Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa za współbraci
Autor Wiadomość
pouiy

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 125
Wysłany: 2011-01-29, 15:18   Modlitwa za współbraci

Moi rodzice są Świadkami Jehowy. Ostatnio na zebraniu studiowali książkę "Bądź moim naśladowcą." Tam była poruszona sytuacja, jak Jezus powiedział, że modlił się za apostoła Piotra, aby ten nie stracił wiary (Łukasza 22:31, 32, ramka na stronie 171 w książce).

Może, żeby naświetlić kontekst o czym mówię, to ja dla moich rodziców jestem takim troszeczkę "buntownikiem", bo za bardzo nie wierzę w wiele rzeczy, w to co piszą w publikacjach Świadków i często mam swoje zdanie na dany temat. I oni nieraz widzą, że czasami się gubię w tym co robię. Mama często się o mnie martwi ze względu na to, że czasami podważam to co mówi "niewolnik wierny i roztropny" i im nie ufam, no i obawia się, że kiedyś się zgubię w życiu i stracę wiarę w Boga.

Moja mama jak przeczytała o tym, że Jezus modlił się za Piotra, to poruszyło jej serce. Postanowiła się o mnie pomodlić, żebym nie stracił wiary, bo się o mnie martwi. Powiedziała, że wtedy pomodliła się w taki szczególny sposób. Ja wtedy w nocy miałem taki sen, że przyszli do mnie aniołowie i mnie pocieszali i wspierali. No i następnego dnia opowiedziałem jej o tym śnie, ale nie wiedziałem, że mama się za mnie modliła tej nocy. Dopiero po kilku dniach mi powiedziała o tym.

No i sobie tak myślę, że nie ważne czy wierzymy w wartość snów, czy też nie, ale
warto modlić się o współbraci, żeby Bóg ich wspierał. Jeśli będziemy to czynić z czystego serca, to na pewno Bóg nie zostawi nam tych modlitw bez odpowiedzi.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-04-06, 22:39   

Modlić się możemy. Jeśli się modlimy za kogoś, nie jest problemem by Bóg się zlitował, stąd nie potrzeba długich modlitw itd. Bóg kocha lepiej tego człowieka od każdego z nas. Po co więc się modlimy? Myślę, że czasem my potrzebujemy tej modlitwy, ci którzy się modlą. Stąd taki fragment, że Duch św. wspiera ... No a wtedy, to już nasza modlitwa zmienia sytuację nie tylko naszą. Bóg realizuje swoje, sobie wiadome plany. Chwała Mu za to.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-08, 11:08   Re: Modlitwa za współbraci

pouiy napisał/a:
Mama często się o mnie martwi ze względu na to, że czasami podważam to co mówi "niewolnik wierny i roztropny" i im nie ufam, no i obawia się, że kiedyś się zgubię w życiu i stracę wiarę w Boga.

To powiedz mamie, że w biblii jest napisane:
"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5

Ciesze się, że widzisz pewne rzeczy, módl się szczerze do Boga i czytaj samą biblię, bez literatury z Towarzystwa Strażnica, bo ona nie jest ani prawdą, ani drogą do Boga.
"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." Jana 14.6
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-04-08, 13:07   

Hardi napisał/a:
To powiedz mamie, że w biblii jest napisane:
"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5


Czemu chłopaka w błąd wprowadzasz? W Biblii nie pisze PAN ale jest imię BOGA, JEHOWA.

Cytat:
PNS Jeremiah 17:5 Oto, co rzekł Jehowa: "Przeklęty jest krzepki mąż, który pokłada ufność w ziemskim człowieku, a ciało czyni swoim ramieniem, i którego serce odwraca się od Jehowy. (Jer. 17:5 PNS)


Cytat:
WTT Jeremiah 17:5 כֹּ֣ה׀ אָמַ֣ר יְהוָ֗ה אָר֤וּר הַגֶּ֙בֶר֙ אֲשֶׁ֣ר יִבְטַ֣ח בָּֽאָדָ֔ם וְשָׂ֥ם בָּשָׂ֖ר זְרֹע֑וֹ וּמִן־יְהוָ֖ה יָס֥וּר לִבּֽוֹ׃ (Jer. 17:5 WTT)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-04-08, 15:37   

Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
To powiedz mamie, że w biblii jest napisane:
"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5


Czemu chłopaka w błąd wprowadzasz? W Biblii nie pisze PAN ale jest imię BOGA, JEHOWA.

