Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Salomon (Król Izraela)
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-03-05, 13:53   

Anowi napisał/a:
Piotr ze swoim myśleniem nie był nazwany przez Jezusa szatanem?

Nic biblia nie mówi o Jego opetaniu

Anowi napisał/a:
Ile razy upadał Dawid i było mu przebaczone?

Tak ale tutaj oętania ja tez nie widzę.

machabeusz 

Wysłany: 2010-03-05, 20:14   

Anowi napisał/a:
machabeusz napisał/a:

Anowi napisał/a:
na starość odzyskał rozum i dlatego jego rady są cenne

Na starość odzyskał rozum? :shock:
Moja droga , na starość to on właśnie rozum stracił:

1 Król. 11:4
4. Gdy się zaś Salomon zestarzał, jego żony odwróciły jego serce do innych bogów, tak że jego serce nie było szczere wobec Pana, Boga jego, jak serce Dawida, jego ojca.
(BW)

Salomon panował w Jerozolimie nad całym Izraelem 40 lat (Kl 11:42). Został królem jak był nastolatkiem, gdy umarł nie przekroczył 60 lat.

1Krl 4:25 Bw „Judejczycy i Izraelici mieszkali tedy bezpiecznie, każdy pod swoim krzewem winnym i pod swoim drzewem figowym od Dan aż po Beer-Szebę przez wszystkie dni Salomona.”

Nie prowadził wojen, wszędzie zawierał sojusze biorąc sobie obce księżniczki za żony. To co robił Salomon nazwalibyście dziś tolerancją religijną. Za młody był na Alzheimera i myślę, że nie zapomniał o swoim Stwórcy. Dowodem pisma, które zostawił.

No tak , więc to co Biblia mówi o jego odstępstwie i zwiedzeniu to nic takiego i tak naprawdę wszystko z nim było o.k.? :lol:

Anowi , zobacz co Bóg sam o nim powiedział. Ty piszesz coś zgoła zupełnie innego. Nie widzisz tego...? :-?

1 Król. 11:11
11. Przeto rzekł Pan do Salomona: Ponieważ dopuściłeś się tego i nie dotrzymałeś przymierza ze mną, aby przestrzegać przykazań, które ci nadałem, przeto wyrwę ci królestwo, a dam je twojemu słudze.
(BW)

Za życia Salomona był pokój , bo Bóg tak zadecydował:

1 Król. 11:12
12. Lecz nie uczynię tego za twojego życia przez wzgląd na Dawida, twojego ojca, ale twojemu synowi je wyrwę.
(BW)

1 Król. 11:32-33
32. Jemu pozostanie jedno plemię przez wzgląd na mojego sługę Dawida i przez wzgląd na Jeruzalem, miasto, które wybrałem ze wszystkich plemion Izraela,
33. Dlatego że opuścił mnie i oddawał pokłon Asztarcie, bogini Sydończyków, i Kemoszowi, bogu Moabu, i Milkomowi, bogu Ammonitów, a nie postępował moją drogą, czyniąc to, co prawe w moich oczach, i według moich ustaw i praw, jak to czynił Dawid, jego ojciec.
(BW)

Możesz się upierać i snuć wydumki o tym , że Salomon do końca życia był oodany Bogu -mi nic do tego. Wiedz o tym , że Biblia wyraźnie temu zaprzecza.
To , że Bóg pisał poprzez Salomona natchnione księgi nie jest żadnym dowodem na to , że on na koniec życia był w oczach Boga sprawiedliwy. List do hebrajczyków nie wymienia go jako bohatera wiary -bo wiary nie dochował.

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-03-06, 00:01   

jeśli tak sądzicie........

czemu człowiek posiadający wiedzę od samego Boga czyni rzeczy obrzydliwe? Ktoś kto nauczył się jeść kulturalnie przy stole nie zacznie nagle siorbać - a jeśli to robi to komu chce się przypodobać? Czyli przysłowie "czym skorupka za młodu..." nie ma sensu? I dlatego wierzę, że się jednak opamiętał.

