Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dlaczego opuscilem organizacje/dlaczego nie wszedlem do niej
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-12-08, 22:48   

SUB napisał/a:
Uważam, że twoje 534 posty obliguje wszystkich modów do pilnego śledzenia twoich postów, twoich wycieczek i twojego uprawiania demagogii.


Cóż... myslę, że Hardi jak przemysli sprawę to... potrafi się przyznać do błędu. Moje zdanie prywatne jest takie, że Hardi... ulega wpływom. Sam nie jest na tyle złośliwy aby wymyslić te kłamstwa na temat SJ co... ulega wpływom innych. Czyta różne strony antyŚJ i... jest od ich wpływem. Mam wrażenie, że gdyby Hardi chciał i faktycznie rozmawiał ze SJ na forum to jego pisanie wglądałoby inaczej. Ale cóż... ulega wpływom innych. gdy SJ coś mu piszą to... po prostu nie wierzy. Wierzy innym, z którymi, podejrzewam, nie pisuje tylko ich czyta...

Cóż, każdy sam uduje swoją wiedzę o zymś lub o kimś.To kwestia serca, nie tylko samej wiedzy...
Istnieje tez opcja, czy Hardi pisze to, co faktycznie wie czy raczej złośliwie pisze, choć w duszy wie, że może być inaczej niż pisze...

Bobo
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-12-08, 23:05   

Hardi napisał/a:
and napisał/a:
Bobo, ebed może i go popierasz bardzo ładnie.

Dziwisz sie :?: Bobo nie lepszy przeciez od ebeda i daje mu i innym przyklad. NO ALE PODOBNO NA TYM FORUM NIE MA ROWNYCH I ROWNIEJSZYCH :!: :!: :!: przeciwnika TS mozna gnebic, byle nikt nie tykal SJ



EMET:
A co: chciałbyś sobie poużywac do woli na ŚJ?

Proszę pamiętać: na tym tutaj Forum - poza Bobo i piszącymi śJ - są jeszcze Inni: np. Admini, Juniorzy, Moderatorzy i Userzy.

Na pewno, gdyby Bobo tutaj był Adminem, to Hardi'ego już by tutaj nie było.

A ponadto, chciałoby się rzec: "zejdź ze mnie".
Tyle istnieje tematów okołobiblijnych, a tutaj takie 'odbiegniki'...

Jest szansa na rozstrzyganie kwestii poważnych - z biblistyki - nie zaś post/y/ antyŚJ [czy inne jakieśtsam].
W czasie poruszania kwestii biblijnych i tak na jaw wychodzą takie lub inne różnice dzielące wyznawców poszczególnych Społeczności. Nie ma potrzeby zaraz aluzyjnie i wycieczkowo traktować to w takim stylu, jak to czyni się w atakach typu personalnego.

Ale przecież ktoś mając do spełnienia - na Forum - misję [antyjakąśtam], jakże może zacząć w innym stylu pisywać...?

Nikt na tym tutaj Forum nie jest pod ochroną; inaczej musiałaby być cenzura wypowiedzi.
A wszak ukazują się tutaj wypowiedzi kolidujące z różnymi poglądami; nie tylko KRzK, KZ i ŚJ... A, kto wie, czy też nie z poglądami, które uznaje za swoje sam Admin?


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
kabaczek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 12:08   

Hardi napisał/a:
No dziekuje... Chodzi o fakt rejestracji jako spolka, ale co tam... koniec papa mowie w tym temacie, bo sa tylko ataki na mnie


kto kogo atakuje? :mysli:
 
 
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 70
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2009-12-27, 02:47   

Ja opisałem swoją zyciową przygodę z Towarzystwem Strażnica w tym artykule....

............................................

Świadkowie Jehowy - krzewicielami Prawdy?

Wielu z nas zna przyjemnie odnoszących się do nas ludzi, oraz z reguły doskonale ubranych, którzy gorliwie nas odwiedzają pragnąc podzielić się z nami słowami Prawdy, zawartej w Słowie Bożym. Jestem niezwykle daleki od krytyki tych ludzi. Sam robiłem to z niemałym zapałem wierząc głęboko, że poznałem jedyną słuszną Prawdę i że jestem członkiem jedynej prawdziwej religii, która cieszy się obfitymi błogosławieństwami Boga i posiada dzięki Jego pomocy jedyne właściwe zrozumienie Słowa Bożego.

Trwałem w tym niemal 20 lat, do roku 1995. Dlatego w tym właśnie roku odłączyłem się od tej organizacji, ponieważ zorientowałem się, że duch, inspirujący wszelkie publikacje Towarzystwa Strażnica (dalej - TS) zbyt często się... myli.

Tymczasem Słowo Boże zapewnia nas o nieomylności Stwórcy oraz Jego Ducha.

W ten sposób, kiedy dotarłem w swej podróży duchowej w szeregach TS do poważnej zmiany doktrynalnej na temat pokolenia roku 1914, zorientowałem się, że Duch Boży, rzekomo kierujący tą organizacją nie jest odpowiedzialny za częste błędy doktrynalne tegoż Towarzystwa. Skoro wykluczyłem Ducha Bożego z kręgu istot podejrzanych o kierowanie TS, moja uwaga skupiła się na odkryciem rzeczywistego ducha, jako źródła inspiracji dla pisarzy TS.

Informacje, które zamierzam tutaj podać pochodzą z opublikowanych dwóch książek Fritza Springmeiera, także byłego ŚJ.

Fritz Springmeier - Be Wise as Serpents (Bądźcie roztropni jak węże.)

Fritz Springmeier - The Watchtower and the Masons (Strażnica i Masoni)

Nie zamierzam tłumaczyć obydwu dzieł tego niezwykłego chrześcijanina. (Przyznam, że istnieje pilna potrzeba!) Podam jedynie kilka najciekawszych punktów połączonych z solidnymi dowodami oraz wzbogacę to swoimi osobistymi doświadczeniami, wiedzą osobistą oraz moimi argumentami.

To, co zamierzam ukazać, to jedynie mały fragment tego, co jest dostępne w innych materiałach czy witrynach internetowych. Nie jest moim celem walka z TS ale ukazanie jej odważniejszym członkom, do jakiego stopnia są oni poddani kontroli umysłu i do jakiego stopnia TS sprawuje nad nimi nieuczciwą kontrolę, której celem jest... o tym nieco później.

Artykuł ten jest głównie skierowany do tych wspaniałych braci i sióstr, którzy najczęściej są traktowani przez otoczenie ŚJ jako bracia i siostry 'nieczynni', 'nieaktywni', ubodzy duchowo, których znajdywałem w niemal każdym zborze. Początkowo sam dawałem się nabierać na akceptację owych nieco okrutnych epitetów czy osądów. W późniejszym czasie odkryłem rzeczywiste przyczyny takiego zachowania się sporej części społeczności ŚJ.

Wielu starszych 'stażem' w Prawdzie zdążyło zauważyć wiele nieścisłości oraz nieprawidłowości w sposobach funkcjonowania tej organizacji. Wielu z nich zorientowało się także, że poważna część dogmatów TS nie ma solidnego poparcia biblijnego, a także w wielu przypadkach pewnych doktryn żadne wersety biblijne nie mają zastosowania, nawet w wielu poważnych kwestiach. Sprawa transfuzji krwi nadal budzi żywe kontrowersje, zakaz odbywania służby wojskowej także jest tematem intrygującym oraz celebracja dnia urodzin także nie posiada ani jednego jednoznacznego wersetu. Zakaz głosowania w wyborach rządowych czy jakichkolwiek innych wyborach także nie posiada żadnego wersetu biblijnego.

Więcej w linku... - http://www.zbawienie.com/sj.htm
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-27, 10:19   

Dlaczego nigdy nie będę w żadnej religii?Byłem wychowywany w religii świadków Jehowy i znam "prawdy" tej organizacji religijnej a także inne religie tego świata.
SJ są taką samą religią jak i inne religie ze swoimi przywódcami religijnymi. W każdej religii tak jak i u ŚJ istnieją przywódcy , ciało kierownicze, które różnie jest nazwane w różnych religiach. W Strażnicach możemy przeczytać że ciało kierownicze nie jest kierowane Duchem Świętym a jedynie obserwuje świat, ducha tego świata i tłumaczy w ten sposób proroctwa.
Prawdopodobnie sam nigdy bym nie rozpoznał że ta religia jak i inne religie należą do szatana i jego wolę głoszą jako prawdy od Boga Jehowy gdyby nie interwencja Jezusa który swoim duchem wpłynął na mnie i mnie powołał do swojego królestwa niebieskiego.
Z czasem rozpoznałem prawdę biblijną i wiem że SJ głoszą setki kłamstw i fałszywych świadectw które nazywają swoimi prawdami.
Nawet R. Franz opisuje jak kazano mu pisać "prawdy" dla organizacji. Kazano mu poszukać jak inne religie interpretują Biblię i sprawdzenie w słownikach i napisaniu naszej "prawdy".
Potem R.Franz odwołał te "prawdy" a SJ nadal w jego zmyślone prawdy wierzą. To jest przerażające jak naiwni są ci którzy wierzą w ludzkie nauki jakby pochodziły od Boga tylko dlatego że raz zostały napisane w Strażnicy.
Wygląda to bardzo komicznie i zgadza się to z wersetem z Izajasza który wymienia Strażnicę w BT.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2009-12-27, 11:37   re

http://www.psychomanipula...ublikacjach.htm
http://www.piotrandryszczak.pl/pokolenie.html
caly artykul poswiecony tej manipulacji. Oczywiscie Bednarski jest katolikiem i tez akceptuje nowe swiatla w swoim kosciele (wystarczy porownac katechizm Gaspariego z katechizmem II soboru). Jednak swiadkowie Jehowy bija na glowe wszelkie organizacje i koscioly pod wzgledem "nowelizacji prawdy"
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-27, 11:49   Re: re

makabi napisał/a:
http://www.psychomanipulacja.pl/art/nowe-swiatlo-w-publikacjach.htm
http://www.piotrandryszczak.pl/pokolenie.html
caly artykul poswiecony tej manipulacji. Oczywiscie Bednarski jest katolikiem i tez akceptuje nowe swiatla w swoim kosciele (wystarczy porownac katechizm Gaspariego z katechizmem II soboru). Jednak swiadkowie Jehowy bija na glowe wszelkie organizacje i koscioly pod wzgledem "nowelizacji prawdy"


Chyba sobie kpisz. Nic nie przebije KRK pod tym względem. ŚJ są bliżsi Prawdy niż KRK + pochodne i zieloni razem wzięci. Większość stron krytykujących ŚJ jest żenujacych pod względem merytorycznym i do tego katolickich, więc niestety baaaaaaaaardzo dalekich od Prawdy. Przyjrzyjmy się wpierw własnej denominacji nim zaczniemy krytykować inne. Uprzątnijmy własne podwórko - w przypadku KRK i zielonych pewnie jest to awykonalne już - a dopiero potem weźmy się za inne podwórka - chodź uważam, że to zbędne.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-12-27, 12:36   

IzajaszSobotnik, Bardzo dobra uwaga Posprzątaj najpierw u siebie" swoich śmieci się nie dostrzega, te za płotem są ważniejsze. ;-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-27, 12:43   

I dlatego proponuję, aby wszyscy, którzy chcą kamienować katolików, niech najpierw sami sprawdzą, czy są bez grzechu.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-12-27, 12:47   

Tak, ale co powiesz o Bednarskim i Andryszczaku? Co oni robią za robotę, uważasz,że dobrą, Biblijną? Jednego z nich ja znam nie jedną herbatkę u mnie wypił.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-27, 12:49   

Cytat:
Tak, ale co powiesz o Bednarskim i Andryszczaku?

O Bednarskim moge napisać, że pisze merytorycznie, opierając się na tekstach ŚJ. Andryszczaka nie czytałem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2009-12-27, 12:49   re

po pierwsze nie pisalem "KTO JEST BLIZSZY PRAWDY?"
Faktycznie, jesli Niewolnik bedzie zmienial doktryne z taka predkoscia to przebije KK, ktory formulowal swoje dogmaty przez lat 2000.
Tu od czasow Russela bylo juz kilka koncow swiata, transfuzja, pale nie krzyze, 1914, mala trzodka i wiele innych.
To chyba troche za duzo, jak na "organizacje Jehowy".
SJ to typ orgnizacji analogicznej do KK, czyli organizacji totalnej. Nawet jesli zmienia poglady to robi to w stylu Orwella. Dobrze, ze istnieja ludzie, ktorzy posiadaja wiedze i stara literature.
Co do zielonych to racja. Jestem zwolennikiem kosciola, ktory sie reformuje.
Uklony
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-12-27, 12:51   

makabi, O tym co piszesz, to my wiemy, już było na forum. Napisz cos bardziej interesującego ok :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-27, 12:58   

makabi napisał/a:
Faktycznie, jesli Niewolnik bedzie zmienial doktryne z taka predkoscia to przebije KK, ktory formulowal swoje dogmaty przez lat 2000.

Tandetne porównanie, makabi. KK, w przeciwieństwie do ŚJ, nie wycofuje się z ustanowionych prawd wiary (dogmatów) ani nie zmienia ich o 180 stopni.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-27, 13:16   Re: re

makabi napisał/a:
po pierwsze nie pisalem "KTO JEST BLIZSZY PRAWDY?"
Faktycznie, jesli Niewolnik bedzie zmienial doktryne z taka predkoscia to przebije KK, ktory formulowal swoje dogmaty przez lat 2000.
Zmienić poglądy na daną sprawę można jeżeli to jest na korzyść prawdy, nigdy w przeciwnym przypadku.
Źle jest gdy ktoś trzyma się fałszywych nauk i je ogłasza za prawdy od Boga Jehowy, to jest grzech głosić w imieniu Boga fałszywe świadectwa.
Jer. 14:9-15
Przecie Ty, Panie, jesteś pośród nas, a twoim imieniem jesteśmy nazwani,nie opuszczaj nas!
Tak mówi Pan o tym ludzie: Tak lubią się wałęsać, swoich nóg nie oszczędzają, ale Pan nie ma w nich upodobania, wspomina teraz ich winę i nawiedza ich grzechy.
Potem rzekł Pan do mnie: Nie módl się o powodzenie dla tego ludu.
Gdy będą pościć, nie wysłucham ich błagania, a gdy będą składać całopalenia i ofiary z pokarmów, nie będę miał w nich upodobania, lecz mieczem, głodem i zarazą wygubię ich.
I rzekłem: Ach! Wszechmocny Panie, oto prorocy mówią im: Nie ujrzycie miecza, a głód was nie dotknie, lecz dam wam trwały pokój na tym miejscu.
A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują.
Dlatego tak mówi Pan o prorokach, którzy, chociaż ich nie posłałem, prorokują w moim imieniu i mówią: Miecza i głodu nie będzie w tej ziemi; od miecza i głodu poginą ci prorocy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10