Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Ziemia zostanie kiedyś zniszczona?
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-04, 19:52   Czy Ziemia zostanie kiedyś zniszczona?

Cytat:
Czy Ziemia zostanie kiedyś zniszczona?
CZY zastanawiałeś się kiedyś nad przyszłością Ziemi? Patrząc na to, co się dzieje z naszą piękną planetą, wielu obawia się, że może ona nie przetrwać.
Rzeczywiście, Ziemia jest dzisiaj rujnowana przez nadmierną eksploatację zasobów wodnych, trzebienie lasów i zanieczyszczanie powietrza. Niektórzy naukowcy ostrzegają również, że zagrożeniem dla jej istnienia i życia na niej mogą być asteroidy, wybuchające gwiazdy czy wyczerpanie się wodoru na Słońcu.
Uczeni sądzą, że Ziemia stopniowo — przypuszczalnie w ciągu miliardów lat — straci zdolność podtrzymywania życia człowieka. Encyclopædia Britannica przypisuje to „nieodwracalnej tendencji do nieuporządkowania”.
Na szczęście Biblia zapewnia, że Jehowa Bóg nie pozwoli, by nasza planeta została zniszczona lub przestała nadawać się do zamieszkania. Jako Stwórca, dysponuje On nieograniczoną „dynamiczną energią”, jest więc w stanie podtrzymywać istnienie wszechświata nieskończenie długo (Izajasza 40:26). Możesz zatem zaufać następującym słowom: „[Bóg] założył ziemię na jej ustalonych miejscach; nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze”. „Wysławiajcie go, słońce i księżycu. Wysławiajcie go, wszystkie gwiazdy świetliste (...); bo on nakazał i zostały stworzone. I sprawia, że trwają na zawsze” (Psalm 104:5; 148:3-6).
Zamierzenie Boga co do Ziemi
Bóg nie chciał, by Ziemia była dewastowana i zanieczyszczana, jak to jest obecnie. Wręcz przeciwnie — gdy stworzył pierwszych ludzi, Adama i Ewę, umieścił ich w przepięknym ogrodzie. Oczywiście ich rajski dom nie miał pozostawać piękny bez niczyjego udziału. Bóg nakazał im, ‛aby go uprawiali i o niego dbali’ (Rodzaju 2:8, 9, 15). Jakże wspaniałą i satysfakcjonującą pracę wyznaczył naszym doskonałym prarodzicom!
Jednak zamierzenie Boga co do Ziemi obejmowało znacznie więcej niż dbanie o ów pierwotny ogród. Stwórca chciał, żeby cała Ziemia została przekształcona w raj. Dlatego nakazał Adamowi i Ewie: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi” (Rodzaju 1:28).
Niestety, przeciwko realizacji zamierzenia Bożego wystąpił nadęty pychą anioł, znany odtąd jako Szatan. Zapragnął, by Adam i Ewa oddawali cześć właśnie jemu. Posługując się wężem, skłonił ich do buntu przeciw władzy Boga (Rodzaju 3:1-6; Objawienie 12:9). Jak bardzo niewdzięczność i samolubstwo pierwszych ludzi musiały zaboleć Stwórcę! Ale nie zmienił On swego zamierzenia wobec Ziemi. Oświadczył: ‛Słowo, które wychodzi z moich ust, nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem’ (Izajasza 55:11).
Z ważnych względów Jehowa pozwolił, by bunt Szatana trwał aż do naszych czasów. W tym okresie ludzkość mogła wypróbować różne formy rządów. Skutki tych eksperymentów wykazały, że niezależność od Boga, do której zachęcał Szatan, jest źródłem samych nieszczęść (Jeremiasza 10:23).
Pocieszające jest jednak to, że w trakcie minionych tysiącleci Bóg błogosławił prawym ludziom. Zawarł w Biblii opisy rezultatów zarówno respektowania, jak i odrzucania Jego władzy. Ponadto, powodowany miłością, poczynił niezwykłe kroki, by zapewnić nam wspaniałą przyszłość. Dał ludzkości Wybawcę, posyłając swojego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa, by wskazał nam właściwą drogę postępowania i oddał za nas życie (Jana 3:16). Ponieważ Jezus nie zrobił nic, czym zasłużyłby na śmierć, dała ona Bogu prawną podstawę do odkupienia tego, co utracili Adam z Ewą, mianowicie widoków na życie wieczne w ogólnoziemskim raju. W tym celu Jehowa ustanowił niebiański rząd mający sprawować władzę nad całą ludzkością, a na Króla w tym Królestwie wyznaczył swego zmartwychwstałego Syna. To zachwycające postanowienie przyczyni się do pełnej realizacji zamierzenia Bożego względem Ziemi (Mateusza 6:9, 10).
Możesz zatem być całkowicie pewny spełnienia się takich oto wspaniałych obietnic zawartych w Biblii: „Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni, lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię. Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze”. „‚Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło’. I Zasiadający na tronie rzekł: ‚Oto czynię wszystko nowe’” (Psalm 37:9, 29; Objawienie 21:3-5).
Biblia sobie nie zaprzecza
Ten i ów może się jednak zastanawiać, jak pogodzić powyższe cytaty biblijne z innymi wersetami, które zdają się zapowiadać kres Ziemi. Rozważmy kilka przykładów. Taka analiza wykaże, że w Biblii nie ma sprzeczności.
Znacznie wcześniej, zanim jeszcze naukowcy dostrzegli widoczną w świecie materialnym „tendencję do nieuporządkowania”, w Biblii można było przeczytać wypowiedź psalmisty: „Tyś [Boże] dawno temu założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa. One zginą, ty zaś pozostaniesz; i jak szata wszystkie zniszczeją. Niczym odzież je wymienisz i zakończą swój bieg. Ale ty jesteś ten sam, a twoje lata się nie skończą” (Psalm 102:25-27).
Psalmista nie zaprzecza tu niezmiennemu zamierzeniu Boga co do Ziemi. Zestawia raczej nieskończone istnienie Stwórcy ze zniszczalnością wszystkiego, co zostało stworzone. Bóg dysponuje mocą ciągłego odnawiania, bez której wszechświat — wraz z Układem Słonecznym, zapewniającym stabilność orbity Ziemi oraz światło i energię — pogrążyłby się w całkowitym chaosie i uległby ostatecznemu unicestwieniu. Zatem również Ziemia pozostawiona sama sobie uległaby zagładzie.
Zamierzeniu Boga względem Ziemi na pierwszy rzut oka wydają się zaprzeczać również inne wersety biblijne. Czytamy na przykład o ‛przeminięciu’ nieba i ziemi (Objawienie 21:1). Słowa te na pewno nie przeczą obietnicy Jezusa: „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię” (Mateusza 5:5). Co więc oznacza biblijna wypowiedź, że niebo i ziemia ‛przeminą’?
W Biblii często używa się wyrazu „ziemia” w sensie przenośnym — w odniesieniu do społeczeństwa ludzkiego. Rozważ na przykład następujący werset: „Cała ziemia dalej miała jeden język i jedno słownictwo” (Rodzaju 11:1). To oczywiste, że „ziemia” oznacza tutaj ludzi, którzy na niej żyli. Inny przykład to Psalm 96:1, który według Biblii warszawskiej brzmi: „Śpiewaj Panu, cała ziemio!” Wyraźnie widać, że w tym i wielu innych miejscach słowo „ziemia” to symboliczne określenie ludzi (Psalm 96:13).
Czasami Biblia przyrównuje do nieba lub ciał niebieskich ziemskie czynniki rządzące. Na przykład despotycznych królów Babilonu opisano jako gwiazdy, gdyż wynosili się nad innych (Izajasza 14:12-14). Symbolicznym babilońskim „niebiosom”, czyli klasie rządzącej, oraz „ziemi” — zwolennikom tej władzy — przepowiedziano kres. Nadszedł on w 539 roku p.n.e. (Izajasza 51:6). Dzięki temu skruszeni Żydzi mogli powrócić do Jerozolimy, gdzie „nowe niebiosa” panowały nad „nową ziemią”, czyli nowi zwierzchnicy nad społeczeństwem prawych ludzi (Izajasza 65:17).
A zatem zapowiedziane w Biblii ‛przeminięcie nieba i ziemi’ najwyraźniej odnosi się do kresu dzisiejszych zepsutych człowieczych rządów i popierających je bezbożnych ludzi (2 Piotra 3:7). Utoruje to drogę nowemu, niebiańskiemu rządowi, który będzie błogosławił nowemu, prawemu społeczeństwu; nastaną „nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego [Boga] obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość” (2 Piotra 3:13).
Możesz więc pokładać ufność w Bożej obietnicy, że nasz ziemski dom będzie trwał wiecznie. Ponadto Biblia wskazuje, co powinniśmy zrobić, by uczestniczyć we wspaniałym dziele przekształcania całej Ziemi w raj. Jezus powiedział: „To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3). Postaw sobie za cel, by przeanalizować, czego uczy Biblia na temat przyszłości Ziemi i rodzaju ludzkiego. Mieszkający w pobliżu Świadkowie Jehowy chętnie ci w tym pomogą.
(w2008.04.01)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 19:56   

"Postaw sobie za cel, by przeanalizować, czego uczy Biblia na temat przyszłości Ziemi i rodzaju ludzkiego. Mieszkający w pobliżu Świadkowie Jehowy chętnie ci w tym pomogą. "

Już mi pomagają :mrgreen: pozdrawiam
Niby to takie proste słowa
ale ja naprawde czuje że Poznaje dzieki nim BOGA!!!!!! a nie jak to bylo w KK chodziłęm an msze i nic wiecej:/ nawet nie wiedzialem co oznaczaj poszczególne modlitwy
ŚJ wszystko mi wytłumacza :)
Jestem im bardzo wdzięczny
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2010-01-04, 21:27   

bartek212701 napisał/a:
"Postaw sobie za cel, by przeanalizować, czego uczy Biblia na temat przyszłości Ziemi i rodzaju ludzkiego. Mieszkający w pobliżu Świadkowie Jehowy chętnie ci w tym pomogą. "

Już mi pomagają :mrgreen: pozdrawiam
Niby to takie proste słowa
ale ja naprawde czuje że Poznaje dzieki nim BOGA!!!!!! a nie jak to bylo w KK chodziłęm an msze i nic wiecej:/ nawet nie wiedzialem co oznaczaj poszczególne modlitwy
ŚJ wszystko mi wytłumacza :)
Jestem im bardzo wdzięczny



EMET:
Z pewnością te tutaj Forum internetowe nie jest stosownym miejscem do dysput typu takiego, jak prowadzą świadkowie Jehowy <studium biblijne> z kimś indywidualnie bez udziału osób tzw. "życzliwych".

Ponieważ jest to Forum dyskusyjne i publiczne, więc każdy może się włączyć do dyskusji poprzez <Re:post>.

Tak się składa, że do przedsięwzięć natury osobistej nie sprasza się wszystkich, którzy idą ulicą, gdyż między nimi z pewnością mogliby być [i są] tacy, którzy staraliby się zburzyć Twoje pragnienie ciszy, spokoju i nie kontrowersji [np.].

Do swojego domu - mieszkania masz prawo nie wpuścić kogoś, kogo obecności sobie nie życzysz, natomiast na internetowym Forum publicznym mamy inne obyczaje; niekiedy mamy wręcz konwencję 'prawa dżungli' i 'zwalczania znienawidzonej Sekty' [takiej a takiej] tudzież do owej 'Sekty' przynależących.
Stąd też naiwny tylko mógłby liczyć na to, żeby tutaj mógł się poczuć jak u siebie w domu, bądź w jakimś zacisznym miejscu, gdzie nikt nie przeszkadza.

