Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół katolicki a Tradycja
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-08-06, 11:50   

meritus napisał/a:
aleś przywalił - Bóg wszystkich "odstępców" pokarze! a tak poza pogróżkami, możesz nieco uzasadnić swoje teorie?


:-) nie pokarze, tylko pogłaszcze po główce, w nagrodę jak to dobrze się sprawili, przeciwstawiając się JHWH.

Wszystko zależy kogo uważa się za BOGA. Jednoosobowy BÓG JHWH na pewno nie będzie głaskał po głowie.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-06, 11:56   

Władza odpuszczania i zatrzymywania grzechów mocą Ducha Świętego - J 2,21-23.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-08-06, 12:02   

Yarpen Zirgin napisał/a:
No dobra, a co zrobić w momencie, kiedy uważna lektura Pisma Świętego potwierdza nauczania KK?



EMET:
Jeśli ktoś konfrontuje nauczanie swojego "Kościoła" z naukami Biblii - to świetnie.
Jeśli rezultat owego konfrontowania wypada dla nauk 'Kościoła' tegoż pomyślnie - to jeszcze lepiej.

Tyle, że owa konstatacja powinna wychodzić na zewnątrz, np. na tym tutaj Forum.

Jednak już wyartykułowanie wierzeń 'na obliczu' Forum - nie powoduje już takiej akceptacji ze strony Uczestników.
Natomiast przekonywanie przekonanych - to żadna rewelacja.

Byłoby zatem: jam przekonany, moi współwyznawcy przekonani, ale co z przekonaniem Innych?
Tutaj już gorzej, bowiem trudno wmówić każdemu, że owe nieprzekonanie Innych - co do tego, do czego jam przekonany - jest jedynie oportunizmem i konformizmem, powiedzmy.
Byłoby w stylu prostackim: "macie rację, ale ja przy swoim pozostaję.".

Jak to zatem jest z przekonywaniem Innych; nie tylko tych już przekonanych?


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-06, 12:03   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Władza odpuszczania i zatrzymywania grzechów mocą Ducha Świętego - J 2,21-23.


Coś Ci się werset pomylił. Wybacz, ale tego zagadnienia się głębiej nie podejmę, bo widzę, że już było na forum omawiane. Na pewno nie chodzi tutaj o to, że ksiądz może odpuszczać grzechy lub nie. To może sam Bóg i poszkodowany przez kogoś w wyniku popełnienia przez drugą osobę grzechu (Mk 11,25). Po prostu każdy z nas jeśli, np. gniew i zawiść zatrzyma na ziemi, to i Ojciec mu w niebie zatrzyma. Przebaczajmy. Nie ma w tym nic dogmatycznego i przeznaczonego tylko dla jakiejś kasty. Jako, że resztę polemiki uznaję za bezzasadną, to daruj sobie następne przykłady i udziwnione teorie. :)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-06, 12:05   

Po prostu czynisz wszystko, aby zaprzeczyć słowom Chrystusa skierowanym do aposotłów, Izajaszu. :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-06, 12:08   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Po prostu czynisz wszystko, aby zaprzeczyć słowom Chrystusa skierowanym do aposotłów, Izajaszu. :-(


Wybacz, ale ja się opowiadam za powszechnym apostolstwem wierzących, nie za zatrzymywaniem go dla pastorów, itd. Niczemu nie zaprzeczam. Po prostu Ty uzurpujesz sobie i kaście koloratek powszechne przesłanie Jezusa do chrześcijan. Czyli, jak zawsze lubicie ubierać w ludzką otoczkę rzeczy proste i nieskomplikowane. Wybacz, ale nie mam ochoty z Tobą i innymi prokastowcami o tym dyskutować. :) Pozdrawiam i ze swojej strony kończę w tym zakresie dyskusję, bo już powiedziałem nawet za dużo na ów temat.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-06, 12:09   

Cytat:
Coś Ci się werset pomylił. Wybacz, ale tego zagadnienia się głębiej nie podejmę, bo widzę, że już było na forum omawiane.

Był omawiany, jedni twierdzą, że Jezus mówił poważnie, inni twierdzą, że powiedział to, co powiedział, ale znaczy to coś wręcz przeciwnego itd. Rzeczywiście temat nieco poboczny. Chodziło Yarpenowi z pewnością o wersy J 20,22-23

Cytat:
Na pewno nie chodzi tutaj o to, że ksiądz może odpuszczać grzechy lub nie.

Cóż to twoja opinia oparta jedynie na "na pewno". Katolicka na Słowie Bożym.

Cytat:
To może sam Bóg

Bóg zlecił tę posługę Kościołowi. O czym mowa zapewne była. Jak ktoś stanowi Kościół samozwańczy, to z racji braku sukcesji apostolskiej i tak nie ma tej możliwości. Skoro nie ma, to jej zaprzecza pomimo jasnych przekazów Biblijnych w tej sprawie.
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-06, 12:15   

meritus napisał/a:
Chodziło Yarpenowi z pewnością o wersy J 20,22-23

fakt. Nie dobiło mi zero na numerycznej. :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-08-06, 12:29   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Po prostu czynisz wszystko, aby zaprzeczyć słowom Chrystusa skierowanym do aposotłów, Izajaszu. :-(


Po prostu nie zgadza się z twoja interpretacja słów Jezusa, a nie ze słowami Jezusa.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-08-06, 12:31   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Władza odpuszczania i zatrzymywania grzechów mocą Ducha Świętego - J 2,21-23.
(pogrubienie moje)
I to wynika z uważnej lektury P.Św.?
Oj...chyba nie!
Mk 11:25 BT „A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze.”
Mt 5:24 BT "zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!"
Mt 6:12 BT „i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;”
Czy chodzi o taką „władzę”?
- Myślę, że jest to „tylko” nasz "psi" obowiązek.
Zauważa tu ktoś potrzebę pośrednictwa kapłana?
-Ja bynajmniej!
J 20:20-23 BT „A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.
Powoływanie się wyłącznie na Jana 20 jest nadużyciem (mówiąc delikatnie!).
Jak napisano – dał tę moc wyłącznie apostołom, po otrzymaniu Ducha.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-08-06, 12:31   

Interpretacją? Ja niczego nie interpretuję, ale za Chrystusem powtarzam, że apostołowie modli odpuszczać i zatrzymywać grzechy.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-06, 12:35   

Zanim zacznie się coś interpertować, to trzeba na dany temat wyłuskać wszystko z ST i NT. Zestawić. Porównać. Przeczytać, Dopiero wtedy mamy obraz prawdziwy, a nie wyrywki po łebkach. Dotyczy to każdego tematu. To taka na przyszłość uwaga. Pozdrawiam. Szalom!
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-06, 13:22   

Cytat:
Powoływanie się wyłącznie na Jana 20 jest nadużyciem (mówiąc delikatnie!).
Jak napisano – dał tę moc wyłącznie apostołom, po otrzymaniu Ducha.

A co potem? Apostołowie nakładali ręce na swych następców i udzielali im Ducha Świętego. Niektórzy tworzą niebiblijne teorie o odstępstwie po śmierci Apostołów - czyli o całkowitym upadku Kościoła. Tymi teoriami nadrabiają lukę historyczną. Niestety te teorie ubliżają Duchowi Świętemu, który miał pilnować interesu, a wszystko zawalił.

Cytat:
Czy chodzi o taką „władzę”?

Odpuszczanie grzechów mocą Ducha Świętego, czyli w imieniu Boga, jest czymś zupełnie innym niż osobiste przebaczanie urazy. Zestawianie jednego z drugim ma za zadanie zaprzeczać temu, co jest w J 20,22-23, albo przynajmniej rozwodnieniu wymowy tego jasnego fragmentu. A sprzeczności nie ma.

Cytat:
Zauważa tu ktoś potrzebę pośrednictwa kapłana?

Chrystus zauważył potrzebę pośrednictwa Kościoła w tej kwestii. 8-)
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-08-06, 13:31   

meritus napisał/a:
Cytat:
Zauważa tu ktoś potrzebę pośrednictwa kapłana?

Chrystus zauważył potrzebę pośrednictwa Kościoła w tej kwestii. 8-)

Czy kapłan to "Kośćiół"?
1Kor 6:19 Bg "Azaż nie wiecie, iż ciało wasze jest kościołem Ducha Świętego, który w was jest, którego macie od Boga? a nie jesteście sami swoi;"
2Kor 6:16 Bg "A co za zgoda kościoła Bożego z bałwanami? Albowiem wy jesteście kościołem Boga żywego, tak jako mówi Bóg: Będę mieszkał w nich i będę się przechadzał w nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim."
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-06, 14:05   

Kościół Chrystusowy ?

Żyd. 12:22-24
22. Aleście przystąpili do góry Syon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalemu niebieskiego, i do niezliczonych tysięcy Aniołów;
23. Do walnego zgromadzenia, i do zebrania pierworodnych, którzy są spisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów sprawiedliwych i doskonałych;
24. I do pośrednika nowego testamentu, Jezusa, i do krwi pokropienia, lepsze rzeczy mówiącej niż Ablowa.
(BG)


Nie w metrykach ziemskich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10