Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Yarpen Zirgin
2009-02-18, 14:23
JOD i jego znaczenie dla zdrowia
Autor Wiadomość
kesja 
zbanowana


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2009-02-18, 13:57   JOD i jego znaczenie dla zdrowia

http://www.przebudzenie.p...ter&f=28&t=6411

Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia

Źródło: NEXUS nr 2(58) marzec kwiecień 2008

Rośnie liczba danych, które wskazują, że Amerykanie cieszyliby się znacznie lepszym zdrowiem i znacznie niższą częstością występowania raka i torbieli w tkance włóknistej piersi, gdyby spożywali więcej jodu. Spadek ilości spożywanego jodu połączony ze wzrostem konsumpcji konkurencyjnych chlorowców, fluoru i bromu zrodził epidemiczny niedobór jodu w Ameryce.
Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych spożywają średnio 240 mikrogramów (μg) jodu dziennie, podczas gdy Japończycy ponad 12 miligramów (mg) (12 000 μg), czyli pięćdziesiąt razy więcej. Japończycy spożywają wodorosty morskie, takie jak brązowe algi (klep), czerwone algi (arkusze nori z sushi) i zielone algi (chlorellę). Mieszkańcy min Honsiu, Kiusiu i Sikoku spożywają nawet 45 mg jodu (znajdujący się jod w 14,5 grama wodorostów), na Hokkaido nawet 200 mg jodu.

Wg raportów w USA na raka piersi zapada dziś co siódma Amerykanka a jeszcze trzydzieści lat temu, kiedy spożycie jodu było dwa razy wyższe (480 μg), na raka piersi zapadała co dwudziesta kobieta.
Badania przeprowadzone na zwierzętach pokazują, że jod zapobiega rakowi piersi. Inne badania podają też, że najbardziej narażone na rakowacenie komórki przewodowe w piersi są wyposażone w jodową pompę (symporter jodku sodu, taki sam, jak posiada gruczoł tarczycy) do wchłaniania tego pierwiastka.
W roku 1966 rosyjscy naukowcy wykazali po raz pierwszy, że jod łagodzi objawy torbieli w tkance włóknistej gruczołu piersiowego. Wiszniakowa i Murawiewa potraktowały 167 kobiet cierpiących na torbiele w tkance włóknistej gruczołu piersiowego 50 gramami KI (jodku potasu) w okresie menstruacyjnym i u 71 % wystąpił korzystny efekt leczniczy. Szersze badania przeprowadzane były tez przez Ghenta i jego współpracowników na kobietach w Kanadzie, w Seattle i wykazały, że jod ma statystycznie istotny, korzystny efekt na torbiele w tkance włóknistej gruczołu piersiowego. Wyniki zostały zamieszczone w 1993 roku w magazynie Canadian Journal of Surgery. Zaobserwowano, że jod zmniejsza wrażliwość, guzowatość, zwłóknienie i obrzmienie piersi oraz liczbe torbieli olbrzymich.

Wyniki badań zostały przekazane do Urzędu ds. Żywności i Leków (Ford and Drug Administration FDA) w 1995 roku, aby ten pozwolił na dalsze badania (tzw. losowa kontrolowana próba kliniczna z jodem jako środkiem przeciwko torbielom w tkance włóknistej gruczołu piersiowego). FDA odmówił wydania zgody na badania, oświadczając kierownikowi badań dr’owi Donaldowi Lowowi, że „jod jest substancją naturalna a nie lekiem”.

W dzisiejszej medycynie jod jest traktowany gółwnie jako środek odkażający, używany np. podczas zabiegów chirurgicznych do dezynfekcji skóry. Generalnie panuje opinia, że jodu potrzebuje głównie tarczyca do wytwarzania tyroksyny (T4) i trijodotyroniny (T3), a tarczyca potrzebuje tylko śladowe ilości jodu, 70 μg dziennie do wytworzenia wymaganych ilości T4 i T3. Stąd w opiniach lekarzy wystarczą mikrogramowe ilości jodu w dziennym spożyciu, jednocześnie ignorują lub nie biorą pod uwagę badań, które dowodzą, że jod w większych ilościach daje pozatarczycowe korzyści, szczególnie dla kobiecych piersi.

Jod potrafi również usuwać z organizmu toksyczne chemikalia, jak fluorki, bromki, ołów, aluminium, rtęć i biologiczne toksyny, powstrzymuje wytwarzanie przeciwciał przeciw własnym antygenom, wzmacnia adaptacyjny układ immunologiczny i chroni przed nienormalnym rozrostem bakterii w żołądku.
Poza tarczycą i sutkami również inne tkanki są wyposażone w pompę jodową (symporter sodu/jodu). Śluzówka żołądka, ślinianki i gruczoły sutkowe potrafią koncentrowac jod niemal do takiego samego stężenia, jak tarczyca (40-krotnie większego od stężenia we krwi). Inne tkanki wyposażone w taka pompę to jajniki, grasica, skóra, splot naczyniówkowy w mózgu (produkujący płyn mózgowo-rdzeniowy) oraz stawy, arterie i kości.
Dzisiejszy establishment medyczny odnosi się do jodu nieufnie – jest to w końcu najnaturalniej występujący, niemożliwy do opatentowania niefarmaceutyczny środek (!). [moja uwaga: czyt. niedochodowy i za bardzo skuteczny]
Zalecana dzienna dawka jodu przez organizacje zdrowia na 100-150 μg/dziennie jest wyraźnie niezgodny z danymi wskazującymi na jego wyższe zapotrzebowanie. Te dane to wyniki badan na zwierzętach, badań In vitro na szczepach ludzkich komórek rakowych, klinicznych prób jodu w przypadku torbieli w tkance włóknistej gruczołu piersiowego.

Oraz dane epidemiologiczne. Spożywanie jodu w ilości 150 μg/dziennie zapobiega wolu i innym znanym dolegliwościom wynikającym z niedoboru jodu, ale nie zapobiega rakowi piersi. Zapobieganie rakowi piersi wymaga znacznie wyższych dawek jodu.

Po odkryciu w roku 1811 jod był wykorzystywany do leczenia wielu chorób aż do połowy lat 1900, kiedy to endokrynolodzy specjalizujący się w tarczycy ostrzegli, że jego „nadmiar” wpływa niekorzystnie na jej funkcjonowanie. Jod jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń skóry, chronicznej choroby płuc, grzybic, trzeciorzędowej kiły, a nawet stwardnienia tętnic, w ilościach mierzonych w gramach.

Jod najczęściej możemy spotkać w formie nieorganicznej (nieradioaktywnej) jako jodek I- oraz jod molekularny I2 . najpopularniejsze źródło to jodek potasu KI, występuje min w popularnym płynie Lugola (w jednej kropli jest 6,3 mg molekularnego jodu/jodku, w Jodynie.
Lekarze przez wiele lat stosowali jodek potasu w początkowych dawkach od 1,5 do 3 gramów aż do ponad 10 gramów dziennie w leczeniu astmy oskrzelowej oraz w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i to z dobrymi rezultatami i zadziwiająco małą liczbą efektów ubocznych.
Dr Guy Abraham, były profesor położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie Kalifornijskim, po przeczytaniu w 1997 r. pracy Ghenta na temat stosowania jodu w leczeniu torbieli, powołał do życia „ Jodowe Przedsiębiorstwo”. Mając swoją własna firmę Optimom Corporation produkująca Iodoral (roztwór Lugola w postaci tabletek), zatrudnił dwóch praktykujących lekarzy domowych do przeprowadzenia klinicznych badań Iodoralu.
Jego badania wskazują, że po podaniu wystarczającej ilości organizm zatrzyma znacznie więcej jodu, niż pierwotnie sądzono – 1500 mg, przy czym jedynie 3% tej ilości zatrzyma tarczyca.
Ponad 4000 pacjentów objętych tym badaniem spożywa dziennie od 12,5 do 50 mg jodu, a diabetycy do 100mg dziennie. Badacze zauważyli, że jod rzeczywiście usuwa torbiele w tkance włóknistej gruczołu piersiowego, że pacjenci cierpiący na cukrzycę potrzebują mniej insuliny, że pacjenci z niedoczynnością tarczycy wymagają mniej intensywnego leczenia, że zanikają objawy włókniakomięśniaka i że znikaja migrenowe bóle głowy u cierpiących na nie osób.

Funkcje tarczcy pozostały bez zmian u 99% badanych. Niepożądane skutki jodu – alergie, opuchnięcie ślinianek i tarczycy oraz jodzica (zatrucie jodem) – wystąpiły zaledwie u niespełna 1 procent badanych. Jod usuwa z organizmu toksyczne chlorowce: fluor i brom. Jodzica, nieprzyjemny metaliczny posmak, cieknący nos i podobne do trądziku zmiany na skórze, jest powodowana przez brom, który jod ekstrahuje z tkanek.
Symptomy znikaja przy zmniejszonej dawce jodu.
Ludzie którzy przyjmują jod w takich ilościach, donoszą, że maja znacznie lepsze samopoczucie, że są pełni energii i mają jaśniejszy umysł. Czują, że jest im ciepło w zimnym otoczeniu, że potrzebują mniej snu, że poprawia im się cera i że maja bardziej regularne ruchy jelit.
A zatem póki co powinniśmy naśladować Japończyków, zwiększając ilość spożywanego jodu, np. poprzez zjadanie morskich wodorostów, bądź przez zażywanie od dwóch do kilku kropli płynu Lugola.
Płyn Lugola kosztuje niewiele, około 5 zł, właśnie eksperymentuję na sobie, warto zwrócić w aptece uwagę, by zakupić wodny roztwór jodu, a więc płyn Lugola robiony na wodzie a nie na glicerolu. Generalnie na ulotkach pisze, że do użytku zewnętrznego, na wodnym roztworze pisze także że doustnie kilka kropli wg ustaleń lekarza. Co ciekawe płyn Lugola jest stosowany także w terapii Gersona.

