Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w Królestwie Bożym będzie podział na płeć?
Autor Wiadomość
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-11-19, 00:14   

Anastasis,szkoda,że nie napisałeś jak rozumiesz podany przeze mnie fragment z 1 Kor.
Machabeusz napisał cosik i ja widzę tę sprawę podobnie.A może masz problemy z rozumieniem tego fragmentu???
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-19, 08:35   

Na zebraniach chrześcijańskich pojawiają się aniołowie [mogą się pojawić]. Dlatego kobiety powinny zakrywać głowę ze względu na aniołów.

Bóg miał plan, ale wybacz, ja nie będę przyjmował jako treści objawionych tego, co ktoś sobie "dopisał" do tego planu. Tekst Rodzaju 1-3 jest jasny. Nie zamierzam dodawać do Pisma, aby nie uznał mnie za kłamcę [Przy 30:6]
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-11-19, 10:10   

anastasis napisał/a:
Napisałeś mi, że Bóg miał pewne zamierzenie co do ziemi. Jego zamierzenie teraz wg Ciebie takie samo jak na początku. Pytałem więc o początek. I ja nigdzie na początku nie widzę tych elementów zamierzenia, które Ty podałeś [np. przekształcenie Ziemi w raju].


Poczytaj Rodzaju w uwzglednieniem poszczególnych dni stwarzania. Każdy dzień miał swój cel. Każdy dzień kończył się stwierdzeniem: i widział Bóg, że to było dobre. Odnośnie ostatniego dnia, po stworzeniu Adama i Ewy i daniu im poleceń, niestety nie ma tego stwierdzenia. Więc... czy stan, ktory obecnie widzisz jest dobry? Czy uważasz, że Ty osobiście masz powody do zadowolenia? Dlaczego Jezus zapowiadał wojny, głody, trzęsienia ziemi a w końcu wielki ucisk? Czyżby o to własnie Bogu chodziło? On tego chciał? Jesli tak to... nie powinieneś spodziewać się zmiany ;-) Dlaczego Bóg obiecuje zakończyć ten świat skoro takiego by chciał?
Naiwne to dla mnie myslenie ale... możesz, możesz.

anastasis napisał/a:
Denerwujesz się, że mówię, że dodajesz do Pisma-a jak ja mam to inaczej nazwać?


Denerwujesz? Chyba nie przeczytałeś zbyt wiele moich postów. Całe to forum traktuję z lekkim przymróżeniem oka. Proponuję Tobie to samo. Nie bądź śmiertelnie poważny a szczególnie w sposobie traktowania samego siebie.

anastasis napisał/a:
Jeśli mówisz, że Adam i Ewa mieli "przekształcić Ziemię w raj" to ja proszę podanie sigli biblijnych


Naiwna pośba lecz... proszę:

Rdz 1:28 Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.

Nie trzeba być zbyt inteligentnym aby się domyśleć, jak miałob wyglądać życie na ziemi, gdyby ludzie nie zgrzeszyli. Skoro mieli napełnić ziemię to... jak myślisz, Adam z Ewą mieli mieszkać w Edenie ale ich potomkowie już na ziemi nie uprawionej? ;-)

Inna kwestia. Gdybiesz: skąd wiadomo, że po jakimś czasie Bóg nie zabrałby ich do nieba.

Biblia podaje iż owo przejście do nieba nastepuje przez... śmierć. Najpierw należy umrzeć aby pójść do nieba.
Więc jak sobie wyobrażasz zabranie do nieba, jeśli ludzie nie mieliby umierać?
Warunek śmierci postawiony Adamowi znasz. Nawet nie będę cytował. Śmierć jest... karą za grzech. Zabranie doskonałych ludzi oznaczałoby że muszą umrzeć, czyli zostać ukarani (ale za co, skoro byliby wciąż doskonali). Może mi to wyjaśnisz?

Nawet jeśli wg. ciebie Bóg zmienił zdanie i... przeznaczył ludzi do nieba to... gdzie masz o tym wzmiankę? Dopiero w czasach Chrystusa.
Opowiedz mi więc, anastasis, czy z punktu widzenia Dawida, kiedy pisał Psalm 37:29 czy Salomona piszącego Przysłow 2:21,22 albo Izajasza 65:20, oni mieli nadzieję na życie w niebie? Czyżbyś uważał, że pisząc o ziemi tak wyrażnie mieli nadzieję na zycie w niebie? Pisali pod natchnieniem czy nie? Dlaczego Bóg, nawet jesli przyjąć, że zmienił zamierzenie, wciąż przypominał ludziom o zbawieniu na ziemi? No i dlaczego nic im nie powiedział, że coś zmienił?
A nawet jesli w NT pojawiło się coś nowego (nadzieja niebiańska) to i tak przecież z myślą o ziemi i ludziach na niej mieszkających. Dlatego masz w Obj. o królach panujacych NAD ziemią, masz namiot Boga pośród ludzi, masz o kapłanach czyli pośrednikach między grzesznikami a Bogiem, no i masz wzmiankę Jezusa o...
odtworzeniu:

Mat 19:28 Jezus rzekł do nich: „Zaprawdę wam mówię: Przy odtworzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym chwalebnym tronie, również wy, którzyście poszli w moje ślady, będziecie zasiadać na dwunastu tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela.

Co wg. Ciebie bedzie 'odtworzone'?

O panowaniu Jezusa mowa tez w Daniela. Nad kim panuje? Nad ludźmi czy nie?

(Daniela 7:14) I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz.

Albo tu:

Dz Ap 3:21 którego niebo musi w sobie zatrzymać aż do czasów przywrócenia wszystkiego, o czym Bóg mówił przez usta swych świętych proroków, którzy żyli w dawnych czasach.

O jakim 'przywróceniu' mówili prorocy ST? Nie masz tam żadnych wzmianek o... niebie. Nawet gdyby coś było to... przecież ludzie nigdy wczesniej w niebie nie byli aby mówić o jakimś przywróceniu, odnowieniu, odtworzeniu. Co zostało zepsute wiemy i tego się spodziewamy spowrotem.
anastasis napisał/a:
Dziwi niekonsekwencja śJ, gdyż żydom nie przypisujecie żadnej znaczącej roli w przyszłości. A przecież, wg waszej logiki powinien zrobić wszystko, aby żydzi jako naród znów stali się teokracją.


Nie szukaj niekonsekwencji u ŚJ dopuki ich o to nie zapytasz. Bóg wybrał naród zydowski w określonym celu. Mieli wyłonić mesjasza. I choć po drodze nagrzeszyli to... Bóg faktycznie zrobił wszystko aby byli teokracją. A to wyzwolił ich z Egiptu, potem z babilony a to wyzwalał poprzez sędziów itd. itd. Kiedy ten cel został osiągnięty, przestali spełniać swoją rolę. Mesjasz już się pojawił, niektórzy skorzystali z szansy zostania narodem 'królów i kapłanów' i... tyle. Ale... cel przez Boga został osiągnięty. Podobnie jak z ziemią. Choć ludzie po drodze nie raz zawiedli, Bóg swój cel osiagnie aby po ostatnim dniu również powiedzieć... 'i to było dobre'. Jak na razie zapowiada to tylko księga Objawienia ale to kwestia przyszłości.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-11-19, 10:44   

anastasis napisał/a:
Na zebraniach chrześcijańskich pojawiają się aniołowie [mogą się pojawić]. Dlatego kobiety powinny zakrywać głowę ze względu na aniołów.


Ojej,Anastasis.No ale chodzi o to dlaczego "baby" mają kryć głowę przed aniołami,dlaczego mężczyźni nie muszą.Jeśli nie znasz odpowiedzi napisz,że nie wiesz,to żaden wstyd.

anastasis napisał/a:
Bóg miał plan, ale wybacz, ja nie będę przyjmował jako treści objawionych tego, co ktoś sobie "dopisał" do tego planu. Tekst Rodzaju 1-3 jest jasny. Nie zamierzam dodawać do Pisma, aby nie uznał mnie za kłamcę


Nie widzisz planu?Myślałem,że dasz radę,no cóż pomyliłem się...
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-19, 10:46   

Cytat:
Poczytaj Rodzaju w uwzglednieniem poszczególnych dni stwarzania. Każdy dzień miał swój cel. Każdy dzień kończył się stwierdzeniem: i widział Bóg, że to było dobre. Odnośnie ostatniego dnia, po stworzeniu Adama i Ewy i daniu im poleceń, niestety nie ma tego stwierdzenia. Więc... czy stan, ktory obecnie widzisz jest dobry? Czy uważasz, że Ty osobiście masz powody do zadowolenia? Dlaczego Jezus zapowiadał wojny, głody, trzęsienia ziemi a w końcu wielki ucisk? Czyżby o to własnie Bogu chodziło? On tego chciał? Jesli tak to... nie powinieneś spodziewać się zmiany ;-) Dlaczego Bóg obiecuje zakończyć ten świat skoro takiego by chciał?
Naiwne to dla mnie myslenie ale... możesz, możesz.


Skoro nie ma stwierdzenia o dobroci Adama jeszcze przed jego upadkiem na jakiej podstawie śJ uważają, że Adam był doskonały?
Moje myślenie nie jest naiwne, natomiast Twoja interpretacja mojego myślenia owszem.
Nie moja wina, że nie rozumiesz i raczej nie chcesz zrozumieć nawet o co chodzi drugiej stronie.

Cytat:
Denerwujesz? Chyba nie przeczytałeś zbyt wiele moich postów. Całe to forum traktuję z lekkim przymróżeniem oka. Proponuję Tobie to samo. Nie bądź śmiertelnie poważny a szczególnie w sposobie traktowania samego siebie.


Ja widzę, że się denerwujesz. Nawet jeśli teraz zaprzeczasz.

Cytat:
Naiwna pośba lecz... proszę:

Rdz 1:28 Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.


Jeżeli dla kogoś SAMO SŁOWO BOŻE jest naiwne i potrzebuje upiększaczy to już nie mój problem. Polecenia Boga są jednoznaczne: rozmnożyć się, napełnić i opanować ziemię. Moim zdaniem to się dokonało. A to, że nie tak jak Bóg na początku by chciał, to wina ludzkiego grzechu. Bóg zawsze liczył się z decyzjami ludzi. Potrafili oni czasem zniweczyć nawet Jego zamierzenie [ Łuk 7:30].

