Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Twarde biblijne dowody
Autor Wiadomość
Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 19:13   

Yarpen Zirgin, Podajesz mi jeden werset...na Moje kilkadziesiąt :?: ...ciekawe.

Cytat:
Są trzy osoby będące jednym Bogiem.
:-| Nie miałem nic innego na myśli.

Odeprzyj....wszystkie wersety,które podałem...wtedy możemy rozmawiać dalej..na ten temat.Nie na próżno chyba pisałem post powyżej...
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-07-27, 19:45   

Efraim napisał/a:
Yarpen Zirgin, Podajesz mi jeden werset...na Moje kilkadziesiąt ...ciekawe.

Jeden, ale za to tak dobitny, że wystarczy jako odpowiedź na Twoje kilkadziesiąt. Apostołowie, o czym jednoznacznie informuje ten wers, podjęli decyzję wspólnie z Duchem Świętym ("postawnowiliśmy bowiem Duch Święty i my" Dz 15,28), a nie da się tego zrobić wspólnie z mocą czy rzeczą.

Efraim napisał/a:
Odeprzyj....wszystkie wersety,które podałem...wtedy możemy rozmawiać dalej..na ten temat.Nie na próżno chyba pisałem post powyżej...

1. Nadużywasz "...".
2. Zajmie mi to trochę czasu, więc jak będziesz czekał, to odpowiedz sobie na pytanie, czy można podejmować decyzję z jakimś przedmiotem czy mocą.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 19:48   

Yarpen Zirgin, Personifikacja Ładna...o tym...tez pisałem.Warto czytać całe posty.
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 19:55   

Zadałem Ci pytanie:

Czy możliwe jest wspólne podejmowanie decyzji z przedmiotem czy mocą?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 19:58   

Powiedziałem w swoim poście coś co powinno CI dać odpowiedź do czego tyczy się Duch Święty...
Cytat:
...Są one odniesione do jednego z imion BOGA..które oddaje Jego moc w działaniu..LUB odnosi się do DARU od BOGA.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 20:05   

Fajnie naciągasz, ale to niczego nie zmieniło w słowach św. Piotra zapisanych w Dz 15,28.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 20:07   

Yarpen Zirgin, Ja sądzę...że wiele,a zbyt niewygodnie jest Ci pisać o tamtych wersetach z wcześniejszego Mojego...postu.Ale Ja...Cię rozumiem.Nie można Bić się ze Słowem Bożym.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 20:10   

Efraim, ile razy mam powtórzyć, że odpisanie na tamten post zajmie mi więcej czasu?

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 20:11   

OK...nie przeszkadzam,pisz.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 20:35   

Efraim napisał/a:
Zacznijmy od początku..W wersetach gdzie występują słowa..
-pneuma hagion
-pneuma
-ruach elohim
-ruach ha'kodesz
-ruach JHWH

...Są one odniesione do jednego z imion BOGA..które oddaje Jego moc w działaniu..LUB odnosi się do DARU od BOGA.

Nie ma powodu by zwrot pneuma lub ruach odnosić do Ducha Świętego,który jest częścią..Trójcy Świętej.

W Starym Testamencie, gdzie Bóg jeszcze nie objawił prawdy, że jest jeden w trzech Osobach. W Nowym Testamencie, gdzie pneuma występuje także w znaczeniu "Duch" jest taki powód.

Cytat:
WIATR

2Moj 10:13 A Pan sprowadził wiatr (ruach) wschodni na kraj i wiał przez cały dzień i całą noc. A gdy nastał poranek, wiatr (ruach) wschodni przyniósł szarańczę.

Jan 3:8 Wiatr (pneuma) wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz.

Było by dobrze, gdbyś cytował kompletne wersy. Tutaj nie ma się do czego odnosić, bo pominąłeś fragment mówiący o Duchu.

Cytat:
ODDECH

2Sam 22:16 Wtedy ukazały się głębiny morza, Odsłoniły się podwaliny ziemi, Od groźnego łajania Pana, Od podmuchu (ruach) z nozdrzy jego,

Job 19:17 Moim oddechem (ruach) brzydzi się moja żona, jestem wstrętny swoim rodzonym braciom.

2Tes 2:8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem (pneuma) ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.

To też nie dowodzi niczego, poza faktem wieloznaczności słowa "pneuma".

