Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
życie wieczne bez ukochanej osoby
Autor Wiadomość
Radek21 

Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 49
Wysłany: 2010-01-03, 23:48   życie wieczne bez ukochanej osoby

Czy jeżeli ktoś umrze i okaże się że po drugiej stronie nie ma najukochańszej osoby to czy taki ktoś jest wtedy szczęśliwy ?
_________________
Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą
mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi.
-- Łk 21,08
"Łzy są kroplami krwi duszy" - Św. Augustyn,
Przemoc karmi się milczeniem
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 00:25   

Tak Gdyz po śmierci ludzie którzy trafią do raju nie będa pamiętac tego co bylo w tym świecie!Bóg nie pozwoli nam cierpiec
Niestety nie pamiętam owego wersetu moze ktoś wie gdzie jest to ci przytoczy ale takiego jestem pewien bo nawet z rodzina o tym rozmawiałem :)
pozdarwiam
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-04, 00:27   

A ja myślę,że wszystko będziemy pamiętać.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 00:28   

a ja myśle że nie :) Bo wtedy raj nie był by rajem a miejscem smutku i rozpaczy a tkie byc nie moze :)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-04, 00:30   

Dlaczego smutku i rozpaczy? A dlaczego ukochana osoba nie wejdzie do raju?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 00:31   

No jesli nie zasłuzy:) naprzykład,
Albo gdy on lub ona wejdzie a ja nie i czy ten ktos nie bedzie za mną tęsknił??
wtedy nie jest szczesliwy prawda??Raj ma byc miejscem bez smutku
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bilberry 

Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 398
Wysłany: 2010-01-04, 08:05   

bartek212701 napisał/a:
Tak Gdyz po śmierci ludzie którzy trafią do raju nie będa pamiętac tego co bylo w tym świecie!Bóg nie pozwoli nam cierpiec
Niestety nie pamiętam owego wersetu moze ktoś wie gdzie jest to ci przytoczy ale takiego jestem pewien bo nawet z rodzina o tym rozmawiałem :)
pozdarwiam

zapewne ci chodziło o Izajasza:
Cytat:
(17) Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą.
(Ks. Izajasza 65:17, Biblia Tysiąclecia)

opisując raj w 65 rozdziale Izajasz mówi, że nie będzie się już wspomniać dawnych rzeczy, tak więc, jeżeli jedna osoba pójdzie do raju, a jej ukochany (lub ukochana) nie to ten w raju nie będzie jej wspomniał, co nie znaczy, że nie będzie pamiętał

inne wersety, to chociażby ten z psalmów, który mówi, że Bóg zaspokoi każdą potrzebę, tak więc ludzie tam, nie będą wspominać czegoś, czego nie będą mieli w raju

a tak wogóle, to rozważania, że człowiek będzie nieszczęśliwy w raju, bo nie będzie ukochanego, lub tv, lub internetu - pokazują, że taki ktoś nie za bardzo wierzy, że Bóg potrafi zrobić go szczęśliwym :-P
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-04, 10:34   

Ja wierzę w Restytucję, każdy kto tylko wstanie z grobu i będzie chciał żyć, będzie posłuszny wszystkim rozkazom jakie będą, będzie żył. Piękna nauka prawda? :lol:
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 17:23   

Bilberry, Wielkie dzieki dokładnie chodziło mi o Izajasza:) właściwie prorok Izajasz dostapił naprawde wielu wizji wspaniała jest to ksiega
Nie wypada mówić ze jedna z ulubionych :mrgreen: ale jedna z taki tłustszych wiedzowo no poprostu ciekawa !

nike, No tak bardzo piękna :->Ta nauka heheh :mrgreen: każdy by tak chciał
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-04, 18:08   

bartek212701 napisał/a:
No jesli nie zasłuzy:)

to Cie teraz musze zaskoczyc, ale nikt nie zasluguje, dlatego jest z laski za darmo, po przez wiare, poczytaj Jana 3.16

Bilberry napisał/a:
a tak wogóle, to rozważania, że człowiek będzie nieszczęśliwy w raju, bo nie będzie ukochanego, lub tv, lub internetu - pokazują, że taki ktoś nie za bardzo wierzy, że Bóg potrafi zrobić go szczęśliwym :-P

eeeee nie mow, ze nie bedzie neta i forum biblijnego :?: :-( a tak powaznie to masz calkowita racje :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-04, 18:29   Re: życie wieczne bez ukochanej osoby

Radek21 napisał/a:
Czy jeżeli ktoś umrze i okaże się że po drugiej stronie nie ma najukochańszej osoby to czy taki ktoś jest wtedy szczęśliwy ?

Bycie z Bogiem jest większym szczęściem, niż przebywanie z jakimkolwiek człowiekiem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-04, 19:31   

bartek212701 napisał/a:
nike, No tak bardzo piękna :->Ta nauka heheh :mrgreen: każdy by tak chciał


Znajdą się tacy co nie będą chcieli, bo na końcu Tysiąclecia szatan ich pociągnie i zginą.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-04, 19:34   

nike napisał/a:
Ja wierzę w Restytucję, każdy kto tylko wstanie z grobu i będzie chciał żyć, będzie posłuszny wszystkim rozkazom jakie będą, będzie żył. Piękna nauka prawda? :lol:



Ja akruat nie jestem zwolennikiem tej nauki. Nie ma tzw. 2 szansy. Niebo i Ziemia zostaną całkowicie zniszczone i Nowe Niebo i Nowa Ziemia nie wiemy jakie będą. To moje zdanie, taki wtręt. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10