Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robisz ze swoimi talentami?
Autor Wiadomość
romanszewczuk3
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:57   Co robisz ze swoimi talentami?

W Ewangelii Mateusza w 25 Rozdziale jest historia o ludziach obdarowanych talentami. Już dawno zauważyłem dlaczego jeden z nich otrzymał 5 talentów.. On ZARAZ poszedł i obracał nimi. Nie ma ludzi, którzy nie są obdarowani. Bóg nie myli się obdarzając , ale naszą odpowiedzialnością jest użytkowanie tego co mamy dla Jezusa..
Jest też historia o pewnych ludziach, którzy niewiele umieli, mieli mało talentów, nie umieli uzdrawiać ani głosić Słowa. Mieli oni znajomego bardzo chorego, który będąc sparaliżowany nie mógł sam chodzić. Co oni zrobili? Zaspokoili jego potrzeby niosąc go do miejsca gdzie było głoszone Słowo Boże. Ponieśli przy tym pewne koszty( na pewno zapłacili za rozebrany dach), poświęcili swój czas, stracili na pewno też trochę sił. Ale to co się stało warte było poniesionych wysiłków. Ich znajomy, może raczej przyjaciel został uzdrowiony, była jego radość, radość przyjaciół, chwała Boża i na pewno wielka radość w niebie. Dlaczego tak wiele dobrego się stała? Dlatego, że może niewiele mogąc, mając może ten jeden talent, zaprowadzili go tam gdzie spodziewali się uzyskać pomoc- DO JEZUSA.
Dlaczego dzisiaj o tym piszę?
W zborze w Lubinie za tydzień będzie ewangelizacja z udziałem światowej sławy polskiego ewangelisty Marka Tomczyńskiego. Wziąłem kilkanaście zaproszeń. Jechałem z dziećmi na lodowisko. Wyjechałem z domu ok. 30 min przed czasem. Nie lubię nigdzie się spóźniać. W pewnym momencie w czasie jazdy zauważyłem na skrajnym pasie ruchu, że jakaś kobieta, kierowca, wychodzi z samochodu i bezradnie ogląda „ kapcia”. Jest niedzielne południe, mały ruch, ludzie odświętnie ubrani nie bardzo skorzy są do pomocy. Zwolniłem troche i mówię do dzieci; pomożemy tym paniom, najwyżej spóźnimy się na lodowisko. Na najbliższym skrzyżowaniu zawróciliśmy i zaproponowałem wymianę koła.
W czasie pracy usłyszałem, że spieszą się na jakiś casting na, który dostały zaproszenie. Same nie były pewne czy w tym wszystkim nie ma żadnego podstępu. Cóż czasami tak jest ale mam dla pań inne zaproszenie, tam nie ma żadnego podstępu, to jest ewangelizacja w mocy. I mając świeżo w pamięci oglądany u Marka Tomczyńskiego i komentowany przez niego film o Jego ewangelizacji w Nigerii w kilkunastu zdaniach zachęciłem te kobiety do przyjścia. Gdy mi chciały podziękować za okazaną pomoc powiedziałem, że dla mnie największą radość zrobią gdy przyjdą na ewangelizację i pomachają do mnie ręką, że są.
Zaspokojone potrzeby materialne, obojętnie jakiego rodzaju zawsze daja dobry grunt pod zwiastowanie Dobrej Nowiny.
Nic nie umiesz? To nieprawda. Pomóż sąsiadowi skopać ogródek, umyj mu samochód, Daj głodnemu bochenek chleba, poczęstuj dzbankiem napoju choćby skromnego robotników na ulicy, zaproś listonosza na kawę. A gdy zaspokoisz choć drobną potrzebę ciał to zaspokuj jego potrzeby duchowe. Mów mu o tym, Jezus kocha go i bardzo interesuje się jego życiem. A jeżeli tego nie umiesz to zaproś go tam gdzie głoszone jest Słowo Boże , gdzie zwiastowany jest Jezus.
Gdy to zaczniesz czynić to nie musisz obawiać się dnia rozliczania z talentów. A jestem pewien, że gdy będziesz wierny w tym co małe otrzymasz większe rzeczy.
Jesteś obdarowany, idź zaraz i obracaj przysparzając chwały Bogu!!!!

jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:58   

Drogi Romanie,

Dziekuje za piekny post. Przemowiles do mnie. Zawsze z przyjemnoscia czytam twoje refleksje.

Pozdrawiam,

jyakkudesu

wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 15:58   

roman,
wspanialy przyklad.. wspaniale przypomnienie o waznosci uzywania talentow na rzecz Krolestwa. Dziekuje ci bracie za te wspaniale slowa.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

Odpowiedz do tematu