Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzdrowienie
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-25, 08:01   

Nike
amen
w tym objawieniu nie ma Greka nie ma Żyda
rzeczywistością jest Chrystus
Pan Jest Duchem
my co znaliśmy Chrystusa co do ciała-co do ciała już Go nie znamy.
Bóg nie ma narodowości -jest Duchem
narodowość = cielesność
my czcimy Boga w Duchu i Prawdzie
a nie w ciele
obca mi jest koncepcja boga-człowieka
cielesne żydostwo Jezusa nie uważam za coś najważniejszego
pozdrawiam
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-04-25, 08:27   

Płaskowicki Rys napisał/a:
cielesne żydostwo Jezusa nie uważam za coś najważniejszego
pozdrawiam

Ryszardzie. Już kilka dni nie sprzeczaliśmy się. ;-)
Uważam jednak, że cały Plan Zbawienia „kręci się” wokół cielesnego żydostwa!
Musiał to być potomek Abrahama, musiał to być człowiek.
Miłego dnia. U mnie zapowiada się na piękny dzień.
Zaraz idę na działeczkę, wrzucić w glebę nasiona.
A... jeszcze trawnik do skoszenia!
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-25, 08:41   

Henryku
słusznie napisałeś
miał być i był -człowiekiem -żydem
Co do mnie istnieje Jeden Bóg i jeden pośrednik CZŁOWIEK Jezus Chrystus
ten człowiek umarł a Bóg Go wzbudził z martwych.
Obecnie Chrystus już nie umiera
ma inne ciało.
W liście pisze Pan jest Duchem
gdzie Duch pański tam wolność
od cielesnych wymogów żydostwa też
Jeżeli są one ważne to czy Henryku obrzezałeś się już
bo Jezus z Nazaretu był obrzezany
Pierwszy Adam był istotą żywą drugi Adam/Chrystus/ jest Duchem ożywiającym
Musicie się na nowo narodzić z wody i Ducha
nie sprzeczam się ale daję świadectwo mojej wierze
pozdrawiam
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-04-25, 08:53   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Jeżeli są one ważne to czy Henryku obrzezałeś się już
bo Jezus z Nazaretu był obrzezany

Bardzo chciałbym za takiego uchodzić!
Rz 2:29 Bw „ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.”
Naprawdę muszę już "lecieć".
Do wieczora!
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-25, 08:58   

Henryku
pełna zgoda z cytatem ,który podałeś
w obrzezaniu serca nie ma Greka nie ma Żyda
pozdrawiam
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-04-26, 01:19   

izraelita napisał/a:
Z tylko jednego powodu używam imienia Zbawiciela w wersji armejskiej/hebrajskiej.
Powodem tym jest to, ze ludzi którzy zwą się i czują chrześcijanami odrzucili i zapomieli o narodzie wybranym o tym, że nasz Pan w ciele był judejczykiem, o tym, że to w tym języku spisane jest słowo Boga, ze tylko w tym narodzie jest zbawienie w narodzie cielesnym lub duchowym. Nie jest to z mojej strony manieryzm lecz podkreślanie Prawdy - nasz Pan jest żydem/hebrajczykiem nie grekiem, polakiem czy meksykaninem. Gdy zapominamy o tym gdy nie podkreślamy wciąż tego jakże możemy zrozumieć jego odkupieńczą ofiarę?
Zacznę od tego, że nasz Pan jest Synem Bożym, a nie cielesnym potomkiem Abrahama. Żydem był on za swego życia na ziemi, jednak po zmartwychwstaniu, gdy jedynym jego rodzicem jest Bóg Ojciec, natomiast rodziców ziemskich on nie posiada, nie sposób mówić o jego narodowości, gdyż i sam Bóg nie jest żadnej narodowości. Twierdzenie, że zbawienie jest w narodzie izraelskim nie wynika z przesłania biblijnego. Pismo mówi, że zbawienie bierze początek od Żydów, a to w porównaniu z Twoją wypowiedzią, czyni zasadniczą różnicę. Słowo Boże podkreśla, że za Żydów można uważać tylko tych, którzy stali się chrześcijanami, i gdybyś napisał, że naród wybrany stanowią tylko Żydzi Mesjanistyczni, mógłbym ewentualnie się z Tobą zgodzić. Wszyscy inni Żydzi, są Żydami tylko z nazwy, a mówienie o nich jako o narodzie wybranym chyba mija się z celem.
Cytat:
Jezus jest słowem, które wynika z szeroko pojętej grecko-rzymskiej ideologii/filozofii/polityki przesłaniania Prawdy jaka jest w naszym Panu i Zbawicielu w Mesjaszu Jeszui.
Moje podkreślanie tego imienia jest tym samych co moje nieuczestniczenie w oszustwie zwodzącym ludzi do oddawania czci stworzeniu i bałwanom.
Piszesz Rysiu ze Syn Boży ma na imię w języku polskim - Jezus, a ja raczej powiem, że po polsku to ma na imię JHVH ZBAWIA - lub jak kto woli BÓG ZBAWIA natomiast Jezus nie oznacza nic .
Absolutnie nie neguję, że poprawna forma imienia Zbawiciela to bodajże Jeszua, ewentualnie Jehoszua. Jednak nie forma powinna mieć tu kluczowe znaczenie, co raczej treść, a miano Jezus Chrystus posiada jednak jakieś znaczenie, i w tłumaczeniu oznacza dokładnie to samo co Jeszua Mesjasz, czyli 'IHWH zbawia' 'Pomazaniec' ['Namaszczony'], więc problem zasadniczo nie powinien istnieć.
Cytat:
Ja nie udaję kogoś kim nie jestem ja wyznaję człowieka Syna Bożego który był żydem jako człowiek, który mówił po hebrajsku/aramejsku do ludzi, który urodził się z łona żydówki i jako człowiek Objawienie Boga dla nas miał na imię Jeshua nie Jezus .

ZBawiciel i Pan gdy stąpał po ziemi miał na imię JESHUA i to jest prawda.
Ja wolę prawdę od udawania prawdy to wszystko i aż wszystko.
To ładnie, że nie udajesz kogoś kim nie jesteś, jednak radzę zastanowić się kim jesteś naprawdę, tzn. czy jako chrześcijanin pochodzący z pogan nie próbujesz żyć po żydowsku. Muszę tu zaznaczyć, że istnieją dwie skrajności wśród chrześcijan. Albo przyjmuje się elementy religii pogańskich, albo fascynuje się niemal bezgranicznie zwyczajami i kulturą żydowską. Ty w swojej niechęci do wszystkiego co ma pogańskie korzenie niestety popadłeś w tę drugą skrajność. Kładziesz nacisk na konieczność stosowania hebrajskich określeń w stosunku do Syna Bożego, a przecież Bóg nie jest uzależniony od jakiegokolwiek języka ludzkiego, czy to hebrajskiego, czy greckiego, czy łacińskiego. Dlatego w oczach Bożych nie ma znaczenia jakich wyrażeń używasz do osoby jego Syna, i możesz stosować określenia, takie jakie chcesz, np. Jesous Christos lub Jeszua Mesjasz. Apostoł Paweł, jeden z najbardziej szacownych Żydów, przestrzegał przed tego typu sytuacjami w 1 Tymoteusza 6:4:
"Ten jest zarozumiały, nic nie umie, lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie się o słowa, z czego rodzą się zawiść, swary, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia."
Powyższy werset ku rozwadze.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
katolik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 16:20   

Axanna napisał/a:
Że się zapytam - a ten "głęboko ufający Bogu" facet - sam też nie korzysta z pomocy lekarzy, gdyż to "brak zaufania do Boga"?

Czy Ty, izraelito - do dentysty, na przykład, chodzisz czy nie, bo przecież to "brak zaufania" do Boga? Tak z ciekawości pytam :-)


Dobre! :mrgreen:
Inteligentna z Ciebie kobieta :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10