Cytat:
Biblia podaje iż owo przejście do nieba nastepuje przez... śmierć. Najpierw należy umrzeć aby pójść do nieba.
Więc jak sobie wyobrażasz zabranie do nieba, jeśli ludzie nie mieliby umierać?
Warunek śmierci postawiony Adamowi znasz. Nawet nie będę cytował. Śmierć jest... karą za grzech. Zabranie doskonałych ludzi oznaczałoby że muszą umrzeć, czyli zostać ukarani (ale za co, skoro byliby wciąż doskonali). Może mi to wyjaśnisz?


To, że śmierć jest furtką do nieba nie oznacza, że Bóg nie miałby innej możliwości. Np wniebowstąpienie.

Cytat:
Nawet jeśli wg. ciebie Bóg zmienił zdanie i... przeznaczył ludzi do nieba to... gdzie masz o tym wzmiankę? Dopiero w czasach Chrystusa.
Opowiedz mi więc, anastasis, czy z punktu widzenia Dawida, kiedy pisał Psalm 37:29 czy Salomona piszącego Przysłow 2:21,22 albo Izajasza 65:20, oni mieli nadzieję na życie w niebie? Czyżbyś uważał, że pisząc o ziemi tak wyrażnie mieli nadzieję na zycie w niebie? Pisali pod natchnieniem czy nie? Dlaczego Bóg, nawet jesli przyjąć, że zmienił zamierzenie, wciąż przypominał ludziom o zbawieniu na ziemi? No i dlaczego nic im nie powiedział, że coś zmienił?
A nawet jesli w NT pojawiło się coś nowego (nadzieja niebiańska) to i tak przecież z myślą o ziemi i ludziach na niej mieszkających. Dlatego masz w Obj. o królach panujacych NAD ziemią, masz namiot Boga pośród ludzi, masz o kapłanach czyli pośrednikach między grzesznikami a Bogiem, no i masz wzmiankę Jezusa o...
odtworzeniu:


Bóg przeznaczył ludzi do nieba tylko czasowo. Ostatecznie przeznaczeniem jest nowe niebo i nowa ziemia.
NT mówi o jednym miejscu dla zbawionych i nazywa je Miastem (Ap 22:14), Jeruzalem Nowym (Ap 21:2), Jeruzalem niebieskim (Hbr 12:22). Abraham zdążał do tego miasta właśnie [Hbr 11:16]
Ludzie ze ST chcieli być z Bogiem. Hiob chciał oglądać Boga [19:25]

Polecam Psalm 73:24-28, gdzie Dawid upatrywał swojego szczęścia.

Bóg nie przypominał ludziom że będą zbawieni na ziemi [tej samej ziemi] lecz pokazywał im przez ziemskie obrazy chwałę i szczęśliwość przyszłego świata. Identycznie robił Jezus w stosunku do apostołów: wspólne jedzenie, picie i wielka uczta. Przecież i Wy się zgadzacie, że oni są duchami i brzucha ani pokarmu już nie mają [1 Kor 6:13-14]. Czy więc Jezus zapewniał ich o chwale ziemskiej? Co do Obj i królów panujących nad ziemią to z tego co ja wiem w grece jest NA ziemi a nie nad ziemią.

Kapłani nie zawsze muszą być pośrednikami. Nie są nimi, jeśli nie ma między kim pośredniczyć. Kapłani mogą np. zawsze oddawać chwałę Bogu.
Cytat:

Co wg. Ciebie bedzie 'odtworzone'?


Niebo i ziemia. Lecz nie musi to polegać na powrocie do Edenu. Może być jeszcze doskonalsze, podobnie jak nowy człowiek-Jezus jest doskonalszy od Adama.

Cytat:

O panowaniu Jezusa mowa tez w Daniela. Nad kim panuje? Nad ludźmi czy nie?


Nad ludźmi. Już panuje [Obj 1:5]



Cytat:
O jakim 'przywróceniu' mówili prorocy ST? Nie masz tam żadnych wzmianek o... niebie. Nawet gdyby coś było to... przecież ludzie nigdy wczesniej w niebie nie byli aby mówić o jakimś przywróceniu, odnowieniu, odtworzeniu. Co zostało zepsute wiemy i tego się spodziewamy spowrotem
.

Przede wszystkim mówili o przywróceniu Jeruzalem. Nowe Jeruzalem zejdzie z nieba na ziemię. To będzie nowy świat. Przewyższy Eden.


Cytat:
Nie szukaj niekonsekwencji u ŚJ dopuki ich o to nie zapytasz. Bóg wybrał naród zydowski w określonym celu. Mieli wyłonić mesjasza. I choć po drodze nagrzeszyli to... Bóg faktycznie zrobił wszystko aby byli teokracją. A to wyzwolił ich z Egiptu, potem z babilony a to wyzwalał poprzez sędziów itd. itd. Kiedy ten cel został osiągnięty, przestali spełniać swoją rolę. Mesjasz już się pojawił, niektórzy skorzystali z szansy zostania narodem 'królów i kapłanów' i... tyle. Ale... cel przez Boga został osiągnięty. Podobnie jak z ziemią. Choć ludzie po drodze nie raz zawiedli, Bóg swój cel osiagnie aby po ostatnim dniu również powiedzieć... 'i to było dobre'. Jak na razie zapowiada to tylko księga Objawienia ale to kwestia przyszłości.


