Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
List do zboru Świadków Jehowy w Toruniu
Autor Wiadomość
Musashi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2010-01-06, 14:30   List do zboru Świadków Jehowy w Toruniu

Cytat:
Do Braci ze zboru Toruń - ******* (nazwa zboru znana redakcji)

Kochani Bracia!

Ponad 25-letni okres przebywania wspólnie w Organizacji zmotywował naszą 5-cio osobową rodzinę do napisania do Was kilku słów.

Znacie nas z tego, że zawsze całą rodziną staraliśmy się szczerze żyć zgodnie z duchem Biblii, zarówno w życiu prywatnym jak i zborowym. Pismo Święte zawsze było i jest dla nas absolutnym autorytetem. W okresie tym doświadczyliśmy wielu utrudnień w związku z gruntownym poznawaniem Boga i wiernym trzymaniem się Jego Słowa ze strony władz Organizacji. Paradoksalnie – największe prześladowania nie spotkały nas ze strony świata, ale ze strony tychże władz.

Dzięki Bogu oraz pilnemu badaniu – całą rodziną – Pisma Świętego niczym Berejczycy doszliśmy do wniosku, że 95% nauk Organizacji jest niebiblijna! Czas, w którym zdaliśmy sobie z tego sprawę był najtrudniejszy w naszym życiu, ponieważ sumienie nie pozwalało nam dłużej oszukiwać siebie i innych.

Zaczęliśmy zadawać sobie pytania:

jeżeli Organizacją kieruje Bóg, to dlaczego bez przerwy zmienia poglądy nazywając to „nowym światłem”, skoro Bóg jest nieomylny i nigdy nie kłamie? (np.: w kwestii zmartwychwstania Sodomitów, przeszczepów narządów, stosowania zastrzyków z surowicy...);

skoro zbór Chrystusa ma być poznawany po miłości, to dlaczego tylu braci i sióstr w Organizacji nie doświadcza jej? Zwłaszcza ci, którzy mają wątpliwości i tacy, którzy decydują się odejść są zniesławiani;

skoro „Prawda” wyzwala, dlaczego bracia czują się zniewoleni poprzez odgórnie narzucony sposób myślenia, ślepe posłuszeństwo i bałwochwalczą uległość ludziom na tzw. „przywileju”, którzy sami nie stosują się do wymogów biblijnych /Mat.23:15/?

skoro „Prawda” wyzwala, to dlaczego bracia żyją w ciągłej obawie, że robią wciąż za mało dla nienasyconej Organizacji, podczas gdy zaniedbuje się współwyznawców, którzy potrzebują zwykłej ludzkiej pomocy lub zwykłego zainteresowania /Przyp.17:17/.

dlaczego organizacja tak bardzo obawia się odmiennych poglądów i nie pozwala kwestionować niektórych zagadnień? Czy zwykli bracia zapowiadali koniec świata na rok: 1914, 1918, 1925, 1935, 1940-45, 1975, koniec XX wieku? Przecież wszystko to pochodzi od Ciała Kierowniczego (w1/07/2001, s.14; w 15/09/1989, s 23)? Dlaczego zatem Towarzystwo wypiera się własnych wypowiedzi lub zrzuca winę na „mylne oczekiwania” szeregowych Świadków (jv s.78, 138, 632- 33; w: nr 17/1985, s 5;15/11/1989, s 12; nr 9/1966, s 5)?
Tymczasem sama preparuje prawdę, a przecież prawda nie potrzebuje podróbek! Jeżeli jest chwiejna – jest kłamstwem!

„Jednakże prorok ośmielający się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, lub mówiący w imieniu innych bogów, ów prorok umrze. A jeśli powiesz w swym sercu: ”Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?”, to gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni, jest to słowo, którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno ci się go ulęknąć”
Powtórzonego Prawa 18:20n.

„Kiedy kłamca zostanie zdemaskowany, jego reputacja natychmiast legnie w gruzach. Kto mu ponownie zaufa? Takiego człowieka rzeczywiście dosięgnie zguba, gdyż wszystkich kłamców wymieniono pośród osób, które poniosa wieczną śmieć”(Obj.21:8)
cytat z w 15/09/2000, s. 27

Każdy wie, że prawda to prawda - jest niepodważalna! Nie może obawiać się otwartej dyskusji ani mieć jakiegokolwiek powodu do lęku przed dokładnym jej zbadaniem. Wszelka nauka, którą trzeba chronić przed takim badaniem, nie zasługuje na to, aby ją głosić. Zrozumiałe jest więc, dlaczego „Organizacja” tak bardzo potępia „wdawanie się w dyskusje”.

