Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta - czy jesz wieprzowinę?

Czy spożywacie wieprzowinę, świadomie?
Tak
64%
 64%  [ 29 ]
Nie
35%
 35%  [ 16 ]
Głosowań: 45
Wszystkich Głosów: 45

Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-06-24, 11:27   

Cytat:
nie przestrzegam zakazów prawa mojżeszowego tylko korzystam z łaski bycia gałęzią wszczepioną przez Chrystusa w Izraela i nad korzeń/Torę/ nie wynoszę się

Fajna argumentacja, tyle, że Apostołowie, wszczepieni przez Chrystusa, wraz z Duchem Świętym postanowili, że przepisy Prawa nie obowiązują chrześcijan.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Badacz Biblii 
Wolny Badacz Biblii

Wysłany: 2009-06-24, 11:30   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
Yarpen na każdym kroku obrażasz Boga swoimi słowami. Opamiętaj się.

Ciekawe w czym obrażam, skoro to Duch Święty i Apostołowie (Dz 15,28) postanowili w sprawie opisanej w Dz 15,5, że przepisy Prawa Mojżeszowego nie obowiązują chrześcijan i nie muszą ich wykonywać ani przestrzegać?

Jesteś okropnie odstępczy i do tego próbujesz zwodzić innych swymi diabelskimi interpretacjami.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 11:34   

A gdzie i kiedy ja napisałem że obowiązują chrześcijan z pogan przepisy prawa mojżeszowego ?
Nie wkładaj w moje usta swoich poglądów.
To co wiem o zakonie to to ze jest duchowy i przez zakon jest poznanie grzechów.
a ponieważ nie jestem pod przekleństwem zakonu -miłuję Boże przykazania bo pokazują mi co nie jest dla mnie pożyteczne.
dzięki zaś łasce Jezusa i Duchowi Sw mogę w swej wolności nie pobłażać ciału i Duchem sprawy ciała ujarzmiać
tyle

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-24, 11:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
Zwłaszcza ,że to po prostu zdrowiej -nie jeść wieprzowiny

E tam, "zdrowiej". Mój dziadek ma 84 lata i przez całe życie je wieprzowinę. Widać jednak nie szkodzi.

Kiedyś bluźniłem Bogu i też mi nie zaszkodziło... Trzymajmy się rzeczowej dyskusji...

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-24, 11:38   

Badacz Biblii napisał/a:
Jesteś okropnie odstępczy i do tego próbujesz zwodzić innych swymi diabelskimi interpretacjami.

A gdzie interpretacja tam, gdzie jej nie ma i jest zwykłe odczytanie tego, co apostołowie postanowili w sprawie wymagania od chrześcijan przestrzegania Prawa Mojżeszowego? Werdykt był jasny: Nie obowiązuje.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 11:42   

YZ
ale nie spożywanie krwi obowiązuje
i o tym dyskutujemy
a ty usiłujesz rozmową na tematy uboczne zamazać sens dyskusji

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-24, 11:43   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Dziwne. Czyżby "prawdziwi Chrześcijanie" nie dostrzegali tego, że przepisy Prawa Mojżeszowego odnośnie pokarmów czystych i nieczystych zostały zniesione i chrześcijan nie obowiązują?

Co prawda, to prawda!
Dz 11:5-10 BT „Modliłem się - mówił - w mieście Jafie i w zachwyceniu ujrzałem jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego z nieba. I dotarł aż do mnie.(6) Przyglądając mu się uważnie, zobaczyłem czworonożne zwierzęta domowe i dzikie płazy i ptaki powietrzne.(7) Usłyszałem też głos, który mówił do mnie: ' Zabijaj, Piotrze, i jedz! '(8) Odpowiedziałem: 'O nie, Panie, bo nigdy nie wziąłem do ust niczego skażonego lub nieczystego'.(9) Ale głos z nieba odezwał się po raz drugi:(10) 'Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił'. Powtórzyło się to trzy razy i wszystko zostało wzięte znowu do nieba.
W jakim celu mamy być "świętszymi od Papieża"?

Tutaj masz wyjaśnienie tyej wizji. To nie nakaz by Piotr złamał Zakon, ale uchylenie przepisu Halachy - prawa rabinicznego:

Dz.Ap. 10:28
28. I rzekł do nich: Wy wiecie, że dla Żyda przestawanie z ludźmi innego plemienia lub odwiedzanie ich jest niezgodne z prawem; lecz Bóg dał mi znak, żebym żadnego człowieka nie nazywał skalanym lub nieczystym;
(BW
)

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-06-24, 11:46   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
nie przestrzegam zakazów prawa mojżeszowego tylko korzystam z łaski bycia gałęzią wszczepioną przez Chrystusa w Izraela i nad korzeń/Torę/ nie wynoszę się

Fajna argumentacja, tyle, że Apostołowie, wszczepieni przez Chrystusa, wraz z Duchem Świętym postanowili, że przepisy Prawa nie obowiązują chrześcijan.

Przepis Boży - nie jedz wieprzowiny.
Przepis ludzki - jedz wieprzowinę.

Co wybierasz człowiecze zbuntowany?

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-24, 11:50   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ryszard, a mnie zdumiewa to, że przestrzegasz zakazów Prawa Mojżeszowego, które chrześcijan nie obowiązują.

