Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kobieta moze byc pastorem?
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 11:50   

Hadi
i takie powinny być -jak cytujesz
ale to jest już po tym jak opisał kto się może ubiegać o piękną pracę biskupa
a co do pouczania męża w domu to masz słuszność kobieta powinna być taka sama w domu jak i w zborze -mężczyzna zresztą też nie powinno być się wierzącym tylko na pokaz
Hardi nagłówki są w Biblii dodane -nie traktuj je inaczej jak tylko pomoc w czytaniu
bardzo pożyteczną ale tylko pomoc
pozdrawiam
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-28, 13:44   

Płaskowicki Rys napisał/a:

a co do pouczania męża w domu to masz słuszność kobieta powinna być taka sama w domu jak i w zborze -mężczyzna zresztą też nie powinno być się wierzącym tylko na pokaz


Jeżeli ma tak się zachowywać tylko w domu i w zborze - to będzie na pokaz. Pod tym względem przypominasz mi pewną osobę, która po Nabożeństwie powiedziała tak: " Proszę księdza, proszę wytłumaczyć mojej żonie, że żyć wg Biblii można tylko w kościele a nie w życiu codziennym."

Piszesz, że nie będziesz świata zmieniał, będziesz się modlił tylko o własną osobę, aby nie zboczyć z drogi prawdy. - Super jest to Twoje chrześcijaństwo, jestem pełna podziwu, szkoda tylko, że nie idziesz drogami, które nam ukazał Jezus Chrystus, a ponoć powinniśmy Go naśladować
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-11-28, 15:23   

Elżbieta napisał/a:
Piszesz, że nie będziesz świata zmieniał, będziesz się modlił tylko o własną osobę, aby nie zboczyć z drogi prawdy. - Super jest to Twoje chrześcijaństwo, jestem pełna podziwu, szkoda tylko, że nie idziesz drogami, które nam ukazał Jezus Chrystus, a ponoć powinniśmy Go naśladować


Może to warto poczytać,przeanalizować:

Jan. 17:5-20
5. A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
6. Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.
7. Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi;
8. Albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś.
9. Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi;
10. I wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich.
11. I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.
12. Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.
13. Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli w sobie moją radość w pełni.
14. Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata.
15. Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego.
16. Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.
17. Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.
18. Jak mnie posłałeś na świat, tak i Ja posłałem ich na świat;
19. I za nich poświęcam siebie samego, aby i oni byli poświęceni w prawdzie.
20. A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie.
(BW)
Aczkolwiek są teksty,które mówią o tym,aby modlić się rownież za innymi,nawt
nieprzyjaciółmi.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 15:29   

Przepraszam cię Elżbieto
ale chyba mnie nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć
Przecież napisałem ,że chrześcijanin ma wszędzie nim być i w zborze i w pracy
z tym tylko ,ze praca to nie jest zbór i porządki w pracy zależą od zwierzchników a nie np ode mnie.
ja ma pracować uczciwie i ciche życie wśród tych co mnie otaczają prowadzić
Nie dawać nikomu zgorszenia.
Natomiast nie wiem czy pamiętasz ,że tematem jest zwierzchnictwo w kościele
Tu nadzorcą może być tylko mężczyzna
podobnie jak w rodzinie maż ma być głową.
To że w świecie często dyrektorami czy właścicielami firm są kobiety -to taka jest powiedzmy uroda tego zepsutego świata -ja nic do tego nie mam i mieć nie mogę.
A co do oceny chrześcijaństwa mego to możliwe ,ze nie jestem wzorem takim jak Pan
ale Go naśladuję i nie zajmuję się polityką -nie naprawiam otaczającego mnie świata
nie kryje kim jestem-w szkole np opłatkiem się nie dzielę wigilii nie obchodzę.
Do innych się nie wtrącam chyba ,ze mogę im pomóc.
Wierny jestem temu o co się modlił Pan w ogrodzie -powstrzymuję się od złego
przepraszam jeżeli Cię czymś uraziłem ale zbór to nie jest i nie może być cześć systemu tego świata bo sam Mistrz powiedział -królestwo moje nie jest z tego świata
więc bez urazy ale się mylisz.
Kobieta w świecie -nie należąca do nas może być kim chce to nasze siostry mają się nad mężów nie wynosić tak w domu jak i w zborze.
Nasze żony nie są dyrektorami ani właścicielami firm
pracują bo sytuacja tego wymaga ale gdyby to od nas zależało i było by stać np moja żona chętnie została by w domu.
W UK nasze siostry najczęściej są w domu bo tam na więcej stać
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Płaskowicki Rys 2009-11-28, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 15:43   

Jachu
dzięki za kosztowne Słowo na które się powoływałem a nie zacytowałem
wiem ,że na Ciebie jako osobę cytującą mozna liczyć
Jest też miejsce gdzie Pan przez apostoła zabrania się o niektóre osoby wręcz modlić
Dla mnie grzech przeciw Duchowi i osoby w nim to ci co odrzucają słowo na rzecz humanizmu
i uczestniczą w budowie współczesnej wierzy Babel -ekumenii
o takich się nie modlę
poddają w wątpliwość możliwość działania Ducha Sw ,który daje swoją jedność w Duchu
przez przyjęcie Słowa takim jakie jest jako naszego przewodnika do Boga.
Piszesz by modlić się o nieprzyjaciół swoich i to jet słuszne mamy ch z powodu naszej i ich cielesności
ale nigdzie nie pisze by modlić sie o przeciwnika Boga i jego sługi
synów oporu
pozdrawiam
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-28, 16:04   

Przeciwnik Boga powinien być i Twoim przeciwnikiem i powinieneś się za takiego również modlić, bodaj po to, by mu się oczy otworzyły - nie sądzisz ?
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 16:36   

Myślę ,że nie mam prawa zmieniać Słowa
a Pismo zabrania modlić się o tych co grzeszą przeciw Duchowi Sw a więc przeciw Bogu
nie ma przyzwolenia Bożego na modlitwę o coś co jest wbrew Jego woli i przeciw Jego wyrokom
a wyrok na przeciwnika już jest wydany
Za antychrysta i jego ducha działającego w synach oporu nie będę się modlił
pozdrawiam
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-28, 16:42   

Proszę Wysokiego Sądu, proszę o łagodny wymiar kary, z tego powodu, że moi nauczyciele nie potrafili jakoś skutecznie mnie przekonać :)

Jednak ja modlę się za swoich przeciwników, bez względu na to czy to są przeciwnicy w wierze, czy tylko ci bardziej ziemscy
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 16:55   

Elżbieto
czym sobie zasłużyłem na ten sarkazm
Nikt Ci nie nakazuje myśleć jak ja
Możesz przecież mieć rację a ja się mogę mylić
ale proszę tak jak to nauczał dr Marcin Luter pokaż mi w Słowie że się mylę
Bo uczucia nic mi pozytywnego nie mówią
Wszak też pisze nie ma nic bardziej przewrotnego niż serce człowieka
Więc dam się przekonać dowodem ze Słowa -ale w nauki ludzkie nie wierzę
bo historia gatunku dowodzi ,że ludzie często się mylili
Kiedyś pastor Roman Kluz pożyczył mi księgi synoptyczne
może byś odnowiła kontakt z nimi na pewno lepiej byśmy się rozumieli.
przepraszam ,że wprowadziłem Cię w zakłopotanie
pozdrawiam
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-28, 17:04   

Źle mnie zrozumiałeś, wcale nie czuję się zakłopotana, a Ks. Kluza znam doskonale .


Przechodząc do tematu, mówisz, że Bóg zabrania modlić się o nieprzyjaciół Boga ?
Ew. Łukasza 23,34 (34) A Jezus rzekł: Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią.
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-11-28, 17:11   

Szatan jest przeciwnikiem Bożym. Szatan znaczy przeciwnik,za nim i za jego aniołami nie należy się modlić.
Apostoł Paweł poucza:


1 Tym. 2:1-5
1. Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi,
2. Za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości.
3. Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym,
4. Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)


A z drugiej strony pisze do powoływanych do Kościoła Chrystusowego o ich przyszłej roli:

1 Kor. 6:2-3
2. Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze?
3. Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy? Cóż dopiero zwykłe sprawy życiowe?
(BW)
Można zapytać,- jakich aniołów?, tych dobrych, czy też poddanych szatanowi?

Można w Biblii znależć przykłady,kiedy nie należalo obchodzić żaloby,zanosić płaczu za niektórymi,Np
buntownikami Korego , również dwaj podkapłani Abiju i Nadab,- synowie Kapłana Najwyższego w obrazowym Przybytku na pustyni, zostali uśmierceni przez Boga, a pozostałym był wydany wyrażny
zakaz rwania szat,włosow,płaczu,-słowem, żałoby. Inne przykłady tez mozna znależć



Przepraszam za wejście w temat,jużmnie nie ma.

Pozdrawiam
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 18:12   

Elżbieto
za tych co nie wiedzą co czynią należy się modlić oni zabijają ciało ale nie grzeszą przeciw Duchowi Sw bo nie zakosztowali jak dobry jest i nie odeszli od Niego do świata -bo ze świata nie wyszli .
Nie o takich wszak pisałem a o synach oporu
Za Rzymian ,którzy Go przybili Jezus się modlił ale za Judasza czy Kajfasza nie
nie przypominam tez sobie by się kazał modlić o tych o których mówił
ojcem waszym jest diabeł
Jana 5 wers 16 jasno mówi ,ze o niektóre grzechy nie należy się modlić zwłaszcza wynikające z Hebrajczyków 6 wers 4-6
więc chodzi o wierzących ,którzy odrzucili Słowo na rzecz anty słowa -miłości świata zamiast Boga
pozdrawiam
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-30, 20:37   

Do Piotra też powiedział : idź precz szatanie, jednak później kazał mu paść swoje owieczki
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 07:28   

Elżbieto
proszę spójrz na to Duchowo
Czy Jezus nazwał Piotra szatanem czy zgromił szatana ,który w tym momencie miał dostęp do myśli Piotra ?
Wszak szatan to duch ,który podsuwa nam wątpliwości co do Słowa Bożego
i odchodzi na pewen czas a potem wraca by kusić i wywoływać zgorszenie.
Moim zdaniem Jezus zgromił szatana i napomniał Piotra
natomiast Piotr nie był i nie jest szatanem
bo to człowiek a nie duch
mówił to pod wpływem szatana ale nim nie był
pozdrawiam
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-12-01, 08:25   

Ty chyba masz mnie za kompletnie głupią. Oczywiście, że Piotr nie był szatanem i nigdy mi to do głowy nie przyszło. Chodzi mi o to , że ludzie - ci niewierzący, błądzący, do gruntu źli i zdeprawowani też są kuszeni i zwiedzeni i omamieni i dlatego trzeba się o nich modlić. Żaden człowiek nie jest szatanem i tak długo jak długo żyje człowiek - może się poprawić, dlatego trzeba się o nich modlić. Pamiętasz łotra na krzyżu - w ostatniej godzinie życia nawrócił się do Boga i co mu Jezus powiedział ? - Jeszcze dziś będziesz ze mną w niebie. Więc jest szansa dla każdego i dlatego o każdego trzeba się modlić, aby się nawróciło serce kazdego człowieka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10