Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Znecanie sie, gwalcenie dzieci w Katolickich sierocincach.
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-06-12, 15:46   

tomyo napisał/a:
Masz zawsze jakieś głupie wytłumaczenie, tylko, że ci przewrotnicy są oddelegowani gdzie indziej, a niewyrzucani.

NIKOGO nie wyrzuca się z Kościoła, bo nikt nie ma prawa, poza Bogiem, aby kogokolwiek wyrzucić.

tomyo napisał/a:
Ekskomunikę nakłada się na tych, którzy odeszli z KK rzucając na nich przekleństwa.

Mało wiesz. Ekskomunikę nakłada się za wiele popełnianych przestępstw, a nie tylko na tych, którzy odeszli z Kościoła.

tomyo napisał/a:
Pogadaj czasem z byłymi księżmi lub zajrzyj czasami na linki jak ci inni zapodają nie bój się.
http://www.nowonarodzeni-z-ducha.pl/

Nie martw się, ja się nie boję. Zważ tylko na to, że ja nie wierzę w ludzi i ich dzieła, ale w Boga i Jego dzieło, więc ludzkie grzechy nie podważą tej wiary.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-12, 16:04   

Wiele tematów zaczynasz , ale nie kończysz na tym forum, tylko dlatego że nie masz argumentów w Piśmie Świętym.
"(“Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże a trzymacie się ludzkiej tradycji” )(Mk 7, 6-8). Jakie są te ludzkie tradycje wprowadzone przez Kościół Katolicki? Główne z nich to:

● ustna Tradycja jako źródło Objawienia
● kult innych osób poza Bogiem (Maryja, święci)
● chrzest dzieci
● czyściec i modlitwy za zmarłych
● obowiązkowy celibat dla duchownych
● wprowadzenie obowiązku wyznania grzechów kapłanowi

Dlaczego jestem teraz protestantem? Ponieważ jest to bardziej biblijne i zgodne z tym w co naprawdę wierzę a więc:
● Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem a nie sakramenty
● Słowo Boże jest jedynym źródłem wiedzy o Bogu
● Kościół to ludzie wierzący w Jezusa i dopasowujący się do standartów biblijnych a nie ustalający dogmaty i dopasowujący do nich Biblie."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-12, 16:26   

tomyo napisał/a:
Wiele tematów zaczynasz , ale nie kończysz na tym forum, tylko dlatego że nie masz argumentów w Piśmie Świętym.

Mój drogi tomyo, wiele tematów pozostanie nieskończonymi, ponieważ podawane wam argumenty z Pisma Świętego ignorujecie. Warto także zauważyć, zanim ktoś mnie okarży o offtopickowanie, że teraz ty tworzysz offtopicka, a nie ja.

Pomijam już to, że mnie nie obowiązuje protestancka zasada sola scriptura. :-)

tomyo napisał/a:
"(“Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże a trzymacie się ludzkiej tradycji” )(Mk 7, 6-8).

Wypadało by, abyś nie oceniał tego, co może ocenić wyłącznie Bóg w kwestii wiary katolickiej, ponieważ tylko On zna ludzkie serca i wie, kto jest daleko od Niego.

Cytat:
Jakie są te ludzkie tradycje wprowadzone przez Kościół Katolicki?

Popatrzmy...

tomyo napisał/a:

2Tes 2:15 Bw „Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.”

tomyo napisał/a:

Rz 13:7 Bw "Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć."

tomyo napisał/a:
● chrzest dzieci

Praktykowany od czasów Apostolskich. Chrzest wyłącznie dorosłych wymyśli ludzie, którzy zabrali się za interpretowanie Pisma w oderwaniu od tego, co aposotłowie przekazali ustnie.

tomyo napisał/a:

1Kor 3:12-15 Bw „A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy,(13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.(14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;(15) jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.”

2Mch 12:44
„Gdybym bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli jest przygotowana najwspanialsza nagroda - była to myśl święta i pobożna”

tomyo napisał/a:

To nie jest wymóg dogmatyczny.

tomyo napisał/a:

J 20:21-23 Bw „I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.(22) A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.(23) Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.”

Jk 5:16 Bw "Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."

tomyo napisał/a:

Wskaż fragment nauczania Kościoła, że sakramenty są Zbawicielem.

tomyo napisał/a:

Popatrz na to, co napisał Paweł do Tesaloniczan...

tomyo napisał/a:
● Kościół to ludzie wierzący w Jezusa i dopasowujący się do standartów biblijnych a nie ustalający dogmaty i dopasowujący do nich Biblie."

Wiwat mitologia protestancka na temat Kościoła Katolickiego!!! :mrgreen:

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-12, 16:35   

“Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże a trzymacie się ludzkiej tradycji” )(Mk 7, 6-8)
Tysiąclatka przekład KK
(8) Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, /dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie/. (9) I mówił do nich: Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować.
Czy widzisz różnicę, bo ja nie.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-12, 16:44   

Tomyo, a może jednak zerkniesz na zacytowane przeze mnie fragmenty Pisma Świętego?

Poza tym, nie jesteś Chrystusem i nie znasz ludzkich serc, więc nie oceniaj, czy ktoś jest daleko czy blisko od Boga.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-12, 17:25   

Kod:
Popatrzmy...
tomyo napisał/a:

2Tes 2:15 Bw „Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.”

zapomniełeś dodać dalej:
2Tes 2: (16) Sam zaś Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam nie kończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, (17) niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi we wszelkim czynie i dobrej mowie!

Czy Pan mnie utwierdził w tym żeby oddawać cześć, chwałę kultowi maryjnemu. Czy mój Pan jest kłamcą. Czyli powinienem trzymać się na tej podstawie tradycji. Słaby argument.

Kod:
tomyo napisał/a:

Rz 13:7 Bw "Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć."

Yarpenku coś słabo u ciebie z interpretacją tego tekstu, tu jest mowa o ludziach rządzących na świecie, a nie o oddawaniu czci innym świętym umarłym.

Kod:
tomyo napisał/a:
● chrzest dzieci

Praktykowany od czasów Apostolskich. Chrzest wyłącznie dorosłych wymyśli ludzie, którzy zabrali się za interpretowanie Pisma w oderwaniu od tego, co aposotłowie przekazali ustnie.

(List do Rzymian 10:9-10, Biblia Tysiąclecia)(9) Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. (10) Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

Gdzie pisze że Apostołowie już za swych czasów chrzcili dzieci (niemowlaki). Bardzo słaby argument.

Kod:
tomyo napisał/a:

1Kor 3:12-15 Bw „A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy,(13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.(14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;(15) jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.”

Gdzie w tym fragmencie modlitwa za zmarłych?

Kod:
2Mch 12:44
„Gdybym bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli jest przygotowana najwspanialsza nagroda - była to myśl święta i pobożna”

Nawet Żydzi nie uznają tej księgi 1 i 2 Księgi Machabejskiej, oraz Tobiasza, Judyty, Mądrości, Syracha, Barucha. Zadzwoń do nich i się dowiedz, dlaczego. Skoro prtestantom nie wierzysz. Wiedz jedno Biblia sama w sobie musi mieć potwierdzenie.
O modlitwie za zmarłych nawet sam Jezus nie mówił, a mamy Go przecież naśladować, a nie zmyślać.

Kod:
tomyo napisał/a:

To nie jest wymóg dogmatyczny.

Naprawdę, powiedz mi od kiedy został wprowadzony celibat, może od założenia chrześcijaństwa.

Kod:
tomyo napisał/a:

J 20:21-23 Bw „I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.(22) A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.(23) Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.”

Jk 5:16 Bw "Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."

o tym już pisałem.

Kod:
tomyo napisał/a:

Wskaż fragment nauczania Kościoła, że sakramenty są Zbawicielem.
tomyo napisał/a:

Popatrz na to, co napisał Paweł do Tesaloniczan...
tomyo napisał/a:

Wiwat mitologia protestancka na temat Kościoła Katolickiego!!!

Zauważ,że KK obok Biblii ma Katechizm Kościoła Katolickiego, tak samo Swiatkowie obok przekładu BNŚ ma Strażnicę, co obok siebie mają protestanci - JEZUSA prawdziwe Słowo Boże.
Wiedz jedno nie będę bronił kościoła protestanckiego, wszędzie są ludzie którzy popełniają grzech, ale to że wierzę w to że JEZUS mnie zbawił, nie dam wyrwać ludziom,
którzy chcą omotać swą pustą tradycją bez pokrycia.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-12, 17:28   

Yarpen Zirgin
Kod:
Tomyo, a może jednak zerkniesz na zacytowane przeze mnie fragmenty Pisma Świętego?

Poza tym, nie jesteś Chrystusem i nie znasz ludzkich serc, więc nie oceniaj, czy ktoś jest daleko czy blisko od Boga.

Przepraszam gdzie to napisałem...?
Kod:
 ... więc nie oceniaj, czy ktoś jest daleko czy blisko od Boga.

doulos achreios 
Świadek Jehowy

Wysłany: 2009-06-13, 00:43   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Widzisz, ja nie mam w zwyczaju patrzeć tylko na złe czyny niektórych i przypisywać ich wszystkim. Nie mam też w zwyczaju wierzyć w ludzi, żeby czyjś grzech miał podkopać moją wiarę w Boga i Jego dzieło.
Masz więc dobre zwyczaje w tym względzie.
Niemniej nieraz w służbie kaznodziejskiej słyszymy wypowiedzi: -"Ja do kościoła chodzę dla Boga, a nie dla księdza" (zwłaszcza tam, gdzie duszpasterz zasłynął jakąś infamią). I współczujemy wtedy ludziom, którzy sami wyczuwają, że to nie w porządku i tłumaczą się - bardziej przed własnym sumieniem, niż przed nami (kimże zresztą jesteśmy my, by takich tłumaczeń oczekiwać - z tej samejśmy gliny, co i oni, wyjąwszy znajomość prawdy biblijnej).
Yarpen Zirgin napisał/a:
Kościół jest bowiem dla tych, którzy potrzebują lekarza, a nie dla zdrowych, a że nie ma osób, którzy nie grzeszą to i obecność takich ludzi w Kościele mnie nie dziwi i nie oburza.
Racja. Ale czy w tym kościele 'chorzy' ulegają rzeczywiście duchowemu uleczeniu? Świadkowie leczą duchowo chore osoby, a kto rozmyślnie trwa w grzechu, jest ze zboru usuwany - i to oczyszcza zbór (nie wspomnę o nieprzerwanym uszlachetnianiu doktrynalnym). Tymczasem KRzK gromadzi 'chorych', którzy nie tylko nie chcą się leczyć, ale nawet nie zyskują świadomości swej 'choroby'.
Widać, Yarpen, żeś mąż inteligentny. Rozumiesz więc na pewno, do czego musi taka sytuacja doprowadzić. Nie pomoże powoływanie się na wieki tradycji itd. - ten gmach runie. A pod jego gruzami zginą miliony. Każdy, kto usłucha wezwania z Obj 18:4, może ocaleć.
Yarpen Zirgin napisał/a:
To, co budzi mój smutek, to działania niektórych ludzi, dążące do pozostawienia winnych przestępst bezkarnymi. Jednak to jest zaniedbanie tych konkretnych osób, a nie ponad miliarda katolików.
Zgoda. A Twój smutek świadczy o szczerości. Może nawet, z poczucia lojalności wobec swojego Kościoła, gotów jesteś cierpieć; i gotowość taka, i lojalność, są pięknymi zaletami. Co jednak, jeśli lojalność została źle ulokowana? Poświęcenie będzie daremne.
A przed nami - wierz mi - czasy nieciekawe dla wyznawców wielu religii. Będą coraz bardziej uwidaczniać się najrozmaitsze straszne rzeczy - i szczerym wyznawcom będzie coraz bardziej wstyd i nieprzyjemnie. Jednocześnie będzie im coraz trudniej zachować spokojne sumienie wobec tych faktów.
I niejeden zechce usłuchać wezwania, o którym wspomniałem. Czy będzie jednak wiedział, dokąd się udać?
Doprawdy, celem tego nakazu jest miłość z czystego serca i z dobrego sumienia, i z nieobłudnej wiary. Odstąpiwszy od tych rzeczy, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie, chcąc być nauczycielami prawa, lecz nie pojmując (...) (1Tm1:5-7)
Ostatnio zmieniony przez doulos achreios 2009-06-13, 02:14, w całości zmieniany 1 raz  

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-06-13, 01:13   

Może nie wiecie, ale to jest forum Biblijne.

Przestańcie wreszcie jeden drugiego atakować, takie ciągle wywlekanie wiadomych spraw do niczego nie prowadzi. Zostawcie prawnikom osądzanie winnych, a Bogu sprawiedliwy wyrok ostateczny.

doulos achreios 
Świadek Jehowy

Wysłany: 2009-06-13, 02:26   

Arius napisał/a:
Przestańcie wreszcie jeden drugiego atakować,
Zechciej, proszę, mnie upewnić, że to nie było do mnie...
Ja tylko przecież zachęcam do refleksji rozmówcę, któremu życzę jak najlepiej.
------------
Nawiasem: ładne z nas były dzieciaki, przyznaj, Arius... :-) Mt 18:3
Cytat:
Jeżeli nie zawrócicie i nie staniecie się jak małe dzieci, na pewno nie wejdziecie do królestwa niebios.
:-D
Doprawdy, celem tego nakazu jest miłość z czystego serca i z dobrego sumienia, i z nieobłudnej wiary. Odstąpiwszy od tych rzeczy, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie, chcąc być nauczycielami prawa, lecz nie pojmując (...) (1Tm1:5-7)