W takim razie Bóg przywróci Zakon po powrocie Mesjasza:

Izaj. 66:22-24
22. Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię.
23. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan.
24. Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała.
(BW)

Zach. 14:16-21
16. Wszyscy pozostali ze wszystkich narodów, które wystąpiły zbrojnie przeciwko Jeruzalemowi, będą corocznie pielgrzymowali, aby oddać pokłon królowi, Panu Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów.
17. Dla tych zaś, którzy spośród rodów ziemi nie będą pielgrzymowali do Jeruzalemu, aby oddać hołd Królowi, Panu Zastępów, nie będzie deszczu.
18. A jeżeli ród egipski nie będzie pielgrzymował i nie zjawi się, spadnie nań plaga, jaką Pan dotknie narody, które nie pielgrzymują, aby obchodzić Święto Szałasów.
19. Taka kara spadnie na Egipt i taka kara spadnie na wszystkie narody, które nie pielgrzymują, aby obchodzić Święto Szałasów.
20. W owym dniu będzie na dzwoneczkach koni napis: Poświęcony Panu. A garnków domu Pana będzie jak czasz ofiarnych przed ołtarzem.
21. Każdy garnek w Jeruzalemie i w Judzie będzie poświęcony Panu Zastępów, tak że wszyscy, którzy przyjdą składać ofiary, będą je brali i będą w nich gotowali mięso ofiarne(!!!!!!!!!). W dniu owym już nie będzie handlarza w domu Pana Zastępów.
(BW)

Pomijam już te garnki do ofiar krwawych : )

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-24, 11:51   

ale nie spożywanie krwi obowiązuje
i o tym dyskutujemy

Ryszard, z tego co pamiętam, to temat dotyczy wieprzowiny: "Ankieta - czy jesz wieprzowinę?". :-)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-06-24, 11:53   

izraelita napisał/a:
Przepis Boży - nie jedz wieprzowiny.
Przepis ludzki - jedz wieprzowinę.

Co wybierasz człowiecze zbuntowany?

Przepis Boży: Dz 1,1-35 - przestrzeganie prawa Mojżeszowego nie obowiązuje chrześcijan.
Inaczej mówiąc, przepisy odnośnie pokarmów czystych i nieczystych zostały zniesione.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 11:53   

Już napisałem wieprzowiny nie jem
a ze coś nie jest nakazem a łaską to nie znaczy że nie mogę skorzystać
wole robić to co chcę niż to co muszę
przykazania nie obowiązują mnie bezwzględnie -nie jestem pod przekleństwem zakonu,ale miłuje Boże przykazania bo wiem że ustanowił je dla mego dobra
więc z przyjemnością je stosuję -i lepiej się czuję nie jedząc tłustych pokarmów z wieprzowiny
tyle
Ostatnio zmieniony przez Płaskowicki Rys 2009-06-24, 11:57, w całości zmieniany 2 razy  

rafalJG 

Wysłany: 2009-06-24, 11:55   

Yarpen Zirgin , mądry z Ciebie gość, odpowiedz na moje cytaty o szabatach, nowiach i Święcie Namiotów. Nie pomijajmy tak ważnych cytatów.

"W takim razie Bóg przywróci Zakon po powrocie Mesjasza:

Izaj. 66:22-24
22. Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię.
23. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan.
24. Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała.
(BW)

Zach. 14:16-21
16. Wszyscy pozostali ze wszystkich narodów, które wystąpiły zbrojnie przeciwko Jeruzalemowi, będą corocznie pielgrzymowali, aby oddać pokłon królowi, Panu Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów.
17. Dla tych zaś, którzy spośród rodów ziemi nie będą pielgrzymowali do Jeruzalemu, aby oddać hołd Królowi, Panu Zastępów, nie będzie deszczu.
18. A jeżeli ród egipski nie będzie pielgrzymował i nie zjawi się, spadnie nań plaga, jaką Pan dotknie narody, które nie pielgrzymują, aby obchodzić Święto Szałasów.
19. Taka kara spadnie na Egipt i taka kara spadnie na wszystkie narody, które nie pielgrzymują, aby obchodzić Święto Szałasów.
20. W owym dniu będzie na dzwoneczkach koni napis: Poświęcony Panu. A garnków domu Pana będzie jak czasz ofiarnych przed ołtarzem.
21. Każdy garnek w Jeruzalemie i w Judzie będzie poświęcony Panu Zastępów, tak że wszyscy, którzy przyjdą składać ofiary, będą je brali i będą w nich gotowali mięso ofiarne(!!!!!!!!!). W dniu owym już nie będzie handlarza w domu Pana Zastępów.
(BW)

Pomijam już te garnki do ofiar krwawych : )"

Henryk 

Wysłany: 2009-06-24, 11:59   

Henryku to papież dla ciebie jest święty ???
zdumiewasz mnie

Ryszardzie. Pisałem to w cudzysłowie - jako powiedzenie, przysłowie.
Z drugiej strony - zapewne zdziwimy się (o ile będzie nam dano), kto zostanie świętym, a kogo Bóg odrzuci...
On to decyduje. Czy nam podoba się, czy nie.
Ja chciałbym tylko usilnie, aby moje doczesne życie miało jakąś kontynuację.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 12:04   

Henryku
Pisałeś o funkcji -papież /to sens tego przysłowia papież z funkcji jest święty/a nie o człowieku
ja ludzi nie osądzam uważam nawet że był jeden wierzący papież Jan 23
ale sama funkcja jest nie święta bo stoi w sprzeczności ze Słowem
a to już ocenić mogę bo nikogo nie osądzam
powtarzanie takich przysłów jest bezużytecznym słowem z którego rozliczeni będziemy -powielasz stereotyp papież święty bo co bo pośrednik -następca Piotra ?
tyle

Odpowiedz do tematu