Cytat:
SIŁA ŻYCIOWA

1Moj 7:15 I weszło do Noego, do arki, po parze z wszelkiego ciała, w którym było tchnienie (ruach) życia.

Ez 37:9 I rzekł do mnie: Prorokuj do ożywczego tchnienia, synu człowieczy, i powiedz ożywczemu tchnieniu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Przyjdź, ożywcze tchnienie (ruach), z czterech stron i tchnij na tych zabitych, a ożyją.

Te słowa,są użyte również w STOSUNKU DO LUDZI(stan w jakim się znajdowali) :!:

1Moj 26:35 Były one powodem trosk (ruach) dla Izaaka i Rebeki.

Ez 20:32 I na pewno nie stanie się to, co wam na myśl (ruach) przychodzi, gdy mówicie: Chcemy być jak inne narody, jak plemiona innych ziem, służąc drzewu i kamieniowi.

Prz 29:11 Głupi ujawnia całą swoją porywczość (ruach), lecz mądry w końcu ją uśmierza.

To znowu jest o ST, gdzie Duch Święty jeszcze się nie objawił i nie bardzo wiadomo, czego mają te wersy dowodzić.

Cytat:
Najważniejsze :!:

NIEWIDZIALNA BOŻA MOC....

Przy stwarzaniu...

1Moj 1:2 A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży (ruach elohim) unosił się nad powierzchnią wód.

Przy dawaniu życia...

Ez 37:14 I tchnę w was moje ożywcze tchnienie (ruach), i ożyjecie; i osadzę was w waszej ziemi, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - mówi Pan.

Boża moc...dająca dary duchowe...

2Moj 28:3 Porozmawiaj też ze wszystkimi wprawionymi w rzemiośle, których obdarowałem duchem (ruach) mądrości, aby zrobili szaty dla Aarona, by wyświęcony pełnił mi służbę jako kapłan.

2Moj 31:3 i napełniłem go duchem (ruach) Bożym, mądrością, rozumem, poznaniem, wszechstronną zręcznością w rzemiośle,

4Moj 11:17 Ja zaś zstąpię i będę tam mówił z tobą, i wezmę nieco z ducha (ruach), który jest w tobie, i włożę w nich, i nieść będą wraz z tobą ciężar ludu, abyś nie ty sam musiał go nosić.

Ps 51:13 Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha (ruach) świętego !

Hag 2:5 Zgodnie z obietnicą, którą wam dałem, gdy wychodziliście z Egiptu, mój duch (ruach) jest stale wśród was, nie bójcie się !

Jw.

Cytat:
Mat 3:16 A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha (pneuma) Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego.

Mat 12:18 Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha (pneuma) mego, a On obwieści narodom sąd.

Jan 3:34 Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha (pneuma) bez miary

Nie wiem, czego to ma dowodzić, skoro jest to pokaz tego, jak Bóg Ojciec udziela Ducha Świętego, a nie jakiejś "niewidzialnej mocy".

Cytat:
1Kor 12:8-10 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.

Tym wersem sobie zaprzeczyłeś, bo jest on dowodem tego, ze Duch Święty jest osobą, która tak jak chce, zgodnie z własną wolą, rozdziela między chrześcijan różne dary.

Cytat:
2Sam 23:2 Duch Pana (ruach JHWH) przemawia przeze mnie, A słowo jego jest na języku moim.

Iz 40:13 Kto kieruje Duchem Pana (ruach JHWH), a czyja rada pouczyła go?

Mich 2:7 Czy dom Jakuba jest przeklęty? Czy duch Pana (ruach JHWH) jest ukrócony? Czy takie miałyby być jego dzieła? Czy jego słowa nie są życzliwe dla tego, kto postępuje w sposób prawy?

Wróciłeś, niewiadomo dlaczego, do ST, w którym Duch Święty jeszcze się nie objawił jako osoba.

Cytat:
W Nowym Testamencie..Duch Święty często jest PERSONIFIKOWANY stąd "Osoba-Duch Święty"Personifikacja ta...Może być dobrze zrozumiana tylko wtedy...gdy będziemy pamiętać o tym,że słowa TE...odnoszone są do Boga jako jedno z imion Boga lub do niewidzialnego oddziaływania Boga

Z góry zakładasz określoną tezę jako udowodnioną.

Cytat:
Kiedy czytamy,że Duch coś robi...nie Należy zapominać,że odnosi się to do Boga działającego wśród ludzi.

