Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Molestowanie, pedofilia.
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2009-11-10, 16:36   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Hardi napisał/a:
zrobilem mala korekte w swoim poscie, co teraz ty na to

Nic. Posługę kapłańską można sprawować także u grekokatoliów i nadal być w KK, więc twoja "korekta" to zwykłe szukanie dziury w całym.

Nie :!: Ty po prostu nie chcesz tego uznac, ze KRK wymusza na ksiedzach celibat. Wiec mi nie mow, ze to jest dobrowolne, dobrowolne byloby gdy nie wymuszali i kazdy moglby sam podjac decyzje w jakim chce byc stanie. Kiedys policja zatrzymala mnie i zabrala mi dowod rejestracyjny bo mialem maly odprysk na szybie, z ktorym jezdzilem tak naprawde chyba z 3 lata, Sprawa byla prosta chcesz miec dowod rejestracyjny to musisz wymiec szybe, nie wymienisz szyby nie bedzie dowodu. Musialem wymienic ta szybe, aby odzyskac dowod rejestracyjny. I niech ktos mi powie, ze zrobilem to dobrowolnie... ;-)

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-11-10, 17:00   

Hardi napisał/a:
Ty po prostu nie chcesz tego uznac, ze KRK wymusza na ksiedzach celibat.

Ty mi wskaż kogoś, kto został zmuszony do zostania księdzem w obrządku łacińskim, a potem dopiero pisz o wymuszaniu.

Hardi napisał/a:
Wiec mi nie mow, ze to jest dobrowolne, dobrowolne byloby gdy nie wymuszali i kazdy moglby sam podjac decyzje w jakim chce byc stanie.

A niby nie podejmuje? Kogoś ciągnie żeniaczka, to się żeni. Ciągnie kapłaństwo, to idzie do seminarium. ŚWIADOMY, że wybór seminarium w obrządku łacińskim oznacza rezygnację z żeniaczki.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-11-10, 17:15   

Tylko jesli ktos chce jedno i drugie bo nawet biblia tego nie zabrania, a nawet mowi o biskupach, ze maja byc mezami 1 zony, nie chciwi na grosz (to jest dobre :lol: ) to nie moze zostac ksiedzme KRK, albo jedno albo drugie. Ty naprawde nic nie kapujesz... nawet moj przyklad w niczym Ci nie pomogl...

Ostatnio zmieniony przez Hardi 2009-11-10, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-10, 17:22   

Hardi napisał/a:
Ty naprawde nic nie kapujesz... nawet moj przyklad w niczym Ci nie pomogl...

Nie, to ty "nie kapujesz".
1. Wskazówki Pawła dotyczą czasu, kiedy do Kościoła wstępowali np. rozwodnicy i nie należało pozwalac, aby taki człowiek zostawał biskupem.
2. Ten sam Paweł zalecał celibat, ponieważ osoba bezżenna oddawała się całkowicie Panu, a nie dzieliła czasu między żonę a Boga.
3. NIE MA przymusu bycia księdzem, zakonnikiem czy zakonnicą, więc nie można mówić, że ktoś jest do celibatu zmuszany.

A na koniec:
Odczep się od księży i ich celibatu. Skoro podjęli decyzję o wyborze tej drogi, to może ją uszanujesz, zamiast ich na siłę uszczęśliwiać?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-11-10, 17:33   

Ale sobie wymysliles... faktycznie rozmowa z Toba nie ma sensu

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-10, 18:09   

Co sobie wymyśliłem? Że każdy człowiek sam podejmuje decyzję, czy chce być księdzem?

and 

Wysłany: 2009-11-10, 22:15   

Może przyjąć tak jak protestanci.

TVN 24 http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html
Cytat:
W Luterańskim Kościele Szwedzkim na biskupa Sztokholmu wyświęcono kobietę, na dodatek lesbijkę. 55-letnia Eva Brunne żyje w zarejestrowanym związku partnerskim i wraz ze swą partnerką wychowuje syna.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-11-12, 11:19   

Skandal w Toruniu; ksiądz porzucił kochankę

"Super Express": W ostatnich dniach zaginął ksiądz Tadeusz P., proboszcz jednej z toruńskich parafii. Jak się okazuje, duchowny jest ojcem dziecka 45-letniej kobiety.
Ewa P., 45-letnia doktor filologii polskiej, twierdzi, że ksiądz jest ojcem jej 10-letniej córeczki. Kobieta o zniknięciu duchownego poinformowała policję i prokuraturę.

Jak pisze "Super Express", księdza szybko odnaleziono, ale nie ujawniono, gdzie się on dokładnie znajduje. Wiadomo tylko, że chodzi o jedno z miast na Pomorzu Gdańskim. Duchowny sam zgłosił się na policję i napisał oświadczenie, że zrywa z dotychczasowym życiem i nie życzy sobie przekazywania informacji, gdzie obecnie przebywa.

Zrozpaczona kobieta nie wierzy, że ksiądz Tadeusz mógł ją porzucić. Toruńska kuria milczy na temat związku duchownego z parafianką. Oficjalnie proboszcz został odwołany przez biskupa ze swej funkcji – czytamy w gazecie.

:crazy:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-12, 12:09   

I? Czego to ma dowieść, poza tym, że jeden ksiądz złamał śluby?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 14:00   

YZ
znałem pastorów i to nawet bardzo znanych którzy też stracili uznanie bo wdali się w sexualne skandale
problemem nie jest grzech poszczególnego funkcjonariusza ale nie Biblijność celibatu w odniesieniu do usługujących w kościele
Ponieważ jednak nie mam przeświadczenia o biblijności krk ja na to nie wskazuję bo dlaczego akurat to mam wskazywać -wszędzie są grzeszni ludzie
mnie na bardziej nie Biblijną wychodzi struktura organizacji oparta na prawie państwowym cesarstwa rzymskiego
to czyni krk panstwem kościelnym a nie społecznością wiernych
Najbardziej nie Biblijna jest więc w kzk hierarchia
tyle

SUB

Wysłany: 2009-11-12, 14:06   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I? Czego to ma dowieść, poza tym, że jeden ksiądz złamał śluby?

Mimo, że daleki jestem od wklejania ekscesów pojedynczych osób, które miały by stanowić podstawę do uogólnienia, to warto zaznaczyć, że ilość osób które zrezygnowały z kapłaństwa z powodu kobiety, idzie już w dziesiątki tysięcy. Do roku 2007 przyjmuje się, że żyje około 120 tysięcy byłych księży którzy zrzucili sutanny. link do wcześniejszego postu

Także powoływanie się, że celibat nakazowy jest usankcjonowany już od początków Chrystianizmu nie ma racji bytu. Jest wiele przykładów, udokumentowanych historycznie, że Diakoni, Biskupi a nawet Papieże mieli żony i dzieci. Celibat w takiej formie jak istnieje obecnie tworzył się przez wieki. Początkowo nie był on ani nakazowy, ani powszechny.

and 

Wysłany: 2009-11-12, 20:17   

Księdzem może zostać każdy:
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html

może od protestantów brać przykłady.

SUB

Wysłany: 2009-11-12, 20:44   

and napisał/a:
Księdzem może zostać każdy:
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html

może od protestantów brać przykłady.

Cóż, obecnie pewnie Sodoma i Gomora w oczach wielu, była by symbolem tolerancji i oświecenia.

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2009-11-14, 02:09   

KOCHANI

Prawda jest taka, że celibat to nakaz Kościoła Katolickiego, a nie nakaz boski.

Yarpenie
Dobrze wiesz, że księża mają "żony" i dzieci i nie w tym problem. Problem w tym, że żyją w grzechu -BEZ ŚLUBU !!! PORZUCAJĄ SWOJE DZIECI I NIE UCZESTNICZĄ W ICH WYCHOWANIU, KSZTAŁCENIU I NIE ZAPEWNIAJĄ IM BYTU, ZOSTAWIAJĄ WYKORZYSTANE KOBIETY SAMYM SOBIE. I tu straszna hipokryzja !!! Uczą, wygłaszają z ambon o czystości, dziewictwie, sakramencie ślubu o miłości bliźniego, a sami się do tego nie stosują ! Nie ma się co oburzać i zaprzeczać faktom. Watykan powinien zająć stanowisko w tej sprawie, a moim zdaniem powinien znieść celibat i mam przekonanie, że Bóg nie będzie miał nic przeciwko temu, bo przestaną być łamane zasady, które ustanowił.
Rzym. 13:10

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-14, 02:25   

Witaj Aniu, dawno nie zaglądałaś na nasze forum :-) Bardzo się cieszę,że jesteś.
Też tak myślę jak ty, Gdyby księża krk żenili się mniej by mieli problemów z którymi obecnie się borykają. Ja znam dokładnie to pięciu księży, którzy w krk walczą o celibat.

Odpowiedz do tematu