Gdyby swoje pisma pisał za młodu - nie byłoby tam wyrazu "marność"

nike 

Wysłany: 2010-03-06, 00:11   

Anowi napisał/a:

Być może,że masz rację, ja nie wnikam, bo przecież nie wiem.
Wiem,na pewno,ze Salamon pisał pod natchnieniem. Wiem tez na pewno, że demon nie mógł tego zrobić. Nic więcej nie wiem pozdrówka. :-)

Anowi 

Wysłany: 2010-03-06, 12:08   

Salomon był "ofiarą" Boga, bo zabiegał o pokój. Na ołtarzach jego żon nie przelewano krwi niewinnej.

Ml 2:10 Br „Czyż my wszyscy nie mamy Ojca wspólnego? Czyż nie ten sam Bóg nas wszystkich stworzył? Czemuż jesteśmy tak niesprawiedliwi jedni względem drugich i czemu bezcześcimy ojców naszych przymierze?”

Am 9:7 BT „Czyż nie jesteście dla Mnie jak Kuszyci wy, synowie Izraela? - wyrocznia Pana. Czyż Izraela nie wyprowadziłem z ziemi egipskiej jak Filistynów z Kaftor, a z Kir - Aramejczyków?”

machabeusz 

Wysłany: 2010-03-06, 21:55   

Anowi napisał/a:
jeśli tak sądzicie........

czemu człowiek posiadający wiedzę od samego Boga czyni rzeczy obrzydliwe? Ktoś kto nauczył się jeść kulturalnie przy stole nie zacznie nagle siorbać - a jeśli to robi to komu chce się przypodobać? Czyli przysłowie "czym skorupka za młodu..." nie ma sensu? I dlatego wierzę, że się jednak opamiętał.

To co piszesz niczego nie dowodzi. Judasz też chodził za Jezusem i na koniec Go zdradził.

Anowi napisał/a:

A kto twierdzi , że pisał je za młodu? :-?
Rozdzielasz wiek człowieka tylko na młodość i starość?
Nie ma wieku średniego?

Wierzysz , że się opamiętał? Przecież nie ma na to nawet najmniejszych dowodów , nawet poszlak...
Gdyby się opamiętał , to byłaby o tym jakaś wzmianka. Tymczasem Biblia wyraźnie mówi , że został na starość zwiedziony czego dalszą konsekwencją był rozpad królestwa.
Mamy dwie księgi Biblii opisujące dzieje Salomona. Dwie mówią o tym samym. Żadna nie mówi o tym co Ty. Wniosek jest więc prosty...

Anowi 

Wysłany: 2010-03-08, 18:11   

machabeusz napisał/a:
Judasz też chodził za Jezusem i na koniec Go zdradził.

Jezus jeszcze go przynaglił aby to uczynił. Dlaczego pocałunkiem Go zdradził? Dlaczego miał wyrzuty sumienia? Dlaczego wyrzucił srebrniki? Dlaczego się powiesił?

Cytat:
Anowi napisał/a:

A kto twierdzi , że pisał je za młodu? :-?
Rozdzielasz wiek człowieka tylko na młodość i starość?
Nie ma wieku średniego?

masz rację, kiedy mężczyzna jest łasy na wdzięki kobiety (1 Krl 11:2-3) jak ma 40 czy 60 lat? Którego łatwiej zwieść?

do kogo Salomon pisze takie słowa?

Koh 11:9 Br „Ciesz się więc, człowieku, pókiś młody, swoją młodością i bądź szczęśliwy za dni twojego chłopięctwa. Podążaj drogą twojego serca, idź, dokąd cię wiodą twoje oczy! Ale pamiętaj, że z tego wszystkiego Bóg cię kiedyś osądzi.”

a te?

Koh 2:17-19 Br „Dlatego zbrzydło mi życie. Zobojętniałem na wszystko, co dzieje się pod słońcem, i we wszystkim dopatrywałem się jakiegoś zła. Wszystko to marność i pogoń za wiatrem.(18) Obrzydły mi również moje bogactwa, które z takim trudem zdobywałem pod słońcem, a wszystkie muszę zostawić moim następcom.(19) Któż wie, czy będzie to człowiek mądry, czy jakiś prostak?* W każdym razie jemu dostanie się cała moja majętność#, którą zdobywałem z takim trudem pod słońcem, posługując się przy tym całą moją mądrością. I to także marność.”

* (1 Krl 12:25-33)
# (1 Krl 11:30)

Cytat:
Wierzysz , że się opamiętał? Przecież nie ma na to nawet najmniejszych dowodów , nawet poszlak...
Gdyby się opamiętał , to byłaby o tym jakaś wzmianka. Tymczasem Biblia wyraźnie mówi , że został na starość zwiedziony czego dalszą konsekwencją był rozpad królestwa.
Mamy dwie księgi Biblii opisujące dzieje Salomona. Dwie mówią o tym samym. Żadna nie mówi o tym co Ty. Wniosek jest więc prosty...

tak, wierzę,... każdy może zbłądzić, ale tylko mądry ma na tyle mądrości aby przyznać się do błędu.

machabeusz 

Wysłany: 2010-03-08, 19:32   

Anowi napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Judasz też chodził za Jezusem i na koniec Go zdradził.

Jezus jeszcze go przynaglił aby to uczynił. Dlaczego pocałunkiem Go zdradził? Dlaczego miał wyrzuty sumienia? Dlaczego wyrzucił srebrniki? Dlaczego się powiesił?

Dlatego , że życie z takim brzemieniem nie było dla niego do zniesienia.

Anowi napisał/a:

masz rację, kiedy mężczyzna jest łasy na wdzięki kobiety (1 Krl 11:2-3) jak ma 40 czy 60 lat? Którego łatwiej zwieść?

Ej , to jest pojęcie bardzo dyskusyjne i nie da się wyrobić definicji kiedy człowiek jest bardziej łasy na kobietę , w wieku 40 czy 60 lat.

Anowi napisał/a:
do kogo Salomon pisze takie słowa?

Koh 11:9 Br „Ciesz się więc, człowieku, pókiś młody, swoją młodością i bądź szczęśliwy za dni twojego chłopięctwa. Podążaj drogą twojego serca, idź, dokąd cię wiodą twoje oczy! Ale pamiętaj, że z tego wszystkiego Bóg cię kiedyś osądzi.”

a te?

Koh 2:17-19 Br „Dlatego zbrzydło mi życie. Zobojętniałem na wszystko, co dzieje się pod słońcem, i we wszystkim dopatrywałem się jakiegoś zła. Wszystko to marność i pogoń za wiatrem.(18) Obrzydły mi również moje bogactwa, które z takim trudem zdobywałem pod słońcem, a wszystkie muszę zostawić moim następcom.(19) Któż wie, czy będzie to człowiek mądry, czy jakiś prostak?* W każdym razie jemu dostanie się cała moja majętność#, którą zdobywałem z takim trudem pod słońcem, posługując się przy tym całą moją mądrością. I to także marność.”

* (1 Krl 12:25-33)
# (1 Krl 11:30)

A do kogo miał pisać , jak nie do ludzi?

Anowi napisał/a:

tak, wierzę,... każdy może zbłądzić, ale tylko mądry ma na tyle mądrości aby przyznać się do błędu.

Salomon przyznał się do błędu? :-?
Skąd to wiesz? :-?

Gdyby się do błędu przyznał , to by pokutował jak jego ojciec. Gdyby żałował , to poburzyłby te świątynie zbudowane dla ohydnego boga Milkoma i innych demonów.

Trochę to by było dziwne , że Salomon się opamiętał i żałował tego co zrobił ale świątynie pozostawił. :-/
Tymczasem nic Biblia nie mówi o opamiętaniu Salomona i burzeniu świątyń dla demonów , które pobudował. Pisarze dwóch ksiąg uznanych jako kanoniczne zapomnieli o tym napisać? 8-)

Anowi , przecież ta dyskusja nie ma najmniejszego już nawet sensu. Jak chcesz wierzyć w takie rzeczy to przecież Twoja sprawa. :-)
Pozdrawiam.

Anowi 

Wysłany: 2010-03-08, 21:20   

machabeusz napisał/a:

Koh 7:26 BT „I przekonałem się, że bardziej gorzką niż śmierć jest kobieta, bo ona jest siecią, serce jej sidłem, a ręce jej więzami. Kto Bogu jest miły, ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli.”
Cytat:
Anowi , przecież ta dyskusja nie ma najmniejszego już nawet sensu. Jak chcesz wierzyć w takie rzeczy to przecież Twoja sprawa. :-)

masz rację, jestem kobietą....

machabeusz 

Wysłany: 2010-03-09, 18:03   

Anowi napisał/a:
machabeusz napisał/a:

Koh 7:26 BT „I przekonałem się, że bardziej gorzką niż śmierć jest kobieta, bo ona jest siecią, serce jej sidłem, a ręce jej więzami. Kto Bogu jest miły, ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli.”

Ten fragment bynajmniej wcale nie mówi o tym , że chodziło o te kobiety , które go zwiodły , a druga sprawa to ten tekst nie mówi o tym , że on za coś pokutuje i żałuje tylko , że przekonał się o zdradliwości kobiety.

Anowi napisał/a:

Cytat:

masz rację, jestem kobietą....

Anowi , daj spokój...
Ja przecież nie miałem zamiaru jakoś Ciebie zgasić tą dyskusją. Nie oceniam Ciebie przez pryzmat płci. To , że się ze sobą nie zgadzamy jeszcze nie oznacza , że ma to stanowić jakiś problem. Pomimo różnic teologicznych nauczyłem się w życiu szanować innych i ich wiarę. Lubię dyskutować ale nie lubię gdy schodzi to na tor pretensjonalny lub nerwowy -jestem daleki od czegoś takiego , zwłaszcza w dyskusjach nie mających żadnego znaczenia do zbawienia.
Pozdrawiam ciepło. :-)

P.S.
A na pw napiszę ciekawostkę.

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2011-02-02, 21:46   

jalol7 napisał/a:
jehowa to drugie imie od JAH_BUl-ON -to imie MASONSKIEGO BOGA -A JAH-BUL-ON TO NIKT INNY JAK STAROTESTAMENTOWY BAAL CZYLI DIABEŁ WE WŁASNEJ OSOBIE -TO BÓG FENICJAN KTÓRZY WYMIŚLILI PIENIĄDZE -POZRAWIAM ŚWIADKÓW JEHOWY I GŁUPOTY WIEŻYCIE W BOGA KTÓREGO HISTORI ANI REPUTACJI NIE ZNACIE

Nie powinieneś tak pisać, bo to nie głupoty. :-/

jalol7 

Wysłany: 2011-02-03, 08:15   

Charles Taze Russell- założyciel swiadkowie jehowy był masonem-to też nie są głupoty

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2011-02-03, 08:20   

jalol7 napisał/a:
Charles Taze Russell- założyciel swiadkowie jehowy był masonem-to też nie są głupoty

Nie wiem bo nie znam, ale jeśli chcesz pisać na forum to musisz się opanować.

nike 

Wysłany: 2011-02-03, 12:42   

jalol7 napisał/a:

O Russellu jest już wątek, nie musisz nowego zakładać. nike

Henryk 

Wysłany: 2011-02-03, 16:35   

jalol7 napisał/a:

Pomijam wątek, czy był założycielem SJ...
Co masz do masonów?
Złodzieje?, Mordercy?, Pedofile?, Rowerzyści?, Czciciele Szatana?, Modlili się za pieniądze?
Wiesz coś o nich?

Odpowiedz do tematu