Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W JAKICH CIAŁACH WEJDĄ DO KRÓLESTWA BOŻEGO?
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-02-08, 09:22   

Elihu napisał/a:
A w Obj.6:8-10 powiedziano,że są z każdego plemienia i języka,i ludu i narodu.

To mi się bardziej kojarzy z wielką rzeszą.
Obj.7:9

Ale „wielka rzesza”, podobnie jak i 24starców, oraz aniołowie- stoją przed tronem.
Rev 4:10 BP upada dwudziestu czterech Starców przed Zasiadającym na tronie i oddaje pokłon Żyjącemu na wieki wieków, i składa przed tronem swoje wieńce, mówiąc:
Rev 7:9 BP Potem ujrzałem: A oto wielki tłum, którego nikt nie mógł zliczyć, (ludzie) ze wszystkich narodów, pokoleń i ludów różnojęzycznych, stojący przed tronem i przed Barankiem, odziani w białe szaty, a palmy w ich ręku.
Rev 7:11 BP A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i padli na twarz przed tronem, i oddali Bogu pokłon,
Rev 7:15 BP Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi.
Na tronie zasiada jedynie Bóg, Jezus i 144 000.
Tylko oni posiadają władze sądzenia oraz błogosławienia.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-02-08, 09:34   

Henryk napisał/a:
Na tronie zasiada jedynie Bóg, Jezus i 144 000.
Tylko oni posiadają władze sądzenia oraz błogosławienia.

Obj.14:1-5
14 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. 2 I usłyszałem odgłos z nieba jak odgłos wielu wód i jak odgłos potężnego gromu; a głos, który słyszałem, był taki, jak śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, grając na swych harfach. 3 I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi. 4 Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami. Ci stale podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Ci zostali kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka, 5 a w ich ustach nie znaleziono fałszu; są bez skazy.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-02-08, 10:01   

Elihu napisał/a:
I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi. 4 Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami.

Rev 3:21 bw Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.
Rev 2:26 BW Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
Rev 21:7 BB Ktoby zwyciężył, ten otrzyma dziedzicznie wszytki rzeczy i będę jemu Bogiem, a on mi będzie synem.
mt 19:28 bw A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.
ps 45:14-17 bw Córka królewska jest cała obciążona perłami, A szata jej złotem tkana. (15) We wzorzystej sukni wiodą ją do króla; Za nią panny, przyjaciółki jej, są prowadzone do ciebie. (16) Wiodą ją wśród okrzyków radości i wesela, Wchodzą do pałacu królewskiego. (17) Zamiast ojców swych mieć będziesz synów swych; Ustanowisz ich książętami na całej ziemi.
:lol: :lol: :lol: Możemy tak bez końca...
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-02-08, 10:55   

Dalej nie zmienia to faktu,że w Objawieniu 144 tyś. to opieczętowani z każdego plemienia Izraela a wielka rzesza jest ze wszystkich plemion ludów i języków.
Jak więc wersety z Obj.5:9;10 mogą mówić o 144 tyś. skoro są ze wszystkich plemion ludów i języków.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-02-08, 11:23   

Elihu napisał/a:
Dalej nie zmienia to faktu,że w Objawieniu 144 tyś. to opieczętowani z każdego plemienia Izraela a wielka rzesza jest ze wszystkich plemion ludów i języków.
Jak więc wersety z Obj.5:9;10 mogą mówić o 144 tyś. skoro są ze wszystkich plemion ludów i języków.

Taki był zamiar Boży, aby 144 000 było prawdziwymi Izraelitami z pochodzenia.
Wiemy, że „weszła” tylko resztka tej liczby...
Rom 9:27 bt O Izraelu zaś głosi Izajasz: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko Reszta będzie zbawiona.
Pozostałą część uzupełniają poganie.
Rom 11:17 BW Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
Rev 3:11 bw Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.
Mamy wolną wolę – nawet możemy pogardzić wezwaniem Pańskim...

Cytat:
[...]a wielka rzesza jest ze wszystkich plemion ludów i języków.

Jezus umarł za wszystkich ludzi.
Wiek ewangelii nie zamyka się wyłącznie na Izraelu cielesnym.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-02-08, 20:29   

Cytat:
Taki był zamiar Boży, aby 144 000 było prawdziwymi Izraelitami z pochodzenia.

Czy aby na pewno w Ap 7 chodzi o literalny Izrael?

Z kontekstu wynika ,że raczej nie.
CAŁY rozdział jest przedstawiony w symbolice.Również plemiona Izraelskie są niekompletne.
Jest to tylko symbolika przedstawiająca kompletny Kościół Boży w którym nie ma podziału na Izrael i pogan.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-02-08, 20:36   

Elihu napisał/a:
a wielka rzesza jest ze wszystkich plemion ludów i języków.

