Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia audio na Twój odtwarzacz przenośny (1 GIGA)

W ciągu ilu miesięcy dotychczas udało Ci się przeczytać całe Pismo Święte?
w ciągu 6 miesięcy
16%
 16%  [ 1 ]
w ciągu 12 miesięcy
50%
 50%  [ 3 ]
więcej niż 12 miesięcy
33%
 33%  [ 2 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 22:14   Biblia audio na Twój odtwarzacz przenośny (1 GIGA)

Jeśli Jesteś zainteresowany(a) studium Pisma Świętego i Posiadasz bądź komputer bądź odtwarzacz przenośny MP3 z pewnością zainteresuje Cię
Biblia Audio.

http://plikownia.wrzuta.pl/

Zestaw ten przygotowany został specjalnie w celu skopiowania go na przenośny dysk USB lub odtwarzacz MP3 o pojemności minimum 1 gigabajta.

Całość, czyli 73 pliki audio ważą 725 megabajtów, zastosowana kompresja mp3 i wma obsłużą prawie wszystkie zwykłe przenośne odtwarzacze MP3,lub te wbudowane w miniwieżę jak i również stacjonarne odtwarzacze DVD.

Wystarczy że Masz gdzieś dostęp do internetu (może to być kawiarenka internetowa) i wystarczy że Ściągniesz wszystkie rozdziały korzystając z narzędzia o nazwie "Wrzuta downloader"' na przykład tym dostępnym na stronie http://kxp.pl/wrzuta/ (skopiuj tam linki do plików na wrzuta.pl) i Skopiujesz sobie ściągnięte pliki na swój odtwarzacz przenośny.

Dzięki tej Biblii lektorskiej Twoje studium Biblii może potrwać niewiele ponad 2 miesiące, jeśli codziennie poświęcisz minimum z godzinkę lub dwie na słuchanie jej gdzie tylko zechcesz.

Bardzo serdecznie polecam. ;-)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-03-22, 22:21   

Który to jest przekład?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 22:25   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Który to jest przekład?

Stary Testament w Przekładzie Tysiąclecia
a
Nowy Testament we Współczesnym Przekładzie

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-03-22, 22:28   

czytelnik_forum napisał/a:
Stary Testament w Przekładzie Tysiąclecia

Wydanie?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2010-03-23, 19:38   

co to jest wspolczesny przeklad :?:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

bartek212701 

Wysłany: 2010-03-24, 17:08   

Hardi, Pewnie katolicki :crazy: POWSZECHNY :roll:

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 11:53   

bartek212701 napisał/a:
Hardi, Pewnie katolicki :crazy: POWSZECHNY :roll:

A jak katolicki to skażony? :aaa:

Dlaczego lubicie tylko tych którzy i was lubią dlaczego dzielicie się na tych albo na tamtych
Nie jestem wyznania katolickiego ale w niczym nie przeszkadza mi przekład tysiąclecia ani nie przeszkadza mi że ktoś jest katolikiem.

"Nie każdy kto woła panie panie wejdzie do królestwa a tylko ten kto wykonuje jego wolę"

a jego wolą jest abyśmy się wszyswcy miłowali a nie dzielili:
ten jest wyznania tego a ten tamtego z i z tego powodu jest gorszy.
;-)

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-03-25, 17:58   

sciagnalem i wczoraj przesluchalem ew Jana, naprawde swietne :-)

czytelnik_forum, zgadzam sie z toba :-) ale powiedz co to za przeklad bo chetnie bym nabyl w formie ksiazkowej :-)

ps. tysiacladka przynamniej nie nagina tak, aby pasowalo do teorii, jak to jest w przekladzie np. NS, ktory z reszta przez wiekszosc teologow, biblistow, naukowcow itd. jest uznawany za najgoszy i najbardziej zmanipulowany

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 20:57   

Hardi napisał/a:
sciagnalem i wczoraj przesluchalem ew Jana, naprawde swietne :-)

czytelnik_forum, zgadzam sie z toba :-) ale powiedz co to za przeklad bo chetnie bym nabyl w formie ksiazkowej :-)

Stary Testament jest tożsamy z tym na stronie:

biblia-audio.pl
'nie wiem nic więcej o nim

Nowy Testament cytuję za nagraniem:

"Nowy Testament

Nowy przekład z języka greckiego na wspólczesny język polski nakładem brytyjskiego i zagranicznego towarzystwa biblijnego Warszawa 1991 rok
Nagranie studia książki mównionej zakładu wydawnictw i nagrań polskiego związku niewidowmych w Warszawie"

Niegdyś za darmo do ściągnięcia z jakiejś strony, obecnie nie widzę takiej możliwości dlatego dla wszystkich chętnych prezentuję owe nagrania z mojego archiwum. ;-)

http://pl.wikipedia.org/w...czesny_Przekład

makabi 

Wysłany: 2010-03-26, 10:58   

zrobiłeś dobrą robotę jesli chodzi o zmniejszenie plików. Przekład Nowego Testamentu fajnie sie słucha, ale jest chyba dość luźny (parafraza). ST to Brytyjka. Jedynym minusem jest format wmv. Moj odtwarzacz ma funkcje przyspieszonego odtwarzania (nawet x 8) i niestety ta funkcja nie obsluguje plikow wmv.
Dzieki za dobra robote. Pozdrawiam

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-03-26, 11:32   

makabi, zmien sobie nazwe rozszerzenia kazdego pliku z .wmv na .mp3 jak tak zrobilem i moj odtwarzacz zaczal chodzic normalnie, a wczesniej tez mial male problemy :-)

makabi 

Wysłany: 2010-03-26, 12:10   

dzieki, nie wpadlem na to.

Pozdrawiam

bartek212701 

Wysłany: 2010-03-27, 14:04   

czytelnik_forum, Mi tez nie przeszkadza przekład tysiąclecia nawet przed chwilką podałem w jednym z tematów wersety z tego przekładu
Pismo Święte to Pismo Święte

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-28, 15:25   

makabi napisał/a:
... nie obsluguje plikow wmv.

Podobno 90 % urządzeń obsługuje bez problemu format WMA poniżej 32 kb/s :aaa:

Zachęcam prędziutko ściągać ową Biblię audio bo już pojawiają się głosy iż ma zniknąć całkowicie z internetu Stary Testament, Nowego z tej paczuszki już się nie znajdzie za darmo.

Po pewnym incydencie zdumiałem się jak szybko jest to możliwe
Równolegle umieściłem linki do Biblii również na forum.gazeta.pl w dziale "Religia" O dziwo szybciutko usunęli

Obydwa zostały przesunięte do działu "Ośla ławka" :aaa:

Moim skromnym zdaniem lepszy pożytek byłby ze słuchania Pisma Świętego aniżeli z setek dyskusji sprowadzajacych się u nich do kłótni, obelg na innych ludzi i Boga.

Osobiście odradzałbym wchodzenie na tamto forum, bywałem w różnych miejscach ale takiego "jadu" jak tam jest nie widziałem nigdzie. To przykre że jaki stosunek do Boga mają ludzie tam wypowiadający się :-(

Nie rozumiem dlaczegoż moderatorzy Chcą słowa Boga postawić w oślej ławce, nie wiem też jak długo się utrzyma na innych serwerach, ewidentnie walczy sie ze Słowem Bożym.

makabi 

Wysłany: 2010-03-28, 16:25   

[quote="czytelnik_forum"]
makabi napisał/a:
... nie obsluguje plikow wmv.

wikeszosc odtwarzaczy obsluguje pilki mp3 i mwa. Chodzilo mi raczej o funkcje "speed", która umozliwia odsluchanie plikow z predkosci nawet x8. Dzieki temu mozna Biblie odsluchac znacznie szybciej, nawet kilka razy w ciagu roku. Tu pliki wma raczej nie wchodza w gre.

Sprawa nr 2. Usunieto pliki z forum, poniewaz najpewniej sa objete prawem autorskim (zwiazku wydawnictw dla niewidomych ).
Bibie audio free (niekomercyjnie) mozna sciagnac tutaj

http://www.ccnz.pl/zbor/i...task=view&id=43

pracuje na zmniejszeniem plikow mp3 (dzieki fajnemu programikowi foobar).Gdy bede mial male pliki wrzuce na sewer i dam znac.

Gdzies jeszcze w necie jest Biblia Gdanska audio/
Pozdr

Odpowiedz do tematu