Nie widzę powodu, aby coś takiego zakładać.

Cytat:
TERAZ....Wersety,które świadczą o BRAKU osobowości Ducha Świętego.....Wszystkie pochodzą z Nowego Testamentu.

Mat 11:27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Gdyby Duch Święty był odrębną Istotą...też Powinien znać SYNA(Jezusa) OJCA (JHWH)...
Jednak nic o nim tu nie ma...Jezus mówi,że Zna Go Tylko Ojciec...

Z tego co widzę, to wers nie wymienia także aniołów, więc nie widzę powodu, dla którego miałby wymieniać i Ducha Świętego.

Cytat:
2. Mat 24:36 A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Skoro Duch Święty jest Osobą równą Ojcu to dlaczego Jezus nie wymienia go jako wiedzącego o powtórnym przyjściu?

Nie wymienia też ludzi, co według Twojej interpretacji każe nam przyjąć, że zaden człowiek nie jest osobą.

Cytat:
Łuk 9:26 Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.

Jezus powróci w swej chwale, chwale Ojca i chwale świętych aniołów...Gdzie Chwała Ducha Świętego :?:

Zapytaj Chrystusa.

Cytat:
Joel 2:28 A potem wyleję Ducha mego na wszelkie ciało, a prorokować będą synowie wasi i córki wasze; starcom waszym sny się śnić będą, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą.
-duch święty jest dawany ludziom przez Boga...

Czemu to ma zaprzeczać?

Cytat:
Dlaczego Duch Święty Nigdy nie pozdrawia :?:

Rz 1:7 wszystkim, którzy jesteście w Rzymie, umiłowanym Boga, powołanym świętym: Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa.
(BÓG I JEZUS)
1Kor 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa.
(BÓG I JEZUS)
Gal 1:3 Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa
(BÓG I JEZUS)

1. "Bóg Ojciec", a nie "Bóg".
2. 2Kor 13:13 BT "Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!"

Cytat:
Małe Pytanie...Jak to możliwe...że z Duchem Świętem jako osobą...nie będziemy mieć społeczności :cry:

1Jan 1:3 co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem

Popatrz na wers zacytowany wyżej.

Cytat:
Gdyby Duch Święty był Osobą ...(Trójcy)dziwne by było to....że nie ma swojego Tronu :!:
Ap. 22:1 I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.

Wers nie dotyczy liczby tronów, ale miejsca, z którego wypływa rzeka wody żywota. Widać z tronu Ducha Świętego ona nie wypływa, skoro nie został wymieniony.

Cytat:
Czy Jezus w swych Modlitwach KIEDYKOLWIEK modlił się do...Ducha Świętego :?:

Jan 17:1 To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie

Brak zapisanej modlitwy do Ducha Świętego nie stanowi dowodu, ze jest osobą.

Cytat:
Jezus uczył Modlitwy do OJCA a nie DUCHA ŚWIĘTEGO...

Mat 6:9 A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje.

To również nie dowodzi braku osobowości Ducha Świętego.

Cytat:
Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Dlaczego nie Mówi nic...O Duchu Świętym...Nie musimy GO poznać ?

Zapytaj Chrystusa.

Cytat:
Jeżeli ktoś Uważa...,że Duch Prawdy....Jan 14:17 Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
JEST OSOBĄ...to Duch Fałszu...tez NIĄ JEST

1Jan 4:6 My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.

"Duch fałszu" to inna nazwa szatana, który ewidentnie jest osobą.

Cytat:
Ostatni werset....Mar 1:10 I zaraz, kiedy wychodził z wody, ujrzał rozstępujące się niebiosa i Ducha nań zstępującego jako gołębica.

Moment później...Ma MOC...

Mat 7:29 Albowiem uczył je jako moc mający, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Nie ma związku przyczynowo skutkowego pomiędzy zacytowanymi wersami.

Cytat:
Uważam...,że Biblia dostarcza mnóstwa ! dowodów..na to,że Duch Święty NIE JEST osobą.

Żaden z powyższych wersów nie stanowi takiedo dowodu.