Jej duma i zarozumiałość nie pozwala przyznać racji szczerym ludziom badającym Pismo Święte, aby nie wyszedł na jaw jej fałsz /tj.„Organizacji”/. Co więcej, rola Organizacji tak urosła, że przysłoniła wielkość samego Syna Bożego – Pana Jezusa Chrystusa. Odizolowała ludzi od autentycznych kontaktów z Bogiem i Jego Synem, a skupiła całą uwagę na sobie.

Nie do zniesienia bluźnierstwem jest to twierdzenie, że zbawienie jest w „Organizacji” - a przecież to Pan Jezus oddał życie za ludzi, a nie żadna „Organizacja” /Jana 3:16; Rzym.3:24,28; Efez.2:8/. Mało tego: wciskała się bezpardonowo – nie pytając o pozwolenie – w każdą dziedzinę życia braci, manipulując ich umysłami tak, iż stali się fanatykami organizacyjnymi, co już wielu doprowadziło do skrajnego ubóstwa, chorób psychicznych, a osoby w podeszłym wieku „nieproduktywne” dla „Organizacji” pozostawia się samych sobie, zsyła do DPS-ów lub, co bardzo przykre, powierza opiece sióstr zakonnych np. w Browinie.

Źle się czuliśmy w roli demaskatorów rozpustników i homoseksualistów wśród tzw. „pomazańców”, a także korupcji i malwersowania pieniędzy zborowych.

To wcale nie pomaga rosnąć duchowo!

Dlatego też, podjęliśmy decyzję całą rodziną o wyjściu z tej nieprzynoszącej chwały Bogu i Chrystusowi „Organizacji”. Bo jakąż mamy korzyść z biegu, jeśli znajdujemy się na niewłaściwej drodze ?!

Zauważcie, że przywódcy „Organizacji” nie pytają, czy uznajemy Boga i Chrystusa, ale czy uznajemy „niewolnika” /o którym jest mowa tylko w jednym miejscu w Biblii Mat.24:45-51 por.Łuk12:40:48/ i „Kanał” „niewolnika”.Jak wynika z Mat. 24:45-51 dopiero gdy Pan Jezus przyjdzie powtórnie okaże się kto był tym właściwym niewolnikiem.

Natomiast „nowe światło”: raz jest takie, raz inne – zależy od humoru tych, którzy je wymyślają. Bóg Wszechmogący nie potrzebuje żadnego „kanału” – jako „pośrednika” między Bogiem i ludźmi bo jest już Pośrednik - Jezus Chrystus. To Bóg i Jezus Chrystus wg Biblii są na pierwszym miejscu – nie żadne „kanały”, „niewolnicy” czy ludzie wolni.

Modlimy się za Was Kochani Bracia, abyście badali Biblię a bardzo szybko odkryjecie, że prawie wszystkie nauki „Towarzystwa Strażnica” są absolutnie niebiblijne. Wszystkich tych, którym prawda o Bogu i Jego Synu nadal leży na sercu i którzy nie chcą być nieświadomie zwodzeni zapraszamy na uczciwe studium Słowa w naszym domu, w którym Biblia zawsze jest na pierwszym miejscu. Nie odwracamy sie od żadnego z Was, ale od nauk Organizacji.

Jak Pan Jezus mówił: „szukajcie a znajdziecie” – i to On jest naszym Przewodnikiem i Przyjacielem, On za nas oddał życie i to Jemu zależy na nas abyśmy żyli – Jana 3:36. Wierzymy Kochani Bracia, że Bóg i Chrystus będą Was wspierać i, że otworzą się Wam oczy „i poznacie prawdę” Bożą, a nie ludzką i ta „prawda was wyzwoli”, i wtedy zobaczycie co Chrystus miał na myśli mówiąc: „prawdziwie wolnymi będziecie” - Jana 8:36. Sami doświadczycie, co znaczy być wolnymi w Bogu i w Chrystusie. Sami zobaczycie w jakich sidłach „ludzkiej organizacji” można się znaleźć. Jesteśmy otwarci na Was wszystkich Kochani Bracia! Wierzymy, że Bóg otworzy Wam oczy, serca i umysły i nie pozostaniecie już długo niewolnikami „niewolnika”.

Jezus Chrystus powiedział:

”Wy jesteście moimi przyjaciółmi, jeśli czynicie to, co wam nakazuję. Już nie nazywam was niewolnikami, ponieważ niewolnik nie wie co czyni jego pan. Ale ja nazwałem was przyjaciółmi, ponieważ oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca”
Jana 15:14,15

Nie żegnamy się z Wami Kochani! Czekamy na Was! Do zobaczenia! Niech Bóg i Jezus Chrystus będą z Wami!

Wasi bracia: Edward, Danuta, Joanna, Anna i Wojciech
Nasz e-mail: libertasplus@wp.pl
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-06, 15:52   Re: List do zboru Świadków Jehowy w Toruniu

Cytat:
manipulując ich umysłami tak, iż stali się fanatykami organizacyjnymi

niestety ale to prawda, a na tym forum mam kilka przykladow :-(
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-01-06, 16:13   

Proponuję pomodlić się za tą rodziną aby Pan wziął ich pod ochronę i zaprowadził do swoich dzieci. To dobry , mocny list i odważni ludzie. Jestem pod wrażeniem.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-06, 16:31   

amen bracie
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-06, 18:30   

Musashi,
Może podaj link do tej strony co??chętnie poczytam skad to wziąłes :mrgreen:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-06, 18:45   

Jacy wy jesteście dobroduszni i miłosierni, prawdziwe Anioły opiekunowie ludzkich dusz.
Z różnych grup ludzie odchodzą i tez przychodzą podobnie jest tez u ŚJ. Jesteście pewni ,że list nie jest spreparowany? Ja nie jestem tego taka pewna.
Warto wpierw pozamiatać swoje podwórko, a potem szukać brudu na cudzym.
I nie wyciągać brudów z Internetu, bo nie starczy wam życia.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-06, 19:21   

Link jest już znany,wszystko pochodzi z WIKIPEDII,więc bez sensu jest czytanie czegoś,co tworzą również i przeciwnicy ŚJ :mrgreen:
Każdy w WIKI tworzyć może,więc uważaj na nią może!
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Musashi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2010-01-06, 19:35   

bartek212701 napisał/a:
Link jest już znany,wszystko pochodzi z WIKIPEDII,więc bez sensu jest czytanie czegoś,co tworzą również i przeciwnicy ŚJ :mrgreen:
Każdy w WIKI tworzyć może,więc uważaj na nią może!


Nie szydz tylko napisz do nich

Cytat:
Wasi bracia: Edward, Danuta, Joanna, Anna i Wojciech
Nasz e-mail: libertasplus@wp.pl
 
 
Musashi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2010-01-06, 19:36   

nike napisał/a:
Jacy wy jesteście dobroduszni i miłosierni, prawdziwe Anioły opiekunowie ludzkich dusz.
Z różnych grup ludzie odchodzą i tez przychodzą podobnie jest tez u ŚJ. Jesteście pewni ,że list nie jest spreparowany? Ja nie jestem tego taka pewna.
Warto wpierw pozamiatać swoje podwórko, a potem szukać brudu na cudzym.
I nie wyciągać brudów z Internetu, bo nie starczy wam życia.Dlaczego tego nie piszesz Ariusowi stronnicza Nike?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-06, 19:54   

Musashi napisał/a:
Dlaczego tego nie piszesz Ariusowi stronnicza Nike?


Bo jeszcze nic takie głupiego nie zamieścił. Jak zamieści to mu napiszę.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Musashi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2010-01-06, 19:59   

nike napisał/a:
Musashi napisał/a:
Dlaczego tego nie piszesz Ariusowi stronnicza Nike?


Bo jeszcze nic takie głupiego nie zamieścił. Jak zamieści to mu napiszę.Ręka rękę myje

Z wierzchu się błyszczy a w środku wszystko gnije
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-06, 20:11   

Co za złość :mrgreen: uważaj,bo jeszcze kogoś zza monitoru zabijesz :crazy:
MUSASHI
napisze do nich i przekażę wiadomość od nich na forum :)pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2010-01-06, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-06, 20:12   

Musashi
Facet ty masz już 35 lat, więc nie jesteś małolatem prawda?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11