Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Esther
2009-05-07, 22:53
Konkurenci
Autor Wiadomość
kwant 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 1213
Wysłany: 2009-03-18, 16:14   

Na pewien wyrafinowany sposób krzywdzących oskarżeń, mało kiedy zauważany podczas czytania paszkwili na nasz temat, musiałem wymyślić nowe określenie. Mezalians historyczny. Występuje wtedy, gdy wytyka się posunięcia i decyzje sprzed wielu dziesięcioleci, przykładając je do dzisiejszego stany wiedzy, by dowodzić braku kompetencji. Tymczasem sytuacja jaka spowodowała takie, a nie inne decyzje, była diametralnie inna, niż obecna. Dla ludzi młodych, którym brak wiedzy, wynikają z tego śmieszności, natomiast wtedy były to decyzje dramatyczne i pełne zaufania do Boga, że najlepiej pokieruje sprawami. Przecież nawet świeckie władze tamtych czasów popełniały radykalne błędy, mimo posiadania szerokiej siatki wywiadu i wiedzy o najnowszych odkryciach z różnych dziedzin nauki. Dziś łatwo szydzić, jak się ma wszystko w zasięgu ręki. No przesadziłem, ale przecież o wiele więcej, niż wtedy.
_________________
7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim.
8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.
Mat.24:7,8; NW
 
 
ef_bi_aj 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-04-29, 00:17   

kwant napisał/a:
Patrząc na to, jako Świadkowie Jehowy, mamy „na sumieniu” jedynie takie zarzuty wobec innych religii, które zwracają uwagę na sprzeczne z nauką Chrystusową, zawartą w Biblii, twierdzenia i zasady. By zarzuty te zrównoważyć, wytoczono przeciw nam takie pociski, jak „mieszanie krwi”, fałszywą Biblię, agresywny prozelityzm, to, że nie jesteśmy chrześcijanami, reprezentujemy za niski poziom umysłowy, by głosić Słowo Boże, wchodzimy z brudnymi butami w ludzką prywatność, jesteśmy zgubną sektą, przyrównywaną do popełniających samobójstwa, nie mamy wykształcenia i uprawnień, by głosić Ewangelię, zdradziliśmy Chrystusa, nie wierzymy w „Matkę Boską”, prowokujemy do grzechu, nie korzystamy z życia, zabijamy swoje dzieci, jesteśmy satanistami, masonerią, żydokomuną, agentami CIA, komunistami, materialistami, handlarzami Słowa Bożego, ruselitami z Brooklynu, fałszywymi prorokami, wrogami krzyża Chrystusowego, ludźmi noszącymi wszystkie negatywne cechy i wszystko, co mieściło się w puszce Pandory.



O jakiej nauce ty mówisz? Masz na myśli naukę, twierdzenia i zasady samozwańczego CK; tylko one akurat tę naukę Chrystusową wywracają do góry nogami i zaciekle zwalczają.
Mój drogi czy nie wiesz, że w Kościołach chrześcijańskich uważa się Jezusa za Boga i za Zbawiciela oddając mu cześć i należyty szacunek jako Stwórcy. Wierzy się w Trójcę Świętą jako Jedynego Boga oraz oddaje się cześć Krzyżowi Zbawiciela. Dla was Pan Jezus jest bogiem ale przez małe „b” co w prost prowadzi do politeizmu, który się wam słusznie zarzuca. A Krzyż znak rozpoznawczy chrześcijan, symbol męczeńskiej śmierci, bezgranicznej miłości PANA oraz dokonanego przez Niego odkupienia, jest dla was odrazą i głupstwem. O Trójjedynym Bogu bezdyskusyjnie nauczali Ojcowie Kościoła, którzy bezpośrednio wywodzili się od apostołów. Ale przez Strażnicę to nauczanie jest zakłamywane. Mało tego, rozumienie niezmiennego przecież Słowa Bożego jakim jest Biblia przez Ciało Kierownicze ( które twierdzi, że bez niego nie da się jej zrozumieć bo same Pismo Święte nie wystarczy), nie trzyma się kupy. Co chwila jest poprawiane, zmieniane a niejednokrotnie powraca się w nim do starych odrzuconych jako błędne nauk. Rozbieżność tychże „prawd” serwowanych przez „namaszczonych pomazańców” jest niejednokrotnie wręcz absurdalna. A i fałszerstwa oraz najzwyklejsze kłamstwa by ukryć wstydliwe fakty albo uwiarygodnić swoją doktrynę, „jedynemu prawdziwemu Kanałowi” nie są obce: czy to Pisma Świętego, czy też własnej literatury.

doulos achreios napisał/a:
Szczęśliwi jesteście, gdy was lżą i prześladują, i ze względu na mnie kłamliwie mówią przeciwko wam wszelką niegodziwość.Radujcie się i skaczcie z radości, gdyż wielka jest wasza nagroda w niebiosach; tak bowiem prześladowali proroków przed wami.


A od kiedy to wy głosicie Chrystusa albo znosicie dla Niego prześladowania, co?

doulos achreios napisał/a:
Cytat:
I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.

A więc "dobra nowina o królestwie" - a NIE: zła nowina o takich czy innych wyznaniach.Oto, dlaczego głosiciele Królestwa Bożego nie dyskredytują innych wyznań; przedstawiają oni jedynie fakty biblijne, pozostawiając samodzielne wyciąganie wniosków każdemu rozmówcy.
A co do "konkurencji" i ich metod postępowania - to już całkiem inna sprawa. Ciekawe jednak, dlaczego tak skuteczne okazuje się pozytywne orędzie biblijne - a tak nieskuteczny "czarny P.R." uprawiany wobec ŚJ przez wiele religii. Właśnie - dlaczego?


Mówiąc o niedyskredytowaniu przez ŚJ innych wyznań najnormalniej w świecie zmyślasz. I to w infantylny sposób. Czy znowu mam ci pokazać jak słabo jesteś w nauczaniu swoich Prezesów zorientowany?
Wasza „dobra nowina o królestwie” czy „pozytywne orędzie biblijne” w swej istocie sprowadza się do głoszenia ZAGŁADY wszystkich tych , którzy się do was nie przyłączą. Nota bene te głoszenie opiewało w liczne nieprawdziwe daty co jest oczywiście świetnie udokumentowane w waszej literaturze i nie tylko. Ale od kiedy to fałszywy prorok pokaja się, weźmie odpowiedzialność i przeprosi za swoje niespełnione proroctwa. Kto chodziłby wtedy, werbował nowych członków i kolportował jego „pokarm na czas słuszny” przynoszący przecież tak wymierne korzyści...

Chodzicie od domu do domu , nie oszczędzając swoich nóg i chlubicie się tym, że nazwani jesteście od imienia bożego.

"Gdyby ktoś w rozmowie z tobą o Bogu, o którym mówi Biblia, użył imienia Jehowy, z którą społecznością religijną byś go skojarzył? Jedna tylko na społeczność na świecie regularnie posługuje się imieniem Bożym w oddawaniu czci Bogu, jak to czynili jego czciciele w starożytności. Jest to społeczność świadków Jehowy. Biblijna nazwa świadkowie Jehowy pozwala rozpoznać w tych chrześcijanach "lud dla imienia Bożego(...)". A zatem imię Boże nie tylko wskazuje, kto jest Bogiem, lecz także pomaga dzisiaj rozpoznać prawdziwych Jego czcicieli na ziemi." Imię Boże, które pozostaje na zawsze s. 30.

Głosicie trwały pokój mający nadejść na Ziemi.

W istocie zaś jesteście fałszywymi prorokami, sektą apokaliptyczną bazującą na chrześcijaństwie powstałą w ubiegłym wieku. Wywodzicie się od ludzi a nie od Chrystusa. Z wami Bóg nie ma nic wspólnego. A ni wam nie przewodzi, ani wam nic nie objawia.


.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-04-29, 09:02   

Cytat:
A od kiedy to wy głosicie Chrystusa albo znosicie dla Niego prześladowania, co?


Od kiedy? Ja już od dawna. Jeśli o mnie chodzi to... skąd wiesz, że Chrystusa nie głoszę?

Cytat:
Czy znowu mam ci pokazać jak słabo jesteś w nauczaniu swoich Prezesów zorientowany?


Tiaa.... kolejny nawiedzony, ktory lepiej wie jak być SJ niż sami SJ... ;-)

Cytat:
przynoszący przecież tak wymierne korzyści...


O! Jakie korzyści masz na mysli?

Cytat:
Głosicie trwały pokój mający nadejść na Ziemi.


Racja! Tylko, że dzięki Królestwu Bozemu ow pokuj zapanuje.

Cytat:
W istocie zaś jesteście fałszywymi prorokami, sektą apokaliptyczną bazującą na chrześcijaństwie powstałą w ubiegłym wieku. Wywodzicie się od ludzi a nie od Chrystusa. Z wami Bóg nie ma nic wspólnego. A ni wam nie przewodzi, ani wam nic nie objawia.


No...! Teraz to już mam depresję! Serio...! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zostalem zdruzgotany, jesli o to Tobie chodziło... ściąłeś mnie z nog i powaliłeś na ziemię. A ja taki głupi... :mrgreen: :mrgreen:

ef_bi_aj... napisałeś już 9 postów i na razie nic miłego. Masz coś w zanadrzu do zbudowania? Jakąś zachętę? A może tyś oskarzyciel i... nie umiesz się wyrwać z owej roli? Pisz pozytywnie a pewnie więcej osób z Tobą porozmawia. Po co na 'dzień dobry' zaczynasz od zarzutow, i to stawianych tak ostro...? Wszytko, co tutaj poruszasz, było omawiane bardziej lub mniej na forum. Poczytaj, poczytaj, poczytaj... a tak zaczynasz po raz kolejny.
No i szkoda, że piszesz w formie: WY. Skoro piszesz do Doulosa i na jego post reagujesz, stosowne byłby pisać do niego a nie ogólnie do wszystkich SJ. Rozmawiaj z konkretnym userem a nie ze społecznością. Nie traktj tego forum jako swojego narzedzia aby zadać ból jakiejś społeczności bo to głupie, niemądre, niesmaczne. Jesli się w tym lubujesz to pewnie podzielisz los innych, ktorzy w podobne tony tutaj pisywali ale już są zbanowani. A moje proroctwa się sprawdzają... :mrgreen:
Bobo-modo
 
 
ef_bi_aj 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-04-29, 19:16   

Bobo napisał/a:

ef_bi_aj... napisałeś już 9 postów i na razie nic miłego. Masz coś w zanadrzu do zbudowania? Jakąś zachętę? A może tyś oskarzyciel i... nie umiesz się wyrwać z owej roli? Pisz pozytywnie a pewnie więcej osób z Tobą porozmawia. Po co na 'dzień dobry' zaczynasz od zarzutow, i to stawianych tak ostro...? Wszytko, co tutaj poruszasz, było omawiane bardziej lub mniej na forum. Poczytaj, poczytaj, poczytaj... a tak zaczynasz po raz kolejny.
No i szkoda, że piszesz w formie: WY. Skoro piszesz do Doulosa i na jego post reagujesz, stosowne byłby pisać do niego a nie ogólnie do wszystkich SJ. Rozmawiaj z konkretnym userem a nie ze społecznością. Nie traktj tego forum jako swojego narzedzia aby zadać ból jakiejś społeczności bo to głupie, niemądre, niesmaczne. Jesli się w tym lubujesz to pewnie podzielisz los innych, ktorzy w podobne tony tutaj pisywali ale już są zbanowani. A moje proroctwa się sprawdzają... :mrgreen:




Posłuchaj mnie kolego moderatorze. Regulamin czytałem i stosuję się do niego. Jeśli komuś coś zarzucam, polemizując z nim, przedstawiam swoje racje przy pomocy cytatów biblijnych lub treści z odnośnikami. Jeśli uważasz, że nie mam racji, udowodnij mi to. Rozmawiać ze mną nie musisz.
Jeśli pokazuję: „podawaliście tak, a tak” , a teraz podajecie że było inaczej. To według ciebie mam nie mówić, o kłamstwie, bo mogę tym komuś zadać ból?

A w ogóle, to o co ci chodzi? Bo jakoś nie bardzo rozumiem. Mam pisać „coś miłego”, „pozytywnego”? Może jakiś pamflet albo odę pochwalną na cześć Organizacji mam ułożyć co?
Jeśli chodzi o formę „Wy”, jest ona całkowicie logiczna i poprawna podczas zwracania się do adwersarza, który jest zwolennikiem wierzeń i zapatrywań innej grupy wyznaniowej. Nie nosi to w sobie jakichkolwiek cech pejoratywnych.

To co lubię a czego nie lubię jest moją prywatną sprawą i nic ci do tego.
A jeśli już mnie bezpodstawnie pouczasz a do tego zaczynasz mi grozić, to bądź łaskaw najpierw sam stosować się do regulaminu. On też cię obowiązuje. Czy nie wykazałem, że doulos achreios nie ma racji? Czy zwróciłeś mu uwagę, że ma nieuzasadnione pretensję i „na daremno wzywa” moderatora?