Cytat:
Jeżeli Wy...wierzycie w DUCHA ŚWIĘTEGO...Osobę...proszę byście Każdy z osobna werset odparli...dziękuję

Część pogrupowałem, kiedy dotyczyły tego samego.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 20:45   

Takie głupkowate odpowiedzi...Spytaj Chrystusa...JW...świadczą o tym...że nie masz argumentów(wiedzy biblijnej) skoro piszesz''Brak zapisanej modlitwy do Ducha Świętego nie stanowi dowodu, ze jest osobą. " JAK KOŚCIÓŁ DOPISZE...W MODLITWACH TZN ŻE JEST ??...więc po co z tobą dyskutować ? To bez sensu...Nie umiem inaczej udowodnić Nie OSOBOWOŚCI ducha świętego...choć mi TO wystarcza....Jestem rozgoryczony twoimi odpowiedziami...Nie wiem nad czym tak DŁUGO myślałeś...psiałeś,że potrzeba Ci więcej czasu,Na co ?? Na takie odpowiedzi :cry:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 20:56   

Efraim napisał/a:
Takie głupkowate odpowiedzi...

7 punkt regulaminu Ci się kłania.

Efraim napisał/a:
Spytaj Chrystusa...JW...świadczą o tym...że nie masz argumentów

Skoro zdajesz pytania o to, czego nie wiemy, bo Chrystus nam nie zdradził, to nie miej pretensji, że Cię odsyłam do tego, kto dane słowa wypowiedział.

Efraim napisał/a:
nie masz argumentów(wiedzy biblijnej) skoro piszesz''Brak zapisanej modlitwy do Ducha Świętego nie stanowi dowodu, ze jest osobą.

A niby jak ma stanowić dowód taki brak modlitwy, skoro Biblia nie zawiera 100% modlitw i wypowiedzi Chrystusa?

Efraim napisał/a:
Nie umiem inaczej udowodnić Nie OSOBOWOŚCI ducha świętego...choć mi TO wystarcza....J

Obawiam się, Efraim, że Biblia jednak potwierdza osobowość Ducha Świętego (choćby zacytowanym przez Ciebie fragmentem listu do Koryntian), a nie jej zaprzecza.

Efraim napisał/a:
Jestem rozgoryczony twoimi odpowiedziami. Nie wiem nad czym tak DŁUGO myślałeś...psiałeś,że potrzeba Ci więcej czasu,Na co ?? Na takie odpowiedzi

Nie moja w tym wina, że Ci moje odpowiedzi nie pasują do przyjętej linii wiary. Czas był mi potrzebny, bo fragmentów było dużo.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 21:01   

Yarpen Zirgin, Regulamin wiem co określa...Takie odpowiedzi "Spytaj Jezusa"Bardziej narusza Regulamin bo ironią piszesz...Mnie zabolały te słowa....To nie MI..kłania się ten punkt.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-07-27, 21:03   

Efraim napisał/a:
Takie odpowiedzi "Spytaj Jezusa"Bardziej narusza Regulamin bo ironią piszesz...Mnie zabolały te słowa.

Pytasz o to, dlaczego Jezus czegoś nie powiedział, to nie dziw się i nie miej pretensji, że Cię do Chrystusa odsyłam, skoro NIE WIEM, dlaczego nie powiedział tego, co chciałbyś w jego wypowiedziach zobaczyć.

Aha, proszę, abyś wypowiedział się, jak "coś" może decydować o tym, komu jakiego daru udzielić.

Efraim 

Wysłany: 2010-07-27, 21:08   

Pisałem o określeniu Imienia...Więcej w tym temacie...z tobą...nie dyskutuję...proste prawdy odrzucasz,to jest dla mnie nie do zrozumienia :cry:

Odpowiem pytaniem na pytanie:
uzdrowiony ślepiec mówi:Jan 9:9 Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «ja jestem». Użyte jest tutaj to samo wyrażenie "ego eimi" - "ja jestem"

Dlaczego Ślepiec nie jest Bogiem mówiąc Ja Jestem a Jezus Jest ??

Spójrzmy J 8,40: „Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga” Jezus mówi,że jest człowiekiem...a za chwile słowa Ja Jestem robią z niego Boga ??

Co więcej hebrajskie tłumaczenie Nowego Testamentu w żadnym razie nie wstawia nigdzie w miejsce „ego eimi” Imienia Bożego, ani w wersji tetragramu, ani jako „Haszem”, lecz dosłownie przedstawia to jako:
„Zanim Abraham Ja”
Ostatnio zmieniony przez Efraim 2010-07-27, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu