Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Molestowanie, pedofilia.
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-11-09, 11:45   

Płaskowicki Rys napisał/a:
YZ
w spory o terminologię nie bedę się wdawał

Wdawać się nie musisz, ale fakt pozostanie faktem:
Celibat nie jest dogmatem i może zostać zniesiony.

Cytat:
fakty sa takie ,że obowiazuje

W różnych zakresach w różnych częściach KK.

Cytat:
fakt ,ze ksiądz musi złożyć sluby by zostać nim
postanowienie luzno oparte na Biblii a przedłożone do wykonania bez możliwości wyboru innej wersji dla mnie to dogmat

Ale nie dla mnie i nie dla Kościoła Katolickiego. Poza tym, wybór pozostaje, bo np. księża grekokatoliccy mogą mieć żony.

Cytat:
tak uważam więc nie nazywaj tego bzdurą -jak nie chcesz to nie dyskutuj ale nie obrażaj

Uważać możesz, ale to nie zmienia faktu, że jest twierdzenie, że celibat jest dogmatem jest bzdurą.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-09, 11:59   

Dobrze YZ
przyznaję ,że popełniłem błąd dyskutując z tobą
więcej już to się nie powtórzy -włanczam wiadomą funkcję i wyznaję ze skruchą ,że powinienem to zrobić dawno
to jedyny sposób by nie widzieć jak mnie notorycznie obrażasz nazywając moje poglady bzdurą
mogłem takiej arogancji spodziewać się jest ona wpisana w świadomość organizacji jedynie zbawczej
życzę miłego obrażania ale już innych

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 12:09   

Ryszardzie, "a mowa wasza niech będzie tak tak, nie nie". Jak piszesz bzdury, to nie licz na to, że będę udawał, że ich nie napisałeś.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2009-11-09, 14:21   

Napisze po raz kolajny ale wiekszymi literami:

Jesli chcesz sluzyc Bogu jako ksiadz rzymskokatolicki to nie mozesz miec zony, a jesli chcesz miec zone to nie mozesz sluzyc Bogu jako ksiadz rzymskokatolicki. Krotko mowiac: albo rybki albo akwarium...

Gdzie tu dobrowolnosc wyboru, skoro albo rybki albo akwarium :?:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2009-11-09, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 14:38   

Ja zaś napiszę małymi:
Jak ktoś będzie twierdził, że ma powołanie i do małżeństwa, i do kapłaństwa, to może zostać księdzem grekokatolickim.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-11-09, 14:55   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ja zaś napiszę małymi:
Jak ktoś będzie twierdził, że ma powołanie i do małżeństwa, i do kapłaństwa, to może zostać księdzem grekokatolickim.

EMET:
Ciekawe czy będzie musiał opanować język... grecki?

Stephanos, ps. EMET

SUB

Wysłany: 2009-11-09, 14:58   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jak widzę, zamykanie oczy na dobrowolność wstąpienia do stanu kapłańskiego z pełną świadomością wymagań, które są stawiane prezbiterom, jest u was standardem skoro uparcie powtarzacie bzdury o przymusie.

Cytat:
Watykan ogłosił, że "niektórzy żonaci kapłani anglikańscy" mogą kontynuować swą posługę w Kościele katolickim po przejściu do niego. W wydanej nocie podkreślono jednocześnie, że "nie oznacza to żadnej zmiany w dyscyplinie Kościoła w sprawie celibatu księży".
W nocie mowa jest także o tym, że nieżonaci księża i biskupi anglikańscy, którzy zamierzają powrócić do Kościoła katolickiego muszą "podporządkować się wymogom celibatu duchowieństwa".

Zaczerpnięto z: Onet.pl

Jak wynika z tej noty, kapłaństwo w KRK wiąże się z "wymogiem celibatu". Kapłani Anglikańscy po włączeniu ich do KRK, jeśli nie będą żonaci "muszą" się temu "podporządkować". Tak więc Yarpenie, nikt z nas nie mówi tu bzdur. W KRK jest nakazowy przymus celibatu.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 15:10   

SUB, z typową dla przeciwników celibatu ignorancją zakładasz, że przepisy części łacińskiej KK obowiązują we wszystkich pozostałych.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 15:10   

EMET napisał/a:
Ciekawe czy będzie musiał opanować język... grecki?

Po co? Grekokatolicy nie żyją wyłącznie w Grecji. Mamy ich także i w Polsce.

SUB

Wysłany: 2009-11-09, 15:17   

Yarpen Zirgin napisał/a:
SUB, z typową dla przeciwników celibatu ignorancją zakładasz, że przepisy części łacińskiej KK obowiązują we wszystkich pozostałych.

Jak byś poczytał moje wcześniejsze posty na temat dobrowolnego celibatu, nie pisał byś tego co piszesz (na przykład tu). Ale widocznie nie czytałeś. A szkoda. Ja zaś zapraszam do zapoznania się z terminami "wymagany" i "dobrowolny". Bo jak zauważam, one u Ciebie, mają te same znaczenie. Poza tym cały czas rozmawiamy o tej części którą tak bardzo bronisz.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 15:19   

SUB, ja bronię Kościoła Katolickiego w całości, a nie którejś jego części. :)

SUB

Wysłany: 2009-11-09, 16:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:
SUB, ja bronię Kościoła Katolickiego w całości, a nie którejś jego części. :)

Jeśli go bronisz to Twoja sprawa. Niemniej jak sam pisałeś, zarzucając nam zamykanie oczu, sam owych oczu nie otwierasz na fakty. Chciałeś nas przekonać do przyjęcia Twojego poglądu, jakoby owy celibat w KRK był zawsze dobrowolny (z wyboru) - kładąc na to mocny nacisk. W zamian otrzymałeś statystyki że tak nie jest... dalej oczu nie otwarłeś. Otrzymałeś bezpośredni przekaz biblijny, że celibat nie jest wymagany do zostania diakonem czy biskupem... dalej oczu nie otwarłeś. Sam piszesz, że nie w całym KK celibat "nakazany" obowiązuje.. lecz nadal masz zamknięte oczy... mówiąc że w KRK termin "obowiązkowy" nie jest "przymusem".

Czy chcesz Yarpenie, byśmy wszyscy pozamykali oczy i uznali, że to, do czego nas przekonujesz ma realne uzasadnienie?

Tak więc napisz, czy w KRK, "celibat nakazany" ma podstawy biblijne? Czy raczej mówimy już o niebiblijnym "nakazowym celibacie"?

Dla dokładnego podkreślenia, wytłuściłem termin "celibat nakazany".
Bo dokładnie o ten nam chodzi, nie zaś o "dobrowolny celibat" wynikający z daru.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2009-11-09, 16:21   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ja zaś napiszę małymi:

zrobilem mala korekte w swoim poscie, co teraz ty na to :?:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 17:36   

SUB napisał/a:
Chciałeś nas przekonać do przyjęcia Twojego poglądu, jakoby owy celibat w KRK był zawsze dobrowolny (z wyboru) - kładąc na to mocny nacisk. W zamian otrzymałeś statystyki że tak nie jest...
Ziew.
Jak mi wskażesz statystykę, że kogoś zmuszono do wstąpienia do stanu duchownego (czyli zostania zakonnicą, zakonnikiem lub księdzem), to pogadamy o przymusowości celibpatu.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-11-09, 17:37   

Hardi napisał/a:
zrobilem mala korekte w swoim poscie, co teraz ty na to

Nic. Posługę kapłańską można sprawować także u grekokatoliów i nadal być w KK, więc twoja "korekta" to zwykłe szukanie dziury w całym.

Odpowiedz do tematu