Chamskie wyzywanie mnie od nawiedzonych jest obraźliwe. I choć nie jestem delikatny to gnoić ci się nie pozwolę.



Wracając do społeczności nazwanej imieniem bożym, chodzącej od domu do domu i prorokującej mający nadejść pokój na tej Ziemi, za którą się uważacie.


"A przecież ty Panie jesteś pośród nas, a Twoim imieniem jesteśmy nazwani, nie opuszczaj nas! Tak mówi Pan o tym ludzie: Tak lubią się wałęsać, swoich nóg nie oszczędzają, ale Pan nie ma w nich upodobania, wspomina teraz ich winę i nawiedza ich grzechy.
Potem Pan rzekł do mnie: Nie módl się o powodzenie dla tego ludu.
(...) I rzekłem, Ach! Wszechmocny Panie, oto prorocy mówią im: nie ujrzycie miecza, ani głód was nie dotknie, lecz dam wam trwały pokój na tym miejscu.
A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby, i wymysły swego serca wam prorokują.
Dlatego tak mówi Pan o prorokach, którzy, chociaż ich nie posłałem, prorokują w moim imieniu i mówią: Miecza i głodu nie będzie w tej ziemi; od miecza i głodu poginą ci prorocy."
(Księga Jeremiasza 14:9b-11,13-15)


Pozostawię to bez komentarza bo jest zbyteczny.

Bobo napisał/a:
Cytat:
W istocie zaś jesteście fałszywymi prorokami, sektą apokaliptyczną bazującą na chrześcijaństwie powstałą w ubiegłym wieku. Wywodzicie się od ludzi a nie od Chrystusa. Z wami Bóg nie ma nic wspólnego. A ni wam nie przewodzi, ani wam nic nie objawia.


No...! Teraz to już mam depresję! Serio...! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zostalem zdruzgotany, jesli o to Tobie chodziło... ściąłeś mnie z nog i powaliłeś na ziemię. A ja taki głupi... :mrgreen: :mrgreen:


No to może dla odmiany pokażę ci jak Strażnica oddaje cześć szatanowi?
Nie, nie przesłyszałeś się! Strażnica oddaje cześć szatanowi.


http://members.tripod.com...brian/id298.htm



Pozdrawiam
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-04-29, 19:46   

Cytat:
No to może dla odmiany pokażę ci jak Strażnica oddaje cześć szatanowi?
Nie, nie przesłyszałeś się! Strażnica oddaje cześć szatanowi.


Czy moderator machabeusz widział ten tekst i może dać ostrzeżenie za coś takiego?

Jeśli FBI nie otrzyma ostrzeżenia od machabeusza, to ja domagam się usunięcia ostrzeżenia jakie mi machabeusz wlepił.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-04-29, 19:56   

Też uważam,że należy sie ostrzeżenie, zobaczymy jak postąpi Bobo może przyjdzie, ja nie mam w tym temacie uprawnień. Machabeusz to teraz nie często jest na forum, a jeżeli jest to kilka minut, pewnie nie ma czasu.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-04-29, 20:09   

nike napisał/a:
Też uważam,że należy sie ostrzeżenie, zobaczymy jak postąpi Bobo może przyjdzie, ja nie mam w tym temacie uprawnień. Machabeusz to teraz nie często jest na forum, a jeżeli jest to kilka minut, pewnie nie ma czasu.


Wiesz, nie chodzi mi o to by ostrzeżenie dawał Bobo, ale by dał machabeusz, który tak bardzo chce być uważany za bezstronnego.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-29, 20:12   

Arius napisał/a:
... to ja domagam się usunięcia ostrzeżenia...

O tak, ja też się domagam!! wręcz żądam usunięcia mi obu ostrzeżeń, a za wyrządzoną krzywdę żądam dwa na minusie... nie - cztery, że tak powiem "na zaś" - w ramach rekompensaty, o!
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-04-29, 20:30   

Axanna napisał/a:
Arius napisał/a:
... to ja domagam się usunięcia ostrzeżenia...

O tak, ja też się domagam!! wręcz żądam usunięcia mi obu ostrzeżeń, a za wyrządzoną krzywdę żądam dwa na minusie... nie - cztery, że tak powiem "na zaś" - w ramach rekompensaty, o!


:-D
 
 
doulos achreios 
Świadek Jehowy


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 769
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2009-04-29, 22:44   

kwant,
taki 'spokojny' temat założyłeś, dawno doń nie zaglądałem, a tu nagle: proszę, co się dzieje...
Bobo napisał/a:
ef_bi_aj... napisałeś już 9 postów i na razie nic miłego. Masz coś w zanadrzu do zbudowania? Jakąś zachętę? A może tyś oskarzyciel i... nie umiesz się wyrwać z owej roli? Pisz pozytywnie a pewnie więcej osób z Tobą porozmawia. Po co na 'dzień dobry' zaczynasz od zarzutow, i to stawianych tak ostro...? Wszytko, co tutaj poruszasz, było omawiane bardziej lub mniej na forum. Poczytaj, poczytaj, poczytaj... a tak zaczynasz po raz kolejny.
Bobo drogi!
Ciężkie jest życie moderatora! Musisz bowiem - moderując - czytać to, co szczęśliwie zakryte przed moimi oczami. Mogę się tylko domyślać z Waszych cytatów, że kolejny dyskutant wychowany na jakimś niemoderowanym, "dzikim" forum próbuje przenosić tutaj swój poziom. Rozumiem też, że akurat Tobie niezręcznie reagować wobec tej tutaj istoty.
Bobo napisał/a:
No i szkoda, że piszesz w formie: WY. Skoro piszesz do Doulosa i na jego post reagujesz, stosowne byłby pisać do niego a nie ogólnie do wszystkich SJ. Rozmawiaj z konkretnym userem a nie ze społecznością. Nie traktj tego forum jako swojego narzedzia aby zadać ból jakiejś społeczności bo to głupie, niemądre, niesmaczne.
Ja od jego drugiego wpisu dałem ignora i nie zamierzam czytać, co pisze. Wyjaśniłem też, choć nie musiałem, dlaczego tak. TO po prostu nie mój poziom - ani wrażliwości, ani wiedzy.
Arius, nike, Axanna, -pozdrawiam Was!
Trzymajmy nadal dobry, merytoryczny poziom - i nerwy na wodzy (miłość, radość, wielkoduszną cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiarę, łagodność, panowanie nad sobą) -Gal 5:22,23. A ów niech stanie się dla forum tym, czym Ammonici dla Dawida (2 Sm 10:6).
Cytat:
Z czasem synowie Ammona zobaczyli, że stali się dla Dawida odrażającą wonią,
--------------
Regulamin:
Cytat:
1. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie!
6. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, czy też z powodu innego wyznania lub poglądu.
11. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów(...)
Też uważam, że czytanie ze zrozumieniem gdzieniegdzie zanikło... ;-)
_________________
Moje polecenie ma zachęcić do wzajemnej miłości, wypływającej z czystego serca, czystego sumienia i nieobłudnej wiary. Niektórzy wyzbyli się tych rzeczy i dali się wciągnąć w jałowe dyskusje. Chcą być nauczycielami prawa, ale nie rozumieją tego, o czym mówią (...) (1Tm1:5-7, nwt-P)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-04-30, 07:36   

ef_bi_aj...
Cytat:
Posłuchaj mnie kolego moderatorze. Regulamin czytałem i stosuję się do niego


Przeczytaj jeszcze raz:

1. "W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, czy też z powodu innego wyznania lub poglądu."

Obrażasz, pomawiasz. Myślę, że niejeden SJ czuje się tutaj obrażony za sposób w jaki traktujesz ich wyznanie. A zarzut dot. czczenia szatana to... klasyczny dowod uprzedzenia, niepohamowanej złośliwości, bezczelności i tupetu. Nawet jeśli się z tym nie zgadzasz.

Cytat:
A w ogóle, to o co ci chodzi? Bo jakoś nie bardzo rozumiem. Mam pisać „coś miłego”, „pozytywnego”? Może jakiś pamflet albo odę pochwalną na cześć Organizacji mam ułożyć co?


Widzę, że nie rozumiesz. Czy ja proszę o pamflet o Organizacji? Skąże taki pomysł. Teraz jednak widzę, że nie masz ochoty nic normalnego pisać tylko atakować SJ. To twój cel? Nic pozytywnego? Wlazłeś na forum aby dawać upust swojej frustracji? Mnóstwo ludzi tutaj się nie zgadza ze SJ a jakoś potrafią zapytać, podyskutować, wymienić zdanie w duchu pokoju. Ty nie potrafisz.

