Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Twarde biblijne dowody
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-07-27, 21:14   

Efraim napisał/a:
Więcej w tym temacie...z tobą...nie dyskutuję...

I tak będzie w każdym, gdzie Biblia zaprzeczy Twoim tezom?

To już bodajże trzeci temat, gdzie to zrobiłeś po zacytowaniu fragmentów, które albo zaprzeczyły Twoim naukom, albo potwierdziły katolickie prawdy wiary.

Efraim napisał/a:
proste prawdy odrzucasz,to jest dla mnie nie do zrozumienia

Odrzucam prawdy, które stoją w sprzeczności z Biblią, Efraimie. Teza, że Duch Święty nie jest osobą, jest jedną z nich.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 21:16   

Yarpen Zirgin, Napisałem post wcześniej z kilkoma pytaniami...odpowiedz na Nie..jeśli możesz...
Nie Yarpenie...kończę dyskusje tylko wtedy,kiedy wiem....że NIC DOBREGO z niej nie wyjdzie...Biblia Nigdzie nie zaprzecza Moim tezom...bo one nie są moje.
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 21:20   

Efraim napisał/a:
Yarpen Zirgin, Napisałem post wcześniej z kilkoma pytaniami...odpowiedz na Nie..

Udzieliłem odpowiedzi. To, że Ci nie pasują, to już nie moja wina.

Efraim napisał/a:
Nie Yarpenie...kończę dyskusje tylko wtedy,kiedy wiem....że NIC DOBREGO z niej nie wyjdzie...

Efraim, troszkę odwagi i zamiast się wycofywać, bo "nic dobrego nie wyjdzie", odpowiedz na pytanie:

Jak "coś" może decydować o tym komu i kiedy udzielić darów?

Efraim napisał/a:
Biblia Nigdzie nie zaprzecza Moim tezom...bo one nie są moje.

No fakt... Są tezami Badaczy Pisma Świętego i im zaprzecza. :-)

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 21:24   

Yarpen Zirgin, Napisałem,ci odpowiedź to tyczy się imienia Bożego.
ja mówię że moje tezy to BIBLIA a nie Badacze...proszę nie wciskać mi w usta słów...których nie wypowiadam.

Ty nie odpowiedziałeś na żaden z przytoczonych....przeze mnie wersetów..np ten z "Ego eimi"
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 21:30   

Efraim napisał/a:
Yarpen Zirgin, Napisałem,ci odpowiedź to tyczy się imienia Bożego.

Ja Ci nie pytam o to, czy według Ciebie wers odnosi się "do imienia Bożego". Moje pytanie brzmi:

Czy "coś" może podjąć decyzję o tym komu udzielić daru?

Efraim napisał/a:
ja mówię że moje tezy to BIBLIA a nie Badacze...

Biblia potwierdza fakt, że Duch Święty jest osobą chociażby wersem dz 15,28, gdzie św. Piotr jednoznacznie powiedział, ze decyzję podjęto wspólnie z Duchem Świętym. :-)
Efraim napisał/a:
Ty nie odpowiedziałeś na żaden z przytoczonych....przeze mnie wersetów..np ten z "Ego eimi"

Nie pisz nieprawdy. Odpowiedziałem na wszystkie zacytowane wersy.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 21:39   

Yarpen Zirgin, Najwyraźniej nie doczytałeś...
Cytat:
uzdrowiony ślepiec mówi:Jan 9:9 Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «ja jestem». Użyte jest tutaj to samo wyrażenie "ego eimi" - "ja jestem"

Dlaczego Ślepiec nie jest Bogiem mówiąc Ja Jestem a Jezus Jest ??

Spójrzmy J 8,40: „Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga” Jezus mówi,że jest człowiekiem...a za chwile słowa Ja Jestem robią z niego Boga ??

Co więcej hebrajskie tłumaczenie Nowego Testamentu w żadnym razie nie wstawia nigdzie w miejsce „ego eimi” Imienia Bożego, ani w wersji tetragramu, ani jako „Haszem”, lecz dosłownie przedstawia to jako:
„Zanim Abraham Ja”

Yarpenie...życzę Ci byś poznał...To co jest w BIBLII...nie w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
Dziękuję za rozmowę...Efraim

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 22:38   

Efraim napisał/a:
Yarpen Zirgin, Najwyraźniej nie doczytałeś...

