Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara zbawcza czy praktyczna?
Autor Wiadomość
romanszewczuk3
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 14:45   Wiara zbawcza czy praktyczna?

Gdzieś na stronach chrześcijańskich znalazłem w odpowiedzi na jakieś świadectwo post z pytaniem: to wszystko bardzo fajne, nawrócenia, jakim kto był kiedyś. Ale co potem? Czy to już koniec? Czy teraz już Bóg nie działa? Ależ tak, przecież na codzień doświadczamy Jego łaski, błogosławieństwa, opieki, pomocy. Chcę wypełnić tę lukę i pisać o codzienności z Bogiem. Kiedyś bezpośrednio po nawróceniu miałem zbawczą wiarę.Życie kładłem, że będę w nibie, że Bóg doprowadzi mnie tam. To było jakieś dziwnie łatwe. Ale nie wierzyłem, że Bóg może mi pomóc w codzienności, że da mi pracę,uzdrowi, pocieszy, pomoże w kłopotach, da zaopatrzenie itp itd. I to jest niestety niewiara. A bez wiary nie można podobać się Bogu. Kilka dni temu mój ukochany 8letni synek powiedział chciałbym... ale wiem, że tauś mi nie da.Ta jego niewiara była przykra dla mnie. Czy nasza niewiara nie jest przykra dla naszego Tatusia? Postanowiłem, że o cokolwiek by nie prosił, spełnię. Mów syneczku! Chciałbym 2 złote ale wiem, że tatuś mi nie da bo ma mało pieniążków. To fakt, byłem kilka dni przed wypłatą i moje środki były na ukończeniu. Ale przecież wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. Więc mogę też ograniczyć swoje potrzeby. Mój synuś dostał więcej niż prosił Ef 3.20. Ja prosiłem aby zawsze otwarcie mówił mi o swoich potrzebach.
Jeżeli ja ludzki ojciec mogę dawać dobre rzeczy swoim dzieciom, o ile więcej może nam dać nam nasz niebiański Tatuś, który nie jest niczym ograniczony?
Kilka dni temu poszedłem zdać krew. Od miesiąca nie mogłem uprosić swoich przełożonych na zgodę, więc kiedy już ją otrzymałem bardzo mi zależało na zdaniu krwi. Niestety jeden z parametrów krwi był za mały. Powinno być 13.5 a ja miałem 13.0. Byłem bardzo zawiedziony. Laborantka zdecydowała o ponownym badaniu ( próbki krwii badane są komputerowo i nie ma mowy i ingerencji tam człowieka i wykluczona jest pomyłka). Zgodziłem się i gdy ona włożyła próbkę krwii do czytnika ja modliłem się o Bożą ingerencję. Po kilkunastu sekundach na czytniku widzę liczbę 14.1. Bóg jest cudowny, to znacznie przekraczało potrzebną wartość. Mogłem spokojnie zdać krew. Oczywiście jako uczeń Jezusa zazdrosny o Jego chwałę nie omieszkałem powiedzieć laborantce, że modliłem się o dobre wyniki.

marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 09:54   

romanszewczuk3 napisał/a:
Jeżeli ja ludzki ojciec mogę dawać dobre rzeczy swoim dzieciom, o ile więcej może nam dać nam nasz niebiański Tatuś, który nie jest niczym ograniczony?

Amen! :-D
Również mam 8-letniego synka oraz 2 młodsze córeczki i nie raz się przekonałem, że dzięki nim Bóg wypróbowuje moja wiarę i uczy mnie ufać Mu jako dobremu Tatusiowi.
Ta codzienna praktyka wiary dotyczy wszystkich aspektów życia.
W wierze uczę się codziennie kochać moją rodzinę tak jak Chrystus umiłował kościół.
To wiara utrzymuje mnie w przekonaniu, że żadna chwila poświęcona bliskim nie jest zmarnowana i im więcej swojego czasu im oddaję, tym więcej miłości do mnie wraca.
:mrgreen:

romanszewczuk3 
romanszewczuk3

Wyznanie: protestant
Wysłany: 2007-02-07, 18:58   

Całkowicie utożsamiam się z tym co napisałeś. Sieję w swoim domu, i to wielki przywilej gdy widzę jak niektóre ziarna juz kiełkują. Jest też dla mnie przebogatą skarbnicą Bożej mądrości to co przeżywam w domu. Jak bardzo ze swoich relacji z dziećmi, choć tylko staram się być dobrym ojcem, odkrywam jakie relacje istnieją pomiędzy mną i wspaniałym niebiańskim Tatusiem.

Odpowiedz do tematu