Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aniołowie
Autor Wiadomość
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-06-01, 15:05   Aniołowie

Aniołowie są specjalnymi „opiekunami” ludzi. Biblia mówi: „Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.” MAT. 18, 10
„Nie dosięgnie cię nic złego I plaga nie zbliży się do namiotu twego, Albowiem aniołom swoim polecił, Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.” PS. 91, 10-11
„Czyż więc wszyscy [aniołowie] nie są duchami przeznaczonymi do posługiwania? Czyż nie zostali posłani po to, aby być pomocą dla tych, którzy mają osiągnąć zbawienie?” HEBR. 1, 14
 
 
 
Woland
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 15:05   

Slowo aniol oznacza poslaniec aniolowie dziela sie na : strozow takiego aniola ma kazdy z nas pomaga nam w codziennym zyciu jest moim zdaniem darem Boga dla slabego czlowieka ale sa i inni aniolowie niezliczone zastepy wielbiace Boga sa to archaniolowie cherubini serafini ich zadaniem jest nieustanne oddawanie czci i uwielbienia Bogu ze znanych aniolow wymienie Gabryiela ktorego imie oznacza "maz Bozy" Michala znaczenie imienia "kto jak Bog" Rafael "Bog zbawia"
Aniolow symbolicznie przedstawia sie jako ludzi ze skrzydlami ale to chyba wie kazdy a teraz cytacik z Bibli: Blogoslawcie Pana wszyscy Jego aniolowie pelni mocy bohaterowie., wykonujcie Jego rozkazy Ps103,20
 
 
Paulina_____
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 15:05   

Cherubiny to chyba takie anioły na których cwałował Bóg, moze coś w stylu koni, ale najprawdopodobniej były to uskrzydlone byki.

2 Samuela 22:7-11

W moim utrapieniu wzywam Pana i wołam do mojego Boga. Usłyszał On głos mój ze swojej świątyni, a krzyk mój dotarł do Jego uszu. Zatrzęsła się i zadrżała ziemia. Posady niebios się poruszyły, zatrzęsły się, bo On zapłonął gniewem. Uniósł się dym z Jego nozdrzy, a z Jego ust - pochłaniający ogień: <od Niego zapaliły się węgle>. Nagiął niebiosa i zstąpił, a czarna chmura była pod Jego stopami. Lecąc cwałował na cherubie, a skrzydła wiatru Go niosły.

Psalmów 18:7-12

W moim utrapieniu wzywam Pana i wołam do mojego Boga; usłyszał On mój głos ze swojej świątyni, a krzyk mój dotarł do Jego uszu. Zatrzęsła się i zadrżała ziemia, posady gór się poruszyły, zatrzęsły się, bo On zapłonął gniewem. Uniósł się dym z Jego nozdrzy, a z Jego ust - pochłaniający ogień: od niego zapaliły się węgle. Nagiął On niebiosa i zstąpił, a czarna chmura była pod Jego stopami. Lecąc cwałował na cherubie, a skrzydła wiatru Go niosły. Przywdział mrok niby zasłonę wokół siebie, jako okrycie ciemną wodę, gęste chmury.


Ten sam tekst jest wkorporowany w księdze Samuela i w Psalmach, to tak zwany dublet. Tu mi sie podoba także wizja Boga ziejącego ogniem, coś w tylu wawelskiego smoka.

Chyba tak wygladały cheruby



I jeszcze cikawy link do strony o aniołach, trochę w stylu wiktoriańsko-cukierkowym ale co tam...
http://prosperita.terramail.pl/anioly.html
 
 
Mariusz
Gość
Wysłany: 2006-06-01, 15:06   

Bardziej mi to przypomina jakiegoś asyryjskiego bożka, niż cheruba, ale co tam ;-)
 
 
yolka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-17, 15:03   

Anioly, ciezko jest mi teologicznie odpowiedziec...kim sa ilu ich jest itd.....moge jednak wam zaswiadczyc ze sa...kiedys w bardzo trudnych la mnie chwilach, gdy noce byly dla mnie przepelnione strachem przed zlym...gdy swinie lataly mi pod sufitem..pamietam jak modlilam sie o ochrone.....i gdy sie przebudzilam w nocy slyszalam piesni anielske to dotknelo mego serca i pomoglo mi wyzbyc sie strachu...To Bog jest stworca....szatan zawsze bedzie stworzenim...po 2 jego jedyna bronia jest sianie zwatpienia i strach....nic wiecej...ucisnionym zycze tego samego doswiadczenia z aniolami...

Ponadnaturalnych doswiadczen w chodzeniu z Bogiem...tego wam i sobie zycze
 
 
ogon__ 
Jedyny prawdziwy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 83
Skąd: Smocza Jama
Wysłany: 2006-06-17, 16:14   

A mogłabyś bliżej opisać te świnie?
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-06-21, 13:14   

Mariusz napisał/a:
Bardziej mi to przypomina jakiegoś asyryjskiego bożka, niż cheruba, ale co tam ;-)


mi się dokladnie to samo nasuneło na mysl :) lub jakieś sumeryjskie..

Wogole mi nie pasuje spojzenie na anioły w taki wlasnie landrynkowo-wiktorianski sposób..
Aniol to byla potezna istota, i bardziej bym szukal podobienstw u sumerysjkich "astronautów" niz wsród dziecięcolicych golaskach z gołebimi skrzydełkami :xble:
 
 
yolka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 13:35   

hmm skasowaly sie wszystkie posty ktore od was dostalam...z mojej nie wiedzy poprostu ucze sie chodzic po tym pokoju i niezdawalam sobie sprawy ze listy jakies moge dostac mam nadzieje ze Ci ktorzy chcieli by pogadac napisza bo ja jestem chetna....ogon co do latajacych swin....u mnie wygladaly jak cien co przelecial pod sufitem tak to moge nazwac narazie i z Bogiem
 
 
ogon__ 
Jedyny prawdziwy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 83
Skąd: Smocza Jama
Wysłany: 2006-06-23, 21:46   

Szczerze mówiąc, widziałem w swoim życiu setki cieni na suficie i jakoś nie wzbudziło to we mnie uczuć mistycznych. Chyba jestem zupełnie nieczuły.
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-12-01, 18:45   

Podejrzewam,że aniołów nie da się zobaczyć....więc proszę ich nie mylić z cieniami na suficie :lol:
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-12-02, 09:55   

Zdarza się, ze aniołów się widzi, jednak na pewno nie są to cienie na suficie :mrgreen:
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-03, 00:27   

Esther napisał/a:
Zdarza się, ze aniołów się widzi, jednak na pewno nie są to cienie na suficie :mrgreen:
Jasne że cienie to nie aniołowie a plama na drzewie to nie cud. Nieraz może się zdażyć że rozmawiamy niby z człowiekiem o to może być anioł.
Hebr. 13:2
2. Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.
(BW)
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 20:30   

Hebrajski wyraz maPach oraz jego grecki odpowiednik aggelos dosłownie znaczą „posłaniec”. W całej Biblii pojawiają się one niemal 400 razy.
Gdy odnoszą się do stworzeń ducho­wych, są tłumaczone na ‘aniołowie’, a gdy wy­raźnie chodzi o ludzi - na „posłańcy” (Rdz 16:7; 32:3; Jak 2:25; Obj 22:8).
Jednak­że w pełnej symboli Księdze Objawienia pewne wzmianki o ‘aniołach’ mogą dotyczyć ludzi (Obj 2:1,8, 12, 18; 3:1, 7, 14).
Aniołów - jako istoty niewidzialne i potężne - nazywa się niekiedy duchami. Na przykład czyta­my: ‘Wystąpił pewien duch i stanął przed Jehową’ albo „Czyż oni wszyscy nie są duchami do publicz­nej służby?” (1K1 22:21; Heb 1:14). Ponieważ mają niewidzialne ciała duchowe, mieszkają „w niebio­sach” (Mk 12:25; IKo 15:44, 50).
Poza tym odnoszą się do nich takie określenia, jak „synowie prawdzi­wego Boga”, „gwiazdy poranne” i „święte miriady” (lub „święci”, BWP) (Hi 1:6; 2:1; 38:7; Pwt 33:2).
Aniołowie nie wstępują w związki małżeń­skie ani nie wydają na świat potomstwa; każde­go z nich osobno stworzył Jehowa poprzez swe­go pierworodnego Syna, który jest „początkiem stworzenia Bożego” (Obj 3:14; Mt 22:30).
Za je­go [tego pierworodnego Syna, zwanego Słowem] pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach (...) co niewidzialne (...). On też jest przed wszystkim innym i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia” (Kol 1:15-17; Jn 1:1-3).
Aniołowie pojawili się na długo przed człowiekiem, gdyż w czasie ‘zakładania zie­mi’ „wespół radośnie wołały gwiazdy poranne i za­częli z uznaniem wykrzykiwać wszyscy synowie Boży” (Hi 38:4-7).
Jeśli chodzi o liczbę tych niebiańskich stworzeń, Daniel zobaczył, jak „tysiąc tysięcy mu [Bogu] usługiwało, a stało przed nim dziesięć tysięcy dzie­siątek tysięcy” (Dn 7:10; Heb 12:22; Judy 14).
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-06, 00:00   

Jezus nakazał Janowi napisać listy do aniołów, czyli aniołowie żyli tak jak normalni ludzie.
Obj. 2:1
1. Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:
(BW)

W pierwszym wieku jak i obecnie aniołowie są na ziemi, widziałem ich.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-12-06, 12:42   

Zachodzi pytanie czy aniołowie ,czyli osoby duchowe niewidzialne dla oczu ludzkich mogą się materializować ?

Otóż tak,mogą .
W Biblii wielokrotnie czytamy ,że aniołowie materializowali się .Jak choćby ci którzy odwiedzili Abrahama i jedli podane przez niego potrawy.

Rodzaju 19:1-3

" Pod wieczór przybyli do Sodomy ci dwaj aniołowie, a Lot siedział w bramie Sodomy. Kiedy Lot ich ujrzał, wstał, by wyjść im na spotkanie, i pokłonił się twarzą do ziemi. 2 I przemówił: „Proszę, moi panowie, zajdźcie, proszę, do domu waszego sługi i przenocujcie, i dajcie umyć sobie nogi. Potem wcześnie wstaniecie i udacie się w swoją drogę”. Oni odrzekli: „Nie, lecz przenocujemy na placu”. 3 Ale on bardzo na nich nalegał, tak iż skręcili do niego i weszli do jego domu. Wtedy wyprawił dla nich ucztę i napiekł przaśnych placków, i zaczęli jeść.

Ale czy dzisiaj również aniołowie się materializują ? Według mnie nie.

Objawienie 1:20
Co do świętej tajemnicy siedmiu gwiazd, które ujrzałeś na mej prawicy, i siedmiu złotych świeczników: Siedem gwiazd oznacza aniołów siedmiu zborów, a siedem świeczników oznacza siedem zborów.

Kto przewodził zborami w I wieku? Oczywiście starsi zboru.

I Piotra 5:1
"Dlatego usilnie zachęcam starszych wśród was, bo i ja jestem wraz z nimi starszym, jak również świadkiem cierpień Chrystusa, a także współuczestnikiem chwały, która ma się objawić: ....."

Starszych tych Jan w Objawieniu nazywa "aniołami zborów". Dlaczego?

Ponieważ owi starsi są braćmi namaszconymi Jezusa mającymi udział z nim w chwale niebiańskiej.

II Piotra 1:4
Przez nie wspaniałomyślnie dał nam drogocenne i niezrównane obietnice, abyście dzięki nim stali się współuczestnikami Boskiej natury, uniknąwszy skażenia, które jest na świecie wskutek pożądliwości.

Zatem ci starsi zborów mają naturę podobną do natury aniołów w niebie są obecnie osobami duchowymi.Dlatego nazwano ich aniołami zborów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10