Mam pytanie:gdzie Apokalipsa 7 mówi o drugiej grupie "wielka rzesza" ?
Apokalipsa 7 i 14 mówią TYLKO o 144 000.
Na pytanie "i którz się może ostać?" przedstawiona jest tylko jedna grupa .Ludzie ,którzy żywo doczekają powtórnego przyjścia.
Nie można dostrzec tam nikogo spoza grona 144 000.
Tam nie ma żadnej wielkiej rzeszy.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-08, 22:28   

Wydaje mi się,że odbiegamy od tematu. Temat jest: W JAKICH CIAŁACH WEJDĄ DO KRÓLESTWA :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-02-09, 09:09   

nike napisał/a:
Wydaje mi się,że odbiegamy od tematu. Temat jest: W JAKICH CIAŁACH WEJDĄ DO KRÓLESTWA :-)

1Kor 15:50 Bw „A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.” ...

Ponieważ jedynie duch ludzki ma wartość przed Bogiem,bo Bóg Ojciec jest Ojcem duchów,to my jako duchy ludzkie wejdziemy do Królestwa Bożego,które jest w Niebie w ciałach duchowych.W takich samych,w jakich stworzył nas Bóg w Niebie (Fil.3,20) na swoje podobieństwo.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-02-09, 16:20   

angelo napisał/a:
W takich samych,w jakich stworzył nas Bóg w Niebie

:?:
Raczej dopiero stworzy.
Paweł pisał "jeszcze się nie objawiło czym będziemy,lecz wiemy ,że gdy się objawi będziemy do Niego podobni"
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-02-10, 08:41   

Cytat:
Łk 20:33-36
33. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę.
34. Jezus im odpowiedział: Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą.
35. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
36. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.
(BT)



a wiec uczestnicy swiata przyszlego i Krolestwa Bozego:

- nie moga juz umrzec
- nie maja skazonych cial. lecz przemienione
- sa podobni aniolom
- nie zenia sie ani za maz nie wychodza

Ponadto skazeni nie mogliby miec udzialu w Krolestwie Bozym a uznani za godnych swiata przyszlego nie wychodza za maz.
Czy nie widzicie tu sprzecznosci miedzy nauczaniem o cielesnie pojmowanym, ziemski millenium?
Oczywiscie ja znam teksty o tzw ziemskim Millenium ze ST. Wynika z nich, ze :

a) bedzie odbudowana ziemska swiatynia
b) ludzie beda plodzic dzieci, ktore beda dlugowieczne (ale nie niesmiertelne)
c) beda sie obrzezywac
d) zaden nieobrzezany nie wejdzie do swiatyni, aby jej nie zanieczyscic. A porzeciez zwyciezcy ze zborow poganskich, mieli zostac kaplanami Boga (Objawienie). Maja sie obrzezywac?
e) beda sprzedawac wrogow Izraela, jako niewolnikow w niewole Sabejczykom. Czyli niewolnictwo w przyszlym swiecie? Mnie jakos w glowie sie nie miesci.

watpliwosci mam jeszcze , co do jednej kwestii.Jesli tzw ziemscy, nieprzemienieni ludzie umra, to i musza zmartwychwstac, pod koniec Tysciaclecia na sad. Czy wtedy (ci ktorzy byli tego godni) otrzymaja nowe nieskazone ciala?
Dlaczego wiec Pawel pisze



Cytat:
1 Kor 15:51-55
51. Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.
52. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.
53. Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.
54. A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć.
55. Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?
(BT)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-02-10, 09:15   

makabi napisał/a:
Czy nie widzicie tu sprzecznosci miedzy nauczaniem o cielesnie pojmowanym, ziemski millenium?

Biblia sobie nie może przeczyć.
Do kogo jest posłane Słowo Boże?
Czyż nie wyłącznie do chrześcijan?
Oni to mają obiecaną zmianę natury na duchową.
Świat niewierzący, oraz chrześcijanie z nazwy, mają zagwarantowane (oczywiście pod pewnymi warunkami) życie w ciele na ziemi.

Cytat:
Oczywiscie ja znam teksty o tzw ziemskim Millenium ze ST. Wynika z nich, ze :

a) bedzie odbudowana ziemska swiatynia

Odbudowana przez ludzi, czy może „stąpi z nieba” na ziemię?
Cytat:
c) beda sie obrzezywac

Czyżby cieleśnie? A co z kobietami?
Cytat:
e) beda sprzedawac wrogow Izraela, jako niewolnikow w niewole Sabejczykom. Czyli niewolnictwo w przyszlym swiecie? Mnie jakos w glowie sie nie miesci.

Mylisz „Dzień Jehowy”, „Dzień Gniewu”, z okresem Milenium.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-02-10, 11:12   

Henryk napisał/a:
makabi napisał/a:
Czy nie widzicie tu sprzecznosci miedzy nauczaniem o cielesnie pojmowanym, ziemski millenium?

Biblia sobie nie może przeczyć.
Naprawdę nie widzisz tych wszystkich sprzeczności w Biblii,jak np,że Jezus jest Chrystusem,itd.? Dobrze,że chociaż izraelita widzi te sprzeczności w Biblii,które nastąpiły w wyniku świadomych i nieświadomych zmian.Ciekawe jak on do tego doszedł?

Cytat:
Do kogo jest posłane Słowo Boże?

Słowo Boże jest to Chrystus obecny w naszych sercach przez swojego Ducha Świętego Chrystusowego(Gal.4,6;Rzym.5,5).Taką ewangelię głosili apostołowie (Kol.1,25-28).To On jako Duch Prawdy się nie myli,a nie Biblia,która była wielokrotnie poprawiana.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-02-10, 12:26   re

henryk

Cytat:
Świat niewierzący, oraz chrześcijanie z nazwy, mają zagwarantowane (oczywiście pod pewnymi warunkami) życie w ciele na ziemi.


nie widze tego.Mozesz podeprzec jakimis wersetami, ale na temat?

Cytat:
Biblia sobie nie może przeczyć.


to trzeba rozmawiac o konkretnych wersetach. Tu dotyczy to tzw obietnic dla Izraela. Czy wypelnia sie one cielesnie tzn obrzezanie, swiatynia, kaplanstwo tylko dla Zydow, niewolnictwo i inne w Millenium?
Czy raczej jest tak jak twierdza np adwentysci - spelnienie obietnic ok, ale warunkowo.Zreszta Ty tez piszesz "pod pewnymi warunkami"

Co do Nowej Jerozolimy, to chyba swiatyni w niej nie ma.




Cytat:
Cytat:
e) beda sprzedawac wrogow Izraela, jako niewolnikow w niewole Sabejczykom. Czyli niewolnictwo w przyszlym swiecie? Mnie jakos w glowie sie nie miesci.

Mylisz „Dzień Jehowy”, „Dzień Gniewu”, z okresem Milenium.


Niestety, sprzedaz Sabejczykow wedlug Joela, ma odbywac sie po sadzie narodow w Dolinie Jozafata. Wedlug wielu to jest tozsame sadem z Mt 25 rozdzialu. Tyle, ze ja w slowach Jezusa nie widze doslownego przeniesienia proroctwa Joela do nauczania kosciola.
Dla mnie mniejsi bracia to bracia Jezusa , zdefiniowani przez Niego (ci ktorzy pelnia wole Ojca).
Natomiast doslowne zastosowanie tego tekstu powoduje umieszczenie "handlu niewolnikami" juz po sadzie, a wiec na poczatku Millenium.

Cytat:
Joel. 3:6-13
6. Bo oto w owych dniach i w owym czasie, gdy odmienię los Judy i Jeruzalemu,
7. Zgromadzę wszystkie narody i sprowadzę je do Doliny Józafata, i tam się z nim rozprawię z powodu mojego ludu i mojego dziedzictwa, Izraela, ponieważ rozproszyli je między ludy pogańskie i podzielili mój kraj.
8. O mój lud rzucali losy, dawali chłopca za ladacznicę, a dziewczynę sprzedawali za wino, aby pić.
9. A ty, Tyrze i Sydonie, i wy, wszystkie okręgi filistyńskie - czego chcecie ode mnie? Czy chcecie mi odpłacić za to, co Ja uczyniłem? Jeżeli wy chcecie mi odpłacić, to Ja waszą odpłatę skieruję bardzo szybko na waszą głowę!
10. Bo wy zabraliście moje srebro i złoto, a drogocenne moje klejnoty wzięliście do swoich świątyń.
11. Synów Judy i synów Jeruzalemu sprzedaliście Jończykom, aby ich oddalić od ich ojczyzny.
12. Oto Ja znowu sprowadzę ich z miejsca, dokąd wy ich sprzedaliście, a należną wam za to odpłatę skieruję na waszą głowę.
13. I sprzedam waszych synów i wasze córki w ręce synów Judy, a ci sprzedadzą ich Sabejczykom, ludowi dalekiemu. Tak powiedział Pan.
(BW)


To takie moje dylematy zwiazane z roznymi pomyslami eschatologicznymi.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-02-11, 18:03   

makabi napisał/a:
Oczywiscie ja znam teksty o tzw ziemskim Millenium ze ST. Wynika z nich, ze :

a) bedzie odbudowana ziemska swiatynia
b) ludzie beda plodzic dzieci, ktore beda dlugowieczne (ale nie niesmiertelne)
c) beda sie obrzezywac
d) zaden nieobrzezany nie wejdzie do swiatyni, aby jej nie zanieczyscic. A porzeciez zwyciezcy ze zborow poganskich, mieli zostac kaplanami Boga (Objawienie). Maja sie obrzezywac?
e) beda sprzedawac wrogow Izraela, jako niewolnikow w niewole Sabejczykom. Czyli niewolnictwo w przyszlym swiecie? Mnie jakos w glowie sie nie miesci.

Makabi .
Skąd wiesz,że te teksty dotyczą 1000 lecia?
Jest to podstawowe pytanie.
W moich oczach one nie mają nic wspólnego z okresem 1000 lat.
Te teksty były proroctwem dla Izraela.Miały spełnić się tylko na tym narodzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10