Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia audio na Twój odtwarzacz przenośny (1 GIGA)

W ciągu ilu miesięcy dotychczas udało Ci się przeczytać całe Pismo Święte?
w ciągu 6 miesięcy
16%
 16%  [ 1 ]
w ciągu 12 miesięcy
50%
 50%  [ 3 ]
więcej niż 12 miesięcy
33%
 33%  [ 2 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 22:14   Biblia audio na Twój odtwarzacz przenośny (1 GIGA)

Jeśli Jesteś zainteresowany(a) studium Pisma Świętego i Posiadasz bądź komputer bądź odtwarzacz przenośny MP3 z pewnością zainteresuje Cię
Biblia Audio.

http://plikownia.wrzuta.pl/

Zestaw ten przygotowany został specjalnie w celu skopiowania go na przenośny dysk USB lub odtwarzacz MP3 o pojemności minimum 1 gigabajta.

Całość, czyli 73 pliki audio ważą 725 megabajtów, zastosowana kompresja mp3 i wma obsłużą prawie wszystkie zwykłe przenośne odtwarzacze MP3,lub te wbudowane w miniwieżę jak i również stacjonarne odtwarzacze DVD.

Wystarczy że Masz gdzieś dostęp do internetu (może to być kawiarenka internetowa) i wystarczy że Ściągniesz wszystkie rozdziały korzystając z narzędzia o nazwie "Wrzuta downloader"' na przykład tym dostępnym na stronie http://kxp.pl/wrzuta/ (skopiuj tam linki do plików na wrzuta.pl) i Skopiujesz sobie ściągnięte pliki na swój odtwarzacz przenośny.

Dzięki tej Biblii lektorskiej Twoje studium Biblii może potrwać niewiele ponad 2 miesiące, jeśli codziennie poświęcisz minimum z godzinkę lub dwie na słuchanie jej gdzie tylko zechcesz.

Bardzo serdecznie polecam. ;-)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-03-22, 22:21   

Który to jest przekład?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 22:25   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Który to jest przekład?

Stary Testament w Przekładzie Tysiąclecia
a
Nowy Testament we Współczesnym Przekładzie

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-03-22, 22:28   

czytelnik_forum napisał/a:
Stary Testament w Przekładzie Tysiąclecia

Wydanie?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2010-03-23, 19:38   

co to jest wspolczesny przeklad :?:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

bartek212701 

Wysłany: 2010-03-24, 17:08   

Hardi, Pewnie katolicki :crazy: POWSZECHNY :roll:

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 11:53   

bartek212701 napisał/a:
Hardi, Pewnie katolicki :crazy: POWSZECHNY :roll:

A jak katolicki to skażony? :aaa:

Dlaczego lubicie tylko tych którzy i was lubią dlaczego dzielicie się na tych albo na tamtych
Nie jestem wyznania katolickiego ale w niczym nie przeszkadza mi przekład tysiąclecia ani nie przeszkadza mi że ktoś jest katolikiem.

"Nie każdy kto woła panie panie wejdzie do królestwa a tylko ten kto wykonuje jego wolę"

a jego wolą jest abyśmy się wszyswcy miłowali a nie dzielili:
ten jest wyznania tego a ten tamtego z i z tego powodu jest gorszy.
;-)

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-03-25, 17:58   

sciagnalem i wczoraj przesluchalem ew Jana, naprawde swietne :-)

czytelnik_forum, zgadzam sie z toba :-) ale powiedz co to za przeklad bo chetnie bym nabyl w formie ksiazkowej :-)

ps. tysiacladka przynamniej nie nagina tak, aby pasowalo do teorii, jak to jest w przekladzie np. NS, ktory z reszta przez wiekszosc teologow, biblistow, naukowcow itd. jest uznawany za najgoszy i najbardziej zmanipulowany

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 20:57   

Hardi napisał/a:
sciagnalem i wczoraj przesluchalem ew Jana, naprawde swietne :-)

czytelnik_forum, zgadzam sie z toba :-) ale powiedz co to za przeklad bo chetnie bym nabyl w formie ksiazkowej :-)

Stary Testament jest tożsamy z tym na stronie:

biblia-audio.pl
'nie wiem nic więcej o nim

Nowy Testament cytuję za nagraniem:

"Nowy Testament

Nowy przekład z języka greckiego na wspólczesny język polski nakładem brytyjskiego i zagranicznego towarzystwa biblijnego Warszawa 1991 rok
Nagranie studia książki mównionej zakładu wydawnictw i nagrań polskiego związku niewidowmych w Warszawie"

Niegdyś za darmo do ściągnięcia z jakiejś strony, obecnie nie widzę takiej możliwości dlatego dla wszystkich chętnych prezentuję owe nagrania z mojego archiwum. ;-)

http://pl.wikipedia.org/w...czesny_Przekład

makabi 

Wysłany: 2010-03-26, 10:58   

zrobiłeś dobrą robotę jesli chodzi o zmniejszenie plików. Przekład Nowego Testamentu fajnie sie słucha, ale jest chyba dość luźny (parafraza). ST to Brytyjka. Jedynym minusem jest format wmv. Moj odtwarzacz ma funkcje przyspieszonego odtwarzania (nawet x 8) i niestety ta funkcja nie obsluguje plikow wmv.
Dzieki za dobra robote. Pozdrawiam

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-03-26, 11:32   

makabi, zmien sobie nazwe rozszerzenia kazdego pliku z .wmv na .mp3 jak tak zrobilem i moj odtwarzacz zaczal chodzic normalnie, a wczesniej tez mial male problemy :-)

makabi 

Wysłany: 2010-03-26, 12:10   

dzieki, nie wpadlem na to.

Pozdrawiam

bartek212701 

Wysłany: 2010-03-27, 14:04   

czytelnik_forum, Mi tez nie przeszkadza przekład tysiąclecia nawet przed chwilką podałem w jednym z tematów wersety z tego przekładu
Pismo Święte to Pismo Święte

czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-28, 15:25   

makabi napisał/a:
... nie obsluguje plikow wmv.

Podobno 90 % urządzeń obsługuje bez problemu format WMA poniżej 32 kb/s :aaa:

Zachęcam prędziutko ściągać ową Biblię audio bo już pojawiają się głosy iż ma zniknąć całkowicie z internetu Stary Testament, Nowego z tej paczuszki już się nie znajdzie za darmo.

Po pewnym incydencie zdumiałem się jak szybko jest to możliwe
Równolegle umieściłem linki do Biblii również na forum.gazeta.pl w dziale "Religia" O dziwo szybciutko usunęli

Obydwa zostały przesunięte do działu "Ośla ławka" :aaa:

Moim skromnym zdaniem lepszy pożytek byłby ze słuchania Pisma Świętego aniżeli z setek dyskusji sprowadzajacych się u nich do kłótni, obelg na innych ludzi i Boga.

Osobiście odradzałbym wchodzenie na tamto forum, bywałem w różnych miejscach ale takiego "jadu" jak tam jest nie widziałem nigdzie. To przykre że jaki stosunek do Boga mają ludzie tam wypowiadający się :-(

Nie rozumiem dlaczegoż moderatorzy Chcą słowa Boga postawić w oślej ławce, nie wiem też jak długo się utrzyma na innych serwerach, ewidentnie walczy sie ze Słowem Bożym.

makabi 

Wysłany: 2010-03-28, 16:25   

[quote="czytelnik_forum"]
makabi napisał/a:
... nie obsluguje plikow wmv.

wikeszosc odtwarzaczy obsluguje pilki mp3 i mwa. Chodzilo mi raczej o funkcje "speed", która umozliwia odsluchanie plikow z predkosci nawet x8. Dzieki temu mozna Biblie odsluchac znacznie szybciej, nawet kilka razy w ciagu roku. Tu pliki wma raczej nie wchodza w gre.

Sprawa nr 2. Usunieto pliki z forum, poniewaz najpewniej sa objete prawem autorskim (zwiazku wydawnictw dla niewidomych ).
Bibie audio free (niekomercyjnie) mozna sciagnac tutaj

http://www.ccnz.pl/zbor/i...task=view&id=43

pracuje na zmniejszeniem plikow mp3 (dzieki fajnemu programikowi foobar).Gdy bede mial male pliki wrzuce na sewer i dam znac.

Gdzies jeszcze w necie jest Biblia Gdanska audio/
Pozdr

Odpowiedz do tematu