I jeszcze jedna uwaga, głównie do kobiet - jod jest dodawany do preparatów odchudzających, ponieważ zwiększa przemiane materii, a więc dba nie tylko o nasze piersi ale i figurę

Więcej w artykule „Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia” NEXUS nr 2(58) marzec kwiecień 2008 str.12, autor dr medycyny Donald W. Miller jr, są tam podane wszystkie źródła badań i przypisy.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
veteran

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 635
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-01-11, 20:57   

IODINE IN LUGOL'S SOLUTION
by Walter Last
http://www.health-science-spirit.com/lugol.htm
_________________
Ijob. 25:4
4. Jakoż tedy nędzny człowiek usprawiedliwiony być może przed Bogiem? albo jako może być czysty urodzony z niewiasty?
(BG)


Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)
 
 
Listek 


Pomógł: 511 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 6888
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-12, 12:47   

veteran napisał/a:
IODINE IN LUGOL'S SOLUTION
by Walter Last


Po MMS (zakwaszonego chloranu sodu) Uważam Płyn Lugola jako najskuteczniejszej o szerokim spektrum działania bakteriobójczego, i jest specyficzny dla Candida i innych grzybów. Nie znam leku medycznego z równą skutecznością. Dlatego władze zdrowotne w większości lub wszystkich krajach rozwiniętych są obecnie stara się uczynić go niedostępne naturalnych terapeutów i samoleczenia pod pretekstem, że to może być wykorzystywane do produkcji nielegalnych narkotyków. Jest to obecnie trudne do uzyskania i stałem się świadomy metod oszukańczych używana przez chemików i farmaceutów (prawdopodobnie pod okiem władz zdrowotnych).W Nowej Zelandii, na przykład, produkt jest sprzedawany jako roztwór 4% Lugola z 250 ug całkowitego jodu kropli (jodu i jodek potasu). Ludzie ten produkt stosowany do leczenia Candida nie zdając sobie sprawy, że zawartość jodu jest tylko 4%, co powinno być na leczenie Candida. Dlatego zamiast 8 kropli na dawkę roztworu regularne Lugola jeden musiałby podjąć 8 ml na dawkę tego produktu. Nie wiedząc o tym, którzy próbują ten produkt niskiej potencji będzie stwierdzić, że płyn Lugola nie działa i (jak się spodziewano przez organy służby zdrowia) może powrócić do leków medycznych.Podejrzewam, że podobne taktyki są również stosowane w innych krajach, zwłaszcza w UE. W roztworze Niemcy Lugola został sprzedany o stężeniu 0,7% całkowitej jodu, ponownie bez jednostek realizujących że wymaga to 15 razy więcej niż krople jodu regularne Lugola. Jeśli nie można uzyskać wystarczająco dużo roztworu Lugola trwać przez 3 tygodnie, a następnie spróbuj użyć pełnej dawki przez co najmniej 5 dni.W roztworze amerykańskiej regularne Lugola z 10% całkowitej jodu (od 10% jodku potasu i 5% jodu w wodzie) jest obecnie zakazane. Najwyższa łączna ilość jodu dozwolonym wynosi 2,2%. W Stanach Zjednoczonych nadal jesteś w stanie kupić tabletki Iodoral o takiej samej zawartości jodu jak 2 krople płynu Lugola lub 13 mg na standardowy tablet, ale nawet 50 mg tabletki są dostępne.Dlatego przy zakupie płynu Lugola, zawsze porównać Podane wartości jodu na butelce z roztworu wzorcowego lub regularne Lugola. Ma to całkowite stężenie jodu w 10% w porównaniu z 10 g jodku potasu i 5 g elementarnego jodu na 100 ml, i nominalny 6,5 mg jodu w jednej kropli.Jeżeli nic innego nie jest dostępna można eksperymentować z preparatów jodu medycznych, które mogą być w alkoholu lub innych rozpuszczalników. Uważam, że są one mniej skuteczne i bardziej niebezpieczne niż płynu Lugola. Miałem wiadomości od ludzi, którzy wierzyli, że są uczulone na jod, bo zareagował na leki, podczas gdy później nie mieli żadnych problemów z płynem Lugola.Oto kilka linków związanych jod. Obecnie nadal można kupić na oryginalne rozwiązanie Lugola z www.strideintohealth.com. Aby użyć płynu Lugola do eliminacji Candida i terapii przeciwdrobnoustrojowej patrz The Ultimate Cleanse. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat korzystania jodu w utrzymaniu zdrowia i leczeniu chorób patrz Jod: Bring Back uniwersalna odżywka medycyny. Kolejny doskonały artykuł to Jod Zdrowia Donald W. Millera.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli ktoś je właściwie stosuje" 1Tm 1:8
" Moje Prawo stanie się światłem ludów" Izajasz 51,4
 
