Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy myjesz nogi innym ?
Autor Wiadomość
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:54   Czy myjesz nogi innym ?

Mam kalendarz na 2006 rok, z jednej Szkoły Biblijnej w Gazie.
Kalendarz jest z obrazami namalowanymi przez jedną wierzącą osobę, a przedstawiającymi sceny z Ewangelii. Chętnie takie obrazy bym zakupiła i obwiesiła nimi swoje ściany, bo są ciekawą techniką malowane ( chociaz ja na technikach malarskich się nie znam, ale ta jest ciekawa).
Na razie muszę się zadowolić reprodukcjami.
Skończył się luty, obróciłam kartkę na amrzec.
Tym razem obraz przedstawia Pana Jezusa myjacego nogi swoim uczniom.

Musiałam na chwile przystanąc przy tym obrazie...
Jakze to co zrobił Jezus jest wymowne...
Sam powiedział, ze dał nam przykład jak mamy postępować.

Przesiadując sporo czasu w necie, szukając informacji o chrzescijanach z krajów Okna 10/40 natrafiam na rózne społeczności.
Ale bardzo często w tych afrykańskich, czy azjatyckich społecznościach URZEKA mnie prostota . Patrząc na liderów tych społeczności, aż czuje się zapach naszego Pana Jezusa . Kiedy widzę jak usługują swoim braciom i siostrom w wierze , to aż się chce do nich natychmiast jechać i przebywac z nimi. Ta prostota mnie URZEKA, brak wyniosłości, jakiegoś niezdrowego dystansu, ale normalność i braterstwo - to miły zapach Jezusa.

Wracając do obrazu Pana Jezusa myjacego nogi swoim uczniom- patrząc tak na niego sprobowałam sobie wziąc ten obrazek za szablon.

Nagle przyszedł mi na mysl ten lider, inny lider, jeszcze inny - i przystawiałm sobie ich do tego szablonu....
Czy umyliby nogi swoim barciom i siotrom w wierze ?
Czy raczej wystawiają nogi, zeby to im je umyto ?

W sumie dla mnie samej będzie to od dzis szablon- będę go sobie przystawiac do siebie samej co jakiś czas, pytając : Czy umywam nogi uczniom Jezusa?
Czy wystawiam swoje nogi, żeby mi je umywano?

A ty co o tym myślisz?

ogon__ 
Jedyny prawdziwy

Wysłany: 2006-06-11, 19:24   

Ci uczniowie Jezusa wystawili nogi, żeby im obmył. Czy wystawiając nogi, byli złymi uczniami? Może nie powinni mu pozwolić? Gdyby Jezus chciał ci umyć nogi, to pozwoliłabyś, czy uciekłabyś z wrzaskiem? Przecież wtedy musiałabyś wystawić nogi i być jak ten zły. A jak ty chciałabyś umyć jemu nogi? Gdyby ci pozwolił, to on byłby tym, który wystawiał nogi, byłby więc złym liderem? A może by tak, do świnki i różyczki, każdy sam sobie umył nogi i nie zawracał siedzenia?

Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Wysłany: 2006-07-16, 21:08   

ogon ja bym twoich syfów nigdy nie umył, chocby to było przykazanie Pańskie :crazy:
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

ogon__ 
Jedyny prawdziwy

Wysłany: 2006-07-16, 22:26   

No to przykro mi, wygląda na to że nauki Jezusa są ci obce. No ale w zasadzie ma to dobre strony, pójdziemy do piekła razem.

Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Wysłany: 2006-07-17, 09:36   

nawet pożartowac widze wogóle nie można...

oczywiście adminy i moderatorzy moga sie przezywac, zartowac i nic...widze ze to forum sie nic nie zmieniło

jesli chodzi o tantii to moge miec o niej zdanie jakie kce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i nie zabronisz mi ty zabo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dobrze wam ula zrobiła, ze zamkneła to forum, bo ani tu podyskutowac ani pozartowac

ZAŁOSNE

AWESCIE MNIE CAŁKOWICIE WYKASUJCIE, choc ja i tak juz tu nie zaglądne, nie ma po co!!!

to forum jest dla znudzonych zyciem i nie mających co zrobic z wolnym czasem duzych dzieci takich jak YZ
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

ogon__ 
Jedyny prawdziwy

Wysłany: 2006-07-17, 15:56   

A ja już brata zdążyłem polubić :-/ Aleście są wredni.

Odpowiedz do tematu