Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wieczna dziewica
Autor Wiadomość
kansyheniek 

Wysłany: 2009-11-14, 22:30   

Cytat:
(19) Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego.

Właśnie w związku z tym pytam:Brat Pański to:Jakub syn Zebedeusza,czy Jakub syn Alfeusza?
Zaden z nich nie był synem Józefa,męża Marii.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-14, 22:39   

Jakub brat Jezusa nie był zadnym z tych dwóch bo bracia Jezusa nie wierzyli w Niego za swego życia
Jakub o którym pisze Paweł brat Jezusa został Jego apostołem nie koniecznie za Jezusa ziemskiego życia
Mógł być apostołem z daru łaski Ducha Sw
po wylaniu Ducha -on powołuje w zborze apostłów -brata Jezusa też
pozdrawiam

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2009-11-14, 22:41   

Rys Płaskowicki

Cytat:
Izajasz wyróżnia ten poród sformułowaniem oto panna pocznie i porodzi syna

Wyraz "almah"oznaczający "młoda niewiasta"" został świadomie źle przetłumaczony jako "panna".Zastanawiam się,do czego KK było potrzebne dziewictwo Marii i do tego wieczne?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

tessa

Wysłany: 2009-11-14, 22:43   

kansyheniek napisał/a:
Cytat:
(19) Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego.

Właśnie w związku z tym pytam:Brat Pański to:Jakub syn Zebedeusza,czy Jakub syn Alfeusza?
Zaden z nich nie był synem Józefa,męża Marii.

Brat Pański to brat Jezusa a syn Marii.O żadnym apostole z grona 12 nie ma wzmianki ,że jest "bratem Pańskim".
Należał on do grona apostołow ,ale nie do grona 12,jak też Paweł był apostołem a nie należał do grona 12.

Dz 14:14 NS "Usłyszawszy o tym, apostołowie Barnabas i Paweł rozdarli swe szaty wierzchnie i wpadli w tłum, wołając"
Ostatnio zmieniony przez tessa 2009-11-14, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  

kansyheniek 

Wysłany: 2009-11-14, 22:47   

tessa napisał/a:
Brat Pański to brat Jezusa a syn Marii.O żadnym apostole z grona 12 nie ma wzmianki ,że jest "bratem Pańskim".
Należał on do grona apostołow ,ale nie do grona 12,jak też Paweł był apostołem a nie należał do grona 12.

Według mnie nie ma żadnego trzeciego Jakuba,podkreślam,żadnego.
A autor Listu to Jakub Mniejszy albo Młodszy jak kto woli.

tessa

Wysłany: 2009-11-14, 22:48   

kansyheniek napisał/a:
tessa napisał/a:

Według mnie nie ma żadnego trzeciego Jakuba,podkreślam,żadnego.
A autor Listu to Jakub Mniejszy albo Młodszy jak kto woli.

Więc widocznie nie czytałeś mojego postu na ten temat,w którym wymieniłam dwóch Jakubów oraz braci Jezusa. ;-)

Dz 1:12-14 NS „Potem wrócili do Jerozolimy z góry zwanej Górą Oliwną, leżącej w pobliżu Jerozolimy w odległości drogi sabatowej.(13) I przyszedłszy, weszli do górnej izby, gdzie się zatrzymali Piotr oraz Jan i Jakub, a także Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon, ów gorliwy, jak również Judas, syn Jakuba.(14) Wszyscy oni jednomyślnie trwali na modlitwie razem z niektórymi niewiastami oraz Marią, matką Jezusa, i z jego braćmi.”

Mt 13:55 NS "Czyż nie jest to syn cieśli? Czy jego matka nie nazywa się Maria, a jego bracia: Jakub i Józef, i Szymon, i Judas?"

Jeśli umiesz logicznie myślec dojdziesz do prawdy.

kansyheniek 

Wysłany: 2009-11-14, 22:55   

Cytat:
) Następnie, trzy lata później, udałem się do Jerozolimy dla zapoznania się z Kefasem, zatrzymując się u niego /tylko/ piętnaście dni. (19) Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego. (20

Pisząc ten fragment Paweł cały czas ma na myśli grono Dwunastu...
Ostatnio zmieniony przez kansyheniek 2009-11-14, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  

kansyheniek 

Wysłany: 2009-11-14, 22:57   

Cytat:
Więc widocznie nie czytałeś mojego postu na ten temat,w którym wymieniłam dwóch Jakubów oraz braci Jezusa. ;-)

Dz 1:12-14 NS „Potem wrócili do Jerozolimy z góry zwanej Górą Oliwną, leżącej w pobliżu Jerozolimy w odległości drogi sabatowej.(13) I przyszedłszy, weszli do górnej izby, gdzie się zatrzymali Piotr oraz Jan i Jakub, a także Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon, ów gorliwy, jak również Judas, syn Jakuba.(14) Wszyscy oni jednomyślnie trwali na modlitwie razem z niektórymi niewiastami oraz Marią, matką Jezusa, i z jego braćmi.”

Mt 13:55 NS "Czyż nie jest to syn cieśli? Czy jego matka nie nazywa się Maria, a jego bracia: Jakub i Józef, i Szymon, i Judas?"

Jeśli umiesz logicznie myślec dojdziesz do prawdy.

Myślę i myślę i stwierdzam,że dorobiłaś tu sobie trzeciego Jakuba,po co?

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-11-14, 23:06   

1 Jakub
(18) I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. (19) Idąc dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci.
(Ew. Marka 1:18-19, Biblia Tysiąclecia)

2 Jakub

3 Jakub

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-15, 00:36   

tessa napisał/a:
Brat Pański to brat Jezusa a syn Marii

Jak może być brat Jezusa a syn Marii, kiedy jest tekst,że:

J 7:5 Bg "Bo i bracia jego nie wierzyli weń."

Był to kuzyn Jezusa. Wszystkich apostołów Jezus sam powoływał, również Ap.Pawła.Bracia rodzeni Jezusa [przyrodni] nie wierzyli w Jezusa misję. Dopiero po śmierci Jezusa jest wzmianka w Dziejach,że się nawrócili.

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2009-11-15, 00:51   

SUB napisał/a:
(wyróżnienia moje)
A co na to Pismo?
Mt 1:25 NS „Ale z nią nie współżył, dopóki nie urodziła syna, i nadał mu imię Jezus.”

Ciekawie podano to w innych przekładach:
Mt 1:25 Bw „Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus.”
Mt 1:25 BT „lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.”

Dzięki SUB za te fragmenty. Chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości, że Maria współżyła ze swoim mężem i nie została do końca życia dziewicą. Na pewno była wspaniałą matką dla Jezusa i jego rodzeństwa.
Rzym. 13:10

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-15, 08:44   

Jeżeli dziewictwo traktować fizycznie jako błonę dziewiczą to Maryja straciła ją rodząć Jezusa
jest On urodzony w sposób naturalny a nie np przez cesarskie cięcie
nie wyskoczył też z głowy boga jak w mitach greckich
nauka o dziewictwie Maryi po urodzeniu Jezusa jest nie biblijna
nie mażadnych podstaw
Gdyby Maryja nie spełniała obowiązków małżeńskich wobec Józefa oddalił by on ją bo by musiał.
Nie miał bowiem prawa żyć w fikcji -to byłby grzech
pozdrawiam

tessa

Wysłany: 2009-11-15, 11:20   

nike napisał/a:
tessa napisał/a:
Brat Pański to brat Jezusa a syn Marii

Jak może być brat Jezusa a syn Marii, kiedy jest tekst,że:

J 7:5 Bg "Bo i bracia jego nie wierzyli weń."

Był to kuzyn Jezusa. Wszystkich apostołów Jezus sam powoływał, również Ap.Pawła.Bracia rodzeni Jezusa [przyrodni] nie wierzyli w Jezusa misję. Dopiero po śmierci Jezusa jest wzmianka w Dziejach,że się nawrócili.

A kiedy Jakub pisał swój list? Po nawróceniu.Wcześniej ów Jakub a brat Jezusa nie wierzył w niego ,zatem nie mógł byc apostołem Jezusa.Apostołami zaś byli Jakub syn Alfeusza i Jakub syn Zebedeusza.
Apostołem został potem ,po nawróceniu tak jak Paweł.

Cytat:
Był to kuzyn Jezusa.

Gdyby był to kuzyn ,a nie brat to byłoby jasno napisane.Słownictwo greckie rozróżniało bowiem brata od kuzyna.

Kol 4:10 NS "Przesyła wam pozdrowienia Arystarch, mój współjeniec, a także Marek, kuzyn Barnabasa (co do którego otrzymaliście nakazy, żeby go serdecznie przyjąć, gdyby do was przyszedł),"

Mt 10:2 NS "A imiona dwunastu apostołów są następujące: pierwszy Szymon zwany Piotrem i Andrzej, jego brat; i Jakub, syn Zebedeusza, i Jan, jego brat;"

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-15, 11:39   

tessa napisał/a:

Ja nie wierzę w dwudziestu apostołów.

Wierzę w dwunastu Apostołów Baranka, a tam przyrodniego brata Jezusa nie było.
List był pisany przez apostoła z dwunastki.
Pawła też zaliczam do dwunastki,. pisałam już na ten temat.

tessa

Wysłany: 2009-11-15, 11:45   

nike napisał/a:
tessa napisał/a:

Ja nie wierzę w dwudziestu apostołów.

Wierzę w dwunastu Apostołów Baranka, a tam przyrodniego brata Jezusa nie było.
List był pisany przez apostoła z dwunastki.
Pawła też zaliczam do dwunastki,. pisałam już na ten temat.

A Barnabę zaliczasz skoro Pawła....
bądż konsekwentna...

Dz 14:14 NS "Usłyszawszy o tym, apostołowie Barnabas i Paweł rozdarli swe szaty wierzchnie i wpadli w tłum, wołając"

A uznajesz Macieja ?
Dz 1:26 NS "Rzucili zatem losy, a los padł na Macieja; i doliczono go do jedenastu apostołów."

Razem z Pawłem ,którego uznajesz za jednego z 12 byłoby ich 13. ;-)

Ja wierzę ,że było 12 apostołów,ale nie tylko oni byli apostołami Jezusa.Byli i apostołowie ,którzy nie wchodzili w skład tych 12 a Biblia wymienia właśnie takich :Paweł ,Barnaba ,Jakub brat Jezusa.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2009-11-15, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu