Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-04-07, 09:20   

Dusza to przeznaczenie człowieka. Adam w Edenie to dusza żywiąca

Prz 11:30 eib "Owocem sprawiedliwego jest drzewo życia, a kto zdobywa dusze — jest mądry."

Pierworodni zrodzeni po spożyciu przez ludzi owocu z drzewa Poznania Dobra i Zła dziedziczyli dług zwalniając z winy rodziców

Wj 20:5 eib "Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"

Dług jednak istniał, a sprawiedliwy z wiary żyć będzie, natomiast dusza nie dążąca do spłaty swego długu, ta umrze

Ha 2:4 eib "Oto rozzuchwalona, nieprawa w nim jego dusza, lecz sprawiedliwy dzięki swej wierze żyć będzie."

Wystarczy jednak jeden nawrócony, a każdy otrzyma sprawiedliwość za własne czyny

Ez 18:20 eib "Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca, a ojciec kary za winę syna. Sprawiedliwość posłuży sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego."

Przed spłatą długu rodzi się na niepokój

Iz 65:23 eib "(23) Nie będą się trudzić na próżno ani rodzić na nagłe nieszczęście, gdyż będą pokoleniem błogosławionych przez PANA — a ich potomkowie wraz z nimi."

Gdy Syn wyswobadza wykonując prawdziwą Wolę Bożą wtedy nie ma już niewolnictwa pod grzechem. Dopóki wina nie była spłacona panowała śmierć, gdy zwycięży Prawda ludzie nie będą winni

J 8:36 eib "(36) Jeśli więc Syn was wyzwoli, będziecie naprawdę wolni."

J 8:28 eib "Wówczas Jezus powiedział im: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to Ja jestem i że nic sam z siebie nie czynię, lecz mówię tak, jak Mnie nauczył Ojciec."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10