No i osiągnął: ziemia jest pełna ludzi i poddana ludziom jak nigdy wcześniej. Teraz Bóg ma plany związane z nowa ziemią. I tam dobrze byłoby się znaleźć, bo poza Miastem nie ma nic dobrego [Obj 22;14-15] a mi śJ tłumaczyli, że to będzie tak jak ziemskie królestwo, że miasto a wokół miasta wioski...Ktoś tu kogoś oszukuje. Biblia mówi: poza Miastem potępieni.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-19, 11:01   

Zgoda
w swiętym mieście zstępującym z Nieba Nowym Jerusalem ,tym którego budowniczym jest Bóg
będzie Jezus i Jego Bracia w Chrystusie -oblubienica
pozdrawiam
 
 
Tutte 

Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-11-19, 13:10   

Ale jak cos moze być doskonalsze od doskonałego?Ten wyraz raczej się nie stopniuje.
Poza tym jak ludzie moga zniweczyć zamierzenie Boże?Czy Bóg nie jest wszechmocny i nie potrafi zrealizować swojego planu?
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-19, 13:41   

Według Łukasza 7:30 człowiek może zniweczyć zamierzenie Boże co do siebie. Ma więc pewien zakres władztwa, który szanuje sam Bóg [to Bóg także dał mu możliwość samodecydowania]. Jeśli chodzi o ziemię, to została ona przeklęta ze względu na człowieka [Rodzaju 5:29]. Bóg szanując wolną wolę człowieka, a jednocześnie swój zamiar oferuje nam nową ziemię. Stara ma ulec "zwinięciu jak płaszcz zużyty".

Wracając do kwestii płci: pamiętajmy, że chrześcijan czeka większa chwała niż Adama, a to zgodnie z zasadą: gdzie wzmógł się grzech tam obficiej rozlała się łaska. Adam potrzebował Ewy, aby go dopełniła. Ja myślę, że dochodzenie do pełni Chrystusowej z Efezjan 4 to właśnie także zrzucenie skorupy nie tylko naszych podziałów narodowych czy klasowych ale także podziału na płeć. Bóg chce nowego świata i nowych ludzi. Przemija postać tego świata.
 
 
Tutte 

Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-11-19, 15:02   

Oczywiście,miałam na myśli ogólne zamierzenie Boże co do ziemi i ludzkości.Wolna wola dana nam przez Boga to prawo,któremu On sam się podporządkowuje.
Jeśli chodzi o ziemię,to czy nie uważasz,że słowo to może mieć w Biblii różne znaczenia?Np. w Rodzaju 11:1 wspomniano,że ziemia miała język i słownictwo.Jakoś trudno mi sobie wyobrazić "gadajacą"kulę ziemską.Może więc w przypadku "nowej ziemi" również nie chodzi o dosłowny glob,bo w takim razie niebo też zostanie zniszczone i zastąpione nowym?
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-19, 21:55   

Tłumaczyłem już: ziemia będzie zniszczona zarówno z znaczeniu podmiotowym jak i przedmiotowym. Są takie fragmenty Pisma mówiące o zniszczeniu ziemi, które można przypisać zarówno do ludzi jak i do globu, ale są i takie, które można przypisać tylko do globu.
Pismo nie kłamie, nasze wyobrażenia często tak. "Ogólne zamierzenie co do ziemi" zostało jasno wyłożone.Jak pozostaniemy przy samym Słowie, to się okazuje, że spokojnie można uznać zamierzenie za wypełnione [ziemia jest zaludniona, opanowana przez człowieka].

2 Kor 4:18 jasno mówi, że to, co widzialne NIE jest wieczne.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-11-19, 21:58   

anastasis napisał/a:
Skoro nie ma stwierdzenia o dobroci Adama jeszcze przed jego upadkiem na jakiej podstawie śJ uważają, że Adam był doskonały?


Prosty błąd popełniasz. Adam został stworzony szóstego dnia. O szóstym dniu powiedziano, że było to wszystko dobre. A oto dowód:

"Rdz 1:27 I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę.Rdz 1:28 Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.

Rdz 1:29 I przemówił Bóg: „Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm.
Rdz 1:30 I wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi, i wszelkiemu latającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu, co się porusza po ziemi, w czym jest życie jako dusza, [dałem] na pokarm wszelką zieloną roślinność”. I tak się stało.

Rdz 1:31 Potem Bóg widział wszystko, co uczynił, i oto było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał ranek — dzień szósty.


Natomiast o siódmym dni, dniu w ktorym żyjemy nie ma wzmianki: to było dobre. Gdyby tak było to... po co zapowiedzi zmiany?

anastasis napisał/a:
Nie moja wina, że nie rozumiesz i raczej nie chcesz zrozumieć nawet o co chodzi drugiej stronie.