Cytat:
A jeśli już mnie bezpodstawnie pouczasz a do tego zaczynasz mi grozić, to bądź łaskaw najpierw sam stosować się do regulaminu. On też cię obowiązuje


Masz rację. Zawsze mowię, że z ostrzeżeniami spóźniam się o jakieś 5 minut. Teraz będę poprawniejszy. Dostajesz ostrzeżenie za pomówienie typu:

Cytat:
No to może dla odmiany pokażę ci jak Strażnica oddaje cześć szatanowi?
Nie, nie przesłyszałeś się! Strażnica oddaje cześć szatanowi.


Cytat:
Pozdrawiam


Dziwne maniery... pozdrawiasz 'czcicieli szatana'? ;-)

Bobo-modo
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-04-30, 07:48   

doulos
Cytat:
Bobo drogi!
Ciężkie jest życie moderatora


Jeszcze sobie radzę. Jak już przestanę to... zniknę. Z forum nie żyję, spokojnie :-D

Cytat:
Rozumiem też, że akurat Tobie niezręcznie reagować wobec tej tutaj istoty.


Masz rację. Modow teraz jak na lekarstwo na tym forum. Niezręcznie gdyż... wlepianie ostrzeżeń wiąże się z tym, że mamy teraz tak wychowane społeczeństwo iż niekt, ale to nikt się nie zgadza z danym ostrzeżeniem. Nawet śladu rumieńca nie wywołuje pojawienie się czerwonego paska. Dasz ostrzeżenie a delikwent jeszcze bardziej się miota, bluzga czasami itp.
Druga sprawa to... moje ostrzeżenia mogą być zweryfikowane przez 'górę' forum. Jak się tam coś nie spodoba to... cofną na swoją modłę. A i regulamin ma dziury jak ser szwajcarski, którew ykorzystują czasami... hmmm... sami moderatorzy. No ale zmiany idą opornie i powoli. Niektórzy wolą jednak zachować taką furtkę w regulaminie aby dać wyraz swojemu 'niezadowoleniu' i to w majestacie prawa. Bo regulamin nie zabrania więc...

Ale wiadomo... pobyt każdego z nas jest warunkowy, a to administracja... a to znudzenie ciągłymi atakami... a to milion innych powodów. Ja, jak na razie, mam duż dystans do tego co tutaj się dzieje. To taka mala odskocznia od codzienności i... tyle. Z lekkim przymróżeniem oka... ot! tak sobie po... Bobowemu. O powaznych sprawach mógłbym dopiero powiedzieć ale nie tu i nie takim dyskutantom od siedmiu boleści, co to samą żółć mają w sobie :mrgreen:

Bobo
 
 
doulos achreios 
Świadek Jehowy


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 769
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2009-05-01, 00:35   