 
veteran

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 635
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-04-14, 13:58   

http://www.pepsieliot.com...dla-mega-wazny/

Cytat:
[...]Chcesz być super-ultra-full pałer-krejzi-hejzi zdrowa?
No to popatrz:

1) Jod zapobiega zawałom serca.

2) Jod eliminuje z ciała toksyczne halogeny (w tym radioaktywny I-131/jod 131).

3) Wspiera proces usuwania z organizmu zużytych komórek.

4) Jod aktywuje receptory hormonów i zapobiega powstaniu komórek wielu rodzajów nowotwrów.

5) Jod pozytywnie wpływa na funkcjonowanie ATP (adenozynotrifosforanu) i potęguje jego produkcję. (szort info: adenozynotrifosforan odpowiada m.in.: za regulację ciśnienia krwi)

6) Jod chroni przed powstawaniem w piersiach cyst.

7) Jod zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę u diabetyków.

8) Jod zwiększa wchłanianie białka.

9) Brak jodu jest globalną przyczyną chorób serc

10) Jod miażdży patogeny, grzyby, malarię, pleśń i drożdże.

11) Jod zmniejsza promieniowanie z telefonów komórkowych, sieci bezprzewodowych, odbiorników danych (jak smart watch).

12) Jod pomaga wspierać rozwój ciąży (jako że u płodu dochodzi do najbardziej zintensyfikowanego w całym życiu procesu usuwania zużytych i uszkodzonych komórek).

13) Jod wspiera produkcję estrogenu w jajnikach.

14) Jod jest anty-mukolityczny (co oznacza, że redukuje katar śluzowy związany z przyjmowaniem leków upłynniających glutki w nosku) .

15) Jod nawadnia komórki.

16) Jod sprawia, że jesteś jeszcze mądrzejsza!

17) Wysokie dawki jodu mogą zostać użyte do leczenia ran, odleżyn, stanów zapalnych, a także pobudzają porost włosów (ofkors nałożone na skórę głowy).

18) Wysokie dawki jodu mogą cofnąć wiele chorób.

19) Jod zmniejsza uszkodzenia tkanek.[...]
_________________
Ijob. 25:4
4. Jakoż tedy nędzny człowiek usprawiedliwiony być może przed Bogiem? albo jako może być czysty urodzony z niewiasty?
(BG)


Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)
 
 
veteran

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 635
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2018-04-05, 20:24   

Wspomaga ktoś się jodem zainspirowanym będąc powyższymi informacjami?
_________________
Ijob. 25:4
4. Jakoż tedy nędzny człowiek usprawiedliwiony być może przed Bogiem? albo jako może być czysty urodzony z niewiasty?
(BG)


Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 64 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1076
Wysłany: 2018-04-06, 11:15   

A jak to jest? Czy jodu nam brakuje, w sytuacji gdy każda sól jest jodowana?
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
veteran

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 635
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2018-04-06, 14:01   

Większość cierpi na niedobór jodu.
Sól niekoniecznie jest jodowana, niektóre są a inne nie.
Suplementacja jodem powinna być oparta na pierwiastkowej formie jodu i taką otrzymujemy używając płyn lugola.

U mnie występowała dość silna reakcja alergiczna ale z czasem organizm zaczął się przyzwyczajać.
_________________
Ijob. 25:4
4. Jakoż tedy nędzny człowiek usprawiedliwiony być może przed Bogiem? albo jako może być czysty urodzony z niewiasty?
(BG)


Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)
 
 
Listek 


Pomógł: 511 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 6888
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-24, 19:16   

Jod zawierają:
gruszki.ananasy.rzeżucha,żurawiny , czarne porzeczki czereśnie, kalarepa,czarna rzepa, ...
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli ktoś je właściwie stosuje" 1Tm 1:8
" Moje Prawo stanie się światłem ludów" Izajasz 51,4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11