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-06-13, 10:51   

doulos achreios napisał/a:
Arius napisał/a:
Przestańcie wreszcie jeden drugiego atakować,
Zechciej, proszę, mnie upewnić, że to nie było do mnie...
Ja tylko przecież zachęcam do refleksji rozmówcę, któremu życzę jak najlepiej.
------------
Nawiasem: ładne z nas były dzieciaki, przyznaj, Arius... :-) Mt 18:3
Cytat:
Jeżeli nie zawrócicie i nie staniecie się jak małe dzieci, na pewno nie wejdziecie do królestwa niebios.
:-D

Gdy piszę do kogoś w odpowiedzi na posta, to zawsze cytuję fragment do którego się odnoszę. Post mój pisałem do ogółu, to jest forum biblijne, każdy przyzna, że praktyki jakich dopuścili się katolicy w Irlandii jest sprzeczne z przykazaniem miłości, o którym mówił Jezus, pozostawcie BOGU sprawiedliwy sąd nad tymi ludźmi i ich organizacja religijną.

Wszędzie widzę tylko, jak jeden drugiego chce osądzać, wytykać błędy, zamiast podzielić się swoimi spostrzeżeniami z Biblii.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-06-13, 12:32   

Arius napisał/a:

Przestańcie wreszcie jeden drugiego atakować, takie ciągle wywlekanie wiadomych spraw do niczego nie prowadzi. Zostawcie prawnikom osądzanie winnych, a Bogu sprawiedliwy wyrok ostateczny.

EMET:
Ale, co zrobisz, jeśli dla niektórych jest to sens istnienia na Forum: tego typu ekspresja, aby innych osądzać, zamiast edukować probiblijnie bez tych ciągłych - 'antyjakichśtam' - połajanek i wycieczek.
Zapodaję często teksty: Hioba 39:29; Habakuka 1:8d oraz wg Mateusza 24:28 i wg Łukasza 17:37b.

Jaki dany ktoś, takie i tego kogoś pisanie na Forum: co w sercu, to i na... serwerze [po wstukaniu na klawiaturze i wysłaniu].

Stephanos, ps. EMET

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-06-13, 12:41   

EMET napisał/a:
Arius napisał/a:

EMET:
Ale, co zrobisz, jeśli dla niektórych jest to sens istnienia na Forum: tego typu ekspresja, aby innych osądzać, zamiast edukować probiblijnie bez tych ciągłych - 'antyjakichśtam' - połajanek i wycieczek.
Zapodaję często teksty: Hioba 39:29; Habakuka 1:8d oraz wg Mateusza 24:28 i wg Łukasza 17:37b.

Jaki dany ktoś, takie i tego kogoś pisanie na Forum: co w sercu, to i na... serwerze [po wstukaniu na klawiaturze i wysłaniu].

Stephanos, ps. EMET

Może Kermit napisze jaki był cel założenia forum, które nazwał w końcu forum BIBLIJNYM, czyżby tylko z nazwy?

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-06-13, 12:48   

Nie zgadzam się z tobą Arius, jest napisane:
1 list do Koryntian 5:3-5
"(3) Ja zaś nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakby był wśród was, sprawcę owego przestępstwa. (4) Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, (5) wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa."
Mamy go potępiać, a nie machnąć na to ręką i mówiąc że Pan go osądzi, ale i Ciebie osądzi za to że nic nie zrobiłeś dla ratowania duszy bliźniego.
Pozdrawiam.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-06-13, 12:57   

Arius:

Może Kermit napisze jaki był cel założenia forum, które nazwał w końcu forum BIBLIJNYM, czyżby tylko z nazwy?[/quote]

EMET:
Cóż Kermit może...?
Doradza często, 'żeby nie reagować na danego kogoś post/y/, ignora dać Mu' itp.
Jedynie, gdy Regulamin Forum jest naruszany, to wkracza: On, ViceAdmin czy Moderatorzy.

Kiedyś na takie moje pragnienie czystego biblijnego Forum -- YZ zaoferował mnie nawet darmowo zainstalować jakiś program, którym miałbym 'się cieszyć jak dziecko' i
dostrzegać tam jedynie czysty biblizm...

Po co zaraz jakiś 'program': przecież mam co niemiara Przekładów Biblii, wydań w językach oryginału, konkordancji itp.
Nic, tylko siąść i upajać się czystym biblizmem, a nie zawracać głowy jakimiś swoimi pragnieniami i oczekiwaniami co do Forum... biblijnego - nomen omen...

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu