Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Organizacyjne" kwestie z wątku o odejści z KK
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-27, 10:58   

Cytat:
Biblijny napisał
Kościół nie jest tylko organizacją.Opuszczając Kościół zrywasz więź nie tylko z Jezusem Eucharystycznym, ale również więź ze wspólnotą ludzi wierzących.


W jaki sposób zrywa więzy z Jezusem, skoro czyta Biblie przestrzega przykazań?

Cytat:
Akt apostazjijest równoznaczny z wyparciem się chrześcijaństwa--przynajmniej tak było do tej pory.


Nieprawda, jezeli tak jest w KrK to jest błąd KrK.
Pierwsi chrześcijanie nie znali nawet nazwy KrK

Cytat:
Jezus założył Kościół jako wspólnotę,tak więc poza Kościołem nie ma zbawienia.


Następne kłamstwo ktore wymyślił szatan. Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie a nie w denominacji religijnej

Cytat:
No chyba że Ty już nie wierzysz w Jezusa Chrystusa?


Wiara w Jezusa nie dotyczy żadnej denominacji religijnej.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-02-27, 11:25   

nike napisał/a:
W jaki sposób zrywa więzy z Jezusem, skoro czyta Biblie przestrzega przykazań?

Na przykład nie spożywa jego Ciała i Krwi.
nike napisał/a:
Pierwsi chrześcijanie nie znali nawet nazwy KrK

Znali od chwili, kiedy pojawiła się nazwa Kościół katolicki. :-)

nike napisał/a:
Następne kłamstwo ktore wymyślił szatan. Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie a nie w denominacji religijnej

I po co Chrystus zakładał Kościół... Toć wystarczy w Niego wierzyć.

Ps. Po polsku pisze się "wyznanie", a nie "denominacja".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-27, 11:56   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Na przykład nie spożywa jego Ciała i Krwi.


Ciala niestety nie jemy, bo to kanibalizm jest. Przyjmujemy symbole w postaci chleba przaśnego i wina.

Yarpen Zirgin napisał/a:
Znali od chwili, kiedy pojawiła się nazwa Kościół katolicki.


A do chwili pojawienia sie KrK to co było?

Yarpen Zirgin napisał/a:
I po co Chrystus zakładał Kościół... Toć wystarczy w Niego wierzyć


Chrystus nie zakładał KrK. Chrystus zgromadził w okół siebie chętnych do słuchania jego nauk, oni zaczęli tworzyć Zbory w swoich miastach i w ten sposób rozpowszechniało się chrześcijaństwo. Pierwszym zborem byl Zbór w Jerozolimie więc Jerozolimski jeżeli już.


Yarpen Zirgin napisał/a:
Ps. Po polsku pisze się "wyznanie", a nie "denominacja".


Dziekuję zastosuję się, a skoro tak dobrze wiesz, to "denominacja" jaki to język jest? :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
katolik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 13:25   

nike

Cytat:
W jaki sposób zrywa więzy z Jezusem, skoro czyta Biblie przestrzega przykazań?


Które przykazania przestrzega?
Poza tym skąd Ty wiesz,że przestrzega w ogóle jakieś?


Cytat:
Akt apostazjijest równoznaczny z wyparciem się chrześcijaństwa--przynajmniej tak było do tej pory.

Nieprawda, jezeli tak jest w KrK to jest błąd KrK.
Pierwsi chrześcijanie nie znali nawet nazwy KrK


Nie chodzi o nazwę ale o to,że Kościół jako wspólnota wiernych żyjąca według Ewangelii i nauki apostołów istnieje od samego początku.
Wystarczy przeczytać dobrze NT.


Cytat:
Następne kłamstwo ktore wymyślił szatan. Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie a nie w denominacji religijnej


Ja bym tak ostro nie wypowiadał się. Zbawienie jest w Jezusa i przez Jezusa,ale Ten Jezus jest w Kościele.

Cytat:

Wiara w Jezusa nie dotyczy żadnej denominacji religijnej.


No tak bo przecież szatan też wierzy i co z tego wynika?

Cytat:
Ciala niestety nie jemy, bo to kanibalizm jest. Przyjmujemy symbole w postaci chleba przaśnego i wina.


My spożywamy Ciało Jezusa uwielbionego tzn.takiego,który zmartwychwstał i zasiada po prawicy Ojca,nie zaś ciało ludzkie.

Cytat:
A do chwili pojawienia sie KrK to co było?


Był Izrael.

Cytat:
Chrystus nie zakładał KrK. Chrystus zgromadził w okół siebie chętnych do słuchania jego nauk, oni zaczęli tworzyć Zbory w swoich miastach i w ten sposób rozpowszechniało się chrześcijaństwo. Pierwszym zborem byl Zbór w Jerozolimie więc Jerozolimski jeżeli już.


Nie?

A to znasz:

"(...)Na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." Mateusz 16:18;

Polecam artykuł:

"Czy Konstantyn Wielki założył Kościół katolicki ?"--

http://www.effatha.org.pl.../konstantyn.htm

Założyłem temat jeśli ktoś zechce wypowiadać się odnośnie tego artykułu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-27, 14:15   

Katolik będzie bronił Katolicyzmu,więc rozmowa na ten temat nie ma sensu
Biblijny, Zwróciłes mi uwagę na to ze,gdy dojrzeję :crazy:
Gdy dojrzejesz,wyrobisz się wewnętrznie,czego Ci z serca życzę,zapewne będziesz do pewnych rzeczy podchodził spokojniej,rozważniej i wstrzemięźliwiej.
Niech ci bedzie tak mnie ocenaisz masz prawo
Ale nie masz prawa,mówić takich rzeczy :!:
Ucz się od lepszych,pokorniejszych,miłosierniejszych nie zaś na odwrót.
Nie mówie że nie am lepszych i madrzejszych ode mnie,ale po tymc o psizesz,nie mogę się uczyc od ciebie,bo sam napsiałes
Ucz się od lepszych,pokorniejszych,miłosierniejszych nie zaś na odwrót
Nigdy tez nie napsiałem,że nienawidze Katolików,Ja kocham katolików,bo to moja rodzina :!:
Ja nienawidze tej instytucji :!: :!: Bo to ona meisza w głowach ludziom.

Dziś usłyszalem przykre słowa od jednego z rodziców,że się wstydzi tego ze nie jestem katolikiem :-( Choć mnei to dziwi bo sam do koscioła nigdy nie chodzi.No ale dla katolików,wazne jest to jaką masz metkę :!: a nie to co masz wewnątrz.

Bibliny :!: Jesli Jezus jest w KK (w co watpie,i wiem ze mam racje) i ja do niego już nie należe to wiesz co??Ciesze się ze nie naleze i nie znam Jezusa,bo jeśli ON (Jezus) popiera i przebywa w KK to ja nie chciałbym żyć kiedys z nim,nie chciałbym miec żadnych stycznosci z Takim Jezusem i Bogiem który pozwala na to co sie dzieje w KK jak sie czci obrazy,świetych,jak sie beatyfikuje papiezy,jak sie ich anzywa Ojcami,Jak wymyśla sie coraz to nowsze Katechizmy,nie chciałbym poprostu nei chciałbym by taki Bóg istniał

Może te słwoa sa jakos ostre lub ktoś sobie źle o mnei pomyśli ale naprawdee,nie chciałbym By BÓG byl taki jak instytucja,w której podobno jest jego Syn :cry:
Jakby się okazało,że KK to kosciół prawdziwego Boga,to z czystym sumieniem,nie chciałbym być zbawiony,wolałbym być w tym Katolickim piekle :cry:

Ale studiując PŚ ja naprawde dostrzegam TO że Jezus nie przebywa w KK,i ze BÓG wcale nie jest za tym Kosicołem,widzę wręcz zupełnie coś innego.

Na ten werset

"(...)Na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." Mateusz 16:18;

Mt 16:18
18. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
(BT)


Zawsze myślałem ze jest to symboliczne,że nie bedzie żadnej świątyni,i nadal tak myślę.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-27, 16:20   

Biblijny napisał/a:
Które przykazania przestrzega?
Poza tym skąd Ty wiesz,że przestrzega w ogóle jakieś?

Jeżeli ktoś czyta biblię, to i przestrzega przykazania. Przynajmniej stara się je przestrzegać.
Jezus dał nam dwa przykazania do przestrzegania. 1] Będziesz miłował Boga nad wszystko 2] bliźniego swego jak siebie samego
Jak myślisz? Jeżeli będziemy miłowali bliźniego swego, to czy będziemy skłonni bliźniemu krzywdę robić?


Biblijny napisał/a:
Nie chodzi o nazwę ale o to,że Kościół jako wspólnota wiernych żyjąca według Ewangelii i nauki apostołów istnieje od samego początku.
Wystarczy przeczytać dobrze NT.


W szerszym znaczeniu istnieje od 325 roku, w scisłym od 539 roku od upadku Ostrogotów.
Więc nie istnieje od początku, napisałam pierwszym zborem [kościołem] byl Zbór w Jerozolimie. I to ty raczej powinieneś poczytać dokładnie NT bo widzę,że nie wiesz nic o początkach.

Biblijny napisał/a:
Ja bym tak ostro nie wypowiadał się. Zbawienie jest w Jezusa i przez Jezusa,ale Ten Jezus jest w Kościele.


Którym? katolickim, protestanckim, prawosławnym, polsko katolickim, greko katolickim, staro katolickim, ormianskim itd.? Więc w którym?

Biblijny napisał/a:
No tak bo przecież szatan też wierzy i co z tego wynika?


Szatan wierzy w Boga, ale Bogu nie wierzy, a ty wierzysz w Boga czy Bogu?

Biblijny napisał/a:
My spożywamy Ciało Jezusa uwielbionego tzn.takiego,który zmartwychwstał i zasiada po prawicy Ojca,nie zaś ciało ludzkie.


Skoro wierzycie,że w hostii jest prawdziwe ciało Jezusa, to ja uważam takie spożywanie za kanibalizm.


Biblijny napisał/a:
Cytat:
A do chwili pojawienia sie KrK to co było?

Był Izrael.


Jaki Izrael? Jezus głosił w Izraelu bo był Żydem, ale co on zakładał drugi Izrael? o czym ty mówisz?

Biblijny napisał/a:
Cytat:

Chrystus nie zakładał KrK. Chrystus zgromadził w okół siebie chętnych do słuchania jego nauk, oni zaczęli tworzyć Zbory w swoich miastach i w ten sposób rozpowszechniało się chrześcijaństwo. Pierwszym zborem byl Zbór w Jerozolimie więc Jerozolimski jeżeli już.

Nie?


A co było jak nie Zbór w Jerozolimie?

Biblijny napisał/a:
A to znasz:

"(...)Na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą." Mateusz 16:18


A znam, znam właśnie te slowa do Piotra Jezus wypowiedział w Jerozolimie:

Mat. 16:18
18. A Ja ci też powiadam, żeś ty jest Piotr; a na tej opoce zbuduję kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go:
(BG)
W grece Piotr--odłamek skalny, kamień, Petros. potem Jezus używa drugiego słowa Petra---skala a na tej skale zbuduję społeczność swoja.
Skalą jest Jezus a nie Piotr on jest tylko małym kamieniem w całej tej budowli.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
katolik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 17:22   

nike

Cytat:
Jeżeli ktoś czyta biblię, to i przestrzega przykazania. Przynajmniej stara się je przestrzegać.


Nie nike,nie bądź naiwna.Są tacy,którzy czytają, aby znaleźć coś po to,aby potem atakować.Są i tacy,którzy czytają z ciekawości lub dlatego, że traktują Biblię jako jedno z dzieł starożytnych itd.

Cytat:
Jezus dał nam dwa przykazania do przestrzegania. 1] Będziesz miłował Boga nad wszystko 2] bliźniego swego jak siebie samego
Jak myślisz? Jeżeli będziemy miłowali bliźniego swego, to czy będziemy skłonni bliźniemu krzywdę robić?


Uważam,że to przykazanie nie jest przestrzegane zwłaszcza przez tych,którzy mienią się chrześcijanami i piszą na forach internetowych. :-(

Cytat:
W szerszym znaczeniu istnieje od 325 roku, w scisłym od 539 roku od upadku Ostrogotów.
Więc nie istnieje od początku, napisałam pierwszym zborem [kościołem] byl Zbór w Jerozolimie. I to ty raczej powinieneś poczytać dokładnie NT bo widzę,że nie wiesz nic o początkach.


Nie będę się z Tobą o to sprzeczał bo to i tak nic nie da.Ty wiesz to,co Ciebie nauczono ja to,co zdobyłem przez lata poszukiwań,badań i zgłębiania literatury.
Dostęp do tych źródeł jest obecnie łatwiejszy ponieważ istnieje internet.Zachęcam do skorzystania.

Cytat:
Którym? katolickim, protestanckim, prawosławnym, polsko katolickim, greko katolickim, staro katolickim, ormianskim itd.? Więc w którym?


Tyle razy już na tym forum była o tym mowa, choćby przez Yarpena, ale Wy wolicie dalej zadawać pytania retoryczne.

Cytat:
Szatan wierzy w Boga, ale Bogu nie wierzy, a ty wierzysz w Boga czy Bogu?


I jedno i drugie.Moja mała uwaga:Pisz do mnie "Ty", nie zaś "ty", bo i ja tak piszę do każdego, gdyż to oznacza szacunek.

Cytat:
Skoro wierzycie,że w hostii jest prawdziwe ciało Jezusa, to ja uważam takie spożywanie za kanibalizm.


Ja wiem,że Ty tak uważasz i nie musisz tak na każdym kroku tego podkreślać bo to może wyglądać na obsesję.
Ja nie tylko wierzę, ale i wiem,że tak jest a to już różnica wierzyć a wiedzieć.

Cytat:
Jaki Izrael? Jezus głosił w Izraelu bo był Żydem, ale co on zakładał drugi Izrael? o czym ty mówisz?


Odpowiedziałem na Twoje pytanie.Skoro odpowiedzi prostej i rzeczowej nie rozumiesz to jak mogę jeszcze prościej napisać?


Cytat:
A co było jak nie Zbór w Jerozolimie?


Poczytaj większość wstępów do listów Pawłowych. :-/

Cytat:
A znam, znam właśnie te slowa do Piotra Jezus wypowiedział w Jerozolimie:

18. A Ja ci też powiadam, żeś ty jest Piotr; a na tej opoce zbuduję kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go:
(BG)


Ja nie pisałem nic o Piotrze.Napisałaś,że :"Jezus nie zakładał Kościoła", a ja podałem fragment zaprzeczający. Ty zaś o Piotrze.... :roll:

Przeczytaj jeszcze raz tylko ten fragment, który podałem.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-27, 21:35   

Biblijny napisał/a:
Nie będę się z Tobą o to sprzeczał bo to i tak nic nie da.Ty wiesz to,co Ciebie nauczono ja to,co zdobyłem przez lata poszukiwań,badań i zgłębiania literatury.
Dostęp do tych źródeł jest obecnie łatwiejszy ponieważ istnieje internet.Zachęcam do skorzystania.


Nie wiem ile masz lat, więc trudno mi jest ocenić, twoj wiek i twoje wielkie badania tego problemu. Pragnę jednak tobie powiedzieć,że mnie nikt tego akurat nie uczył, wszystko wiem z historii, starożytnej.

Cytat:
Cytat:
Którym? katolickim, protestanckim, prawosławnym, polsko katolickim, greko katolickim, staro katolickim, ormianskim itd.? Więc w którym?


Tyle razy już na tym forum była o tym mowa, choćby przez Yarpena, ale Wy wolicie dalej zadawać pytania retoryczne.


Nie, ja tego nie lubię, ale skoro ty chciałeś udowodnić mi,że KrK jest od samego Jezusa więc jesteś w błędzie, bo to jest nie prawdą. Również nie prawda jest,że Zbawienie jest tylko w KrK o czym pisałeś.


Biblijny napisał/a:
I jedno i drugie.Moja mała uwaga:Pisz do mnie "Ty", nie zaś "ty", bo i ja tak piszę do każdego, gdyż to oznacza szacunek.


Więc ja tez mam postulat heheh pisz do mnie " Pani" bo ja już wiekowa jestem hehe :-D
Jestem na forum od początku prawie i jeszcze mi nikt nie zwrócił uwagi Ty lub ty
Prawdopodobnie nie zastosuję się do tej twojej prosby, bo moge zapomnieć, jak co i do kogo.

Biblijny napisał/a:
Cytat:
Skoro wierzycie,że w hostii jest prawdziwe ciało Jezusa, to ja uważam takie spożywanie za kanibalizm.

Ja wiem,że Ty tak uważasz i nie musisz tak na każdym kroku tego podkreślać bo to może wyglądać na obsesję.
Ja nie tylko wierzę, ale i wiem,że tak jest a to już różnica wierzyć a wiedzieć.


Czy ja na każdym kroku ? Ale niech ci będzie, skoro tak chcesz.

Biblijny napisał/a:
Cytat:
Jaki Izrael? Jezus głosił w Izraelu bo był Żydem, ale co on zakładał drugi Izrael? o czym ty mówisz?

Odpowiedziałem na Twoje pytanie.Skoro odpowiedzi prostej i rzeczowej nie rozumiesz to jak mogę jeszcze prościej napisać?


Wysil się więc i wytłumacz mi prościej, stać chyba ciebie na to jest.

Biblijny napisał/a:
Cytat:
A co było jak nie Zbór w Jerozolimie?

Poczytaj większość wstępów do listów Pawłowych. :-/


Od kiedy ty czytasz Biblię?

Biblijny napisał/a:
Ja nie pisałem nic o Piotrze.Napisałaś,że :"Jezus nie zakładał Kościoła", a ja podałem fragment zaprzeczający. Ty zaś o Piotrze.... :roll:

Przeczytaj jeszcze raz tylko ten fragment, który podałem.


a o kim napisałeś?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
katolik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-28, 09:17   

nike napisała:
Cytat:

Więc ja tez mam postulat heheh pisz do mnie " Pani" bo ja już wiekowa jestem hehe :-D
Jestem na forum od początku prawie i jeszcze mi nikt nie zwrócił uwagi Ty lub ty
Prawdopodobnie nie zastosuję się do tej twojej prosby, bo moge zapomnieć, jak co i do kogo.


Cytat:
Jeśli się zwracasz do danej konkretnej osoby raczej pisz zaimki dużą literą: "Ty", "Ci", "Tobie"... a nie "ty" itp.

http://netykieta.prv.pl/


Takie są po prostu zasady netykiety.

Cytat:
Również nie prawda jest,że Zbawienie jest tylko w KrK o czym pisałeś.


Dla niego nie ma.Gdyby nie poznał Chrystusa to inna inszość ale w tym przypadku skazuje się na potępienie.

Moja wypowiedź w tym temacie była ostatnią i na dalsze posty nie odpowiem.Ostatnią była również na forum.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pokoju serca.
 
 
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2010-02-28, 15:24   

Cytat:
Jeśli się zwracasz do danej konkretnej osoby raczej pisz zaimki dużą literą: "Ty", "Ci", "Tobie"... a nie "ty" itp.


to że ktoś pisze ty z małej może świadczyć o jego nie wiedzy na ten temat lub znikomej krzywdzie społecznej.. jaką wyrządza .. ale upominanie się o to by ktoś pisał do mnie z dużej litery to już totalne chamstwo... lub jakaś próba pokazania wyższości swojego statusu nad innymi.. wszakże wywyższanie się nad innymi doprowadziło właśnie do nierówności społecznej jaką obecnie obserwujemy...

mały przykładzik:))

„Ksiądz to osobistość tak dostojna i wzniosła, że gdybyśmy spotkali go idącego z aniołem, ukłonilibyśmy się najpierw właśnie księdzu” (z katolickiego tygodnika La Union z 10 sierpnia 1951 roku, wydawanego na Curaçao).
_________________
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-28, 17:10   

Elihu, dziękuję że nie wyśmiałeś moich słów :)
pozdarwiam
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2010-03-01, 14:27   

Cytat:
Nie mam nic przeciwko katolikom ale jestem przeciwny tym wszystkim nazwom, organizacjom
wszytko jedno czy to ŚJ czy adwentyści czy zielonoświątkowcy, rozmawiając z nimi zawsze mają się za lepszych bo ja dla nich jako potencjalny katolik to jestem kimś kto nie czyta Biblii, modli się do obrazów, tylko dlatego że ktoś nie pytając mnie o zdanie wpisał mnie do kk


czy Jezus chciał by każdy na swoją rękę wierzył w to co mu się podoba?
czy Jezus nie stworzył organizacji?
czy stworzenie prawej organizacji nie było jego celem?
czemu nakazał uczniom pozyskiwać braci?
czy po to by każdy z nich nie miał wsparcia w drugim bracie?
czemu apokalipsa zaczyna się od słów do zborów(Kościołów jak kto woli)
czy przynależenie do zboru nie jest konieczne?
czytając Biblię widocznie coś zrozumiałeś.. ale czy nie to że nie każda religia jest prawdziwa... podjąłeś błędną interpretacje że sam możesz sobie jak ze Szweckiego stołu brać to co ci się podoba...

i z tego powodu nie wstydzi się on nazywać ich „braćmi”, 12 gdy mówi: „Będę oznajmiał twe imię swoim braciom; wpośród zboru będę cię wysławiał pieśnią”. Hebr 2:12

Sławić cię będę w wielkim zborze;
pośród ludu licznego będę cię wysławiał. Psalm 35:18

Niechaj dzięki składają Jehowie za jego lojalną życzliwość
i za jego zdumiewające dzieła wobec synów ludzkich.
32 I niech go wychwalają w zborze ludu;
niech go też wysławiają tam, gdzie zasiada starszyzna. Psalm 107:31-32

14 Piszę ci to, choć mam nadzieję, iż wkrótce do ciebie przyjdę, 15 ale gdybym się opóźniał — żebyś wiedział, jak powinieneś postępować w domu Bożym, który jest zborem Boga żywego, filarem i podporą prawdy. 1Tym 3:15

przeanalizuj logicznie ten werset. popatrz w różnych przekładach.. bardzo dużo mówi w tym temacie..

o dniu, w którym stanąłeś przed Jehową, swoim Bogiem, na Horebie, gdy Jehowa rzekł do mnie: ‚Zgromadź mi lud, bym dał im słyszeć moje słowa, żeby nauczyli się mnie bać przez wszystkie dni swego życia na ziemi i żeby uczyli swych synów’.

zbór-od rdzenia ''zwoływać'' , lub ''zgromadzać''...

Znienawidziłem zbór złoczyńców,
a z niegodziwcami nie siedzę Psalm 26:5

czyli istnieją zbory niegodziwców i złoczyńców z którymi się nie powinno przystawać i spotykać..

I niebiosa będą sławić twój zadziwiający czyn, Jehowo,
tak, twą wierność w zborze świętych.
6 Kogóż bowiem na niebiosach można porównać z Jehową?
Któż pośród synów Bożych może przypominać Jehowę?
7 Bogu należy się bojaźń nacechowana szacunkiem — w zaufanym gronie świętych;
jest on wspaniały i napawa lękiem — nad wszystkimi, którzy są wokół niego.

""wierny zbór Jehowy""
''kogo w niebiosach można porównać z Jehową??'' - NIKOGO!!!
znajdź zbór który porównuje kogoś z Jehową .. i cofnij się na Psalm 26:5
''Któż pośród synów Bożych może przypominać Jehowę? NIKT!!!
znajdź zbór który uważa że ktoś z pośród synów Bożych przypomina Jehowę i ... Psalm26:5 podpowie ci co zrobić
Bogu należy się bojaźń nacechowana szacunkiem — w zaufanym gronie świętych.
wieżę że jak zapragniesz znaleźć taki zbór to go znajdziesz..

W owym dniu czytano do uszu ludu słowa z księgi Mojżesza i znaleziono w niej zapis, że po czas niezmierzony Ammonita i Moabita nie wejdzie do zboru prawdziwego Boga
Nehemiasza 13:1

Zbór Prawdziwego Boga... jednak istnieje...!!

Nie było ani jednego słowa ze wszystkiego, co Mojżesz nakazał, którego by Jozue nie odczytał na głos wobec całego zboru Izraela, także wobec kobiet i maleństw, i osiadłych przybyszów, którzy chodzili pośród nich. Jozuego 8:35.

czyli co dla Boga zbór jest nie ważny.. wręcz przeciwnie..!!

Grecki odpowiednik słowa „zbór”, ekklesía, powstał ze złożenia dwóch wyrazów, oznaczających „z; od” i „wołać; wzywać”. Może on mieć znaczenie typowo świeckie; na przykład użyto go w opisie „zgromadzenia”, które Demetriusz podburzył przeciwko Pawłowi w Efezie (Dzieje 19:32, 39, 41). Ale w Biblii zazwyczaj odnosi się do zboru chrześcijańskiego. W niektórych przekładach występuje co prawda słowo „kościół”, lecz w pewnym słowniku biblijnym wyjaśniono, że ów grecki termin „nigdy (...) nie oznacza budynku, w którym chrześcijanie zgromadzali się, by wielbić Boga” (The Imperial Bible-Dictionary). Co ciekawe jednak, w Chrześcijańskich Pismach Greckich wyraz „zbór” pojawia się przynajmniej w czterech znaczeniach.

Będę oznajmiał twe imię swoim braciom;
wpośród zboru będę cię wysławiał.Psalm 22:22

Musiał zatem pod każdym względem stać się podobny do swych „braci”, by w sprawach związanych z Bogiem stać się miłosiernym i wiernym arcykapłanem, mogącym złożyć ofiarę przebłagalną za grzechy ludu ..Hebrajczyków 2:17

Paweł musiał stać się podobny do swych braci!!
i znowu widzimy jak ważną rolą jest zbór..

Z tej wypowiedzi Pawła dowiadujemy się że Chrystus był członkiem ""zboru""
w którym oznajmiał imię Boże swym braciom.


I ja tobie mówię: Tyś jest Piotr, a na tym masywie skalnym zbuduję mój zbór i bramy Hadesu go nie przemogą.

-Jezus zapowiedział powstanie tego Chrześcijańskiego ""Zboru""

pozostaje ci tylko kwesta znalezienia.tego właściwego..

wiadome jest że zbór powstał już dawno temu..

Kiedy z tego „ludu na szczególną własność” zaczął powstawać zbór chrześcijański? W dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e., gdy Bóg wylał ducha świętego na uczniów zebranych w Jerozolimie

A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym — niech będzie pokój i miłosierdzie.Galatów 6:16

cechy-----Miłość,,, Pokój... mimo narodowości , koloru skóry , statusu, miłują się, i nie podnoszą broni przeciw sobie... znasz zbory wierzące w tego samego Boga a mimo to walczące razem ze sobą?? nie powinieneś mieć z tym problemu..

Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę, pośród której duch święty ustanowił was nadzorcami, abyście paśli zbór Boga, nabyty przez niego krwią jego własnego Syna.
(Dzi Ap 20:28)

zbór nie rządzi się samowolką.. ma swój nadzorców dany przez Ducha Świętego.
ten zbór nie jest nabyty niską ceną ... lecz krwią Jezusa...
więc zważ że taka cena nie była nadaremna .. i zbór się gdzieś nie rozpłynął ..
działanie Szatana spowodowało że mało kto go znajduję .. poczytaj przypowieść o siewcy.. niegodziwiec zasiał chwasty,, a one rosły razem aż do czasów końca..
a czy mamy czasy końca?? więc uważaj byś nie został uznany za chwast...
ale szukaj .. Prawdziwego zboru..

Mężowie, wciąż miłujcie swe żony, jak też Chrystus umiłował zbór i wydał zań samego siebie
Efezjan 5:25..

