Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duchowe uzdrowienia - cuda, których nie ma
Autor Wiadomość
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-10, 14:03   Duchowe uzdrowienia - cuda, których nie ma

Szalom,

Mam sporo przyjaciół charyzmatyków. Dzięki ich zaproszeniom, miałem okazję uczesniczyć wielu konferencjach uzdrowieniowych . Prowadzący opowiadali o wskrzeszeniach, odrastających kończynach, znikających tatuażach, odrastających organach. Tymczasem podczas tych zgromadzeń, poza paroma przypadkami, nic się nie działo. Kto był chory - był dalej chory i wychodził rozczarowany. Pomimo modlitwy w językach i goracej atmosfery.

Pytanie brzmi: czy owi kaznodzieje zwyczajnie nas okłamują, wykorzystując naszą dziecięcą wiarę i naiwność, czy też cuda zdarzają sie zawsze tam, gdzie nas nie ma?...

UWAGA: Pragnę zaznaczyć, że wierzę, że Dary Ducha nie ustały i Bóg nadal działa!!!
Ostatnio zmieniony przez Quster 2009-06-17, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-10, 14:11   

Cuda zdarzają się tam, gdzie tego chce Duch Święty, a nie tam, gdzie człowiek chciałby je zobaczyć.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-10, 14:58   

Rafale
najczęściej jest tak ,że nasi bracia zwiastują Jezusa ,którego wyznaje Paweł/kto inny/
opowiadają o cudach u innych.
Dlaczego nie ma ich u nich ?
Bo przeciwnik wie kim są -/Jezusa znam Pawła też a wy co za jedni ? /
Tajemnicą jest spłycenie tematyki darów do emocji wyrażanej w modlitwie na tz językach/ konferencyjny bełkot ma się tak do autentycznego daru jak wyrób czekoladopodobny do czekolady w okresie komunizmu/
W głoszeniu konferencyjnym -nacisk jest postawiony na szybkie 'efekty " a dzieło Boże
przypomina bardziej roślinę ,która ma etapy wzrostu -nie od razu jest w fazie owocu.
Nie ma też nauczania o konieczności pokuty -jako warunku niezbędnego otrzymania daru -opamiętajcie się
to wszystko czyni te konferencje nie skutecznymi -jak chodzi o działanie Boże
pozdrawiam
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-11, 01:52   Re: DUCHOWE UZDROWIENIA - CUDA, KTÓRYCH NIE MA.

rafalJG napisał/a:
Szalom,

Mam sporo przyjaciół charyzmatyków. Dzięki ich zaproszeniom, miałem okazję uczesniczyć wielu konferencjach uzdrowieniowych . Prowadzący opowiadali o wskrzeszeniach, odrastających kończynach, znikających tatuażach, odrastających organach. Tymczasem podczas tych zgromadzeń, poza paroma przypadkami, nic się nie działo. Kto był chory - był dalej chory i wychodził rozczarowany. Pomimo modlitwy w językach i goracej atmosfery.

Pytanie brzmi: czy owi kaznodzieje zwyczajnie nas okłamują, wykorzystując naszą dziecięcą wiarę i naiwność, czy też cuda zdarzają sie zawsze tam, gdzie nas nie ma?...

UWAGA: Pragnę zaznaczyć, że wierzę, że Dary Ducha nie ustały i Bóg nadal działa!!!


Pytales tych co mowili o tych cudach?
Czy piszesz na wyrost?
Modlitwa jezykami nigdzie w biblii nikogo nie uzdrowila, lecz jest po to aby budowac wierzacego (lub grono wierzacych jesli jest tlumaczenie), tak wiec nie wiem po co mieszac jezyki do tego, chyba jedynie po to aby pomeszac w glowach czytajacych.

Pamietasz w jakim miescie Jezus nie uczynil, zadnego cudu czy uzdrowienia z braku ich wiary , byc moze oni takie same komentarze pisali na swoich forach.

Swoja droga jestem bardzo krytyczny do tego typu sprawozdan, nauczylem sie, ze czesto chrzescijanie sa nadgorliwi w opowiadaniu i przejaskrawiaja sprawozdanie, czego bardzo nie cierpie.

Moja zacheta, to pytaj i okazuj watpliowsci, az do momentu kiedy beda rozwiane.
Jesli natomiast sciemnia ktos to go ,,skrzycz'', miej odwage, gdyz na forum latwo swoje rozterki pisac, kazdy to potrafi, gorzej na bierzaco, podczas spotkania czy miedzy wierzacymi kwestionowac to co dla wiekszosci jest ,,oczywiste''.
Ale mysle, zejestes z tych osob, ktore naleza do tych odwaznych

pozdrawiam

PS
modle sie innymi jezykami, darem jaki otrzymalem od Boga, ale w zyciu sie za charyzmatyka nie uwazam. Jezyki w moim przypadku nie sa charyzmatem, gdyz nie sluza budowaniu zgromadzenia, lecz sluza jedynie do budowania mnie samego ten dar w przeciwienstwie do Charyzma, nazywa sie Dorea.
Pozatym nie spotykam sie zbytnio aby koscioly sie same nazywaly charyzmatycznymi, to bardziej oponecni je tak nazywaja.
Ale jak nazwac kosciol babtystyczny czy ewangeliczny gdzie ludzie otrzymuja ducha swietego ze znakiem jezykow i prorokuja?
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-06-11, 05:39   Re: DUCHOWE UZDROWIENIA - CUDA, KTÓRYCH NIE MA.

rafalJG napisał/a:

Mam sporo przyjaciół charyzmatyków. Dzięki ich zaproszeniom, miałem okazję uczesniczyć wielu konferencjach uzdrowieniowych . Prowadzący opowiadali o wskrzeszeniach, odrastających kończynach, znikających tatuażach, odrastających organach. Tymczasem podczas tych zgromadzeń, poza paroma przypadkami, nic się nie działo. ...


...PAROMA PRZYPADKAMI... ? co to były za przypadki ?
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-12, 00:54   

Tego nie zauwazylem, sposrzegawczy jestes Quster.

Czyli jednak byly cuda i uzdrowienia!
?
 
 
Greg 

Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-12, 08:19   

może w tym temacie to będzie odpowiednie:

http://wiadomosci.onet.pl...utach,item.html

Jak widać cuda się zdarzają :-)
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-06-12, 19:22   

Musashi napisał/a:
Tego nie zauwazylem, sposrzegawczy jestes Quster.

Czyli jednak byly cuda i uzdrowienia!
?

bo ja czytam wypowiedzi swoich adwersarzy, czego nie mogę powiedzieć o większości innych którzy komentują moje wypowiedzi, lub piszą w wątkach w których ja piszę...


ciągle wiec czekam na tych parę przypadków
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-15, 07:48   Re: DUCHOWE UZDROWIENIA - CUDA, KTÓRYCH NIE MA.

quster napisał/a:
rafalJG napisał/a:

Mam sporo przyjaciół charyzmatyków. Dzięki ich zaproszeniom, miałem okazję uczesniczyć wielu konferencjach uzdrowieniowych . Prowadzący opowiadali o wskrzeszeniach, odrastających kończynach, znikających tatuażach, odrastających organach. Tymczasem podczas tych zgromadzeń, poza paroma przypadkami, nic się nie działo. ...


...PAROMA PRZYPADKAMI... ? co to były za przypadki ?


Usunięcie bólu kończyn.
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-15, 19:04   

sobie jaja robisz Rafal.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-06-15, 20:54   

Musashi napisał/a:
sobie jaja robisz Rafal.

no co to też jest cud uzdrowienia, gdyby Pan uzdrowił mój kręgosłup to tez byłbym wdzięczny...

Usunięcie bólu kończyn < Chwała Panu! za to uzdrowienie, nikt nie wie, jaki to był ból...
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2009-06-15, 22:45   

quster napisał/a:
Musashi napisał/a:
sobie jaja robisz Rafal.

no co to też jest cud uzdrowienia, gdyby Pan uzdrowił mój kręgosłup to tez byłbym wdzięczny...

Usunięcie bólu kończyn < Chwała Panu! za to uzdrowienie, nikt nie wie, jaki to był ból...


Tak, tak, oczywiscie,
tutaj chodzi o pewien rodzaj osmieszenia tego, cynizmu tak bardzo popularnego wsrod chrzescijan, a z drugiej strony jest tez duzo ,,cyrku'' wsrod innych chrzescijan, ciekawe czyja to robota?

pozdrawiam
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-06-16, 00:07   

Musashi napisał/a:
quster napisał/a:
Musashi napisał/a:
sobie jaja robisz Rafal.

no co to też jest cud uzdrowienia, gdyby Pan uzdrowił mój kręgosłup to tez byłbym wdzięczny...

Usunięcie bólu kończyn < Chwała Panu! za to uzdrowienie, nikt nie wie, jaki to był ból...


Tak, tak, oczywiscie,
tutaj chodzi o pewien rodzaj osmieszenia tego, cynizmu tak bardzo popularnego wsrod chrzescijan, a z drugiej strony jest tez duzo ,,cyrku'' wsrod innych chrzescijan, ciekawe czyja to robota?

możesz mi to wyłożyć, bo nie nie jestem pewien czy wiem co masz na myśli...
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-16, 07:01   

Rafał
dzięki za świadectwo
właśnie takie sprawy dorazna pomoc bez spektakularnych "znaków " i rzekomych 'cudów "jest najlepszym dowodem obecności Boga.
Bóg czyni cuda w codziennym życiu -po prostu pomaga i odpowiada na nasze modlitwy
niech Ci Bóg błogosławi -że to widzisz
 
 
rafalJG 

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 936
Wysłany: 2009-06-16, 09:22   

Ja nie neguję Bożej mocy. Zastanawiam się, czy charyzmatyczni uzdrowiciele nas nie okłamują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12