Zmieniłeś post w momencie, kiedy już wysłałem na niego odpowiedź, więc nie miej pretensji, że czegoś nie przeczytałem.

Efraim napisał/a:
uzdrowiony ślepiec mówi:Jan 9:9 Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «ja jestem». Użyte jest tutaj to samo wyrażenie "ego eimi" - "ja jestem"

Dlaczego Ślepiec nie jest Bogiem mówiąc Ja Jestem a Jezus Jest ??

Ponieważ Bóstwo Chrystusa potwierdza wiele innych wersów z wyznaniem apostoła Tomasza na czele.

Efraim napisał/a:
Spójrzmy J 8,40: „Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga” Jezus mówi,że jest człowiekiem...a za chwile słowa Ja Jestem robią z niego Boga ??

1. Nie same słowa "Ja jestem" sprawiają, że jest Bogiem.
2. Chrystus jest zarówno Bogiem, jak i człowiekiem.

Efraim napisał/a:
Co więcej hebrajskie tłumaczenie Nowego Testamentu w żadnym razie nie wstawia nigdzie w miejsce „ego eimi” Imienia Bożego, ani w wersji tetragramu, ani jako „Haszem”, lecz dosłownie przedstawia to jako: „Zanim Abraham Ja”

Nie wstawia, ponieważ to "Ja jestem" jest nawiązaniem do znaczenia imienia Jahwe, a nie dosłownym przedstawieniem się tym imieniem.

Efraim napisał/a:
Yarpenie...życzę Ci byś poznał...To co jest w BIBLII...

Efraim, gdybym nie znał tego, co jest w Biblii, to uwierzyłbym Badaczom czy ŚJ i porzucił Kościół katolicki.

rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-28, 15:10   

Moje rozważania na temat ducha doprowadziły mnie do następującej konkluzji/definicji:

Duch jest istotą każdego bytu, źródłem jego życia, świadomości i osobowości

W świetle takiej definicji ducha definicja osoby wygląda następująco:

Osoba to byt którego istotą jest duch.

pozdrawiam.

eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 12:27   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Biblia potwierdza fakt, że Duch Święty jest osobą chociażby wersem dz 15,28, gdzie św. Piotr jednoznacznie powiedział, ze decyzję podjęto wspólnie z Duchem Świętym

Dobrze wiesz, że chodzi o to, iż Bóg natchnął apostołów duchem o czym zresztą zaświadczył sam Piotr nieco wcześniej w wersecie 8 słowami: „A Bóg znający serca świadczył za nimi, udzielając im Ducha Świętego, tak samo jak i nam, dlatego też przekład Biblii Poznańskiej oddał ten werset tak: Natchnieni Duchem Świętym postanowiliśmy nie nakładać na was żadnych ciężarów, prócz rzeczy koniecznych”. Czy z tego można wnioskować, że Duch Święty jest Bogiem? Czy można komuś "udzielić" Boga? ..... Nie! Lecz Bóg może udzielić swego ducha każdemu komu tylko zechce i tak należy rozumieć werset z Dziejów 15;28.

judejahu 
Love=Peace=Unity

Wyznanie: JehoszuJAH MesziJAH/były katolik
Wysłany: 2013-01-01, 14:26   

krzych67 napisał/a:
Szatan podsunął pomysł na boskość Jezusa na ziemi by umniejszyć Jego zasługę dla ludzi.
Ludziska nie rozumieją na czym polegał okup i stąd to wszystko a szatan ma z tego zabawę.

chyba Pan.

cytuję Jn 5,23
(22)Albowiem Ojciec nikogo nie sądzi, ale cały sąd dał Synowi tak,
(23) aby wszyscy czcili Syna jak czczą i Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci Ojca, Który Go posłał.

Jeśli nie kłaniasz się Jehoszujah Meszijah to nie kłaniasz się i Jahweh.

banalne :)

Dz 13,10 zadedykować?

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Odpowiedz do tematu