Bobo napisał/a:
Niezręcznie gdyż... wlepianie ostrzeżeń wiąże się z tym, że mamy teraz tak wychowane społeczeństwo iż niekt, ale to nikt się nie zgadza z danym ostrzeżeniem. Nawet śladu rumieńca nie wywołuje pojawienie się czerwonego paska. Dasz ostrzeżenie a delikwent jeszcze bardziej się miota, bluzga czasami itp.
Z tym ostrzeżeniem, które dałeś, zgadza się co najmniej kilka wartościowych osób - patrz posty wyżej :-) . Biblijne prawo przynosi:
Wj 21:28,29
Cytat:
„A jeżeli byk pobodzie mężczyznę lub kobietę i ktoś taki umrze, to byka bezwarunkowo należy ukamienować, ale jego mięsa nie wolno jeść; a właściciel byka nie podlega karze. Lecz jeśli już wcześniej bywało, że byk bódł, i ostrzegano właściciela, ale go nie pilnował i ten uśmiercił mężczyznę lub kobietę, to byka należy ukamienować, a jego właściciel także ma być uśmiercony.
Któż ma się poczuwać do pilnowania takiego 'bodącego byka' na forum? Czyż mod jest jak cytowany 'właściciel'?
W moich rodzinnych stronach kopiącym koniom wiązano czerwone wstążeczki do ogona; a jeśli kąsały, to do grzywy przy uchu lub uprzęży. Tylko ten, co wstążkę wiązał dla bezpieczeństwa drugich, sam się narażał na pokopanie czy ukąszenie.
Dlatego publicznie wyrażam Ci wdzięczność za to, że wiążesz 'czerwone wstążeczki' z narażeniem siebie. :-D
Cytat:
Druga sprawa to... moje ostrzeżenia mogą być zweryfikowane przez 'górę' forum. Jak się tam coś nie spodoba to... cofną na swoją modłę.
Wiem. Chodzi o cofnięty baner dla "usługującego", w którego sprawie też się publicznie wypowiedziałem w dziale "informacji o forum" - bez skutku czy odpowiedzi. Moim skromnym zdaniem początkującego forumowicza jest tak: administratorzy muszą pilnować swoiście pojętej "równowagi" na swoim forum - to tak trochę jak w ekosystemie. Czasem stosuje się "odstrzał kontrolowany", czasem wprowadza "okres ochronny".
Świadkowie Jehowy na forum wyróżniają się nie tylko aktywnością, ale i poziomem merytorycznym. Gdyby działali swobodnie, zdominowaliby forum bez trudu - przecież i tak niejeden nowy początkowo myśli, że trafił na 'forum ŚJ'. Dlatego administracja musi mieć pod ochroną choćby jednego krzykacza na drugiej szali wagi - i ja to rozumiem i akceptuję, dopóki sam mogę decydować o np. daniu komuś ignora, tj. osobistego 'bana'.
Zatem - nie zniechęcajmy się, Bobo drogi! :-)
Pozdrawiam nocą!
_________________
Moje polecenie ma zachęcić do wzajemnej miłości, wypływającej z czystego serca, czystego sumienia i nieobłudnej wiary. Niektórzy wyzbyli się tych rzeczy i dali się wciągnąć w jałowe dyskusje. Chcą być nauczycielami prawa, ale nie rozumieją tego, o czym mówią (...) (1Tm1:5-7, nwt-P)
 
 
t.ostry

Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 377
Wysłany: 2009-05-01, 07:41   

Doulos rozumiem ze przestrzegasz calego prawa z piecioksiegu mojzeszowego? Czy poprostu wyciagnales sobie jedno z wielu praw dla podparcia swojej teori?
_________________
Zbawieni to nie CI, ktorzy bezgranicznie wierzyli KŁAMSTWU, ale CI, ktorzy uwierzyli PRAWDZIE...
 
 
 
doulos achreios 
Świadek Jehowy


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 769
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2009-05-01, 19:56   

t.ostry napisał/a:
Doulos rozumiem ze przestrzegasz calego prawa z piecioksiegu mojzeszowego? Czy poprostu wyciagnales sobie jedno z wielu praw dla podparcia swojej teori?
Witam Cię, nowo poznany forumowiczu!
No, chyba mnie nabierasz; :-D albo nie rozeznałeś subtelnej nutki humoru w moim wpisie. Czyżbyś uważał, że niekulturalni dyskutanci na forum to dla mnie literalne byki z rogami, którymi bodą? Ten post był do Bobo i jestem pewien, że adresat dobrze pojął moje intencje...
------------
Co do Prawa Mojżeszowego: jestem chrześcijaninem, a chrześcijanie Prawu nie podlegają:
Rz 10:4
Cytat:
Gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość.
A gdybym nawet był Żydem, nie byłbym w stanie, będąc niedoskonały, przestrzegać całego Prawa. Ono właśnie ujawniało wszystkim Izraelitom ich grzeszność i potrzebę nadejścia Mesjasza.
------------
Co do wątku, w jakim się wpisujesz: zechciej skomentować pierwszy wpis tematu - co sądzisz o sposobach obrony przed ewangelizacją, rozwiniętych przez religie chrześcijaństwa nominalnego, tzn. będącego takim z nazwy? Czy taka forma "konkurencji" wobec głodnych duchowo ludzi jest uczciwa, czy nie? Zechciej się szczerze wypowiedzieć.
Pozdrawiam!
_________________
Moje polecenie ma zachęcić do wzajemnej miłości, wypływającej z czystego serca, czystego sumienia i nieobłudnej wiary. Niektórzy wyzbyli się tych rzeczy i dali się wciągnąć w jałowe dyskusje. Chcą być nauczycielami prawa, ale nie rozumieją tego, o czym mówią (...) (1Tm1:5-7, nwt-P)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11