A ja myślę, że to... Twoja wina, że userzy traktują cię jako młodzieńca ;-) Popełniasz prosty błąd a potem coś o winie innym piszesz? Niepoważne...

anastasis napisał/a:
Ja widzę, że się denerwujesz. Nawet jeśli teraz zaprzeczasz.


Żarty stroisz albo jesteś śmiertelnie poważny :crazy:

anastasis napisał/a:
To, że śmierć jest furtką do nieba nie oznacza, że Bóg nie miałby innej możliwości. Np wniebowstąpienie.


Może, gdyby coś takiego istniało. Jednak Bóg poinformował nas o takiem a nie innej mozliwości. Kto tu teraz gdybie? Czyżbyś jako prawdy przyjmował nieobjawione rzeczy gdzie nasza fantazja może puszczać wodze wyobraźni...?

anastasis napisał/a:
Bóg przeznaczył ludzi do nieba tylko czasowo. Ostatecznie przeznaczeniem jest nowe niebo i nowa ziemia.


Czyli co? Ludzie pójdą do nieba a stamtąd na Nową inną ziemię?
Chmm... więc mam pytanie, czy na inną, nową ziemię Bóg także przeniesie śmieci ze starej ziemi? Bo tak mi wychodzi, gdy czytam Ezechiela:

"Eze 39:6 „‚I ześlę ogień na Magog oraz na tych, którzy bezpiecznie mieszkają na wyspach; i ludzie będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa.
Eze 39:7 A moje święte imię uczynię znanym pośród mego ludu izraelskiego i już nie pozwolę bezcześcić mego świętego imienia; i narody będą musiały poznać, że ja jestem Jehowa, Święty w Izraelu’.

Eze 39:8 „‚Oto nadejdzie i się stanie’ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy. ‚To jest dzień, o którym mówiłem.
Eze 39:9 A mieszkańcy miast izraelskich wyjdą i będą palić oraz rozniecać ogień ze zbroi, puklerzy i wielkich tarcz, z łuków i strzał, i pałek oraz dzid; i będą nimi rozpalać ogień przez siedem lat.
Eze 39:10 I nie będą przynosić patyków z pola ani nie będą zbierać po lasach drewna opałowego, bo będą rozpalać ogień orężem’.
„‚I złupią tych, którzy ich łupili, oraz ograbią tych, którzy ich ograbiali’ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy."


Ciekawe, że nowa ziemia będzie pełna nieciekawych pozostałości... ;-)

Cytat:
Bóg zawsze liczył się z decyzjami ludzi. Potrafili oni czasem zniweczyć nawet Jego zamierzenie [ Łuk 7:30].


Naciągasz.

"Luk 7:30 Ale faryzeusze oraz biegli w Prawie, nie ochrzczeni przez niego, zlekceważyli dotyczącą ich radę Bożą).

Zlekceważenie rady nie ma nic wspólnego z zamierzeniem Boga. On i tak je osiągnie najwyzej z innymi ludźmi. Lekceważenie rad Bozych oznacza tylko przykrą konsekwencję dla lekceważacych. Czyżby wg. Ciebie można było zmienić Boże zamierzenia...? Tylko dlatego, że człowiek ma ochotę postapić inaczej?

Dość odważnie stawiasz wnioski w kontekście tego, co sam Bóg powiedział o sobie:

"Izj 46:10 Tym, który od początku oznajmia zakończenie i od dawna — to, czego jeszcze nie uczyniono; Tym, który mówi: ‚Mój zamiar się ostoi i uczynię wszystko, w czym mam upodobanie’"

Albo...

Izj 45:9 Biada wdającemu się w spór z Tym, który go ukształtował, jak skorupa gliniana z innymi skorupami glinianymi ziemi! Czy glina ma powiedzieć do tego, który ją kształtuje: „Co czynisz?” A twoje dzieło: „On nie ma rąk?”

Cytat:
Hiob chciał oglądać Boga [19:25]


I oglądał. Tyle, że niekoniecznie przebywając w niebie:

Job 42:5 Słyszałem o tobie pogłoski,
ale teraz widzi cię moje własne oko.
Job 42:6 Dlatego odwołuję, co powiedziałem,
i kajam się w prochu i popiele”.


No to jak, był Hiob w niebie czy nie, skoro chciał oglądać Boga i faktycznie ogladał?

Cytat:
Co do Obj i królów panujących nad ziemią to z tego co ja wiem w grece jest NA ziemi a nie nad ziemią.


Sprawdź a przekonasz się, że nie ma tam ani NA ani NAD tylko EPI. Tak jest w grece. Co na to słowniki...?

Cytat:
Nad ludźmi. Już panuje


A ja mówię o 1000-letnim panowanu Jezusa.

Cytat:
Przede wszystkim mówili o przywróceniu Jeruzalem. Nowe Jeruzalem zejdzie z nieba na ziemię.


A Micheasz zapowiadał, że to ludzie będą szli na górę do Jeruzalem. Skąd oni będą szli skoro zbawieni mieli spaść z nieba właśnie w owym mieście?

Jak oceniasz Micheasza 4:1-4? Podobnie Izajasza 2?

