Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Quster
2009-06-27, 18:04
Osobowość Ducha Świętego
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-09-09, 19:29   

tomyo. Temat jest o Osobowości Ducha Świętego,nie oftopujmy.
Jeżeli chcesz, to o liczbie 144000 możesz poczytać i pytać,lub pisać tu:

http://biblia.webd.pl/for...ighlight=144000
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-09-09, 19:40   

A może ktoś zechce poczytać o Duchu Świątym np. tu:

http://209.85.135.132/sea...0&hl=pl&ct=clnk
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2010-05-27, 13:48   

Duch Święty nie może być uznany za moc, skoro sam ją posiada. Gdyby zaś Duch Święty był nieosobową mocą czy siłą, to niektóre fragmenty Biblii pozbawione byłyby sensu:

Czyżby we fragmencie z Dz.1:8 "...weźmiecie moc Ducha Świętego ..." Jezus chciał aby apostołowie wzięli moc... mocy?

Jak można być posłusznym zaleceniu apostolskiemu z Rz.15:13 abyśmy "obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego"? Jak można obfitować w nadzieję przez "moc mocy"?

Apostoł Paweł pisał do wierzących w Tesalonice że ewangelia, którą im zwiastował, doszła ich "nie tylko w Słowie, lecz także w mocy i w Duchu Świętym" (1Tes.1:5). Czy chciał przez to powiedzieć, że ewangelia doszła ich w mocy i w mocy?

W Dz.10:38 czytamy "O Jezusie z Nazaretu, jak Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą..." Czym wg ŚJ został przez Boga namaszczony Jezus? Mocą Boża i mocą?

Wg Zach.4:6 czytamy: "Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie." Nie dzięki mocy i sile, lecz dzięki mocy i sile?

W 2Kor.6:6-7 w zdaniu "w czystości, w poznaniu, w wielkoduszności, w uprzejmości, w Duchu Świętym, w miłości nieobłudnej, w słowie prawdy, w mocy Bożej" obok zwrotu "w Duchu Świętym" występuje oddzielnie zwrot "w mocy Bożej".

Gdyby Duch był mocą, to mielibyśmy w Biblii tautologie czyli zdania pozbawione treści (lub jak to niektórzy prościej określają: "masło maślane") Przypominam, że mocą Bożą jest nazwany nie tyle Duch Święty ile sam Bóg Ojciec. Nie kto inny, lecz sam Jezus Chrystus nazwał Boga Ojca mocą Bożą (patrz Mt.26:64; Łk.22:69). Jako moc Boża określony jest także sam Chrystus w 1Kor.1:24. Tak więc Duchowi zawsze towarzyszy moc, lecz On sam nią nie jest.

więcej tutaj: http://watchtower.org.pl/jz-duch.php

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

arnon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 13:59   

Zastanawia mnie fragment z Hebrajczyków 2:4

"Bóg zaś uwierzytelnił je cudami, znakami przedziwnymi, różnorakimi mocami i udzielaniem Ducha Świętego według swej woli".

Skoro Bóg udziela Ducha Świętego według swej woli, to jak Duch Święty może być Bogiem?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 14:30   

udziela Bóg z siebie wszak wszystko ma byś w Jednym Duchu
a tylko Bóg Jest Jeden i On Jedynie Jest Bogiem
z
pozdrawiam

sio 

Wysłany: 2010-05-27, 23:27   

arnon napisał/a:
"Bóg zaś uwierzytelnił je cudami, znakami przedziwnymi, różnorakimi mocami i udzielaniem Ducha Świętego według swej woli".

Skoro Bóg udziela Ducha Świętego według swej woli, to jak Duch Święty może być Bogiem?

....ja myśle że tu chodzi o moc udzieloną przez Ducha Świętego, według Jego, Ducha Świętego woli;

Biblia Gdańska,, Którym i Bóg świadectwo wydawał przez znamiona i cuda, i rozliczne mocy, i przez udzielanie Ducha Świętego według woli swojej...,,

Biblia Warszawska,,A Bóg poręczył je również znakami i cudami, i różnorodnymi niezwykłymi czynami oraz darami Ducha Świętego według swojej woli...,,

DzAp 13.2,,Gdy odprawiali publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: Wyznaczcie Mi...,,

DzAp 15.28,,Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my..,,

DzAp 20.28,,Uważajcie na samych siebie i na całe stado, w którym Duch Święty ustanowił was ...,,

Jan 14.26,,Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem..,,

ewa.lipka 

Wysłany: 2010-06-03, 22:44   

To, co mi przychodzi na myśl:

>>> Bóg jest duchem,
>>> Bóg jest święty,
= więc można powiedzieć, że Bóg jest Duchem Świętym.
W pozdrowieniach, Apostolskich listach nigdzie nie ma pozdrowień od oddzielnej osoby/istoty jak Duch Święty.
--- Dlaczego?
Moim zdaniem, bo nie ma trzeciej osoby/istoty, jest tylko Ojciec i Syn.
Jak Jezus był na ziemi był wtedy człowiekiem, a nie duchem, więc wtedy nie można było mówić o Nim jako o Duchu Świętym. Jednak po uwielbieniu, Jezus też stał się Duchem Świętym. To takie moje zrozumienie.

--- A czy jest osobą, czy nie?
To zależy jak się interpretuje osobę, na pewno jest kimś więcej niż my ludziska.

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-06-03, 23:14   

Ewo coraz bardziej mnie zadziwiasz - masz rację, że to wszystko jest proste - tylko ludziska lubią gdybologię

Henryk 

Wysłany: 2010-06-04, 07:40   

ewa.lipka napisał/a:
Jednak po uwielbieniu, Jezus też stał się Duchem Świętym.

Cytat:
Ewo coraz bardziej mnie zadziwiasz - masz rację, że to wszystko jest proste [...]

To jak kobiety?
Jezus jest tym samym Duchem Świętym, czy takim samym?
Rom 8:17 BW A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.
A ci z wersetu powyżej?
To także przyszłe Duchy Święte? :-|

Cytat:
[...] - tylko ludziska lubią gdybologię

Tak to już jest... :lol:

Pozdrawiam.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-04, 08:00   

Henryku
nie tym samym ani takim samym
ale moim zdaniem Ten sam
Ten sam Duch
Czy nie wiecie ,ze jesteście świątynią Ducha SW
Jezus t pierwsza świątynia ciała Jana 2 wers 19- 21
Wszak Bóg to Duch
świątynia Ducha Sw to świątynia Boża
pozdrawiam

Henryk 

Wysłany: 2010-06-04, 08:10   

Też tak Ryszardzie myślę.
Ten sam Duch determinuje do wspólnego działania.
Ale... Pomimo wspólnego Ducha (w tym przypadku - zmysłu) – są to niezależne (w moim mniemaniu) od siebie istoty.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-04, 08:17   

W przypadku Boga ja nie mówię o istocie - istotach- bo On jest stwórcą
a o Jego manifestacjach
które bywają różne w naszym oglądzie
ale nie w treści to Jeden Duch
pozdrawiam

ewa.lipka 

Wysłany: 2010-06-04, 10:40   

Henryk napisał/a:
ewa.lipka napisał/a:
Jednak po uwielbieniu, Jezus też stał się Duchem Świętym.

Cytat:
Ewo coraz bardziej mnie zadziwiasz - masz rację, że to wszystko jest proste [...]

To jak kobiety?
Jezus jest tym samym Duchem Świętym, czy takim samym?
Rom 8:17 BW A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.
A ci z wersetu powyżej?
To także przyszłe Duchy Święte? :-|

Cytat:
[...] - tylko ludziska lubią gdybologię

Tak to już jest... :lol:
"Henryk" , jak my ludzie możemy mówić o Duchu Świętym kim On jest, jakie ma wymiary, jak się zachowuje z przemieszczaniam skoro NIM nie jesteśmy. Możemy tylko zakosztować Jego oddechem, to co jest najbardziej powszechnym Jego cudem, my martwy pył ziemski oddychamy, poruszamy się, czujemy itd., to wszystko sprawuje Duch Święty. On ma w nas swoją Świątynię.
--- A czy jak w nas mieszka Duch Święty, to jest to jedem, czy tysiące Duchów Świętych?
--- A może tenże Duch Święty się porozdzielał w drobny mak?

Widzisz Henryku do czego można dojść i w jakie pułapki można się uwikłać jak będziemy się naśmiewać.
Duch Święty ma moc! Tylko czy ktoś z Was poznał całą moc Ducha Świętego aby się z innych naśmiewać?
Ja przedstawiłam swoje zrozumienie. Nie musisz się z tym zgadzać, ale jeśli jesteś napełniony Duchem Świętym, to powinieneś wiedzieć, że On cały w Tobie nie mieszka, bo by w innych nie mógł być. Nasze ciała są Jego Świątynią a On działa jak chce.

Duch Święty nienawidzi pychy, a jakoś tak się dziwnie składa, że zamiast mówić, co się słyszy w sercu od naszego Ducha, który w nas mieszka, to słychać dookoła PYCHĘ.
>>> "Ja wiem najlepiej, ty tylko stosujesz gdybologię." <<<
Zbadaj najpierw swojego ducha zanim cokolwiek napiszesz. <<< To się tyczy każdego.

Pozdrawiam Ewa L.

sio 

Wysłany: 2010-06-04, 10:46   

ewa.lipka napisał/a:
Moim zdaniem, bo nie ma trzeciej osoby/istoty, jest tylko Ojciec i Syn.

ewa.lipka napisał/a:
Jednak po uwielbieniu, Jezus też stał się Duchem Świętym. To takie moje zrozumienie.

Jan 15.26,,A gdy przyjdzie on pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca przychodzi,on o mnie świadczyć będzie....,,

Jan 16.7,,Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was...,,

Jn 13.20,,Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał....,,

ewa.lipka 

Wysłany: 2010-06-04, 11:28   

sio napisał/a:
Jan 15.26,,A gdy przyjdzie on pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca przychodzi,on o mnie świadczyć będzie....,,

Jan 16.7,,Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was...,,

Jn 13.20,,Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał....,,

Ja przyjmuję Pocieszyciela, Ducha Prawdy, tylko inaczej Go rozumiem. Rozumiem Go jak ducha walecznego w wojsku, który ich zagrzewa do walki.
A nasz Pocieszyciel nas pociesza mówiąc, że Bóg jest z nami. Tenże Duch Święty, Duch Prawdy nie jest objęty wymiarami.
--- "Czyż nie wiecie, że ja i Ojciec jedno jesteśmy?"
Duch Święty nie jest niczym ograniczony. Wysłanie Go przez Jezusa od Ojca jest kontynuacją Bożej działalności w Jego jakimś planie. Jeżeli Duch Święty może być na raz w tysiącach ludzi, to także moim zdaniem może być jadnocześnie częścią i Ojca i Syna w niebie i może być i w ludziach.
Przecież Duch Święty nie jest gołębicą, a jednak spoczął jako gołębica na Jezusie po Jego chrzcie. Duch Święty ma olbrzymią moc, może sam się posłać i jednocześnie być gdzie inndziej czyli w niebie.
Jezus posyłając Pocieszyciela posłał nam Ducha Prawdy.
--- A przecież sam o sobie powiedział, że ja jestem droga, PRAWDA, i życie...
Czyli wynikałoby, że posłał cząstkę swego zmartwychwstałego Ducha.

Będąc na ziemi nie mówił o sobie, że jest Duchem Prawdy, bo był człowiekiem. Jednak po uwielbieniu wszystko się zmieniło. Nawet Apostołowie nie rozumieli wszystkiego, stopniowo miało się odsłaniać, to co było zakryte.
Apostoł Paweł mówi, że teraz widzimy jak w zwierciadle/zagadce, niewyraźnie, więc nie czyńmy sami czegoś wyraźnego z niewyraźnego, czytajmy tak jak jest napisane i dzielmy się spostrzeżeniami Duchowymi, bo ktoś z nas może mieć rację, albo każdy po trochu może mieć racji, tak aby żadne serce nie wynosiło się ponad drugich, że ma większe poznanie. :oops:

Pozdrawiam Ewa L.

Odpowiedz do tematu