Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ktore slowa Jezusa nakazuja Jego uczniom zabijac na wojnie?
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 13:57   

Kiedy apostołowie do pogan brali miecze ?
te dwa co nabyto przed aresztowaniem Jezusa były przeciw straży świątynnej użyte przez Piotra
skąd wiesz ,że w tej straży służyli poganie ?
Zresztą Jezus kazał miecz schować i powiedział ,ze kto mieczem wojuje od miecza i ginie
Innych opisów użycia mieczy przez apostołów ja nie znam a ty ?
pokaż w Słowie
YZ proszę nie troszcz się o mnie i moje dzieci -gdy katolicy zaczynają się o mnie troszczyć to ja spodziewam się najgorszego -takie mam doświadczenia
troszcz się o siebie i o tych co od ciebie tego oczekują -ja dziękuję ale wolę jednak nie
tyle

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-12-20, 14:02   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Kiedy apostołowie do pogan brali miecze

Lk 22:35-36 BT „I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów? Oni odpowiedzieli: Niczego.(36) Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a [b]kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz![/b]”
Skoro mieli nakazane, to pewnie brali. :)

Cytat:
Zresztą Jezus kazał miecz schować i powiedział ,ze kto mieczem wojuje od miecza i ginie

Powiedział też, że Piotr ma zaprzestać walki, ponieważ musi wypić ten kielich, który Ojciec dał mu do wypicia.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 14:08   

W opisanym wersecie gdzie Jezus wysłał apostołów -do pogan ?
Wszak zabronił im nawet wchodzenia do wiosek Samarytan
o poganach nie wspomnę
więc czego to dowodzą te miecze ?
po za obroną przed rabusiami pewno Żydami ?
Jezus wysłał apostołów jako armię na wojnę ?
wszak o wojsku dyskutujemy a nie o mieczach
jako narzędziach obrony osobistej
Samo słowo miecz jest dla ciebie argumentem na bycie w armii
Którego z apostołów Jezus wysłał do wojska ?
tyle

and 

Wysłany: 2009-12-20, 18:39   

gdzie Jezus i Apostołowie nauczali, by żołnierze nawróceni na chrześcijaństwo opuszczali armię.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-12-20, 21:57   

[quote="Płaskowicki Rys"]Emet
ja wszak dosłowności nie morduj nie kwestionowałem ani na moment
rozumiem to nie morduj tak jak przetłumaczono -nie będziesz zabijał
na prawie uczono mnie ,że samo stwierdzenie osobiste -nie będziesz zakłada podmiotowy czyli rozumny stosunek do czynności -jakąś decyzję.
Więc nie o mordowanie /morderstwo/jako kwalifikowaną formę zabójstwa chodzi w przykazaniu ale o każdą zawinioną -zależną od naszej decyzji.

EMET:
Np. mój post --
http://biblia.webd.pl/for...ordowa%E6#88289

Stephanos, ps. EMET

Petroniusz 

Wysłany: 2009-12-20, 22:04   

Cytat:
[quote="Yarpen Zirgin"]
Płaskowicki Rys napisał/a:
Kiedy apostołowie do pogan brali miecze

Lk 22:35-36 BT „I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów? Oni odpowiedzieli: Niczego.(36) Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a [b]kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz![/b]”
Skoro mieli nakazane, to pewnie brali. :)

Czy powyzsze slowa Jezusa nakazuja Jego uczniom zabijania na wojnie?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-12-20, 22:08   

Petroniuszu, odpowiedź na wszystkie posty, które napisałeś lub napiszesz w tym temacie znajdziesz w tym miejscu.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Petroniusz 

Wysłany: 2009-12-20, 22:38   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Petroniuszu, odpowiedź na wszystkie posty, które napisałeś lub napiszesz w tym temacie znajdziesz w tym miejscu.

Nie podales tam ani jednego wersetu, w ktorym Pan Jezus nakazuje swym uczniom zabijania na wojnie. Tworzysz wiec wlasne nauczanie, przed ktorym nas ostrzegali apostolowie:

(2 Tymoteusza 4:3-4) Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy; i odwrócą uszy od prawdy

Musashi 

Wysłany: 2009-12-21, 01:23   

Petroniusz napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Nie podales tam ani jednego wersetu, w ktorym Pan Jezus nakazuje swym uczniom zabijania na wojnie. Tworzysz wiec wlasne nauczanie, przed ktorym nas ostrzegali apostolowie:

(2 Tymoteusza 4:3-4) Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy; i odwrócą uszy od prawdy

jjetam, takie wnioskowanie to mozna do kosza wrzucic.

Przeciez jego uczniowie nie byli zolnierzami, tak wiec dlaczego Jezus kazalby im zabijac wroga?
Bezsensu.

Pozatym Bog kazal zabijac Izraelitom wrogow, zle zrobil?

Jesli spotkam chrzescijanina pacyfiste to nie bede mu wmawia ze musisz zabijac, podobnie jesli ty spotkalbys zolnierzy na fornice podczas II w swiatowe, to pewnie bys im nic nie marudzil, aby nie zabijali faszystow czy sowietow. Jesli ty bys nie byl wstanie, to nie kazalbym ci gwalcic twoje sumienie.
A jeslibys byl zolnierzem i niewykonal rozkazu to kazal bym cie rozstrzelac.
Ot zolnierska dola

pozdrawiam

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-12-21, 08:08   

Wydaje mi się, że najgorzej jest coś zabronić i ten zakaz wynika z woli człowieka. Bóg dał nam wolną wolę, jeśli ktoś chce iść do wojska to idzie, idą tam osoby które chcą zabijać, ale idą tam też osoby aby wypełnić dobrą misję pomagając innym w trzymaniu porządku np. Somalia. Wszak nie wszędzie zaprowadzenie tego pokoju człowiekowi wychodzi. A czy lekarz nie jest od tego aby leczyć, a ile mamy przypadków zabijania ludzi przez lekarzy, to co, może i tu nie będziemy się uczyć tego zawodu bo on jest zły.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-12-21, 08:35   

Petroniusz napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Nie podales tam...

Widzę, że nie zrozumiałeś aluzji. Napiszę prosto z mostu:
Nie rozmawiam z osobami, które odwracają kota ogonem zamiast odpowiedzieć na zadane pytanie.

Henryk 

Wysłany: 2009-12-21, 08:40   

and napisał/a:
gdzie Jezus i Apostołowie nauczali, by żołnierze nawróceni na chrześcijaństwo opuszczali armię.

Takiego zapisu nie znam.
Jest natomiast inny:
Luk 3:14 bb (14) Pytali go też żołnierze mówiąc: A my cóżwżdy czynić mamy? Tedy im odpowiedział: Żadnego nie tłuczcie ani potwarzajcie, ale miejcie dosyć na swej zapłacie.
Luk 3:14 bg I rzekł do nich: Nikomu gwałtu nie czyńcie, i nikogo nie potwarzajcie, a przestawajcie na żołdzie waszym.
Luk 3:14 - Nikogo nie bijcie ani nie krzywdźcie, ale poprzestawajcie na swoim żołdzie.
Luk 3:14 bt On im odpowiadał: «Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie».
Luk 3:14 bw I rzekł im: Na nikim nic nie wymuszajcie ani nie oskarżajcie fałszywie dla zysku, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.
Luk 3:14 br I odpowiedział im: Nikomu nie dokuczajcie, nikogo nie wykorzystujcie, lecz poprzestańcie na własnym żołdzie.
Luk 3:14 bgn Zatem do nich powiedział: Nikogo nie przetrząsajcie, ani nie szantażujcie, lecz zadawalajcie się waszymi żołdami.
Luk 3:14 kow Odpowiedział im: "Nie wymuszajcie od nikogo pieniędzy groźbami i nie oskarżajcie nikogo dla zysku, lecz poprzestawajcie na waszym żołdzie".
Luk 3:14 bpd Odpowiedział im: Na nikim niczego nie wymuszajcie i nie składajcie fałszywych donosów, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.
Luk 3:14 ns I rzekł im: "Nikogo nie nękajcie ani nikogo fałszywie nie oskarżajcie, lecz poprzestawajcie na swym zaopatrzeniu".
Bezsprzecznie dotyczyło to Wieku Ewangelii.

Może to i kontrowersyjne, ale jest taka wskazówka:
1Co 7:17 bw Poza tym, niech każdy żyje tak,[ jak mu wyznaczył Pan, w takim stanie, w jakim powołał go Bóg; tak też zarządzam we wszystkich zborach.
Odejście z wojska zawsze kończyło się śmiercią.
Nie myślę, aby Jezus namawiał do porzucenia broni...a przez to do samobójstwa.

Dziś żyjemy w zupełnie innych realiach.
Mamy służbę zastępczą, lub nawet armię zawodową - dla ochotników.
Odradzam jednak wybietrania zawodu wojskowego, sędziego, policjanta...
Choć i ja korzystam (pośrednio) z ich służby...

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-21, 08:54   

YZ
masz moim zdaniem problem