Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2013-11-27, 17:31
polscy branhamowcy
Autor Wiadomość
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-12-27, 16:30   

Dymensja napisał/a:
tu widać że nie wszystkim jest dane Boże objawienie.

To idż do sprzedających kupić sobie oliwę najlepiej z pierwszego tłoczenia .
kesja napisał/a:
Ap Paweł mówi - o prorokowaniu - to nieustannie mówi o SŁOWIE przychodzącym do
PROROKA.

Poproszę werset.
kesja napisał/a:
Prorok ociosuje ....wydobywa na ŚWIATŁO bród ,grzech ...
chyba swój.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-12-27, 16:47   

Dymensja napisał/a:
Tych Dwóch proroków przychodzi w ucisku by wywołać 144 tyś z żydów, i tylko do nich, oblubienicy już nie ma, ona została wezwana przez głos anioła siódmego. A wy będziecie to widzieć, dobrze myślisz że na nich czekasz i nie tylko ty zresztą, wielu, i wielu

W takim razie czy anioł trzeci Obj14:9 ostrzega żydów przed chipowaniem, czy wszystkich ludzi.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2010-12-27, 18:08   

[Quote = "Elihu"] [quote = "Dymensja"] proroków Tych Dwoch przychodzi ucisku w przez wywołać 144 tys z żydów, i opis tylko do Nich [/ quote]
[B] Obj. 11:10 [/ b]
[B] mieszkańcy Ziemi [/ b] radować SIĘ beda nimi i weselić sie, i podarunki Sobie nawzajem posyłać, dlatego ci dwaj prorocy Ze [b] mieszkańców udręczyli Ziemi. [/ B]
Mowa tu CZY żart o mieszkańcach Ziemi CZY Izraela.
Jeżeli chodzi tu o Izraela do Reszta Świata Nie Musi SIĘ nimi przejmować [/ quote]

oj ty marny prowokatorze...

Tak chodzi o Ziemie Izraela to oni będa udręczeni to na nich będzie Wylany Duch łaski i Błagania .... a kiedy to sie stanie dla ciebie będzie ZA PÓŹNOOOO !!!!!

Reszta świata ma TERAZ swój Czas który marnuje na głupie sarkastyczne szyderstwa.
mówie o tobie bo mozesz i tego nie pojąc.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2010-12-27, 18:11   

Elihu napisał/a:
Dymensja napisał/a:
tu widać że nie wszystkim jest dane Boże objawienie.

To idż do sprzedających kupić sobie oliwę najlepiej z pierwszego tłoczenia .
kesja napisał/a:
Ap Paweł mówi - o prorokowaniu - to nieustannie mówi o SŁOWIE przychodzącym do
PROROKA.

Poproszę werset.
kesja napisał/a:
Prorok ociosuje ....wydobywa na ŚWIATŁO bród ,grzech ...
chyba swój.


On JUZ OLIWE MA ,czego o tobie powiedziec nie można Z KAŻDEJ twojej wypowiedzi
GŁUPOTA WYZIERA jak wiesniakowi SŁOMA Z KALOSZY ,tyle ze tamtemu słoma z pożytkiem.

Sam sobie leniu szukaj wersetów ,,szukasz niewolników ?
Prorok ociosuje OCIOSUJE !
analfabeto nie znasz Biblii :crazy:
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2010-12-27, 18:14   

Elihu napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Tych Dwóch proroków przychodzi w ucisku by wywołać 144 tyś z żydów, i tylko do nich, oblubienicy już nie ma, ona została wezwana przez głos anioła siódmego. A wy będziecie to widzieć, dobrze myślisz że na nich czekasz i nie tylko ty zresztą, wielu, i wielu

W takim razie czy anioł trzeci Obj14:9 ostrzega żydów przed chipowaniem, czy wszystkich ludzi.

ty juz jestes zaczipowany ,..
edited by wit
Kesjo, daruj sobie tego rodzaju insynuacje.
Ostatnio zmieniony przez wit 2010-12-27, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2010-12-27, 18:18   Służba Proroka -

Służba Proroka
to wyprowadzić na Światło ,brud moralny,grzech .Służba Bogu nie polega na
rozmyslaniu ;czy ktoś mnie polubi czy nie ,tylko na Głoszeniu tego co YHVH chce,
wbrew temu ,co człowiek chciałby usłyszeć.