Ale: wszedłeś na Forum i ucz się, ucz się.
Przyda się Tobie w dorosłym życiu i taka forma doświadczenia.

Bywaj --

świadek Jehowy od wielu lat -- Stephanos, ps. [internetowy] EMET [niekiedy wyświetla 'emet']
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-02-22, 19:57   

Bartku ! nie chodzi o wiedzę ludzką , bo takową serwują badacze .
Chodzi o to żeby widzieć , a widzi się sercem , nie zaś oczami . Oczami się patrzy.
Napisałeś "ŚJ wszystko mi wytłumacza "
Tak , wytłumaczą zgodnie z ich interpretacją .
Proszę wołaj w szczerej modlitwie do Boga , tylko Duch Święty może wytłumaczyć .
Proszę sprawdzaj czy masz POKÓJ w swoim sercu ? .

Odnośnie naszej planety to będzie tak jak podaje Biblia . [ II Piotra 3,10 ]

"bw: A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.
bg: A on dzień Pański przyjdzie jako złodziej w nocy, w który niebiosa z wielkim trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone ogniem stopnieją, a ziemia i rzeczy, które są na niej, spalone będą.
bt: Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione."

Inne miejsca w Bożym Słowie , mówiące o losach ziemi .
[Obj. 20,11 ] [Mat. 24,29 i 35] [ Obj Jana 21,1 ] [Izaj. 65 i 66 rozdział ] :biblia:
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-22, 20:03   

krecik, Pozwól że sam poprowadze swoim życiem i sam wybiorę co jest dla mnie najlepsze.Zapewne mówisz to w dobrej intencji:) ale ja naprawde sobie nie zaszkode 8-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-22, 20:08   

krecik, A to co ty w poście wyżej piszesz, to czyja jest interpretacja? Bo na pewno nie biblijna.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-22, 20:18   

nike napisał/a:
krecik, A to co ty w poście wyżej piszesz, to czyja jest interpretacja? Bo na pewno nie biblijna.

A niby jaka?
Podał teksty o tym , że ziemia zostanie spalona ogniem , podobnie jak kiedyś zatopiona wodą. Woda za czasów Noego była dosłowna czy symboliczna? :-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-22, 21:16   

Tak? A co zrobicie z tymi tekstami:

Koh 1:4 Bg "Jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; lecz ziemia na wieki stoi."


Joz 14:9 Bg "I przysiągł Mojżesz dnia onego, mówiąc: Zaiste ziemia, którą deptała noga twoja, przyjdzie tobie w dziedzictwo, i synom twoim aż na wieki, przeto żeś statecznie chodził za Panem, Bogiem moim."

Co znaczą w tych tekstach słowa na wieki?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-02-23, 08:44   

nike napisał/a:
Tak? A co zrobicie z tymi tekstami:

Koh 1:4 Bg "Jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; lecz ziemia na wieki stoi."


Joz 14:9 Bg "I przysiągł Mojżesz dnia onego, mówiąc: Zaiste ziemia, którą deptała noga twoja, przyjdzie tobie w dziedzictwo, i synom twoim aż na wieki, przeto żeś statecznie chodził za Panem, Bogiem moim."

Co znaczą w tych tekstach słowa na wieki?

Po zalaniu świata potopem ziemia istnieje dalej.
Po spaleniu ogniem też będzie istniała dalej będzie jednak inna tak jak po potopie ziemia już nie była taka jak przed.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-02-23, 09:47   

Bartku , ja nie śmiem gdziekolwiek Cię prowadzić .
Jednak Biblia przesztrzega przed wyborem tylko naszego umysłu.A cokolwiek w Piśmie jest napisane , jest napisane dla naszego pouczenia i dla przestrogi .
[ SĘDZIÓW 14,3 ]
" bw: Odpowiedzieli mu jego ojciec i matka: Czy nie ma kobiet wśród dziewcząt twoich współplemieńców i w całym ludzie naszym, że musisz brać żonę spośród tych nieobrzezańców Filistynów? Lecz Samson odpowiedział swojemu ojcu: Weź mi tę, gdyż ona wydaje mi się najodpowiedniejsza.
bg: I rzekł mu ojciec jego, i matka jego; Azaż nie masz między córkami braci twych, i we wszystkim ludu moim niewiasty, że chcesz iść a wziąć sobie żonę z Filistynów nieobrzezanych? Odpowiedział Samson ojcu swemu: Tę mi weźmijcie, bo się podobała oczom moim.
bt: Rzekł mu jego ojciec i matka: Czyż nie ma kobiety pomiędzy córkami twoich braci i w całym twoim narodzie, żeś poszedł szukać żony wśród nieobrzezanych Filistynów? Samson odpowiedział swemu ojcu: Weźcie mi tę, gdyż spodobała się moim oczom."

Werset z księgi Kaznodziei Salomona 1,4 , jest wyrwany z kontekstu. Salomon dywaguje nad ulotnością życia ludzkiego .
A jeżeli już , to ten rodzaj ludzki przeminie , bo ciało i krew Królestwa Bożego nie odziedziczą . Nastanie nowy rodzaj ludzki , tą nadzieją żyję , tym jest Każdy NOWONARDZONY W JEZUSIE .
Werset z księgi Jozuego 14,9 jest także wyrwany z kontekstu . Określenie "na wieki"
jest tłumaczone też "po wsze czasy" , chodzi tam o dziedzictwo tych ziem które otrzymali izraelici.

Bóg czyni co chce , będzie nowa ziemia .
IZAJASZA 66,22 - te wersety z pewnością nie są wyrwane ?
"bw: Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię.
bg: Bo jako te niebiosa nowe, i ta ziemia nowa, którą Ja uczynię, stanie przedemną, mówi Pan, tak stanie nasienie wasze i imię wasze.
bt: Bo jak nowe niebiosa i nowa ziemia, które Ja uczynię, trwać będą przede Mną - wyrocznia Pana - tak będzie trwało wasze potomstwo i wasze imię."

Czytajmy Biblię całościowo . Jedne miejsca tłumaczą inne , przykładowo opis nowego nieba i nowej ziemi w księ Objawienia Jana 21 rozdział . :biblia: :biblia2: :-)
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-23, 10:22   

Elihu napisał/a:
Po zalaniu świata potopem ziemia istnieje dalej.
Po spaleniu ogniem też będzie istniała dalej będzie jednak inna tak jak po potopie ziemia już nie była taka jak przed.


Jaka inna? Albo spalona i roztrzaskana w pył, gwiazdy w ogniu się rozsypia. To co z ziemi pozostanie? więc warto zastanowić się, czy ten tekst odnosi się do ziemi literalnej czy symbolicznej prawda?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-23, 20:59   

nike napisał/a:
Tak? A co zrobicie z tymi tekstami:

Koh 1:4 Bg "Jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; lecz ziemia na wieki stoi."


Joz 14:9 Bg "I przysiągł Mojżesz dnia onego, mówiąc: Zaiste ziemia, którą deptała noga twoja, przyjdzie tobie w dziedzictwo, i synom twoim aż na wieki, przeto żeś statecznie chodził za Panem, Bogiem moim."

Co znaczą w tych tekstach słowa na wieki?


Ziemia jako planeta istnieć będzie nadal , jak po potopie -co słusznie zauważył Elihu.

A teraz odpowiesz na moje pytania , które zadałem? 8-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-23, 21:20   

machabeusz napisał/a:
Ziemia jako planeta istnieć będzie nadal , jak po potopie -co słusznie zauważył Elihu.


Jak może istnieć, kiedy głosicie,że zostanie spalona i wszystko na niej, nawet gwiazdy się rozsypia w pył. Bądźcie więc konsekwentni, albo spalona po spaleniu jest już tylko popiół, albo stoi cała, czyli nie spalona.