Cytat:
PNS Jeremiah 17:5 Oto, co rzekł Jehowa: "Przeklęty jest krzepki mąż, który pokłada ufność w ziemskim człowieku, a ciało czyni swoim ramieniem, i którego serce odwraca się od Jehowy. (Jer. 17:5 PNS)


Cytat:
WTT Jeremiah 17:5 כֹּ֣ה׀ אָמַ֣ר יְהוָ֗ה אָר֤וּר הַגֶּ֙בֶר֙ אֲשֶׁ֣ר יִבְטַ֣ח בָּֽאָדָ֔ם וְשָׂ֥ם בָּשָׂ֖ר זְרֹע֑וֹ וּמִן־יְהוָ֖ה יָס֥וּר לִבּֽוֹ׃ (Jer. 17:5 WTT)



EMET:

כֹּה אָמַר יְהוָה אָרוּר הַגֶּבֶר אֲשֶׁר יִבְטַח בָּאָדָם וְשָׂם בָּשָׂר זְרֹעוֹ וּמִן־יְהוָה יָסוּר לִבּוֹ׃

Dwukrotnie mamy Imię Boga -- JHVH; oznaczyłem kolorem czerwonym.

Oto, jak oddano werset z Jeremiasza 17:5 w II wydaniu katolickiej 'Biblii Tysiąclecia' --
"To mówi Jahwe: «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Jahwe odwraca swe serce!»." -- tłumaczył ks. Lech Stachowiak. Uwaga: pokolorowanie - ode mnie, E.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-08, 16:04   

Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
To powiedz mamie, że w biblii jest napisane:
"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5


Czemu chłopaka w błąd wprowadzasz? W Biblii nie pisze PAN ale jest imię BOGA, JEHOWA.

Czemu chłopaka w błąd wprowadzasz? W Biblii nie pisze JEHOWA ale jest imię BOGA, JHVH
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-10, 12:11   

Cytat:
No i sobie tak myślę, że nie ważne czy wierzymy w wartość snów, czy też nie, ale
warto modlić się o współbraci, żeby Bóg ich wspierał. Jeśli będziemy to czynić z czystego serca, to na pewno Bóg nie zostawi nam tych modlitw bez odpowiedzi
Pięknie pięknie i jeszcze raz pięknie,popieram ! uważam,to za bardzo dobre myślenie. :-) życzę powodzenia w poznawaniu Boga i Jego Słowa.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
jaros71 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 701
Wysłany: 2011-04-15, 18:03   

bartek212701 napisał/a:
Cytat:
No i sobie tak myślę, że nie ważne czy wierzymy w wartość snów, czy też nie, ale
warto modlić się o współbraci, żeby Bóg ich wspierał. Jeśli będziemy to czynić z czystego serca, to na pewno Bóg nie zostawi nam tych modlitw bez odpowiedzi
Pięknie pięknie i jeszcze raz pięknie,popieram ! uważam,to za bardzo dobre myślenie. :-) życzę powodzenia w poznawaniu Boga i Jego Słowa.

Przyłączam się do tego co powiedziałeś. Sam często modlę się za współbraćmi, to znaczy za wszystkimi którzy szczerze wierzą że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga...
I jeszcze jedno. Nie dzielę chrześcijan na denominację. Uważam że bracia Chrystusa są w każdej społeczności chrześcijanskiej...
_________________
https://drive.google.com/file/d/0ByB6PkBp-rptd2hQSWJVVEVhWGFUOVRTSm45V3BGOEphR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności
 
 
pouiy

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 125
Wysłany: 2011-04-20, 11:48   

Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
To powiedz mamie, że w biblii jest napisane:
"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5


Czemu chłopaka w błąd wprowadzasz? W Biblii nie pisze PAN ale jest imię BOGA, JEHOWA.

Cytat:
PNS Jeremiah 17:5 Oto, co rzekł Jehowa: "Przeklęty jest krzepki mąż, który pokłada ufność w ziemskim człowieku, a ciało czyni swoim ramieniem, i którego serce odwraca się od Jehowy. (Jer. 17:5 PNS)


Cytat:
WTT Jeremiah 17:5 כֹּ֣ה׀ אָמַ֣ר יְהוָ֗ה אָר֤וּר הַגֶּ֙בֶר֙ אֲשֶׁ֣ר יִבְטַ֣ח בָּֽאָדָ֔ם וְשָׂ֥ם בָּשָׂ֖ר זְרֹע֑וֹ וּמִן־יְהוָ֖ה יָס֥וּר לִבּֽוֹ׃ (Jer. 17:5 WTT)

"Jeden jest wasz Bóg - Ojciec, który jest w niebie."
Każdy kto chce się jemu podobać, będzie wiedział o kim i o czym mówimy.
Nie wiem, po co te spory o słowa. Nic nie dają i nic nie wnoszą...
Tylko świadczą o czyjeś obłudzie i zakłamaniu. Wywołują niepotrzebne podziały.
Rozmawiamy o modlitwie za braci, a ktoś znowu wyjeżdża "to źle przetłumaczono! to źle przetłumaczono! to źle przetłumaczono!"... głupota ludzka nie zna granic.
Najważniejsze jest wnętrze człowieka i jedność z Bogiem - Ojcem.
Jeśli zajdzie taka potrzeba Ojciec sam nam objawi swoje imię oraz kim jest, gdyż jest on Bogiem żywym.
Budujcie na żywym fundamencie, jakim jest Bóg, a nie na samych słowach i sporach z ludźmi co do tak zwanej wiedzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12