Więc zbawieni zejdą z nieba razem z miastem czy wejdą do miasta. Tylko skąd się wzięli poza miastem na nowej ziemi? ;-)

Cytat:
Teraz Bóg ma plany związane z nowa ziemią.


A co ze starą ziemią? Bóg rzuca słowa na wiatr?

Izj 45:18 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.

Więc sugerujesz, że jednak będzie pusta? Coś malujesz nam Boga który zmienia zdania... obietnice bez pokrycia? Więc może zmieni tez zdanie odnośnie nowej ziemi i zapomni nas o tym poinformować? Aż strach pomyśleć...

Cytat:
Ktoś tu kogoś oszukuje


A ja wiem kto kogo.

anastasis napisał/a:
Jeśli chodzi o ziemię, to została ona przeklęta ze względu na człowieka [Rodzaju 5:29].


Tak. Została przeklęta. Ale przecież powołujesz się na werset w ktorym wyrazono zniesienie przekleństwa. Nawiązano tam do Noego. Potop owo przeklenstwo zniósł.

Rdz 5:29 I nazwał go imieniem Noe, mówiąc: „Ten nam przyniesie pocieszenie w naszej pracy i w bólu naszych rąk z powodu ziemi, którą Jehowa przeklął”.

Zauważ, że po potopie Bóg właściwie powtarza to, co powiedział Adamowi po stworzeniu go. Czyli... wciąż przeklina? Uzywając takich samych słów jak w czasie stwarzania ludzi, Edenu itd? Ktoś tu kręci.

Bobo
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-20, 10:18   

Cytat:
Natomiast o siódmym dni, dniu w ktorym żyjemy nie ma wzmianki: to było dobre. Gdyby tak było to... po co zapowiedzi zmiany?


Rodzaju 2:3 mówi, że Jahwe Bóg pobłogosławił ten dzień i uświęcił go. Mam powodu do zadowolenia. Mój odpoczynek jest kwestią czasu [Hbr 4:9-11]
Cytat:

Może, gdyby coś takiego istniało. Jednak Bóg poinformował nas o takiem a nie innej mozliwości. Kto tu teraz gdybie? Czyżbyś jako prawdy przyjmował nieobjawione rzeczy gdzie nasza fantazja może puszczać wodze wyobraźni...?


Gdybanie zacząłeś Ty rozpoczynając dyskusję o tym, co by było, gdyby nie grzech. Więc ja także gdybałem. Śmierć jako furtka do nieba jest także konsekwencją grzechu. Ani Ty ani ja nie potrafimy podać odpowiedzi na pytanie: co by było, gdyby grzechu nie było. Twoje teza, jakoby ludzie żyli wiecznie w Edenie jest Twoim wnioskiem. Ja nie wnikam w rzeczy zakryte dla ludzi a wiadome tylko Bogu.

Cytat:
Czyli co? Ludzie pójdą do nieba a stamtąd na Nową inną ziemię?
Chmm... więc mam pytanie, czy na inną, nową ziemię Bóg także przeniesie śmieci ze starej ziemi? Bo tak mi wychodzi, gdy czytam Ezechiela:


Tak będzie. Co do "śmieci" . Co do wydarzeń z Ezechiela 39 wers 1 tego rozdziału mówiący o konkretnym księciu nie przekonuje mnie, że będą to wydarzenia ostateczne.

Cytat:
Naciągasz.

"Luk 7:30 Ale faryzeusze oraz biegli w Prawie, nie ochrzczeni przez niego, zlekceważyli dotyczącą ich radę Bożą).

Zlekceważenie rady nie ma nic wspólnego z zamierzeniem Boga. On i tak je osiągnie najwyzej z innymi ludźmi. Lekceważenie rad Bozych oznacza tylko przykrą konsekwencję dla lekceważacych. Czyżby wg. Ciebie można było zmienić Boże zamierzenia...? Tylko dlatego, że człowiek ma ochotę postapić inaczej?

Dość odważnie stawiasz wnioski w kontekście tego, co sam Bóg powiedział o sobie:

"Izj 46:10 Tym, który od początku oznajmia zakończenie i od dawna — to, czego jeszcze nie uczyniono; Tym, który mówi: ‚Mój zamiar się ostoi i uczynię wszystko, w czym mam upodobanie’"

Albo...

Izj 45:9 Biada wdającemu się w spór z Tym, który go ukształtował, jak skorupa gliniana z innymi skorupami glinianymi ziemi! Czy glina ma powiedzieć do tego, który ją kształtuje: „Co czynisz?” A twoje dzieło: „On nie ma rąk?”


Zamierzeniem Boga jest zbawić cały świat [1 Tym 2:4]. Każdy potępiony człowiek godzi w zamierzenie Boże. Przecież także wg Ciebie wszystkie stworzenia miały być "dobre". To, że Bóg zmienia trochę swoje plany to nie znaczy, że niweczy swoje zamierzenie. Dorze to widać na warunkowym przymierzu z Izraelem, gdzie Bóg postępuje stosownie do jego uczynków.

Cytat:
I oglądał. Tyle, że niekoniecznie przebywając w niebie:

Job 42:5 Słyszałem o tobie pogłoski,
ale teraz widzi cię moje własne oko.
Job 42:6 Dlatego odwołuję, co powiedziałem,
i kajam się w prochu i popiele”.