Jeżeli chodzi o Potop to potom nie był po to żeby zniszczyć ziemie, tylko ludzi na ziemi. Tzw. Zły porządek rzeczy. Podobnie myślę będzie z ogniem zniszczy Zły porządek rzeczy. Literalna ziemia i gwiazdy, słońce i co tam jeszcze zostaną.

I to nie będzie ogień prawdziwy tylko symboliczny.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-23, 21:32   

nike napisał/a:
machabeusz napisał/a:
Ziemia jako planeta istnieć będzie nadal , jak po potopie -co słusznie zauważył Elihu.


Jak może istnieć, kiedy głosicie,że zostanie spalona i wszystko na niej, nawet gwiazdy się rozsypia w pył. Bądźcie więc konsekwentni, albo spalona po spaleniu jest już tylko popiół, albo stoi cała, czyli nie spalona.



Nike , to że inni głoszą o tym , że ziemia i wszechświat zostaną unicestwione to nie znaczy że ja tak głoszę. Byłoby to zaprzeczeniem tego co napisałem w poście wcześniej.
Pismo o gwiazdach wyraźnie mówi:

Ps. 148:3-6
3. Chwalcie go, słońce i księżycu, Chwalcie go, gwiazdy świecące!
4. Chwalcie go, najwyższe niebiosa I wody nad niebiosami!
5. Niech chwalą imię Pańskie, Bo On rozkazał i zostały stworzone!
6. Ustanowił je na wieki wieczne, Ustalił porządek, który nie minie.
(BW)

nike napisał/a:

Jeżeli chodzi o Potop to potom nie był po to żeby zniszczyć ziemie, tylko ludzi na ziemi. Tzw. Zły porządek rzeczy.


Potop miał zniszczyć wszystko na ziemi , nie tylko ludzi:
1 Moj. 6:7
7. I rzekł Pan: Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi, począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów i ptactwa niebios, gdyż żałuję, że je uczyniłem.
(BW)

1 Moj. 6:13
13. Rzekł tedy Bóg do Noego: Położę kres wszelkiemu ciału, bo przez nie ziemia pełna jest nieprawości; zniszczę je wraz z ziemią.
(BW)

Tak więc jak widzisz Pismo mówi coś zgoła innego niż napisałaś...



nike napisał/a:

Podobnie myślę będzie z ogniem zniszczy Zły porządek rzeczy. Literalna ziemia i gwiazdy, słońce i co tam jeszcze zostaną.

I to nie będzie ogień prawdziwy tylko symboliczny

Czyli woda potopu dosłowna , a ogień symboliczny? :-)

2 Piotr. 3:6-7
6. Przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął.
7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
(BW)


Hej , a gdzie tutaj u Ciebie konsekwencja? :-?
Jak woda dosłowna , to ogień już nie?
Zagłada bezbożnych ludzi ma nastąpić w ogniu -tak uczy Pismo- podobnie jak kiedyś stało się to poprzez wodę. To , że mocno sie nie chce w to uwierzyć nic nie zmieni. ;-)

Sa dwa rodzaju oczyszczenia uznawane przez Boga: WODA I OGIEŃ:

4 Moj. 31:23
23. Wszystko, co wytrzyma próbę ognia, przeprowadzicie przez ogień, i to zostanie uznane za czyste. Jednak należy to oczyścić wodą oczyszczającą. Wszystko zaś, co nie wytrzymuje próby ognia, przeprowadzicie przez wodę.
(BW)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-23, 22:51   

machabeusz napisał/a:
Nike , to że inni głoszą o tym , że ziemia i wszechświat zostaną unicestwione to nie znaczy że ja tak głoszę.


Ja odpowiadałam na post Krecikowi i Elihu a ty wtrąciłeś się, więc uważam,że skoro wchodzisz w temat, to tak samo rozumiesz jak ci z którymi rozmawiam.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11