Mówia nie miejcie widzen ,nie mówcie Prawdy mówcie słowa miłe wieszcz rzeczy złudne.
Izaj 30/10-11
><
1 Kor 14/3
Co do Proroków to niech mówią dwaj ,trzej a reszta niech milczy ,lecz jesli ktoś z

siedzących otrzymał Objawienie /w 30/

---Ci prorocy nie prorokują oni zwiastują Prawdę .
Ich zadanie polega na wykładaniu
PROROCZEJ częsci Słowa - dlatego ,ten który mówi /kazanie/powinien milczeć
jeśli ktos z siedzących otrzymał Objawienie nie przerywac mu bo jest Prawdziwe tu
chodzi o bezpośrednią mowę Pana inspirację Ducha" Tak mówi Pan "
><><

Proroctwo co coś wiecej niż tylko przepowiadanie przyszłości z pomoca Ducha Swietego .
oni także -głosili - napominali - zachęcali - nauczali - budowali -ostrzegali i zabiegali
o wzgledy ludzi przez Słowo Boże /1 Kor 14/3/
><.,
><><
Witld Tyloch- Judaizm
Prorok - nabi ,hebr mówi
od semickiego ;wołać ,burzyć sie gotować ,kipieć ,co oznacza mówić w uniesieniu.
Oraz mówic za kogoś lub w czyimś imieniu .
Grec- profets czyli " tłumaczyć bogów" 1 Sam 10 /,6 12 ,Sędz 4/4 ,,6/8

Prorocy pisarze ,nie wiązali sie z zawodowymi prorokami ani z wędrownymi ani związanych z

dworem i schlebiających królowi i jego otoczeniu.
prorocy pisarze byli odważnymi myślicielami ,działającymi samotnie ,śmiało głosząc
poglady ,wyrażającymi swoje przekonania ,tak ustnie jak i na piśmie.


><><
G,Kittel-Teologia słowa NT - prorokować str 783.

Mówić otwarcie ,deklarować rozgłaszać publicznie ;odnośnik 4 - proklamować publicznie
w zgromadzeniu ludzi - głośno jako wyrocznia .
Wyrocznia ozn.środek przy pomocy którego Bóg Objawia Poznanie;oznajmia swój Boski zamiar.
Objawienie lub wypowiedź przekazywane przez kapłana lub kapłankę Hebr 5/12--
powinniście

byc nauczycielami ze względu na czas tymczasem to was trzeba uczyć

1Piotr4/11 --Gal 4/ 1--Kto mówi niech mówi jak SŁOWO.
Charyzmatyczna mowa ,kaznodziei przez których Bóg Oznajmia swój plan Zbawienia dla
świata ,oraz wspólnoty Jego Woli Życia chrześcijan obejmująca Boze tajemnice oraz Bożą
zbawczą Wolę dla pogan .
Napominając opieszałych i znużonych oraz zachęcając tych którzy sa atakowani przemawiając

z poczuciem Bożego autorytetu ,pokazując autorytatywnie nauczanie.


><><

Wotchmen Nee
Prorok otrzymuje Objawienie od Pana i przekazuje Boże mysli Jego ludowi .Prorocy

reprezentują autorytet Głowy.


><><
to kilka wypowiedzi na temat PROROKA ...

http://biblia.webd.pl/for...er=asc&start=90
>>>>>>>>>>

Oz 6:5
"Dlatego ciosałem ich przez proroków, słowami ust mych zabijałem, a Prawo moje zabłysło jak światło."


Oz 9:7
"Oto nadchodzą dni kary, zbliża się dzień odpłaty; Izrael woła:
Głupcem jest prorok, a mąż natchniony szaleje.
Tak jest z powodu wielkiej winy twojej i ogromu twojej wrogości.
"

Oz 9:8
"Efraim, lud Boga mojego, czyha teraz w ukryciu na życie proroka:
Na wszystkich jego drogach zastawili sidła, wrogość go zewsząd otacza, nawet gdy jest w domu Boga."


Oz 12:11
"Przemawiam do proroków i pozwalam im mieć liczne widzenia, przez proroków także ześlę wam zagładę."


Oz 12:14
"Lecz Pan/JHVH wyprowadził Izraela z Egiptu przez proroka, i również przez proroka otoczył go opieką."
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-27, 18:44   

Elihu napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Tych Dwóch proroków przychodzi w ucisku by wywołać 144 tyś z żydów, i tylko do nich, oblubienicy już nie ma, ona została wezwana przez głos anioła siódmego. A wy będziecie to widzieć, dobrze myślisz że na nich czekasz i nie tylko ty zresztą, wielu, i wielu

W takim razie czy anioł trzeci Obj14:9 ostrzega żydów przed chipowaniem, czy wszystkich ludzi.



Nie wierzę w chipowanie, bo ludzie już są pod znamieniem. Kiedy nie przyjmują Ducha Świętego, to puści pozostać nie mogą, wchodzą do nich duchy inne. Wy tak patrzycie w przyszłość, a nie widzicie że to się już dzieje, ponieważ kiedy człowiek odrzuca Słowo Boże objawione, to przyjmuje słowo denominacji. A co do oleju to chętnie skorzystam więcej, bo nigdy dość Ducha Świętego. ""Panie ja pragnę ześlij Ducha Chrzest, Proszę Panie jeszcze raz wejdź w mą duszę i ześlij Świętego Ducha Chrzest'' Amen, Amen !!!!
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-12-28, 08:28   

Dymensja napisał/a:
Nie wierzę w chipowanie, bo ludzie już są pod znamieniem

Werset o tym mówi,że aby rozwikłać sprawę znamienia bestii wchodzi w grę mądrość.
Jeśli uważasz,że nie masz tego znamienia to w jaki sposób kupujesz.
Dymensja napisał/a:
A co do oleju to chętnie skorzystam więcej, bo nigdy dość Ducha Świętego. ""Panie ja pragnę ześlij Ducha Chrzest, Proszę Panie jeszcze raz wejdź w mą duszę i ześlij Świętego Ducha Chrzest'' Amen, Amen !!!!

Z tego co widzę to nawet nie wiesz czym jest oliwa do lamp.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-12-28, 08:39   

kesja napisał/a:
On JUZ OLIWE MA ,czego o tobie powiedziec nie można

Głupie panny też miały trochę oliwy ale gdy:
Mat. 25:6-13
Lecz o północy dał się słyszeć krzyk: Oto oblubieniec! Wychodźcie naprzeciw. (7) Obudziły się tedy wszystkie panny i poczęły opatrywać swoje lampy. (8) I powiedziały panny głupie do mądrych: Dajcie nam oleju, bo gasną nam lampy. (9) Ale te odpowiedziały: Nie, bo może nie starczyć ani dla nas, ani dla was. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie. (10) A gdy one odeszły, nadszedł oblubieniec. Wówczas te, które były gotowe, weszły z nim do sali biesiadnej i zamknięto drzwi. (11) Przyszły wreszcie pozostałe panny i zaczęły wołać: Panie, Panie, otwórz nam. (12) Lecz on odpowiedział: Zaprawdę mówię wam, nie znam was. (13) Czuwajcie więc, bo nie znacie ani dnia, ani godziny.

A ja wam nie dam oliwy bo mogłoby i dla mnie nie starczyć.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-28, 10:32   

Elihu napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Nie wierzę w chipowanie, bo ludzie już są pod znamieniem

Werset o tym mówi,że aby rozwikłać sprawę znamienia bestii wchodzi w grę mądrość.
Jeśli uważasz,że nie masz tego znamienia to w jaki sposób kupujesz.
Dymensja napisał/a:
A co do oleju to chętnie skorzystam więcej, bo nigdy dość Ducha Świętego. ""Panie ja pragnę ześlij Ducha Chrzest, Proszę Panie jeszcze raz wejdź w mą duszę i ześlij Świętego Ducha Chrzest'' Amen, Amen !!!!

Z tego co widzę to nawet nie wiesz czym jest oliwa do lamp.



Elihu nie załamuj mnie, jak już piszemy ze sobą to szanuj to, to podaj mi werset z Biblii że to jest chipowanie, możesz tak myśleć, a ja ci tego nie bronię, uważam że to by było najłatwiejsze wyjście, a by to się działo w przyszłości. Elihu, Elihu pamiętaj nie tylko ty masz monopol na prawdę. Olej był przedstawiony jako namaszczenie, namaszczenie to Duch Święty.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-28, 10:37   

Elihu napisał/a:
kesja napisał/a:
On JUZ OLIWE MA ,czego o tobie powiedziec nie można

Głupie panny też miały trochę oliwy ale gdy:
Mat. 25:6-13
Lecz o północy dał się słyszeć krzyk: Oto oblubieniec! Wychodźcie naprzeciw. (7) Obudziły się tedy wszystkie panny i poczęły opatrywać swoje lampy. (8) I powiedziały panny głupie do mądrych: Dajcie nam oleju, bo gasną nam lampy. (9) Ale te odpowiedziały: Nie, bo może nie starczyć ani dla nas, ani dla was. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie. (10) A gdy one odeszły, nadszedł oblubieniec. Wówczas te, które były gotowe, weszły z nim do sali biesiadnej i zamknięto drzwi. (11) Przyszły wreszcie pozostałe panny i zaczęły wołać: Panie, Panie, otwórz nam. (12) Lecz on odpowiedział: Zaprawdę mówię wam, nie znam was. (13) Czuwajcie więc, bo nie znacie ani dnia, ani godziny.

A ja wam nie dam oliwy bo mogłoby i dla mnie nie starczyć.


Wiesz ja bym nawet nie chciał, bo i tak mi się przelewa. Przyjdzie czas że będziecie wołać, a nic to nie pomoże. Duch Święty zgadza się z każdym Słowem Biblii i żyje poświęconym życiem, to jest życie Chrystusa w człowieku.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-12-28, 11:03   

Dymensja napisał/a:
Elihu nie załamuj mnie, jak już piszemy ze sobą to szanuj to, to podaj mi werset z Biblii że to jest chipowanie, możesz tak myśleć, a ja ci tego nie bronię, uważam że to by było najłatwiejsze wyjście, a by to się działo w przyszłości. Elihu, Elihu pamiętaj nie tylko ty masz monopol na prawdę.

Myślałem,iż wiesz o który werset chodzi.
Obj.13:16-18
On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, (17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
Wpisz w wyszukiwarce hasło ,,znamię bestii'' i sobie poczytaj.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-12-28, 11:13   

Cytat:
Olej był przedstawiony jako namaszczenie, namaszczenie to Duch Święty.

Żądasz uzasadnienia wersetami,a Ciebie to nie obowiązuje.
Obj.11:3;4
I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi. (

Zachariasza 4:11-14
Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i po lewej stronie świecznika? (12) I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp? (13) Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają? I odpowiedziałem: Nie, mój panie! (14) A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2010-12-28, 14:57   

Elihu napisał/a:
kesja napisał/a:
On JUZ OLIWE MA ,czego o tobie powiedziec nie można

Głupie panny też miały trochę oliwy ale gdy:
Mat. 25:6-13
Lecz o północy dał się słyszeć krzyk: Oto oblubieniec! Wychodźcie naprzeciw.
(7) Obudziły się tedy wszystkie panny i poczęły opatrywać swoje lampy.

(8) I powiedziały panny głupie do mądrych: Dajcie nam oleju, bo gasną nam lampy.
(9) Ale te odpowiedziały: Nie, bo może nie starczyć ani dla nas, ani dla was. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie.

(10) A gdy one odeszły, nadszedł oblubieniec. Wówczas te, które były gotowe, weszły z nim do sali biesiadnej i zamknięto drzwi.
(11) Przyszły wreszcie pozostałe panny i zaczęły wołać: Panie, Panie, otwórz nam.
(12) Lecz on odpowiedział: Zaprawdę mówię wam, nie znam was. (13) Czuwajcie więc, bo nie znacie ani dnia, ani godziny.

A ja wam nie dam oliwy bo mogłoby i dla mnie nie starczyć.


czy ty ROZEZNAJESZ sie w tym co piszesz ?
wysmiewasz sie z Dymensji a czy ty wiesz CZYM jest OLIWA do lamp czy wiesz co to Lampa ?
jesli masz to znamie to u kogo kupujesz ?
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-28, 17:37   

Elihu napisał/a:
Dymensja napisał/a:
Elihu nie załamuj mnie, jak już piszemy ze sobą to szanuj to, to podaj mi werset z Biblii że to jest chipowanie, możesz tak myśleć, a ja ci tego nie bronię, uważam że to by było najłatwiejsze wyjście, a by to się działo w przyszłości. Elihu, Elihu pamiętaj nie tylko ty masz monopol na prawdę.

Myślałem,iż wiesz o który werset chodzi.
Obj.13:16-18
On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, (17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
Wpisz w wyszukiwarce hasło ,,znamię bestii'' i sobie poczytaj.


Ten werset znam, ale ty nie zrozumiałeś pytania, gdzie w Biblii jest napisane chip, wiesz że tego niema, to jest tylko możliwe że tak będzie, znam ten temat dobrze, bo kiedyś pisaliśmy na forum o tym. Możesz sobie interpretować jako chip, i powiem że wolałbym się z tobą zgodzić, bo było by to o wiele łatwiejsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13