No to jak, był Hiob w niebie czy nie, skoro chciał oglądać Boga i faktycznie ogladał?


Hioba 38:1 wskazuje, że Bóg ukazał się Hiobowi w burzy. Oczywiście nie trzeba być w niebie, aby widzieć Boga, gdy On sam się objawia.

Hioba 19:20 jest w kontekście zmartwychwstania. To inny kontekst niż Hioba 42.

Cytat:

Sprawdź a przekonasz się, że nie ma tam ani NA ani NAD tylko EPI. Tak jest w grece. Co na to słowniki...?


Czy nad czy na, będą królować nad poganami [Obj 2:26] a nie nad drugą klasą chrześcijan.

Cytat:
A Micheasz zapowiadał, że to ludzie będą szli na górę do Jeruzalem. Skąd oni będą szli skoro zbawieni mieli spaść z nieba właśnie w owym mieście?

Jak oceniasz Micheasza 4:1-4? Podobnie Izajasza 2?

Więc zbawieni zejdą z nieba razem z miastem czy wejdą do miasta. Tylko skąd się wzięli poza miastem na nowej ziemi? ;-)


Odnoszę to do czasów Kościoła.

Cytat:
A co ze starą ziemią? Bóg rzuca słowa na wiatr?

Izj 45:18 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.

Więc sugerujesz, że jednak będzie pusta? Coś malujesz nam Boga który zmienia zdania... obietnice bez pokrycia? Więc może zmieni tez zdanie odnośnie nowej ziemi i zapomni nas o tym poinformować? Aż strach pomyśleć...


Ziemia jest zamieszkana. Bóg nie rzuca słów na wiatr.

Cytat:
Tak. Została przeklęta. Ale przecież powołujesz się na werset w ktorym wyrazono zniesienie przekleństwa. Nawiązano tam do Noego. Potop owo przeklenstwo zniósł.

Rdz 5:29 I nazwał go imieniem Noe, mówiąc: „Ten nam przyniesie pocieszenie w naszej pracy i w bólu naszych rąk z powodu ziemi, którą Jehowa przeklął”.

Zauważ, że po potopie Bóg właściwie powtarza to, co powiedział Adamowi po stworzeniu go. Czyli... wciąż przeklina? Uzywając takich samych słów jak w czasie stwarzania ludzi, Edenu itd? Ktoś tu kręci.


Pocieszenie to nie zniesienie przekleństwa. Wykopałeś sobie własny dołek. Skoro Bóg po przymierzu z Noem wznawia warunki swojego zamierzenia to zauważ, że nie ma tam nic o "uprawianiu ogrodu". Jeszcze czytelniej jest ""zapełnijcie ziemię..aby was było dużo" [Rodzaju 9:7]. Bóg nie będzie przeklinał już ziemi w taki sposób, jak to wtedy zrobił [wodą potopu] Rodzaju 8:22 mówi ciekawe słowa: "dopóki ziemia istnieć będzie". Z listu Piotra wiemy, że obecny świat jest zachowany na ogień. Razem z całą ziemią.

Jeśli przekleństwo w stosunku do ziemi ustało to rozumiem, że już nie pracują ludzie w pocie czoła? Ziemia nie rodzi chwastów? Jakoś tego nie widzę.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-11-20, 13:08   

anastasis napisał/a:
Rodzaju 2:3 mówi, że Jahwe Bóg pobłogosławił ten dzień i uświęcił go


Tak, tylko to robi się na początku, gdyż takie jest założenie. Podsumowanie jeszcze nie nastąpiło, choć dostrzegając w Biblii Boże zamierzenie, widzę, że wszystko zmirza do tego, że 'to będzie dobre'. Choć z perypetiami.

anastasis napisał/a:
Twoje teza, jakoby ludzie żyli wiecznie w Edenie jest Twoim wnioskiem


Jasne, że moim. Ty możesz mysleć inaczej. Tylko widzisz... opieram swoje wnioski na tym co napisano a nie na tym, czego Bóg wtedy nie powiedział. A powiedział, że ludzie umrą gdy zjedzą. Nie trzeba być naukowcem, jak długo i gdzie by żyli gdyby okazali się posłuszni.

anastasis napisał/a:
Tak będzie. Co do "śmieci" . Co do wydarzeń z Ezechiela 39 wers 1 tego rozdziału mówiący o konkretnym księciu nie przekonuje mnie, że będą to wydarzenia ostateczne.


Więc na kim i kiedy to się spełniło? Znamy jakiegoś innego Goga...?

Cytat:
To, że Bóg zmienia trochę swoje plany to nie znaczy, że niweczy swoje zamierzenie


Na ile cię rozumię to twierdzisz, że Bóg zmienił swoje zamierzenie. Podałem cytat z Izajasza 45 gdzie Bóg wyraża zamierzenie nie tylko co do ludzi ale i naszej ziemi. Ty twierdzisz, że zmienia plany ale nie zamierzenia. Więc zamierzenie co do planety ziemi... się w końcu zmieniło czy nie?

Cytat:
Hioba 38:1 wskazuje, że Bóg ukazał się Hiobowi w burzy. Oczywiście nie trzeba być w niebie, aby widzieć Boga, gdy On sam się objawia.


Nie rozumiem, po co powołujesz się na ten werset?
Job 19:20 Do skóry i do ciała mego przyschły moje kości, ocalały tylko dziąsła wokół moich zębów.
A Hioba 19:25 może dotyczyć też zmartwychwstania ziemskiego. Skąd wiesz, że niebiańskie? Tym bardziej, że pisarze ST nigdzie nie mieli wzmianki i zmartwychwstaniu do nieba. Sam zaznaczasz, że dopiero Jezus rzucił światło na zmartwychwstanie i nieśmiertelność. Więc skąd wniosek, że już Hiob miał takie wierzenia?

Job 38:1 Jahwe odpowiadając Jobowi przemówił wśród burzy:

Ukazał się czy przemówił z burzy...? Gdzie napisano, że Hiob zobaczył Boga?

Cytat:
Czy nad czy na, będą królować nad poganami


Zaraz, zaraz... czegoś tu nie rozumiem. Ci co idą do nieba będą kaplanami i królami w niebie. Potem zejdą w Nowym Jeruzalem. Tak przynajmniej mi wyjaśniałeś. Zaznaczasz zarazem, że wszyscy poza miastem będą potępieni. Jednocześnie twierdzisz że miasto zejdzie na nową ziemię. Skąd tam się wezmą ...poganie? Skąd ich wytrzasnąłeś na nowej ziemi? Tez zostaną przeniesieni?

Cytat:
Odnoszę to do czasów Kościoła.


Czyli teraz? Rozumiem, że owa pielgrzymka na górę do miasta Jeruzalem i na Syjon
to nie dosłowna? Kto lub co jest owym Jeruzalem w czasach Kościoła?

Cytat:
Ziemia jest zamieszkana. Bóg nie rzuca słów na wiatr.


Coś kręcisz. Wierzysz, że obecna ziemia będzie spalna? Tak. Będzie pusta? Tak twierdzisz. Więc jak czytając ten werset, gdzie Bóg obiecuje, że nie stworzył ziemię na NIC zarazem twierdzić, że NIC z niej nie zostanie? ;-) Czuję, że oko zaczyna mi skakać :crazy:

Cytat:
zauważ, że nie ma tam nic o "uprawianiu ogrodu".


Oczywiście, że nie ma. Raj ma przecież dopiero nastąpić.

Cytat:
Bóg nie będzie przeklinał już ziemi w taki sposób, jak to wtedy zrobił [wodą potopu]


Ależ ależ... kiedy narodził się Noe nadamu tak na imię, choć nie wiedziano jeszcze o żadnym potopie. Wiedziano natomiast o przekleństwie. Co ojcowie Noego mogli mieć na myśli mówiąc o przekleństwie, kiedy o potopie padła wzmianka dopiero, gdy Noe już był dorosły a ostatnia wzmianka o jakimś przekleństwie nastąpila w... Edenie?

Cytat:
Z listu Piotra wiemy, że obecny świat jest zachowany na ogień. Razem z całą ziemią.


Tak. Kwestia tylko czy chodzi o dosłowny ogień i dosłowne spalenie ziemi.

Cytat:
Jeśli przekleństwo w stosunku do ziemi ustało to rozumiem, że już nie pracują ludzie w pocie czoła? Ziemia nie rodzi chwastów? Jakoś tego nie widzę.


Czy mozliwe jest przeklęcie ziemi juz wcześniej przeklętej? Bo o czyms takim czytam w Kapł. 26:20:

20 I na próżno użyjecie swej mocy, gdyż wasza ziemia nie wyda swego plonu, a drzewo ziemi nie wyda swego owocu.

Z tego wynika, że w okresie od Adama do Potopu przeklecie ziemi musiało być sczzególnie dotkliwe. Po potopie zelżało. Choć wiadomo, że to nie Eden.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-11-20, 19:46   

anastasis napisał/a:
Na zebraniach chrześcijańskich pojawiają się aniołowie [mogą się pojawić]. Dlatego kobiety powinny zakrywać głowę ze względu na aniołów.

Bóg miał plan, ale wybacz, ja nie będę przyjmował jako treści objawionych tego, co ktoś sobie "dopisał" do tego planu. Tekst Rodzaju 1-3 jest jasny. Nie zamierzam dodawać do Pisma, aby nie uznał mnie za kłamcę [Przy 30:6]


A zapomniałeś nam jeszcze napisać kim byli synowie Boży co zstępowali z nieba i brali za żony córki ludzkie (przypominam po raz wtóry).
Jasno stwierdziłeś , że to nie byli aniołowie. Proponuję zająć jakąś konkretną pozycję w tej kwestii , bo jeśli to rzeczywiście byli aniołowie (wszystko na to wskazuje) , to cała piramidka zbudowana przez Ciebie legnie w gruzach. :-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-20, 19:56   

Napisałem, że moim zdaniem byli to ludzie. Spytałem także, gdzie pisze, że "zstępowali oni z nieba" Nie otrzymałem odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11