Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ateizm istnieje?
Autor Wiadomość
Jack Sparrow 


Wiek: 30
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-05, 14:18   Ateizm istnieje?

Z pozoru durne pytanie, ale jak głębiej się na to spojrzy, wcale takie nie jest. Bo ja już tracę wiarę w to, że ktoś naprawdę nie wierzy w jakiegokolwiek Boga. Zawsze ateiści (ci wojujący) pałają nienawiścią do naszego Boga, a Absolut w rzeczywistości dopuszczają. Moja rodzina przykładowo jest rodziną niewierzącą, rodzice są absolutnymi ateistami (ojciec ma taki wpływ na matkę, ale podejrzewam, że to tylko taka zgrywa) i co ciekawe, zauważyłem, że babka (ze strony ojca) także do Boga się nie przyznaje, ale z kolei jest bardzo zabobonna.

Albo ten "nikczemnik" z Psalmów, który rzekł: "Boga nie ma" rzekł to na przekór sobie, czy też był tego absolutnie pewien?
_________________
Cały zbudowany jestem z ran, duszę na ramieniu ciągle mam...
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-05, 14:34   

Dowcip polega na tym, że tak naprawdę ateista wierzy, że Boga nie ma. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-05, 14:57   

atesita czesto uwaza sam siebie za boga
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-19, 23:51   

Ateizm istnieje :lol: jestem tego pewny. Sam jestem ateistą. I wbrew temu co wierzący myślą wcale, ale to wcale nie mam zamiaru przekonywać wierzących że, nie mają racji. Skoro jak ktoś na tym forum powiedział, że nie da się udowodnić jego istnienia jak i jego nieistnienia. Szkoda życia.
Jack Sparrow napisał/a:
Zawsze ateiści (ci wojujący) pałają nienawiścią do naszego Boga, a Absolut w rzeczywistości dopuszczają.

Widac są różne odłamy ateizmu. Bo ja ani trochę nie odczuwam nienawiści do Boga. I wojujacy też nie jestem. Raczej wątpiący.

Cytat:
atesita czesto uwaza sam siebie za boga
.
Jak do tego doszedłeś? jak często? Bardzo często czy rzadziej? Spory doktrynalne zostawiam wierzącym ale lubię rozmawiać na tematy religii "bo wiedza moja cząstkowa" i mam nadzieję, że kiedyś będzie większa niż cząstkowa.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-20, 01:27   

Cytat:
Skoro jak ktoś na tym forum powiedział, że nie da się udowodnić jego istnienia jak i jego nieistnienia. Szkoda życia.

Człowiek wierzący dostrzega wiele dowodów na istnienie Boga. Ważny zaś jest poziom wymagań stawianych domniemanemu Bogu przez ateistę. Bóg tych wymagań nie spełnia, więc Go nie ma... Pytanie więc może do Ciebie dires. Jaki dowód by Ciebie zadowalał? Konkretnie, zakładając, ze Bóg jest, co musiałbyś zobaczyć, rozpisać wzorami matematycznymi, stwierdzić eksperymentalnie (zależy jakiego dowodu oczekujesz), by stwierdzić: Bóg jest?
 
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-03-30, 02:00   

Ateizm jest mocno fideistyczny czyli opiera się na wierze.
Normalnie mówiąc "Wiara' mniemamy "Wiara w Boga".
Stąd uproszczenie "Wiara w NieBoga" = "NieWiara".
O ograniczeniach poznania naukowego pisze ostatnio Lewandowski (krótko)i. Natomiast sytuacje można pokrótce przedstawić tak:
Wyobraźmy sobie dwoje ludzi, rozmawia. Na ogół opiszemy to tak:
- idziemy zagrać w piłkę?
- jasne po obiedzie
I mniej więcej każdy to tak opisze.
A teraz przychodzi jakiś "naukowiec" i zamiast tego podaje nam pomiary, tętno, temperaturę, ilość powietrza przepompowanego, wydatek energetyczny w dżulach, częstotliwości fali akustycznej w hercach. Mnóstwo super-naukowych danych, które jednak nie dają odpowiedzi na podstawowe pytanie: kiedy gramy?
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-05, 23:22   

Ateista to człowiek, który trzyma się z dala od bałwochwalstwa. Wierzy w człowieka - jego dobre serce. A dobroć opiera się na miłości. W innym wątku stwierdziliśmy, że Jezus nie wierzył w Boga, ponieważ miał pełne poznanie - a gdy się ma pewność nie potrzeba wiary.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-06, 00:01   

Ja będąc ateistką uważałam poprostu, że Boga NIE MA.
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-04-08, 02:10   

Anowi napisał/a:
Ateista to człowiek, który trzyma się z dala od bałwochwalstwa.

To poszperaj po Wiki i jutubie scen ateistycznych form expresji religijnej.

Cytat:

Wierzy w człowieka - jego dobre serce.

Jasne przerabialiśmy to całkiem niedawno. Te bunkry w Albanii to też z dobrego serca.
Cytat:

A dobroć opiera się na miłości. W innym wątku stwierdziliśmy, że Jezus nie wierzył w Boga, ponieważ miał pełne poznanie - a gdy się ma pewność nie potrzeba wiary.

Nie wiem jacy "my" ale konstatacja wątpliwa.

[ Dodano: 2010-04-08, 02:10 ]
Anowi napisał/a:
Ateista to człowiek, który trzyma się z dala od bałwochwalstwa.

To poszperaj po Wiki i jutubie scen ateistycznych form expresji religijnej.


[ Dodano: 2010-04-08, 02:12 ]
Anna01 napisał/a:
Ja będąc ateistką uważałam poprostu, że Boga NIE MA.


Ale dowodów brak. Dodatkowo mamy tu ateistyczne formy wiary, jak wiara w naukę i inne.
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-08, 07:26   

smokeustachy napisał/a:
Te bunkry w Albanii to też z dobrego serca..

szatańskiej wiary są ci co sięgają po broń...
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2010-04-08, 10:41   

Hebr 11.1,,Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy....,,

to ja tu swoje trzy grosze dodam ;-)

...jeśli nie dotknie , nie zobaczy to nie uwierzy, brak wiary byłby tu uzasadniony, nawet apostołowie z wiarą mieli kłopoty:) określenia typu bałwochwalcy i inne to przesada,...ateista nie szuka, poszukiwanie wiedzy , dowodów nie jest szukaniem wiary, wiara jest na pocztku wszelkiego poszukiwania, więc tak na prawdę trudno o Ateiste tutaj na forum ;-) aczkolwiek wielu Ateistów jest w świecie....

...a z drugiej strony jednak ,,wiara,, to ,,wiara,, ;-) jeśli pokażemy, dotkniemy to juz nie będzie wiara która jest pewnością tego czego sie nie widzi, a raczej wiedza, dlatego tu nie zachodzi zasada pokaż mi a uwierze, drodzy ateiści,niewierne tomaszki, nie ma na co czekać, nie będzie pokazu, nie będzie przedstawienia:) będzie ,,błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli :-> ....
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-10, 20:22   

Cytat:
Anna01 napisał/a:
Ja będąc ateistką uważałam poprostu, że Boga NIE MA.


Ale dowodów brak. Dodatkowo mamy tu ateistyczne formy wiary, jak wiara w naukę i inne.

Czy jak jesteś zdrowy, świetnie się czujesz to będziesz się szczególowo badał (gruźlica, rak, przeplyw krwi w żyłach, rezonans magnetyczny kręgów szyjnych, wymaz z gardła itd.)żeby utwierdzić się, że jesteś zdrowy? Badasz się tylko wtedy gdy kiepsko się czujesz.
 
 
Comprensione 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 381
Wysłany: 2010-08-29, 02:53   

Jaka wiara w naukę ?! Ludzie!
Czasami zastanawiam się, czy ktokolwiek zdaję sobie sprawę z tego, co oznacza słowo "wiara". Często (za często) dochodzę do wniosku, że nikt, więc przypomnę, że wiara to przyjmowanie za prawdę, za fakt czegoś, na co nie ma żadnych dowodów. A nauka właśnie polega na udowadnianiu. Jak więc można wierzyć w naukę ?

Słucham ? Dowodów na nieistnienie boga brak ? Uważam, że powinno się udowadniać istnienie czegoś, na co jeszcze nie ma dowodów, niż jego nieistnienie.

I kompletnie nie zgadzam się z tymi uproszczeniami co do nie wiary w boga. Nie wierzę i już. Nie "wierzę że nie wierzę". Jak mogę przyjmować za pewnik moje nieudowodnione niewierzenie ? To kompletnie bez sensu.


I będąc ateistką wcale nie wierzę w "człowieka i jego dobre serce". Helooł? To, że człowiek istenieje jest chyba udowodnione, a ja osoboście w dobre ludzkie serce nie wierzę (bo według mnie jakakolwiek wiara jest irracjonalna).

Na koniec jeszcze dołożę, że żaden ateista nie nienawidzi boga. Jak można nienawidzieć kogoś, kogo nie ma ?
 
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-09-05, 08:39   

Comprensione napisał/a:
Często (za często) dochodzę do wniosku, że nikt, więc przypomnę, że wiara to przyjmowanie za prawdę, za fakt czegoś, na co nie ma żadnych dowodów. A nauka właśnie polega na udowadnianiu.
No właśnie, najpierw tworzysz własną definicję wiary sprowadzając ją niemalże do absurdu, a następnie się z nią rozprawiasz. W takim układzie polemizujesz nie z poglądami przedstawianymi przez adwersarzy, lecz z własnymi wyobrażeniami o ich poglądach.
Ktoś Ciebie mocno oszukał podając Tobie taką definicję wiary, jak ją przedstawiłaś. Wiara w rzeczywistości, przynajmniej ta biblijna, opiera się na pewnikach, a nie np. na urojeniach.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Comprensione 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 381
Wysłany: 2010-09-06, 14:10   

Pewnikach? Jakichże pewnikach?
Co więc jest według ciebie wiarą? Gdyby to były pewniki, jak sam się wyraziłeś, nie była by to wiara, była by to wiedza. Ale że nie ma w religii absolutnie żadnych pewników, nazywa się to wiara.
O jakich pewnikach ty w ogóle mówisz ?
_________________
"By all means let's be open-minded, but not so open-minded that our brains drop out. " ^^
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10