Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenia? Po co?
Autor Wiadomość
romanszewczuk3
Gość
Wysłany: 2006-06-09, 10:13   Ograniczenia? Po co?

Jechałem wczoraj wieczorem na pewne spotkanie. Trafiłem na odcinek drogi , naktórej zmieniano nawierzchnię. Nie było na niej jeszcze białych pasów wyznaczających oś drogi i pobocze. Droga była tak szeroka, że mogłyby na niej przy dobrej widoczności zmieścić się cztery samochody. Jednak było ciemno, mnóstwo świateł samochodów jadących z przeciwka. To tak utrudniło jazdę, że musiałem zwolnić. Nie byłem w stanie precyzyjnie określić swojego miejsca na drodze. Czy nie jadę już po przeciwległym pasie ruchu, pod prąd. Nie widziałem też gdzie jest koniec pobocza. Stanowiłem potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tak jechałem kilka kilometrów i z ulgą powitałem oznakowany odcinek drogi. Mając teraz orientację przyspieszyłem i zdążyłem na czas.
Jednocześnie towarzyszyło mi jakeś dziwne uczucie niezaspokojenia więc modliłem się o wyjaśnienie.
Po co były te pasy( ograniczenia) na drodze? Abym miał orientację gdzie się znajduję!
Tak i Bóg przez pewne nakazy stawia na naszej drodze życiowej pewne ograniczenia abyśmy nie ulegli "wypadkowi" lub komuś nie zrobili krzywdy. Te ograniczenia , łaściwie przyjęte i nieprzekraczane stanowią cenną pomoc.
Na tym polega miłość ku Bogu, że się przestrzega Jego przykazań , a przykazania Jego nie są uciążliwe. I Jana 5.3

Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-09, 10:14   

Roman!
Jest tak niesamowita prawda w tym co piszesz. Wierzę, że nadejdzie taki dzień, kiedy wszystkie Twoje dzieci zaakceptują Ciebie jako ojca i okażą Ci szacunek. Po prostu zobaczą prawdę w Tobie, której nie będą mogły się oprzeć. Dziś jeszcze tego nie mogą zobaczyć - na wszystko jest czas. Tylko trwaj w modlitwie i ufaj Bogu. Bóg pragnie dotknąć i zbawić cały twoj dom.
Kiedy Jego uzdrowienie obejmie wszystkich twoich domowników, On zwróci serca dzieci w Twoją stronę, tak jak zwrócił serce twoje w ich stronę. Taka jest obietnica w Księdze proroka Malachiasza w ostatnim wersecie tej księgi.
Tylko bądź nieustępliwy w modlitwie i nie puszczaj Pana - dopóki Ci nie pobłogosławi. Tak zrobił Jakub i to podbało się Bogu. Walczył z Bogiem i z ludźmi i zwyciężył, dlatego otrzymał zaszczytne imię Izrael.
Z własnego doświadczenia powiem , że zanim wiele z Bożych obietnic wypełniło się
w moim życiu, najpierw wstawiałam sie długo a kolanach w modlitwie z płaczem i wielkim nieraz wołaniem, a potem dziekowałam - zanim ujrzałam odpowiedź.
Dziękowałam za mieszkanie, o które prosiłam, a którego jeszcze nie miałam, dziękowałam za zmiany w moich dzieciach, zanim jeszcze je zobaczyłam. Dziś dziękuję za cud odnowienia mojego małżeństwa - chociaż wydaje się, że umarło i zostalo pogrzebane. Ale Jezus powstał z martwych trzeciego dnia. Dlatego też i w naszym życiu przychodzi ten "trzeci dzień" , ta "trzecia godzina dnia" , ten "dzień zmartwychwsatania" naszych modlitw, naszych pragnień i naszych wizji.
Roman - trzymaj co masz, aby nikt nie zabrał Ci tego wielkiego daru, daru wiary, nadziei i miłości, który otrzymałeś od Pana Jezusa. Nie bój się - tylko wierz - a będziesz ogladał chwałę Bożą!

Roman , tak się cieszę, że dołączyłes do tego forum!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Masz z pewnością wiele do dania innym, z tego bogactwa jakie otrzymałes! Very Happy
Pozdrawiam
Debora Anna

Odpowiedz do tematu