Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię, dzięki któremu jest zbawienie.
Autor Wiadomość
ef_bi_aj 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-04-26, 22:43   Imię, dzięki któremu jest zbawienie.

Jezus.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2009-04-26, 23:40   

MODERATOR: nie spamuj tematami, które nie dotyczą działu
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
ef_bi_aj 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-04-27, 00:22   

Nie to, żebym śmiał podważać autorytet Moderatora ale... ;-)

Ciało Kierownicze podaje:

"Rozważmy na przykład słowa Pawła skierowane do Rzymian, jak je oddano w Biblii Tysiąclecia: 'Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony" (Rzymian 10:13). Czyjego imienia mamy wzywać, żebyśmy byli zbawieni? Często 'Panem' nazywa się Jezusa, a w jednym miejscu powiedziano nawet: 'Uwierz w Pana Jezusa (...) a zbawisz siebie i swój dom". Czy miałoby to znaczyć, że Paweł miał na myśli Jezusa? (Dzieje Apostolskie 16:31,BT). Nic podobnego. Przypis do Rzymian 10:13 odsyła w Biblii Tysiąclecia do Joela 3:5 w Pismach Hebrajskich. Wystarczy odszukać ten werset, by się przekonać, że Paweł przytoczył w Liście do Rzymian słowa Joela, które według oryginału hebrajskiego brzmią: "Każdy, kto będzie wzywał imienia Jehowy, ujdzie cało" (Według Przekładu Nowego Świata). I rzeczywiście, Paweł tu na myśli miał wzywanie imienia Jehowy." Imię Boże, które pozostanie na zawsze, s.26

Tylko takie stanowisko jest niezgodne z Biblią. Mało tego, widać jawną manipulację tekstem Pisma Świętego. Tekstem u ŚJ jak zwylke wyrwanym z kontekstu.

Nieprawdziwość owej nauki łatwo można dowieść.

Dz.4:10b,12 "...stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego ...I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."

Rz.10:9-13 "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i uwierzysz, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.


J.3:16.18 "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny... Kto wierzy w niego nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."


Próżne jest więc głoszenie przez ŚJ imienia Jehowy. W nim nie ma i nie będzie zbawienia.

Pozdrawiam
 
 
ef_bi_aj 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-04-27, 00:49   

Można powiedzieć więcej. Ciało Kierownicze w swym nauczaniu posuwa się nawet do takiego absurdu:

Najważniejszym celem przyjścia Syna Bożego na ziemię nie było zbawienie ludzkości. Chodziło przede wszystkim o rozstrzygnięcie podniesionych przez Szatana oszczerczych kwestii co do zwierzchnictwa Jehowy. (...) Za stawanie w obronie zwierzchnictwa Jehowy Jezus został nagrodzony wskrzeszeniem do nieśmiertelnego życia w niebie”. (Strażnica nr 20 z 15 października 1990 str. 13)


Wypada przytoczyć tu słowa apostoła Pawła:

"...wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości poznania Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa" (Fil.3:8)
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-27, 19:29   

takich przykładów manipulowania Biblią przez WTS znajdziesz więcej. Tylko lojalni świadkowie tego nie widzą.
 
 
danek_z_pomorza 

Wiek: 35
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 168
Wysłany: 2009-04-27, 21:36   

Cytat:
takich przykładów manipulowania Biblią przez WTS znajdziesz więcej. Tylko lojalni świadkowie tego nie widzą.


Można jeszcze kilka takich przykładów poprosić? Chyba wiem jak dotrzeć do przyjaciół.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-05-04, 19:46   

warto przanalizować:

 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2009-05-04, 21:33   

chodzi o datę? a czego to dowodzi?
 
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-05-05, 20:13   

chodzi o obietnicę daną przez Stwórcę a potem zmienioną przez kogo? Pokolenie przeminęło.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-09-09, 17:56   

ef_bi_aj napisał/a:
Można powiedzieć więcej. Ciało Kierownicze w swym nauczaniu posuwa się nawet do takiego absurdu:

Najważniejszym celem przyjścia Syna Bożego na ziemię nie było zbawienie ludzkości. Chodziło przede wszystkim o rozstrzygnięcie podniesionych przez Szatana oszczerczych kwestii co do zwierzchnictwa Jehowy. (...) Za stawanie w obronie zwierzchnictwa Jehowy Jezus został nagrodzony wskrzeszeniem do nieśmiertelnego życia w niebie”. (Strażnica nr 20 z 15 października 1990 str. 13)



Wiele razy próbowałem uzyskać zrozumiałą odpowiedź od SJ w sprawie pogladu na cel i sens służby, śmierci i zmartwychwstania Mesjasza - z tego cytatu jasno to już dla mnie wynika.
:aaa:
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-08-12, 16:50   

ef_bi_aj napisał/a:
Jezus.


Zbawieni będą mieli wypisane DWA imiona.

Zwyciężającego uczynię filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje (Obj 3:12)

I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca (Obj 14:1)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-12, 22:42   

Zwyciężającego uczynię filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje (Obj 3:12)

I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca.

Czyli tylko ci ze 144 000, czyli raptem 15 tys z tych kilku milionow beda zbawieni ? Co z reszta....
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-08-12, 22:52   

Temat dotyczy nie ILOŚCI zbawionych ale IMION tych, którzy zbawiają.
Trzymajmy się tematu zamiast zmieniać go.
Co natomiast powiedz w temacie? Jedno czy dwa imiona zbawców?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-12, 23:18   

Cytat:

Temat dotyczy nie ILOŚCI zbawionych ale IMION tych, którzy zbawiają.
Trzymajmy się tematu zamiast zmieniać go.
Co natomiast powiedz w temacie? Jedno czy dwa imiona zbawców?


To ty mi odpowiedz. Jak Stwórca, Ojciec może być na równi ze swoim stworzeniem (Jezus jest dla was tylko stworzeniem) ?
 
 
parasin 
Były SJ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 307
Skąd: Dolina Parasin
Wysłany: 2016-08-13, 09:40   

Czy pan Bobo nie zechciał zauważyć, że tu mamy inny problem Ciało kierownicze jawnie kłamie i jawnie manipuluje. W związku z tym dzięki temu Świadkowie Jehowy lojalnie podążający za CK z punktu widzenia Biblii nie będą zbawieni, bo nie wzywają imienia Jezusa, żeby nie wzywać nawet wywalili to imię z kluczowych w tej kwestii miejsc Biblii właśnie np Rz 10:13 i jeszcze perfidnie podstępnie manipulują czytelnikami ich publikacji, aby czytelnik nie wzywał imienia Jezusa. W związku z czym Jezus nie będzie mógł im dać swojego imienia i będą mieli tylko jedno imię - to które sami sobie nadali Świadkowie Jehowy. Innego nie dostaną i będą mieli o jedno imię do zbawienia za mało.
Natomiast ci którzy nie słuchają Ciała kierowniczego i wzywają imienia Jezusa będą mieli dwa - bo imię Jezus oznacza No Bobo co oznacza?.... Dobrze odpowiedziałeś JHWH jest zbawieniem Więc wzywając imię Jezus od razu automatycznie wzywasz to drugie imię występujące w Joela. Jezus jest wystarczający ponieważ jest bezpośrednim pośrednikiem. Uderzając do Niego uderzasz bezpośrednio do Boga. Synchronizuje to Dz 4:12 nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom

NIE MA!

A Ciało kierownicze mówi, że jest inne imię niż Jezus i nawet fałszuje Biblię, by te swoje chore pomysły uzasadnić. Oszuści i złodzieje duchowi ograbiający lojalnie podążających za nimi z możliwości przyjścia do Jezusa.
_________________
Moja Historia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11