, która nienawidziła mnie całym sercem. A ja byłam ponoć jego jedyną córką - mówił, że ukochaną córką. Ale cóż, tak jest, kiedy ktoś ulega kobiecie innego ducha.
Ja jednak wiem, że mam Ojca w Niebie, u którego mam mieszkanie.

Mimo to, ja kochałam swojego tatę i modliłam się za niego, chociaż mnie tak skrzywdził. Modliłam się i doprowadziłam go do wiary w Jezusa i uwolnienia od opresji demonicznej.
Jeśli ktos zna mnie osobiście, to wie, ze mam serce wstawiennika i nigdy nie wbijam nikomu noża w plecy, nawet, kiedy ten ktoś mnie bardzo skrzywdzi.
Ludzie mogą mnie postrzegać jako osobę moze nadmiernie emocjonalną, ale nie kłamię, nie postępuję nieprzystojnie, przebaczam i podobnie jak Job, modlę się za innych i Pan wysłuchuje moich modlitw tak, jak wysłuchał modlitwy Joba.

Dlatego otworzyłam ten temat o łasce u Boga i u ludzi, ponieważ mam tu wiele do napisania na przykladzie świadectw z mojego własnego życia.

Wiem też i w ostatnim czasie przekonałam się tutaj własnie na forum, że wiernym - trzeba być tylko Bogu - gdyż tylko BOG wie wszystko i tylko Bóg jest wierny i nie ma względu na osobę. Ludzie sądzą po pozorach - nie pytająć sie nawet Ducha Swiętego:

"Panie, czy mam prawo tak uczynić tej osobie, czy to będzie dobre?

Nie pytają się i bardzo ranią innych, zamiast naśladować Jezusa.

Odpowiedz do tematu