Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cichy, łagodny głos Ducha Świętego
Autor Wiadomość
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-09, 09:50   Cichy, łagodny głos Ducha Świętego

Witajcie
To co tutaj napiszę jest działaniem Bożym w sercu dziecka Bożego.
Pan często daje mi sny. Daje mi tez proroczą poezję. Dzisiaj napiszę wiersz, który powstał pod natchnieniem Ducha. Był on juz zamieszczony w innym dziale, ale nie bylo tam dla niego miejsca. Moze tutaj pozostanie chwilę?
Wiem, że wiele osób prosilo mnie aby go ponownie zamieścić.
Szczegolnie bliski jest on ,jak mi sie wydaje, kobiecemu serceu.

Pozrawiam gorąco wszystkie siostry, które odnalazły w tych słowach coś dla siebie.

Znam wszystkie twoje pragnienia
I myśli utkane w ciszy nocy
Znam twoje wstawanie i siadanie
Znam tesknotę schowaną na dnie duszy
Byłas nie chciana i nie poślubiona
Ale nie przeze mnie
Moje oczy wypatrywały ciebie
I śledziły wszystkie twoje scieżki
Pozwoliłem ci zaistniec
Bo byłas w moim sercu
Pozwoliłem rosnąć i dojrzewać
Widziałem twoje liscie
I pączki rozwijające sie w kwiaty
Widziałem jak nadchodził twoj czas
Czas miłości
Pragnąłem - o jakże pragnałem ciebie
Zazdrościłem gdy posyłałaś spojrzenia innym
W twoim sercu moje miejsce
Czekało puste

Pewnego dnia
Zatrzymałem cię przy studni
Nie odchodź
Ja ciebie nie zawiodę
Nie znasz mnie - ale mnie poznasz
Nie jestem jak inni
Chcę abyś mnie wybrała

Przekonasz sie gdy napijesz sie tej wody
Nie ma w niej trucizny
To esencja mojego życia

Będziesz brzemienna
Z moim Słowem
I urodzisz mi dzieci

Pozdrawiam gorąco Debora Anna

zofia__
Gość
Wysłany: 2006-06-09, 09:51   

Cóż dodać wiecej?
Zostaje milczenie, przed Tym, który miłuje
oddanie i nieme dziękczynienie.

esther
Gość
Wysłany: 2006-06-09, 09:51   

Deboro_Anno!

Przepiękny liryk o najpiękniejszej miłości jaka istnieje, o której często zapominamy zaślepieni cielesnością, pożądliwością.
Poem dał mi dużo nadziei, przypomniał o tej wielkiej miłości, jaką Pan mnie obdarzył, o tym, że pragnie ze mną wieczerzać codziennie, nakrywa przede mną codziennie stół i cierpliwie czeka, aż przyjdę i zapragnę tego chleba życia, Jego Słowa i tej czystej niezmąconej wody, Jego Ducha. On zazdrosny jest o każdą chwilę, każdą straconą przeze mnie chwilę, bo czymże te marne chwile spędzone na cielesnych przyjemnościach w świetle wieczności, w świetle tego, co Pan przygotował?! A słychać tylko Jego cichy szept, który czasem sami staramy się zagłuszyć...
Ten, co tak cierpliwie stoi u wrót i kołacze zna nas najlepiej, wszystkie potrzeby, skryte pragnienia i potrafi je spełnić, jeśli tylko uchwycimy się Go, skryjemy się w nim jak w szczelinie skalnej, a on wypełni nas Sobą, Swym Słowem, okryje białą szatą, choć byśmy byli zagubieni, choćbyśmy błądzili... jeśli tylko odpowiemy na to zaproszenie zawarte w tym cichym, łagodnym głosie...
W Jego ramionach wzrastaliśmy przez lata, On nas pielęgnował, dał wzrost, On był przy nas w ciężkich chwilach i często niósł na swych barkach, więc czas wydać owoc, owoc trwały, bo do tego nas przeznaczył. I chwała tylko Jemu!

Deboro, to wielkie świadectwo, jak Pan Cię używa. I wiem, jak bardzo kochasz Go, że szukasz Go całym sercem we dnie i w nocy, wierzę głęboko, ze wytrwasz w Jego sprawiedliwości do końca, że Pan powie Ci: dobrze uczyniłeś sługo wierny, wejdź do odpocznienia Mego. Tego Ci życzę jak i sobie i wszystkim tym, którzy zrozumieli ten liryk, którzy kochają Boga całym sercem i chcą za Nim podążać.[/quote]

Odpowiedz do tematu