I o to wciąż się modlę, żeby wasza miłość coraz bardziej i bardziej obfitowała w dokładne poznanie i pełne rozeznanie — 10 żebyście się upewniali co do rzeczy ważniejszych, tak byście aż po dzień Chrystusowy byli bez skazy i nie gorszyli drugich 11 oraz byli napełnieni owocem prawości, który jest przez Jezusa Chrystusa, ku chwale i sławie Boga.
Filipian 1:11-19

Przez niego9 (Jezusa) zawsze składajmy Bogu ofiarę wysławiania, to jest owoc warg publicznie wyznających jego imię..Hebr 13:15

prawdziwy zbór publicznie wyznaje imię Jego!!! kogo?? jak masz otwarte serce to poszukasz a może znajdziesz...

''Szukajcie a znajdziecie "" pozdrawiam...
_________________
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-03-01, 19:05   

Jakbyś nie wiedział jakiego imienia, przeczytaj te wersety wraz z kontekstem w Piśmie Świętym
Cytat:
Dz Ap 2:21 Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
Dz Ap 9:14 I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia.
Dz Ap 15:16 Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, 17 aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje - mówi Pan, który to sprawia.
Dz Ap 22:16 Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!
2 Kor 1:2 do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego /Pana/.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-03-01, 22:41   

dako napisał/a:
czy Jezus chciał by każdy na swoją rękę wierzył w to co mu się podoba?


Nie. Jezus wymaga od nas,żebyśmy my wierzyli w Jego przelaną krew, bo on za nas swoją krew przelał. A czy ty należysz do tego czy innego wyznania chrześcijańskiego, to nie jest ważne. Bóg patrzy na serca,a nie na wyznanie. Owszem warto czytając Biblię zastanowić się i starać się czytać ze zrozumieniem, ponieważ wiedza i miłość do Boga i do Jezusa który nas odkupił doprowadzi nas do Prawdy, tej właściwej.

dako napisał/a:
czy Jezus nie stworzył organizacji?

w żadnym razie.

dako napisał/a:
czy stworzenie prawej organizacji nie było jego celem?
czemu nakazał uczniom pozyskiwać braci?


Nic Biblia nie mówi o żadnej organizacji.

dako napisał/a:
czemu apokalipsa zaczyna się od słów do zborów(Kościołów jak kto woli)

Zbory to nie organizacja która z gory nazuca co w danym zborze robić w tym a tym dniu.. Podawałam już nie raz jaka jest sytuacja naszych zborów. Otóż Zbory są demokratyczne. sami sobie wybieramy braci starszych raz do roku mamy glosowanie na starszych i diakonów. Po roku jak mnie który nie odpowiada to na niego nie glosuję.
Na zebraniach badamy artykuły jakie Zbór uchwali, u nas w każdym Zborze jest inne badanie.Nikt nam z góry nic nie narzuca. I taka organizacja mi odpowiada.


dako napisał/a:
czy przynależenie do zboru nie jest konieczne?


nie jest konieczne, ale bardzo zalecane.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2010-03-01, 23:26   

Cytat:
dako napisał/a:
czy Jezus nie stworzył organizacji?

w żadnym razie.


Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie?

czym jest czeladź pana?
czym jest pokarm?
kiedy nastaje właściwy czas?

czy w pojedynkę korzystasz z tego pokarmu. a jak tak to jak go sobie dostarczasz..?

Cytat:
dako napisał/a:
czy stworzenie prawej organizacji nie było jego celem?
czemu nakazał uczniom pozyskiwać braci?


Nic Biblia nie mówi o żadnej organizacji.


Ja dałem im twoje słowo, ale świat ich znienawidził, ponieważ nie są częścią świata, tak jak ja nie jestem częścią świata.

co to za grupa ludzi?
co tworzą ci ludzie?

 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą,

czym jest grupa ludzi którzy maja być jednością? czy mogą ci ludzie będąc w jedności mieć inny poglądy i wierzenia?

''ale ja cię poznałem, a oni poznali, żeś ty mnie posłał. 26 I dałem im poznać twoje imię,;

ci ludzi dokładnie rozumieją że Bóg JHWH posłał Jezusa i znają jego imię..

czy ci ludzie to pojedyncze jednostki nie mające ze sobą nic wspólnego.. szukające na własną rękę Boga...

nie.

Cytat:
Nikt nam z góry nic nie narzuca. I taka organizacja mi odpowiada.


izraelitom tez się to podobało i brali co było dla nich wygodne..
_________________
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10