Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwszy papiez
Autor Wiadomość
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2010-04-28, 14:20   pierwszy papiez

Ksiadz Isakowicz-Zalewski napisal w jednym z artykulow,ze apostol Piotr byl pierwszym papiezem.Oczywiscie zapytalam o zrodlo,ale oczywiscie nie doczekalam sie odpowiedzi.
Moze ktos ma wiedze na ten temat?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-28, 14:21   

J 21,15-17
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-04-28, 15:28   Re: pierwszy papiez

wiesia napisał/a:
Moze ktos ma wiedze na ten temat?

Wiem tylko tyle, że tzw. "Papież" to Biskup, który mieszka w Rzymie i ma bezwzględną władzę nad innymi Biskupami.
Jest to zapewne zgodne z tym, aby innych mieć za gorszych, głupszych i niższych od siebie...
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-28, 15:33   

Henryk, czyli nic nie wiesz.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
luko

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 163
Wysłany: 2010-04-28, 15:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
J 21,15-17

Hm, nie bardzo rozumiem jak w/w fragment ma świadczyć, że Piotr był pierwszym papieżem?

PS. "Dzieje Papiestwa", ciekawa literatura, autora podam nieco później, na chwilę obecną nie mogę sobie przypomnieć...
Ostatnio zmieniony przez luko 2010-04-28, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-28, 15:43   

Jest opisem jego ustanowienia jako Namiestnika Chrystusa. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2010-04-29, 09:25   

Chocbym nie wiem jak chciala nie moge J 21,15-17 odczytac jako powolanie papieza.
Wiemy,ze nawet bardzo watpliwe jest czy ap.Piotr w ogole byl w Rzymie, raczej nie. Dlaczego nie stolica Pawlowa?Ten przynajmnie byl tam na pewno.
Ponadto mam pytanie formalne.Od jakiegos czasu nie dostaje zadnych powiadomien o odpowiedziach na moje posty jak i na sledzone tematy.Czyzbym byla niemile widziana na tym forum .Prosze o szczera odpowiedz.W kazdej chwili moge zrezygnowac z bywaania tu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-04-29, 10:09   

wiesia, Wiesiu co ty, jak nie miłą? Bardzo miłą :-) ale rzeczywiście ja też kiedys dostawałam powiadomienia o tematach prze zemnie śledzonych teraz nie dostaję. Pewnie coś się zacięło. Bądź na forum i pisz dużo :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-29, 12:41   

Cytat:
Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach:
Wysyła email gdy ktoś odpowie w temacie, w którym napisałaś wiadomość. Możesz to zmienić przy każdej napisanej wiadomości . Tak Nie

musisz wejść w swój profil i ustawić powiadomienia na "tak'
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2010-04-29, 13:14   

Nike,bardzo dziekuje za mile slowa.
W profilu jest wszystko zaznaczone prawidlowo.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 11:25   

Yarpen Zirgin napisał/a:
J 21,15-17 ... Jest opisem jego ustanowienia jako Namiestnika Chrystusa. :-)


Biblia napisał/a:
Jan 21:15-17 BT (15) A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. (16) I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. (17) Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.


A gdzie Ty tu widzisz ustanowienie Szymona Piotra "Namiestnikiem Chrystusa"??? Ja widzę w tym fragmencie potwierdzenie, że Jezus musiał bardzo mocno i dobitnie uświadomić Piotrowi, żeby nadal kontynuował Jego dzieło i troszczył się o społeczność braci! Jezus powtórzył to Piotrowi po trzykroć ponieważ Jego 'bojaźliwość' sprawiła, że jeszcze niedawno, Piotr trzy razy zaparł się swego Mistrza!

Biblia napisał/a:
Jan 18;17 BT (17) A służąca odźwierna rzekła do Piotra: Czy może i ty jesteś jednym spośród uczniów tego człowieka? On odpowiedział: Nie jestem. (25) A Szymon Piotr stał i grzał się. Powiedzieli wówczas do niego: Czy i ty nie jesteś jednym z Jego uczniów? On zaprzeczył mówiąc: Nie jestem. (26) Jeden ze sług arcykapłana, krewny tego, któremu Piotr odciął ucho, rzekł: Czyż nie ciebie widziałem razem z Nim w ogrodzie? (27) Piotr znowu zaprzeczył i natychmiast kogut zapiał.


Czy po takim traumatycznym doświadczeniu, zawodzie względem swego Mistrza, Jezus nie musiał uświadomić Piotrowi, że już jest OK!, już jest po wszystkim, żeby się nie obawiał i jeżeli Go kocha, żeby nadal kontynuował Jego dzieło? Wydaje mi się, że taki był wydźwięk tego wydarzenia a nie "Ustanowienie Namiestnikiem" Chrystusa. Zresztą ... apostoł Paweł sam dał temu wyraz stawiając się na 'jednym poziomie', jako starszy, z innymi 'przewodnikami stada Chrystusowego', poświadczając, że nie jest większy rangą od innych starszych zboru;

Biblia napisał/a:
1 Pio 5;1,2 BT (1) Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: (2) paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem;


A zatem WSZYSCY starsi, w tym apostoł Piotr, mieli być pasterzami ziemskiej organizacji Chrystusowego "stada", zarządzanego przez Baranka z dziedziny Niebiańskiej;

Biblia napisał/a:
Obj 7;17 BT (17) bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu.


Ponadto wiadomo wszem i wobec, że to apostoł Paweł kilkukrotnie odwiedzał Rzym a nie Piotr, który najprawdopodobniej nigdy nie był w tym na wskroś pogańskim mieście. Zatem, powinna to być już raczej stolica Pawłowa a nie Piotrowa, tym bardziej, że apostoł Paweł miał obywatelstwo Rzymskie!

Biblia napisał/a:
Dzieje 22;25-28 BT (25) Czy wolno wam biczować obywatela rzymskiego? I to bez sądu? - odezwał się Paweł do stojącego obok setnika, gdy go związano rzemieniem. (26) Usłyszawszy to, setnik poszedł do trybuna i powiedział mu: Co chcesz robić? Bo ten człowiek jest Rzymianinem. (27) Trybun przyszedł i zapytał go: Powiedz mi, czy ty jesteś Rzymianinem? A on odpowiedział: Tak. (28) Ja za wielką sumę nabyłem to obywatelstwo - odrzekł trybun. A Paweł powiedział: A ja mam je od urodzenia.
 
 
katolik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-04, 18:27   

Piotr stał się pasterzem owiec...Paś baranki,paś owce moje.

Otrzymał również klucze do królestwa:

Kod:
 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Mateusz 16:19;


Oczywiście co niektórzy powiedzą, że to o inne klucze chodzi, ale chodzi właśnie o to,co jest napisane:"Tobie dam klucze królestwa niebieskiego".
A co do tego czy był w Rzymie to przeczytaj:

Cytat:
(13) Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek, mój syn.
(1 List Piotra 5:13, Biblia Tysiąclecia)


Babilon to określenie dla Rzymu.

;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11